Cilt Bakımı Ürünleri Cilt temizleyicisi tavsiye eder misiniz?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
canım ben clean and clear ın,siyah nokta temizleyici-günlük peeling krem jelini kullanıyorum ve çok memnunum.hatta bitti bugün yeni bir tane daha aldım.hem peeling yapıyor hem de tertemiz yapıyor.yerimseniben

canım ben clean and clear ın,siyah nokta temizleyici-günlük peeling krem jelini kullanıyorum ve çok memnunum.hatta bitti bugün yeni bir tane daha aldım.hem peeling yapıyor hem de tertemiz yapıyor.yerimseniben

peeling i genellikle haftada 1-2 kez tavsiye ediliyor. sonrasında tonik kullanıyormusun? şutarafagitti

Sonuç almak istiyorsan, Artistry ürünlerini kullanmanı tavsiye ederim.. yerimseniben

Tonik kullanmadan, tam bir temizlik yapmış sayılmazsın... Çünkü tonik, temizleme işleminden sonra ciltte kalan kir, yağı temizlemenin son adımıdır...Nemlendirmeden önce yani... Ayrıca tonikleme, temizleme sırasında açılan gözenekleri sıkılaştırmayı sağlar...

tonikleme için gül suyunu öneriyorlar, lokman hekimin kitabındada öneriliyor.

hiç bir cilt temizleme ürünü, tüylenme yapmaz.. Fiyatları; piyasadaki iyi markalarla kıyaslandığında, kesinlikle ucuz... Bir temizleme seti aldığında.. ortalama 8 ay kullanıyorsun...

ama nivea için tüylenme yapıyor diye duymuştum. bazı kremlerde yapabiliyor. bu yüzden temkinli davranmaya çalışıyorum.

Artistry nin hangi ürünlerini kullanıyorsun ve hangi sırayla? fiyatlarını söylermisin?

bu ürünü bir arkadaşımda tavsiye etmişti, ama o yüzünü temizlemek için önce başka bir ürün kullanıyordu sonra bu ürünün toniğini kullnıyordu

Benim cildime uygun olan..Artistry Arındırıcı Sistem seti ... (cilt tipine uygun olan bir sistemi kullanman gerekiyor, bu da uzman tarafından belirlenmeli)

Kullanım sıralaması şöyle;
1-Arındırıcı köpüklü temizleyici
2-Arındırıcı yağ kontrollü tonik
3-Arındırıcı-dengeleyici nemlendirici SPF-15 (Yani güneşe karşı 15 koruma faktörü içeren krem)

Haftada iki kez Gözenek demizleyici Maske Kullanıyorum

Haftada bir kez de... Cilde parlaklık katan arındırıcı jel (peeling) kullanıyorum...

Bunlar temizleme amaçlı kullandığım ürünler :KK70: diğerlerini yazmayayım yazarken yoruluyorum çünküsırnaşık şey

Sonuç alman için aynı markanın ürünlerini kullanmalısın...Benim tavsiyem bu :)

Arkadaşlar başka tavsiyesi olanda varmı? karar veremiyorum yaa! hepsini iyice araştırıp öyle almak istiyorum. sonuçta bu benim en değerli giysim.

peeling i genellikle haftada 1-2 kez tavsiye ediliyor. sonrasında tonik kullanıyormusun? şutarafagitti

normal peelig gibi çok yoğun olmuyor yani cildi zorlayıcı değil.içinde mavi jojoba tanecikleri var,gayet de yumuşak.yaklaşık 20 sn.kadar hafifçe yüzünde yayıyorsun,sonra duruluyorsun.bana çok yaradı ,gerçekten memnunum.ayrıca tonik kullanıyorum çünkü kullanmak gerek.ama hergün uyguladığım söylenemez,üşeniyorum:eek: sonra da güneş koruma faktörlü nemlendiricimi sürüp tamamlıyorum.:1rolleyes:

yani almam gereken 4 ürün var sanırım. 1- peeling 2- yüz temizleme jeli 3- tonik 4- nemlendirici
ama 4 ünü almak biraz pahalı gibime geliyor, nasıl bir sonuç alacağımı bilemediğim için. ama cildime değer doğrusu

canım be peeling ürünü kullanmıyorum çünkü temizleme jelim zaten peeling özellikli hiç gerek kalmıyor.

Peeling seçimi çok önemli. Her gün kullanılmaz, ayrıca peeling içindeki ölü tabakayı atan taneciklerin özelliği çokk önemli...o tanecikler köşeli olduğunda cildinizde kalıcı hasarlar bırakabilir... (---cildinizi bir buz pateni olarak düşünün, paten ayakkabılarıyla buz üzerinde hareket edildiğinde buzda çizilmeler meydana gelir---gibi....)

işte bu yüzden peeling görevini gören o taneciklerin köşeli olmaması, yuvarlak, hassas ve çok ince tanecikli olması gerekiyor...

umarım ifade edebilmişimdir anlatmak istediğimi....fisfisfis

arkadaşlar haftada bir kere şunu mutlaka uygulayın

yüzünüzü sıcak suya çarpın bir kaç kere.gözenekler yumuşayıp açılır.sonra hemen bidliğiniz banyo sabunuyla yıkayın.sabunu temizleyin yıkayın yüzünüzü silin.gözeneklerde temizlendi..
sonra hemen yüzünüzü buz gibi suya vurun..şimdi gözenekler kapandı.sabun cildi kurutuyor doğru ama hemen nemlendiricinizi sürün.zaten haftada bir ekre yaaprsanız yeter..isterseniz tonik de kullanın tabi..en azından ben böyle yapıyorum

X