Çocuğum büyüdükçe gelen boşluk hissi ve ikinci çocuk fikri

Eee sürekli konu açıp duruyor kadıncağzılar eğitimliyim, güzelim, yaşamayı seviyorum kimseyi bulamıyorum diye.kendi adıma da düşünüyorum gerçekten erkek kalitesi yerlerde.istediği gibi bir ilişki yaşayamadan hatta hiç ilişki bile yaşayamadan ölen bir sürü insan var.sadece ben demiyorum ki.kendim de istediğim gibi birini bulamıyorum. Oysaki içimde ne fırtınalar kopuyor.
Yok yok piyasada yok erkek kalitesi toplumumuzda düşmüş durumda 🤣kaç tane çevremde bekar var

Bir evliliğin yüzde 80'i cinsellik deyip duruyorsunuz ama.vee evet freud gibi herşey cinselliğe bağlı bence.yetişkin bir insanı bu kadar mutlu ve motive eden başka bir şey daha olduğunu düşünmüyorum.hayatın kaynağı.hepimizin oluşma nedeni.cinselliğe ulaşamamak çok büyük bir yoksunluktur, sinirlendirir, mutsuz eder, boşluk hissiyle dolarsın.gerçi herkeisn cinsel isteği de farklı farklı. Biraz kendime göre konuştum.bu arada o adam tacizci.yani dediğin gibi kendini ilim, fen uğruna adayıp, cinselnistekten soyutlanmamış.
Ben ne diyorum, sen ne diyorsun. Günlük cinsellik dozumuzu da aldığımıza göre artık sabah kahvemi içebilirim. ☺️

Bir evliliğin yüzde 80'i cinsellik deyip duruyorsunuz ama.vee evet freud gibi herşey cinselliğe bağlı bence.yetişkin bir insanı bu kadar mutlu ve motive eden başka bir şey daha olduğunu düşünmüyorum.hayatın kaynağı.hepimizin oluşma nedeni.cinselliğe ulaşamamak çok büyük bir yoksunluktur, sinirlendirir, mutsuz eder, boşluk hissiyle dolarsın.gerçi herkeisn cinsel isteği de farklı farklı. Biraz kendime göre konuştum.bu arada o adam tacizci.yani dediğin gibi kendini ilim, fen uğruna adayıp, cinselnistekten soyutlanmamış.
Evliliğin %80 i cinsellik hayatın değil. Bu laftan ne anlıyorsun günün 20 saati ömrün 70 yılı yatakta geçmeli falan diye mi anlıyorsun. 😂😂

Bana da ‘hadi bakalım ikinci çocuğu yapalım da kardeşi olsun, arkadaş olurlar’ fikri ikinci çocuğa haksızlık gibi geliyor. Yani bu dünya geliş sebebi kardeş olmak gibi. Ama bebek özlemi çekip yapmak daha masum daha kendine has bir istek değil mi? Bilemedim
Bence değil, çünkü anne baba kendini yeterli görüyorsa maddi manevi imkanları yerindeyse ikinci çocuk sadece "kardeş" vasfı ile dünyaya gelmez. Ayrıca tek cocuk olup bundan yakınan çok insan var. Şahsen ben akran bi kardeşim olsun cok isterdim. İlk çocugu buyudugu zaman anne olmak isteyenler fakinda olmadan ilk cocuklarini kücük anne moduna sokuyor ve hayat boyu ablalar kucuklere annelik etmek zorunda kalıyor. Bu yüzden iki cocuk isteyen insanlar yaş araliklarini ayarlamali bunu ilki yalniz kalmasin, canı sıkılmasin, bebek özledim vs diye degil tekrar anne baba olmak icin yapmalı.

Bebek özlemi, cocuga bagimlilik ile karisiyorsa bebegim buyudu bana ihtiyaci yok bi tane daha bebek yapayim dusuncesi ile yapiliyorsa çok toksik. 30lu yaslara gelip hala cocugundan kopamayan anne sendromuna yol açar, mutsuz eder.

Ben de ilk çocuk sonrası boşluğa 3 yaş civarı düşmüştüm.
Sonrasında hayır dedim kendine vakit ayıracaksın. İşe güce verdim kendimi.
4 5 yaş bandında zaten "kim şimdi gaz bez diş falan uğraşacak bırak yaa" diye istemedim.
Hamileyim, aralarındaki yaş farkı 7 olacak.

Bence 3 yaş çok yıpratıcı. Tamam bezden falan da kurtuldu, bir kaç sene nefes almak gerekiyor.

Maalesef bence de bulamam.hatta o ülkelerde utangaçlık ve asosyallik daha fazlaymış.allah da maşallah bir cinsel istek vermiş bana, aklım başka yere çalışmıyor.eskiden en azından dolu dolu bir günden sonra 1 gün idare ederdi.şimdi o da yok.bütün gün yataktan çıkmasam bana mısın demem.bir kaşıntı tutuyor, yere göğe sığamıyorum.benim gibi olan var mı acaba ?.ömrüm şu isteğin peşinde mücadele etmekle geçiyor.
Ya Ferhans var ya; her konuda önce ılımlı yorum yapıyorsun bir şaşırıyorum, sonra pata küte evli çocuklu kadınlara girişiyorsun, en sonunda da nolucak benim bu erkeksizliğim diye ağlıyorsun. Bir kere de şaşırt bizi. Zorunlu mu sen mi libido queen karar veremiyorum. Ama galiba sen daha seçicisin, en azından kalite malite arıyorsun. Zorunlununkiler hep leş.

Ya Ferhans var ya; her konuda önce ılımlı yorum yapıyorsun bir şaşırıyorum, sonra pata küte evli çocuklu kadınlara girişiyorsun, en sonunda da nolucak benim bu erkeksizliğim diye ağlıyorsun. Bir kere de şaşırt bizi. Zorunlu mu sen mi libido queen karar veremiyorum. Ama galiba sen daha seçicisin, en azından kalite malite arıyorsun. Zorunlununkiler hep leş.
Valla tepki çekiyorum diye kendimi dizginlemeye ve değiştirmeye çabalıyorum gördüğün üzere ama en ufak bir destek kırıntısı görsem coşuyorum yine.aslında erkeksiz değilim ama hep bir garantileme, yenisini bulma ihtiyacı hissediyorum.evli ve çocuklu kişilere neden bu kadar takığım ben de anlayamıyorum.onlar da öyle bir hayat düşünmüş deyip geçemiyorim.benim düşünce yapıma çok uzak hayatlar olduğu için sinirleniyorum işte.

Valla tepki çekiyorum diye kendimi dizginlemeye ve değiştirmeye çabalıyorum gördüğün üzere ama en ufak bir destek kırıntısı görsem coşuyorum yine.aslında erkeksiz değilim ama hep bir garantileme, yenisini bulma ihtiyacı hissediyorum.evli ve çocuklu kişilere neden bu kadar takığım ben de anlayamıyorum.onlar da öyle bir hayat düşünmüş deyip geçemiyorim.benim düşünce yapıma çok uzak hayatlar olduğu için sinirleniyorum işte.
Ama bu kadar, gece gündüz yatıp kalkıp seks düşünmek normal değil. Bence altında yatan başka sorunlar var. Evlilikte cinsellik önemli ama her çift her gün yapmıyor ya da akşamı iple çekmiyor. Paylaşımlarımız sadece cinsellik üzerinden yürümüyor.

Farkında mısın, yemeğe tatile gideyim beraber vakit geçireyim seveyim sevileyim demiyorsun. Bir sonrakine kadar zor duruyorum diyorsun. Tipik bağımlı davranışı değil mi bu?

Ama bu kadar, gece gündüz yatıp kalkıp seks düşünmek normal değil. Bence altında yatan başka sorunlar var. Evlilikte cinsellik önemli ama her çift her gün yapmıyor ya da akşamı iple çekmiyor. Paylaşımlarımız sadece cinsellik üzerinden yürümüyor.

Farkında mısın, yemeğe tatile gideyim beraber vakit geçireyim seveyim sevileyim demiyorsun. Bir sonrakine kadar zor duruyorum diyorsun. Tipik bağımlı davranışı değil mi bu?
Evet bence de öyle.ben de memnun değilim.ama doğuştan gelmiyor mu bu durum? Hep böyle istekliydim.aslında olumlu bir özellik.ama hiçbir şey bağlı kalmadan yaşamak en güzeli tabi.

İlk çocuğunuz yaramaz olmadığı için. Muhtemelen ikinci çocuk burnunuzdan getirecek.

Oğlum zor bir çocuk olduğu için. 2.ye tövbe ettik. Ki tüp bebeğe başladığımızda arka arkaya yaparız diyip embriyo dondurduk. Emriboyolar duruyo ama biz düşünmüyoruz...
Genelde bu 2. Bebek romantizmi kiz cocuk annelerine geliyor zaten 🤣 benim de 4 yasinda oglum var. Cok seviyorum, ama baska cocuk istemiyorum.

Genelde bu 2. Bebek romantizmi kiz cocuk annelerine geliyor zaten 🤣 benim de 4 yasinda oglum var. Cok seviyorum, ama baska cocuk istemiyorum.
Ben de ilk oğlandan sonra 8 sene düşünmedim. düşünmeyi de düşünmezdim de Allah verdi. 😂😂
Erkek çocukları kapatılsın. 😂😂😂

Yani anneanne babaanne bakıcı temizlikçi kim gelirse aklınıza, onların desteği olmadan.
Aynı şekilde desteksiz ki eşim baya yoğun çalışıyor,onun bile desteği minimumdu bana,2 çocuk annesiyim. 2.yi isteyerek yapmadım,1 sene sonra diye düşünüyordum,belkide sonsuzluğa erteliyordum,kızım çok zor bir cocuktu zira. Oğlum o kadar zorlamadı bebekken ama kızım sağolsun 2.ciyi bana epey erteletti(6 yas var aralarında)
Hala zorlanıyorum kızim 11 oglum 5 yaşına girecek bir kaç ay sonra.ikisini de çok seviyorum asla yanlış anlaşılsın istemem ama 2ye bölünmek cok zorlayıcı oldu benim icin. Kızım ilkokula başladiğinda oglum el kadar bebekti,40 ı çıkmamışti ben oglumla kızımın okuluna toplantıya gittim,oglumla her gün sabah aksam kizımı okula ne bileyim bale okuluna aklınıza gelebilecek her yere götürdüm getirdim. Bu sene voleybol oynuyor okul dışında oraya götürüp getiriyorum yine oglumla.
Seneye oğlum okula başlasın da bende biraz kendime vakit ayırayım,iş hayatına tam zamanlı döneyim diye bakıyorum ama yine de zorlayıci olacak,ikisinin okul saatleri uyacak mi bilmiyorum bile.
Yani asla kolay değil çocuk büyütmek. Hele 2 çocukla uğraşmak daha da zor.
Dün 2 çocuklu bir arkadasim ile karşılaştım,kızı 4.sınıf oglu 1.sınıf biri öğlenci biri sabahçı,kadın günde 4 kere okula gidip geliyor birini bırakıp digerini alıyor,yılsonu gösterileri,etkinlikler vs de cabası. Seneye bende böyle olacağım,yine bir koşturmaca olacak oradan oraya.
Kısacası çok iyi düşünüp,ölcüp tartip karar verin bence.

İki oğlum var. Araları dört yaş. Çalışmıyorum, maddi sıkıntım şu anlik yok denebilir, ikinci çocuğu da bile isteye, oğluma arkadaş olsun diye dünyaya getirdim ama inanın hayatım bitti. Kendime ayirdigim vakit artık uyuduklari anlarla, eşimin ilgilendiği anlarla kısıtlı kaldı. Biri acikiyor, biri susuyor, biri tuvalete, biri banyoya, şimdi yaz okuluna başladı büyüğü derken, götürüp getirme vs hiç vakit kalmıyor. Kimi zaman gözlüğümü kafamda unutup, gözlük arıyorum her yerde. O kadar kendime yabancilasiyorum bazen. Unutkan oluyor insan. Dün yoğurt almaya gidip, markette yoğurdu bırakmış gelmişim, tekrar çocuklarla gittim o kadar yolu. Anne baba yok, destek olacak kimse zaten yok ki olsa bile kendimden baskasina çok zor güvenmek.

Tek çocuğunuz varken ve hazir daha küçükken hayatın tadını cikartsaniza birkaç yıl. Ben dört sene ara verdim ona rağmen keşke daha cok bekleseydim diyorum çünkü çocuklardan sıra gelmiyor bana. Başkaları nasıldır bilemem ama benim iki çocuklu hayatım çok ama çok zor.

Senin düşünce yapına ters olduğu için sinirlenmiyorsun Ferhan kıskandığın için tahammül edemiyorsun evli kadınlara. Döktürtme bana eski dökümanları. 😂😂😂

Senin düşünce yapına ters olduğu için sinirlenmiyorsun Ferhan kıskandığın için tahammül edemiyorsun evli kadınlara. Döktürtme bana eski dökümanları. 😂😂😂
Yok ya. Benimle de evlenmek isteyen kişiler oldu.baktılar onlar işi ciddileştirmeye çalıştıkça benden en ufak bir adım yok.vazgeçtiler artık.eskiden ben de kıskançlık nedeniyledir belki demiştim.sonra teorim çürüdü.

2. çocuğum büyüdükten sonra minnoş bir şey olsa mı demediğim bir an geçirmedim.
Halbuki iki çocuğum da bilinçli olmadı😂
Bebeklik halleri çok tatlı evet, çat pat konuşmalar paytak koca toto yürümeler.
Lakin derim ki 5 i bekleyin, asıl sorunlar o zaman başlıyor.
Ön ergenlik denen şey ömrümü yedi, papuç kadar dil, her şeye isyan, tehdit, asla ama asla kurallara uymama derken değil iki, bir çocuk fazla geliyor.
Çocuk büyüdükçe derdi büyür derlerdi, inanmazdım.
Küçükken bedenen bir ceset gibi geziyordum, şimdi ruhum öyle.
Her an kaos, kavga, saçma sapan hareketler, hakaretler küfürler havada uçuyor off.
Okul çağı ile beraber ömrünüzde görmediğiniz şeylerle, duymadığımız laflarla her gün evde 6 7 yaş bedeninde ama 18 lik dikbaşlılığı ile sınanıyorsunuz.
O tatlı şeyleri başkalarında sevin, bırakın😂
Hahaha sen birde 10 yaş ve sonrasını gör.
Kelimelerimi seçe seçe kullanıyorum,sakin ve sabırlıyım ona rağmen,beni kimse anlamıyor modunda kızım. Birşey anlatıyor anlamayıp sorarsam aman anne boşver diyor gözlerini devirip. 5 yaşını özlüyorum en azından asgari müsterekte buluşuyorduk bir şekilde şimdi na mümkün.

X