Çoçuğumun ismi

yorumları okurken gülmekten öldüm ya...
arkadaşım allah başka dert vermesin aman o da dertmi çok üzülüyorsan aç davayı degiştir...

tek derdiniz bu olsun..
benim 6 yaşındaki kızım da bir ara hergün okuldan bir isimle gliyordu.
anne niye idil koymadın, anne niye ece değil :roflol:
açıkcası kafaya takmak hiç aklıma gelmedi..
oğlunuzun ismi çok güzel bahtı da güzel olsun :nazar:

Herkesin derdi kendine büyüktür,ne kadar kafaya takarsanız o kadar büyür.Derdini küçümsemeyeceğim ama bence isim çok güzel.Çok da rahatsız olursan çocuğun büyüdüğü zaman beğenmezse kendi değiştirir.

bence abartmissin canim oglunda kendi oglu olunca arda koyar :) rahatsiz ediyorsa bu durum seni kimlikte egehan kalir siz arda dersiniz halamin ismi haticeymis ama biz hep fatma bildik 30 yasimda ögrendim halamin isminin kimlikte hatice oldugunu :)

Cocugun isimi gayet normal bir isim..
Komsum cocugunun ismini aglayarak kayinpederi istedi diye
onun ismini koymustu gerci kizin soz sozleme hakki yoktu ismi
GAZI oldu cok agladi cocugumla dalga gecerler gazi peyniri falan varya
ama dinleyen kim ikinci ismi koydu okulda en azindan kullanir diye adam
nufustan sildirdi diger ismi..
ikincisi ise hastane de yattigim oda arkadasinin ilk cocugu olmustu 7 ayliken doguramdan ölmustu
ikinciside boyle erken geldi 8 aylik erkek cocuk dunyaya getirdi onlarda da adet kayinpederinin ismini
koymakti tamam koyda SATILMIS adamin ismi..
sok oldummm kiz istemedi aglar ben bu ismi koymam diye nafile
artik kizin kocasiyla konustum ablamla birlikte oyle ikna ettik
Enis oldu...

Kisacasi isim konusunda ne dertler var ...cocuguna bebeklerin isim secme gibi bir haklari olmadiklarini soyle..

Konuyu okuyunca aklıma geldi ben çocukken tanyeliyi çok beğeniyordum o küçük aklımla. birgün annemle babam otururken dedim nolur benim adım tanyeli olsun, dememle birlikte annemin terliğinin yeli bir esti, arkadan babamın narasının yeli tuzu biberi oldu.

Konu içerikleri konu sahibinin derdine deva olmaktan çok birbirimizin mesajlarına yaptığımız yorumlarla doluyor..Ayrıca herkesin derdi aynı olmuyor arkadaşlar bizim için basit gelen bir problem başka bir arkadaşımızın kafasına sürekli takılıyor,zihnini ve gönlünü meşgul ediyor olabilir.Tabi ki Allah daha büyük dert vermesin,beterlerinden korusun..
Çocuklara güzel isimler vermek anne babanın üzerine haktır..Egehan ismi de gayet hoş ,pişman olup güzel günlerinizi hüzünle doldurmayın bence.ısmi ile yaşasın hayırlı uzun ömrü olsun..
Çocuklar akıllarına estikçe değiştirirler isimlerini bir dönem..Küçük kardeşim 10 yaşlarındayken bir isme o kadar kafayı takmıştı ki.Mülayim miydi Mükremin miydi inanın tam hatırlayamıyorum,ama resmen takıntı haline getirmişti bunu ağlıyordu neden ismim bu değil diye ve bana Giray demeyin diyordu..Yeğenim ise Tuğçe olan ismini Ayşe olarak değiştirmişti bir müddet:) Şimdi kocaman oldular hepsi,tatlı hatıra olarak kaldı bunlar..
Çocukların çoğunda vardır bu,siz beğenip bu ismi vermişsiniz ona isminin ne kadar güzel olduğunu ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatın..Çok fazla üstüne düşmeyin geçeci sendromlar bunlar.. :

tamam madem çok pişmansınız değiştirin ismini
başvurun mahkemeye arda koyun
benım ısmımde 10 kısıden 9 und avar ama
nedense sıkayat etmeye hakkım olmadıgını dusunuyorm
ozman bılemezlerdı degıl mı ?

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
Adaşız kaydirigubbakcemile3
He he he eşimle dışarı çıktığımızda oluyor bu hep nedense:
Benim adımıı çağıran bir ses dönüp bakıyorum başkasına sesleniyorlar ,valla ben çok şikayet ettim de bizde de kimse vicdan azabı çekmedi delikafadulden
Aslında isimlerimizi güzelleştiren de ,itici yapan da bizleriz bence.Onlara anlamlarını bizler katıyoruz.

bencede pişman olmamalısın,sağlıklı ve hayırlı olsun çocouğun önce...hem bende severim bu ismi

bu arada nasip olursa benimde bir bebeğim olucak arkadaşlar,bende isim arıyorum oğluşuma,kararsız kaldım..:KK43: ama bu ara enes ismine takıldım....varsa güzel isimler aklınızda önerilerinizi bekliyorum....

ayy bende küçükken tvde bir kız görmüştüm adı suna idi. bende bizimkilere benim adımı neden suna koymadınız ? dedim. babannemde muzip bi kadındır başladı suna gel, suna git annem falan hep gülüyorlardı. bi heves öyle demişim işte. şimdi mesela o kadar da cazip gelmiyor o isim, kendi ismimi çok seviyorum. kardeşimde benim adım can olsun derdi.... ne komik ne garip isimler var o kadar batıyorsa ilerde değiştirir. bence o arda diye bir arkadaşı var ona özeniyordur. haa bir de çok garip isimleri olan arkadaşlarım vardı ama bu ismin kendilerine ayrı bir hava kattığını düşünürlerdi, o kadar kendilerine güvenirlerdi yani . özgüven meselesi bence. ama o yaşlarda olur öyle şeyler çocukluk işte...

valla ben ilk mesajınızı okuyunca heralde eski erkek arkadaşının falan ismini koydunuz ondan böyle pişman oldunuz sandım :uhm:.. egehan hoş bi isim bence hemde modern ne diye bu kadar vicdan azabı çekiyorsunuzki... alah başka dert vermesin ne diyimm

X