İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

sizinn okull çokk güzell canımmm

Canım sizin okulunuzda adananın en başarılı okullarından biri bence çünkü kızım için 2.olarak tercih ediceğim bir okuldu çünkü o okulda okuyan yeğenlerim var ve çok başarılılar ama inan dışardan göründüğü yada anlatıldığı abartıldığı gibi değil sadece merkezde olduğu için çok göz önünde birde burdaki velilerin çoğu bilinçli çocuğu için fedakarlıktan kaçmayanların çoğunlukta olduğu bir okul tabiki olanaklar kaynak fazla oluncada okul yönetimindekiler istedikleri projeyi okuldaki düzenlemeleri rahatlıkla yapabiliyorlar. Yoksa benim pek çok eğitimci arkadaşım var hepside alanında çok başarılı ama bulundukları okulda kaynak kısıtlı olunca ne temizlik istedikleri gibi oluyor ne sosyal faaliyetlere tam olarak katılabiliyorlar çünkü velilerden destek az M.EĞ. kaynakta olmayınca onlarda ellerinden geldiği kadarını yapıyorlar.

Kızım bir süredir istifrar etmeye başladı özellikle okula gitmeden önce sabah kahvaltıdan sonraları oluyordu. Bugün yine tekrarlayınca babannesi aile dr. götürdü kullanması için şurup vermiş geçmezse bir dizi test yapalım demiş. Bir hayli canım sıkıldı. Acaba aşırı stresten olabilirmi diye düşünmeye başladım aranızda böyle bir sorun yaşayan oldumu acaba çünkü kızımda istifrar etmesinin haricinde başka bir rahatsızlık yok (ateş, ishal vs)

Kızım bir süredir istifrar etmeye başladı özellikle okula gitmeden önce sabah kahvaltıdan sonraları oluyordu. Bugün yine tekrarlayınca babannesi aile dr. götürdü kullanması için şurup vermiş geçmezse bir dizi test yapalım demiş. Bir hayli canım sıkıldı. Acaba aşırı stresten olabilirmi diye düşünmeye başladım aranızda böyle bir sorun yaşayan oldumu acaba çünkü kızımda istifrar etmesinin haricinde başka bir rahatsızlık yok (ateş, ishal vs)

çok geçmiş olsun .benim oğlumda bu aralar hep hasta hep hastaa.zannedersem üşütüyor okulda .o kadar da tembihliyorum giyinmeden çıkma okuldan diye ama dinleyen kim.iki gündür evde.:1no2:şaşrdım valla ne yapacağımı ne yedireceğimi.bu sabahtan beri yediğini çıkarttı.iyiki okula göndermemişim.ateşi falan yok çok şükür ama çıkacak diye aklım çıkıyor.daha yeni ateş yüzünden acilde serum yedik .çok moralim bozuluyor ooffff:çok üzgünüm:

çok geçmiş olsun .benim oğlumda bu aralar hep hasta hep hastaa.zannedersem üşütüyor okulda .o kadar da tembihliyorum giyinmeden çıkma okuldan diye ama dinleyen kim.iki gündür evde.:1no2:şaşrdım valla ne yapacağımı ne yedireceğimi.bu sabahtan beri yediğini çıkarttı.iyiki okula göndermemişim.ateşi falan yok çok şükür ama çıkacak diye aklım çıkıyor.daha yeni ateş yüzünden acilde serum yedik .çok moralim bozuluyor ooffff:çok üzgünüm:

İnşallah en kısa sürede iyileşir oğlunuz çok hareketli bir yaştalar çok terliyorlar havalarda malum çok soğuk bu aralar terleri üzerlerinde kuruyor sınıfta yada öyle dışarı çıkıyorlar sonrada eve hasta geliyorlar.

benim oğlumda aynı durumda, gripten kurtuluyoruz tekrar hastalanıyoruz.bir hafta iyi oluyor sonra yine ilaçlara devam.
allahtan ciddi bir rahatsızlık yaşamıyor ateş,kusma vs. yok. sadece grip ve öksürük. sebebide tenefüslerde üstüne mont falan giymemesi. sıcaktan birden soğuğa çıkıyorlar birde koşunca şifayı kapıyorlar.Rabbim hepimizin çocuklarını korusun.....

senağlamasenağlama çok ama çok üzgünüm....benim yeğenim de bu yıl 1.sınıfa başladı ve çok sakin ,insanlara zarar vermeyen çocuk, okulda bir çok arkadaşına karışıyor ve hemen hemen hergün şikayet duyuyoruz....lütfen bu saldırganlığa birçözüm yazar mısınız lütfen?.......senağlama

merhabalar.. uzun zamandır uğramıyordum, bakıyorum hepimiz okuma sevinci yaşıyoruz... :teytey:bizde 1 hafta önce dergilerimizi ve çalışma kitaplarımızı bitirdik.. öğretmenimiz çocuklarımızzın resimleriyle oluşturduğu bir elma ağacı yaptı ve okuyanın elması kırmızıya boyandı.. ayrıca ufak hediyeler armağan etti.. benim fıstığımında maşalllahı var okumayı ilk sökenlerden bir azimdir gidiyor çok güzel yazıyor her gidişimde öğretmenimizden övgüler alıyorum.. umarım tüm hayatı boyunca böyle devam eder tabi hepimizin çocukları için de bu dileklerim geçerli.. ayrıca tüm hasta çocuklarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, sanırsam bu okul dönemini hep bu şekilde geçecek...

sayın ayşecik
eğer yeğeninizin rahatsız edici bir uyumsuzluğu varsa çocuk psikologunu öneririm sosyal uyum önemli.bilgisayar ve tv den uzaklaşıp hayvan ve doğayla uğraşsın <bence<

bu aralar stresimiz elma ağacı .... bilenler vardır okuma yazma bilenler elmalarını boyamaya başlıyo iyice kızaran elma ya kırmızı kurdele takılıyor kızım okuya biliyo yazabiliyo ama tabi sınıfta ondan iyilerde var kırmızı kurdele takanlar var sıra daha bizimkine gelmedi acayip üzülüyor akşamlara hüngür hüngür ağlıyo mafoldumbeniçim parçalanıyor bunun doğruluğunu sorgulamaya başladım öğretmenimiz teşvik ediyo diyo ama ne bileyim her cocuk kapasitesi ayrıdır bütün harfler bitmeden ilk dönem bitmeden ayrım yapmak gibi geliyo...ya ters teperde okuldan soğursa...

zaten herşeyi kafasına takan bi cocuk of of

bide bilginiz varmı 1 sınıflar anasınıfdaki gibi karne alıcak diye duydum yani gülen adam ağlayan adam gibi bununda sebebi cocuğa daha birinci sınıftan karneden soğutmamakmış ..... bence mantıklı

Son düzenleme:
çok geçmiş olsunn canımm havalrdaa bir soğuk bir sıcakk nasıll davranacığımızıı şaşırdıkkk

Bizde yazılılar 2,3 güne bir oluyor öğretmenimiz her yazılıdan sonra 100 alanlara ödül olarak hediye veriyor (kalem , silgi veya çikolata şeker gibi) ama bizde kızım artık evdede ödevlerini yaparken ödül yokmu demeye başladı. Bende bunun onun sorumluluğu olduğunu her seferinde ödül alamayacağını anlattım.

Bence ödüllerin sık olması artık dezavantaj gibi olmaya başladı.

oy kıyamamm evdedemii ödül istiyooo

bizdedee yazuılııı hemenn herzaman yapılıyooo

sayın ayşecik
eğer yeğeninizin rahatsız edici bir uyumsuzluğu varsa çocuk psikologunu öneririm sosyal uyum önemli.bilgisayar ve tv den uzaklaşıp hayvan ve doğayla uğraşsın <bence<

yorumunuz için teşekkür ediyorum sevgili arkadaşım...fakat yeğenim o kadar az televizyon izliyor ki...bilgisayarda oyun ise sadece hafta sonu 1 gün ve ancak 1 saat...yani bu tarz saldırganlığa yol açacak hiçbir olay yaşamadığı halde neden bu kadar saldırgan anlamıyoruz....bir çözüm lütfen....senağlama

Bütün çocuklarımızın ve ebeveynlerinin 2010 yılını sağlıklı, başarılı ve mutlu geçirmesini diliyorum.

Ocak ayının ilk günlerinde okumayı tam söktü kızım artık bol bol hikaye kitabı okuyorlar. Matematiğede hız verdiler şu anda onluk ve birliklerdeler.

Merhaba Arkadaşlar,
Evet karabiberciğim herkesin problemi bitince uğranamamış boshayallersmile
Olsun problemler olmasın ki rahat olsun çocuk ve ebeveynler...
Eveeeetttt yüzdük yüzdük kıyıya geldidiikkkk.... kaydirigubbakcemile2
Neler yapıyor çocuklarınız, sınav olanlar vs varmı ?... Oğluşum okumayı da yazmayıda söktü çok şükür... Artık akşamları yatarken de kitabını kendisi okuyor. Matematik çözüyor. Tatili de iple çekiyor bu arada... :eek:

Karne heyecanı varmı çocuklarınızda ve karne günü neler yapacaksınız ?...

karne_ilkogretim_dis.gif

karne_ilkogretim_ic.gif

cuma günü karnesini alan burada kutlamaya gelsin arkadaşlar ..bu sadece çocuklarımızın değil bizlerinde karnesi olacak biiorum ki hepsi 5 dolu olacak gururla buluşmak dileğimle....

Merhaba arkadaşlar yarın çok önemli birgün dilerim evlatlarımızla herzaman gurur duyalım , sağlıkla, mutlulukla dolu güzel günler geçirelim karne heyecanınızı buradan paylaşalım sevinçlerinizi duygularınızı... opuyorumnanaktan
Bu sabah tv programında yarınki karne günü hakkında konuşmalar yapıldı ben çok duygulandım ve heyecanladım. Yarın nasıl olacağım bilemiyorum ama çok yoğun duygular içinde oluyorum ben elimde değil... :sinifsinif:
Tüm KK ailesinin evlatlarına başarılar diliyorum...
Çocuklarımızın karne gününde gözlerindeki o ışıltıyı soldurmayalım, yanlarında olmaya çalışalım... opuyorumnanaktan
Hepinize güzel günler dilerim... Bebişlerimiz büyüyor... :emir_bebek::ecrin_bebek:kaydirigubbakcemile2

Sınıf anneleri sınıfınızda neler yapacaksınız?:::
Hazırlıklar tamammı... olumunekankayizsmile Sınıf temsilcilerini aşağıdaki linke bekliyorum...

http://www.kadinlarkulubu.com/ilkogr...-anneleri.html

canım terlikçim harikasın btnmmmmm....

annemizden bize yadigar öğretmen olmak
öğrendik annemizden öğrettik öğrendiğimizden,
yarın çok mutlu kutlu gün karne alacağız işte biz kaldı sadece bir gün...
onurla ,gururla alacağımız ilk karnemiz herkese nasip olsun gün be gün...
bütün anneleri tebrik eder evlatlarınızın yanaklarından öperim( bu gece uyumak için boşa çabalamayın sanki hiç sabah olmayacakmış gibi ....)

X