Cilt Beyazlatma

etrafında arnavut birileri varsa araştır genelde yeni gelinlere yaparlar herkes yapamaz onu ama sen nereden temin edebilirsin bilemiyorum.

arnavut kreminin kısa vadede işe yaradığını ama vücüda giren civa yüzünden sonra kötü yan etkileri olduğunu bilin arkadaşlar.geçici bir güzellik için sağlığınızdan olmayın

bana ankarada tavsiye edeceginiz ıyı bır cılt doktoru varmı arkadaslarr

lea diye bi krem varmış. kalıcı beyazlık sağlıyomuş fiyatı da 105 tl. 3 lü set şeklinde. ben beyaz tenli biriyim vücudum çok beyaz. ama açıkta kalan yerler güneşten çok çabuk esmerleşebiliyo. ve esmer ten bana pek yakışmıyoo bu kremi kullanan ya da duyan var mı aranızda yardımcı olun arkadaşlar..

aktarlarda satılan kremleri kesinlikle tavsiye etmem. arnavut kremi vs. diyorsunuz. içinde cıva olan şeyler cilt için çok zararlı. kansere kadar gidiyor. şahsen kullanmış biri olarak ciltteki tüğleride siyahlaştırıyor. kesinlikle tavsiye etmem.kalıcı olmuyor zateen.

patates maskesi.bir patatesi rendele.yüzene sür ardından tülbet yada sargı beziyle kapat.yarım saat sonra yıka.farkı göreceksin.fondöten sürmüşsün gibi oluyor.

Bence çok esmersen masum organik bir fondötenle yüzünün ön kısmını bir iki ton aydınlatman en sağlıklısı olur. Belki yine hafif bir aydınlatıcıyla göz çevreni de ışıldatabilirsin.

Civa içeriği olan bir karışımı kullanmaktan daha korkunç bir şey düşünemiyorum. Ayrıca bu açma işlemini profesyonel salonlarda içeriği açıklanmayan kimyasal pealinglerle yapıyorlar ve cildi soyarak 3 tona kadar açıyorlar; fakat etkinin ömrü aylarla ifade edilebilecek kısalıkta. Ayrıca güneşe çıkmak bu süreyi hızla kısaltıyor. Yarım saat güneşe maruz kalmak sil baştan geri dönüş demek. Bence değer mi, asla değmez. Günümüzde kanserden geçilmiyor, Tv'ler, radyasyonlar, bilgisayarlar, wireless'ler.. zaten hep tehlike içindeyiz. Bir de geçici değişiklikler için kimyasallara bulanmak... Akıl karı değil bence.

Ben de çok beyazım, hatta çocukken hortlak gibi olduğumu düşünürdüm. Yıllardır da bu durumdan kurtulmak için solaryumdan solaryuma koşardım. Herkes olamadığına sarılırmış o hesap sanırım. Zaten beyazlığın bir güzellik unsuru olduğu fikri en az 30 yıl öncesinde kaldı. Hala taşralarda, köylerde öyle zannediliyorsa bilemem. Belki hala etine dolgun hatta şişman kadının da güzel olduğunu düşünülüyordur oralarda, kimbilir?

Bence insan doğasıyla barışmalı. Kendince küçük taktiklerle güzelleşmeyi bilmeli.

Arnavut kremi dediğiniz şeyi (aklık) kullanmanızı hiç tavsiye etmem. Annemin tarafı Yugoslavya göçmeni ve annemin anneannesi (büyük ninem) yaparmış bu kremi, bizimkiler hep anlatır. Mahallede verirmiş esmer kızlara. Ama o dönemden herkesin hatırladığı bir yan etkisi var ki diş çürütmesi ve dökmesi, üstelik kısa vadede çıkıyor bu yan etki. Yüz beyazlatacaklar diye diş karartıyorlarmış. Civayı bir kaba alıp, bazı şeylerle karıştırıp uzun süre döverek yapılıyormuş.

Düşünsenize, civanın bir damlası elinize bile değse hemen tedaviye alınıyorsunuz o kadar zararlı.

bende sana katılıyorum süper star.ama doğal yolları da deniyorum ne bilim işte yüzümü çeşme suyuyla yıkamamaya başladım. aslında yıkarım hep yıkıyordum eskiden ama ankarada oturduğumuz dan sular iğrenç böyle ne bileyim paslı kokuyor.adanada mis gibiydi hatta içiyoduk çatalan diye bir yerden geliyordu sular.temizdi.annemden gizli yıkıyoyorum zaten.yoksa çok kızar hazır su kullanıyorum diye.ama çok harcamıyorum.1 bardak gibi bişey oluyor.sonra havluyla 1 parça kopartıyorum yoksa havlu peçete dayanmaz valla silip doğal gül suyu var çok pahalı değil zaten o kadar toniklere para verilceğine kocaman bir şişesi 6 lira.bir de yatmadan yani gül suyunu sabah akşam kullanıyorum fakat gece maden suyunu azıcık avcuma döküp yüzümü yıkıyorum geri kalanınıda içiyorum.cildiniz hassas değilse ilk açıldığında direk sürebilirsiniz.sonra 2 avuç yıkadıktan sonra hiç kurulamıyorum üzerinde kurusun bu arda tabi kuruması için yatağımı falan açıyorum işte bu kadar.zaten beyazlıyor sürekli böyle yaptıkça genede her cilt farklı.birde böyle her söyleneni yüzüme sürmem.arkadaşlarımın çoğuna bunu söylerim fakat dinlemedikleri için yüzleri daha beter oluyor yani.

domates püresi ve un karışımı gayet güzel beyazlatıyo ben denedim etkisini hemen gördüm üstelik çok basit 5 dk duruyo yüzünde ve ılık suyla yıkıyosun.denemeye değer.

hay sizin expigmentinize .. cildinizi beyazlatınca nolcak manyakmısınız siz..
yok klorakla yıkayın töbee töbeee ... allah sizi kara yaratmıs ne bu isyan :lepi:

bnde karbonatla yogurdu okumstm biyerde ve yapmstm . o dönemm etkisini görmstm düzenli kullansam dha ii olrdu hralde..

herkeste aynı sonucu veriyomu bilmiyorum ama domates ve un karışım maskesi bana çok iyi geldi bu hafta başladım 3 kez uyguladım yüzüme yüzümü yıkadıktan sonra acayip parlak temiz aydınlık görünüyo yüzüm izleride hafifletiyo haftada 3 kere yapmaya devam edeceğim sonuçları yazarım size...

kızlar evet beni yanlış anlamayın ama nden beyazlamak istiyosunuz çok çok mu esmersiniz eşlermi bişey diyor benim annem boşnak haliyle çok beyaz okadr seviyoki esmerliği mahvoldu güneşlencemde bende esmerr güzeli olucam diye hastaneye kaldırdık valla heryeri su topladı düşünün ne çabalar veriyoo.

Bence çok esmersen masum organik bir fondötenle yüzünün ön kısmını bir iki ton aydınlatman en sağlıklısı olur. Belki yine hafif bir aydınlatıcıyla göz çevreni de ışıldatabilirsin.

Civa içeriği olan bir karışımı kullanmaktan daha korkunç bir şey düşünemiyorum. Ayrıca bu açma işlemini profesyonel salonlarda içeriği açıklanmayan kimyasal pealinglerle yapıyorlar ve cildi soyarak 3 tona kadar açıyorlar; fakat etkinin ömrü aylarla ifade edilebilecek kısalıkta. Ayrıca güneşe çıkmak bu süreyi hızla kısaltıyor. Yarım saat güneşe maruz kalmak sil baştan geri dönüş demek. Bence değer mi, asla değmez. Günümüzde kanserden geçilmiyor, Tv'ler, radyasyonlar, bilgisayarlar, wireless'ler.. zaten hep tehlike içindeyiz. Bir de geçici değişiklikler için kimyasallara bulanmak... Akıl karı değil bence.

Ben de çok beyazım, hatta çocukken hortlak gibi olduğumu düşünürdüm. Yıllardır da bu durumdan kurtulmak için solaryumdan solaryuma koşardım. Herkes olamadığına sarılırmış o hesap sanırım. Zaten beyazlığın bir güzellik unsuru olduğu fikri en az 30 yıl öncesinde kaldı. Hala taşralarda, köylerde öyle zannediliyorsa bilemem. Belki hala etine dolgun hatta şişman kadının da güzel olduğunu düşünülüyordur oralarda, kimbilir?

Bence insan doğasıyla barışmalı. Kendince küçük taktiklerle güzelleşmeyi bilmeli.

nekadar güzel söylemişşsinn .her insanın güzel yönleri var bunu meydana çıkarmayı başarabilmek önemlii dudakların guzeldr sürekli onlara vurguu yap nebiliyim

ben vücudumda bkaç şeyden çok rahatsız oluyorum:

dudak kenarlarımda koyuluk var :gitme:
koltuk altımda koyuluk var ve çatlaklar varsempatiksalakcinni
bacak arası sürtündüğü için deri koyulaşmış :eek:
ve ölçtürdüm 14 kilo fazlam var :2:

bunlardan kurtulmak istiyorum, çatlak ve koyuluk için çözümler arıyorum ama güvenilir doğal bşy yok mu, mesela arnavu kremini koltuk altıma sürsem renk dengesi sağlanır mı,CADIARZU ya yüz dışında dneyen var mı benneyaptımki

oooooooooooooof tüm suç benim! DAHA 20 YAŞINDA HALİME BAKIN :KK43:

ne kadar güzel açıklamışsın.

ben de esmerim hiç düşünmedim beyazlamayı.sadece güneşte fazla kalıp çok fazla koyulaşmamaya dikkat ediyorum.Esmer olmayı da çok seviyorum ayrıca.niye beyazlamak istediğinizi anlayamadım.Heves yapmış olabilirsiniz ama bunun için sağlığınızı tehlikeye atmaya değmez.Birkaç ufak makyaj hilesinden faydalanmanızı tavsiye ederim yerimseniben

bir dermatoloji uzmanına başvurun, ayrıca cilt rengini açmaya çok uğraşmayın bence, michael jackson da bu dertten muzdaripti, sonunda deri kanseri olduğunu öğrenmiştik hatırlarsanız. doktor tavsiyesi olmadan birşey yapmayın derim ben.

X