Lekeler, Çiller Çiller için merhem ilaç

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
acaba bu ilaç doğum lekelerinede iyi gelir mi

evet canım komsumuzun yüzünde dudak üstü bölgesinde doğum sonrası lekeler meydana gelmişti ve expigment kullandı gecti,sonbaharda geceleri yatmadan expigment,ve mutlaka güneş koruyucu canımm

bende de cil vardı kosmetologum bana bi krem verdi.onu kullandim.yuzumun derisi ufak ufak soyulup yenilendi.ama 1 yanlis yaptim,gunese ciktim ve korumasiz.simdi 80SPF kullaniyorum ama nafile.gunes degdi bi kere.yeniden kremi alip surmem lazim.

bu kremi adı ne acaba ve nerde bulabiliriz?kaydirigubbakcemile5

arkadaşlar dün cilsil diye bir losyon aldım onu kullanmaya başladım bakalım faydası olmazsa expigment kullanırım senelerdir her duyduğumu kullandım yüzüm deneme tahtası oldu üfffffff yaa Çok üzgünüm çoookkafamçokkarıştı

çilsil çilleri açıp yok ediyormuş.yani öyle
bir bilgi yazıyor.fayda ederse buraya yaz lütfen:)

çilsil çilleri açıp yok ediyormuş.yani öyle
bir bilgi yazıyor.fayda ederse buraya yaz lütfen:)

arkadaslar expıgmentı bana cıldıyecım onerdı ve sonuc gercekten mukemmle bır tane bıle kalmamıstı yuzmde bebek gb oldu yuzum gns kremı kllndm sebamed 50 ıkısınıde cok dznlı kullandım ve sonuuc aynı yerlerınde aynı seklde 3 hafta ıcınde tkrar cıktılar=(

çiller tamamen yok olmazlar ama ben arap kızı diye bir krem kullanıyorm renkleri biraz açıyor ve cildi beyazlatıyor

yok ne denediysem nafile şimdide şu sis leke kremini kullanıyorum kullanan herkes yüzüm soyuldu falan yazmış bende tık yok ne zaman kurtulucam bu çillerden

kızlar ben de bir haftadır expigmenti kullanıyorum yüzümün rengi açıldı ama güneş koruyucusu kullanmam gerekiyor çünkü yüzüm çok hassaslaştı günese çıkınca hem çillerim çoğalıyor hemde çok çabuk kızarıyorum kremden dolayı.Geçenlerde eczaneye güneş koruyucusu sordum eczacı bayan bana sebamed'in 60/90 faktörlü güneş koruyucusunu önerdi hem koruma faktörü olarak çok ii dedi hemde çillerin rengini açıyo dedi,diğerlerinden daha iyiymiş fiyatıda 28ytl dedi sizlerle paylaşmak istedim:KK66:

bence her söylenene inanma..sebamet falan koruyucu ekisi yüksek bi güneşkoruyucu değil.hakiki koruyan güneş koruyucu içinde titanyum dıoksit yazması gerekiyo..tamamen kozmetik bi ürün sebamet...ayrıca pigmenta bulunmayan hiç bir güneşkoruyucu lekeleri açmaz...en iyisi solenta pigmenta 50 faktör yada capperton 50 faktör..içine bakarsan titanyum dioksit olduğunu görüceksin...diğerlerifasa fiso..

arkadaşlar ben 14 yaşındayım ve ırsi çillerim var yaklaşık 15 gündür expigment %2 lik kullanıyorum çok az bir azalma oldu (rengi açıldı diyelim) bugün annem expigment %4 lük almış onu kullanacağım acaba yararı olurmu? ya da başka bir krem önerirmisiniz?? :)

Baştan söyleyeyim eğer bu yorumları bir umut uğruna okuyorsanız benim şuanda söyleceklerim size hiç yardımcı olmayacak. Aksine bir umudunuz varsa ellerinizden kayıp gidecek. Ama benim yaşadıklarımı - acı gerçekler de diyebiliriz :) - öğrenmek istiyorsanız buyurun başlayın...

Öncelikle benim sorunum ÇİLLER.. Yüzüm ve omuzum olmak üzere iki yerimde derinden çillerim var burnumun üstünde hafif yoğun olmakla beraber yanaklarıma doğru dağılan çene ve bıyık bölgesinde ise bir iki tane tek tük bulunuyor. Alnımda ise hiç yok.Her ne kadar çil desek de çillerin de çeşitleri vardır. derinden(dipten) ve yüzeysel olmak üzere iki tane :) Burada başarıya ulaşan birçok kişinin çilleri yüzeyseldir büyük ihtimalle. Çünkü yüzeysel çillerde peeling -deri dökme işlemi- gibi basit bir uygulama veya kremlermiş kimyasallarmış bunları geçelim aktardan bile bulabilceğiniz bitkisel şeylerin yardımı dahi dokunacaktır. Yani sitelerde okuduğunuz onca yorumda çillerinin şöyle böyle geçmiş olanlar yüzeyseldir bizim gibi dibten olan mağdurlar ise onlara bakar bakar saf salak kime ne yaramışsa koşa koşa gider alırız. Belki bana da bir faydası dokunur ümidiyle.. Hayır bunu yapan kişilerden biri de benim o yüzden aptallığıma bakarak sizin de kanmanızı istemediğim için bu kadar uğraşıp sizi uyarmaya çalışıyorum. Yoksa benim yorumumun üstüne bir çizgi çekip hala o aptal para tuzaklarına koşabilirsiniz. Sıkıntı değil. Benim söylediklerimi birçok cildiyeci dermatolog doktor söylemez size. Neden peki? PARA için.. Size sırf şu zıkkım yüzünden ümitler verirler. Ben çok kandım poşet poşet ilaçlar aldım. SONUÇ sıfır elde var sıfır. Ama aptallığıma doyamadım hala bu tarz sitelerde gezip ümitler arıyorum. Tam kabullendim diyorum. Bir yeni ortama giriyorum oradan kendini bilmez biri senin niye yüzün böyle beneklerle kaplı diye bir soru sorar ve bitti işte..Bir de öyle bir tonda söylerler ki sanırsın yüzünde bok var. Veya biriyle sohbete girdiniz sürekli yüzünüzdeki çilleri incelerler sohbeti kesip gel bak dokun gerçek kalemle çizmedim diyesin gelir ama diyemezsin bu yüzden konuşmayı nasıl sona getirsem diye kesip atma yolları ararsın. Bunları ben de yaşıyorum tek değilsiniz :) Ha bir de şey var.. Yüzündeki en ufak bir noktada bende sivilcede yakınıp türlü türlü kremler sürenlerin , çillerin size yakıştığını söyleyip dert etmemenizi söyleyerek size teselli vermeleri. O da ayrı bir ironi be :KK70: Neyse bu yaşadıklarım birkaç tane örnek bunlar uzar gider.. Gelelim esas konuya kullandığım onca krem kimyasal karışım bitkisel çözümler veya alternatif tıp adı altındaki zıkkımlar.

Expigment. Renk açıcı özelliğe sahip olmakla beraber deriniz hem tahriş olur hem de soyulur. Faydasını gördüm. Ama sevinmeyin. Bunu kullanınca pancar gibi ortalıklarda gezmeniz yetmiyor bir de üstüne yılan gibi deri atıyorsunuz. Zaten bu tarz kremlerde bir tanesi yeterli olmaz! Yanına nemlendiricisini sürüceksin ki deri yumuşayıp rahat çıksın. Tahriş olan yerleri kapatmak için fondöten kullanıcaksın. Koruyucu zaten şart. Anlıycağınız kaş yapıyım derken göz çıkarma ihtimalinizle başbaşa kalırsınız. Kolay gelsin geç bunu..

Acnelyse. Derideki mitoz bölünmeyi arttırarak eski derinin dökülmesini böylece kirlilik ve yağ birikiminden dolayı sivilce oluşumunu engellemeye çalışan kremdir. Fazla kullanımı çok feci zararlara neden olabilir. Ne kadar az o kadar iyi bu kremde.Çünkü Amacı deriyi soymak ki deride 1-2 katmandan sonra tahriş olur kızarır bir de deri inceldiği için güneşe karşı direnci azalır. Bu krem günlük az az bile kullanılmaz 2 günde bir 2 gün kullandın ara ver filan cildinin yapısına göre yani. Bunda da yüzünüzde delik açma veya kırmızı tahriş olma ihtimali çoktur. Faydası yüzeysel olanlara bana yaramadı bir de üstüne cildimin tahriş olduğuyla kaldım. Siz bilirsiniz. Cidden bu kremi kullanmak cesaret ister biraz fazla mı sıktın yıka elini yeniden azıcık sık cildinden değerli değil yok boşa gitmesin diye sürme sakın tavsiyem bu.

Locoid. Bu ilacın asıl amacı egzama içindir. Ama buradaki işlevi diğer o kimyasallar yüzünüzü soyduktan sonra girdiği halleç pamuğu görüntüsünde yumuşatarak çıkarmaktır.

Bepanthol. Bunun amacı cildi nemlendirmek derinin kolayca soyulmasını sağlayarak tahriş olan yerleri düzeltmek. Bir de unutmadan güneş yanığına çok faydalıdır. o kurumuş gerilmiş kabuğu yumuşatarak rahatlatır sizi.

Güneş koruyucu. Bunun da elbette zararları var özellikle yüksek -ki bizim gibi çilleri bulunanlar 50 factor kullanır hep- factorlerde. Ne kadar factor'u yüksek o kadar kimyasal demek. Ama yapıcak bir şey yok bunu her türlü kullanmalısınız. Bir de yağlılar ki.. yüzünüze sürünce yüzünüz sanki günlerce yıkanmamış gibi bir yağ tabakasına bürünür. güneşe çıkınca yağlı pehlivan gibi parlarsınız filan :KK70:

Çil Fazıl. Bunu çiller için eczanede çok satış almış. eczacıyla artık knk gibiyiz işte ne çiller için çok satış yapıyor hangi güneş korucu daha iyi ve uygun fiyatlı hangi çil kremlerinde indirim var filan diye sohbet ediyoruz resmen. lanet -_- Eczacının çiller için bunu çok sattığını ama çözüm olup olmadığını bilmediğini söylemişti. Ben de bir işe yaramasa neden satılsın? mantığıyla aldım. Almaz olaydım. Afedersiniz ama hiçbir halta yaramadı. Boştan boşa 20 tl em gitti :KK43: bir de çok yağlı sivilcem yokken 2 tane de sivilce sahibi yaptı! sanki derdimiz yokmuş gibi :KK70:

Havuç yağlı kremler. Bu krem tahrişi önler, kuru ve çatlamış cilt bölgelerini iyileştirir. Beta karoten antioksidan özellikleri, cildin güneşin ultraviyole ışınlarının zararlı etkileri karşı koymasını sağlar. Erken yaşlanmaya neden olan serbest radikallerin oluşumunu engeller. Bir nevi koruyucu ve nemlendiricidir. Faydası olarak koruyucu sürmeyi bırakıp bundan kullandım ama bu koruyucudan daha yağlı bu yüzden havuç sabunuyla her sabah yüzümü yıkadım. Çillerim en azından koyulaşmadı veya koyulaşmasını yavaşlattı desek daha doğu olur:) bir de daha yumuşak oldu cildim.

Limon. Evet hepinizin bildiği gibi limon renk açar. ben de buna bel bağlayarak sürdüm sıkıntı şu ki her yere sürünce komple yüzünüz açıldığı için çiller değilde renk atıyorsunuz resmen :KK70: bir kaç ton daha açılıyorsunuz. Çillere sürünce çift renkli oluyorsunuz. Olmuyo yani evet açıyo ama denge tutmuyor. Onun yerine saçlarınıza yazın sürün ucları açılsın peroksit saçlarınızı yıpratmasın.

Kil maskesi. Boşuna uğraşmayın derim ben hiç kasmayın . Sadece yüzünüz bebek poposu gibi oluyor. Yumuşacık o kadar çillerle bir alakası yok.

Bakın bunlar daha ne ki diğerlerinden söz etmek dahi istemiyorum. Olumsuz sonuçlardan sıkıldım burada bana şu yaradı diyenlerden de siz bunları bırakın size iki misliyle dönücek. Ne kadar oynarsanız bir şeyin dengesiyle o da size karşı o kadar tepki verir. Mesela lazer.. Hepinizin lazer deyince şekli değişiyor. Benim de öyle.. Bu kremlerden çok daha fazla zarar alma ihtimalinizi geçtim. Yaptıranlardan memnunlar bile 1 sene sonraki yorumlarını okuyorum keşke yaptırmasaydım şimdi cildim daha kötü daha çok çilim çıktı yüzüm yandı EVET YANMA.. böyle bir ihtimal de var. delik oluştu.Bu sonuçları geçtim yaptırdıktan sonraki sürece ne demeli? yüzünüz kabuk tutuyor acı zaten var kızarıklık tahriş 1 hafta evden çıkma yasağını geçtim o tiple zaten bir yere gidemezssiniz. sonuçlar zaten kötü neyin riskini alıcaksınız ki? Ben artık öyle bir noktaya geldim ki dedim bitti yaptırıcam benim sağlığımı etkilemeyen şeyler psikolojimi etkilemeye başladı be! Neden ? İNSANLAR.. Neye göre kime göre güzeliz lan sen farklıysan çirkinsin mi demek bu? İnsanların aklında belli bir kalıp var ve sen bu kalıbın dışındaysan çirkinsin mi demek oluyor? AMA ÖYLE İŞTE! Hepiniz daha doğrusu Hepimiz bu yüzden çillerden kurtulmak istemiyor muyuz? Gerçekten insanların önyargılarından sıkıldım. Saçma salak krem karışım gibi şeylerden sıkıldım.Olumsuz sonuçlardan sıkıldım. Vaz geçin... Size en büyük tavsiyem bırakın güzel bulmasınlar sizi yargılasınlaar önyargıyla yaklaşıp tip tip baksınlar Sallamayın Siz de böylesiniz Böyle yaratıldınız. Kimse kusursuz değil ya? Hangimiz mükkemmeliz ki? Kabul etmeye bakın yoksa bu ruhsal takıntıya bozukluğa kadar gider :) Bırakın ! Çillerinizle mutlu olmayı deneyin.. Kabul edin.. Farklı olun *-*
:KK200::KK200::KK200:

X