Lekeler, Çiller Cilt Rengini Açmak İçin : Pirinç Unu

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
selam arkadaşlar ben bundan birkaç yıl önce tvde izlemiştim.bi bayan adını unuttum anlattı karışımı hazırladı pirinçi dövdü un gibi yaptı kırmızı mercimeği dövdü oda un gibi oldu bunlar içine gül suyu ve bildiğinz krem karıştırdı..sonra peeling gibi uyguladı eline eli hemen uyguladığı yer beyazladı rengi açıldı şaşırmıştım baya eli pürüzsüz olmştu kadının

Krem derken canım?

cilt rengi çok açılıyor mu ayrıca sivilce izlerine iyi gelir mi benim için çok önemli cevap bekliyorum

Krem derken canım?[/QUOT

cildine sürdüğün krem işte nemlendirci falan normal arko krem bile olur normal bir krem kullandı hatta şey demişti kadın normal herzaman kullandığınız kremden kullanın cildinize hangi krem iyi geliyosa diye:KK31:

ama resımde arka fonda beyazlatılmış gözüküyo kızlar zaten bu kadar beyazlatsa bıle bunlar geçici şeyler

çinli hatunların beyaz olmaları bu yüzdenmiş demek :KK47:
kızlar bende 1 senedir bu tarifi biliyorum tv izlemiştim ve hemen uygulamıştım uzun zamandır yapıyorum ama düzenli yapın hanımlar
birde siyah noktalara gerçekten çok iyi geliyor ovalayarak cildinizden çıkartın...
çoğu insan güneşte yanar esmer olmak ister ama ben beyaz tenli olmayı seviyorum :KK16:

ben bugün bu maskeyi denedim. temiz cildime 1 avuç çiğ pirinci kahve değirmeninde çekip sütle karıştırıp macun kıvamına gelince, kalın bir tabaka halinde sürdüm. hatta sanki sütlaç gibi kokuyordu =) yaklaşık 20dk beklettim. baya kurumuş ve sertleşmişti. sonrasında soğuk su ve temizleme süngeri ile ovalarak temizledim. pürüzlü olduğu için biraz acıdı yüzüm. sonra da tonik,nemlendirme vs. aydınlandı gibi geldi yüzüm ya da bana öyle geldi bilemiyorum. düzenli uygulamak gerekir tabi ki. haftada 2-3 yapmayı düşünüyorum. sonuçları yazarım buradan yine.

denedm kızlar mükemmllll yaa bayıldm benm cildm hemen tepki gösterir hic bisy olmadı yanaklarım kurur kabarır sanıyordm kahve peelingnde öyle olmstu bunda mhtesemmm yaa sadce burnm kızardı o da soğk suyn etkisi olablr:)ben korktm on dakika bile belketmedm cildimi arnms hissediyorm önce temizleme jelmle yıkadm snra bu peelngi yaptım

ben denedim kızlar.pirinç unu ve sodayı karıştırıp kremsi hale getirdim.yüzüme sürdüm.20dk bekledim sonra ılık su ile yıkadım.şuanlık sadece gördüğüm değişim sivilcelerim kurumaya başladı.yüzüm yumuşadı.haftada en fazla 3 gün yapılabiliyormuş sanırım.ben salı-perşembe-cumartesi yapıyorum.bu salı bu yazıyı gördüm ve uyguladım hemen.benim ten rengim esmer ve buğday arası bişey ve beyaz tenli olmak için herşeyimi verebilirim.bu yaz hiç güneşe dahii çıkmayı düşünmüyorum ve bu maskeyi haftada 3 kez uygulayacığım.bi zararı olduğunu düşünmüyorum.herkese tavsiye ediyorum.denemekten zarar çıkmaz kızlar.nedemeden ne olucağını bilemeyiz.vee kızlar en önemliside değişik bi uygulamaya başladım her maske yapıp yüzümü yıkadığımda bilgisayardan fotoğrafımı çekip kaydediyorum.bi dosya oluşturdum.değişimi bu yolla görücem.tekrardan yazarım sizlere:)

belki cildi yeniler,faydası olur,sivilcelere de iyi gelir ama ben böyle şeylerin cildin rengini açacağını sanmıyorum,cilt rengimiz sadece normale dönebilir böyle şeylerle..ayrıca ilk sayfadaki önce-sonra fotoğraflara baktım da açılan cilt rengi değil fotoğrafın rengi :) arka plandaki görüntüye dikkat ederseniz anlarsınız:)

Merhaba
Ben cok beyaz tenliyim
Yani asiri denebilicek kadar
Su ana kadar benden beyaz kimse gormedim desem yalan olmaz

Sorum su;
Benim yuzum biraz kirmizi (gozeneklerim de buyuk)
Kirmizi degil de beyaz olsun istiyorum Turk bayragi gibi oldum
Bir de gecen yaz cok feci bir sekilde yanmistim yara falan cikmisti (gunes kremi surmeyi nasil unuttum hala anlamiyorum)
Omzum su an pembe gibi hafif yanik bir de kollarimin gunes goren kisminda da hala cok hafif ton farki var
Sizce bu ben de ise yarar mi?
Bir de bildigimiz pirinc ununu mu kullaniyoruz?

He bir de yengemin cilleri var kendisi cok rahatsiz bu durumdan bugday tene sahip ama yaninca bayagi esmer olabiliyor
O kullansa ise yarar mi?

Cevap verirseniz cok mutlu olurum
Tesekkurler
Iyi gunler :)

Konuyu baştan sona okudum kızlar, ten rengim buğday ama bir hafta önce havuza gittim sadece 10 dakika -inanın abartmıyorum- güneşlendim. Ayrıca en çok yüzüme olmak üzere 50+ faktörlü güneş koruyucu kullandım. Buna rağmen herkes oo yanmışsın falan dedi çok üzgünüm :KK43: Esmer olmak iyide ne biliyim beyaz ten daha bi temizmiş gibi geliyor nedense bana. Bende bunu bir bacağıma uygulamayı düşünüyorum böylece farkı çok net görürüm, önümüzdeki hafta pazartesiden itibaren başlıcam programa :) İletişimde kalalım:79:

Arkadaşlar ben pirinç ununu kullanıyorum haftada bir iki kez. Cilde beyazlık verdiği doğru ama kalıcı bir şey değil. Ben de buğday tenliyim, bunu yapınca daha da beyaz oluyor ama dediğim gibi kalıcı birşey beklemeyin

Hanımlar ben bu kürü seneler önce duyup erindiğim için yapmamıştım ama geçenlerde yine pirinç nişastasının cilde çok yararlı olduğunu okudum bir yerlerde...Kürü şu şekilde uyguluyorum ben : pirincin içine gül suyunu koyup blenderdan geçiriyorum,macun kıvamına gelecek şekilde ayarlıyorum miktarlarını...Pirinç unu ile de uyguladım ancak blenderdan geçirince ufak tanecikler kalıyor ve aynı zamanda peeling etkisi de görüyor...Cildi biraz kurutuyor bu maske,zaten kurumaya başladığı anda gerginliği hissedebiliyorsunuz ve ilk andan itibaren cildin rengi gerçekten açılıyor hanımlar...Ben haftada 3 kere yapıyorum,daha fazla bile yapılabilir çünkü tamamen doğal ve cilde zarar verebilecek hiç bir şey yok...Maskeden sonra da yağ içermeyen bir nemlendirici ile kaymak gibi bir cildiniz oluyor :KK3:

benim son zamanlarda yüzüm çok solgunlaştı sarıya kaçıyor resmen:26:
birde babadan kalma göz altım koyu olunca daha bi belirgin oldu o halkalar iyicene "güzelleştim" tabi:KK53::KK53:

bu maskeyi uygularken göz altına sürmek sakıncalı mı...
yani oralarada sürsem göz altı gölgelerim azalsa bari yani bu konuda bi bilginiz varmı

merhaba kızlar,

ben bu kürü bacaklarım için kullansam iyi gelir mi acaba epilasyona gidiyorum ve kadın bacak rengin açılmadan epilasyon yapamam diyor açmak için çağre lazımmmm :KK43:

Hanimlar,herseyden once bu kur esmer insani beyaz yapmiyor, sadece lekeleri biaz gideriyor ve daha gergin,berrak bir cilt tonuna sahip olmanizi sagliyor,ancak surekli yapmaniz sartiyla, yani esmer insani beyazlattikca beyazlatmiyor.. Arkadasin yazdigini okudum, teniniz esmer ve kil kokleriniz siyahsa lazer epilasyon gormuyor diye bir sey yok,daha iyi bir yer tercih etmeniz gerekli, lazer sadece koku sari tuyleri gormuyor, esmer tenlilerde seans artiyor sadece yani soyle ki beyaz tenli,siyah tuylu bir bolgeye 4 ya da 5 defa uygulanan lazer esmer tenli,siyah tuylu bolgeye 7 ya da 8 kere uygulaniyor o kadar, daha iyi bir yer tercih etmenizi oneririm..Ve gozalti morluklari icin bu kur fayda etmiyor ne yazik ki canim, henuz tip bile ciddi bir asama kaydedemedi bu konuda,guzel ve duzenli bir uyku ve buz ile kompres yapmak iyi geliyor sadece,piyasada cok cesitli kremler de var ama ciddi bir asama kaydeden markaya rastlamadim ben henuz

X