çok acil

Dante

Her gün birinizi, bir gün hepinizi..
Kayıtlı Üye
9 Mart 2011
11.329
8.077
mune nolur değiştirme başlığı orda kimseyi bulamam şimdi

yavru köpeğe süt verilir mi veteriner arkadaş varsa veya tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi
sokakta bir yavru köpek 2 saattir bağrınıyor annesi gelir diye bekledim ama ortalıkta yok
sanırım kayboldu
vicdanım elvermiyor bu köpeğe ne yapmam lazım
ne yemek vereyim nasıl ısıtayım
sesini duymaya dayanamıyorum

...................................................................................................
GÜNCEL 4. SAYFAYA BAKIN LÜTFEN

Köpekleri kurtardık sıra kedilerde

Yan apartmanda kedi yavrulamış komşular kedileri sokağa attı çocuklar sahip çıktı süt falan verdiler ama maalesef dün gece 2 tanesi ölmüş sanırım soğuktan çok küçükler komşular yeni doğmuştur diyor bulunduklarında ıslakmış
anneleri de yok ortalıkta insan kokusu sinmişse gelmez almaz diyorlar
evim müsait değil bahçem yok kızım o kadar ağladı ki başlarında ölecekler bunlar da kediler köpekler parçalayacak soğuktan donacaklar diye aldım balkona koydum
şimdi ne yapacağımı bilmiyorum saolsun faceden bi kaç arkadaş yardımcı oldu
kutuya kazak koydum kazağın altına 2 sıcak su şişesi koydum soğudukça değiştiriyorum kazağın kollarıyla üstlerini örttüm kutuya delik açtım üstünü de kapattım küçük battaniye ile
şırıngayla sulandırılmış süt verdim ama içiyolar mı içmiyolar mı anlamadım ben ağızlarına sıkıyorum
pamukla popolarına masaj da yaptım tuvaletlerini yaptılar
bundan sonra ne yapmam lazım bunlara aşı ilaç lazım mı nasıl beslenir nasıl büyütürler
ne zaman ayaklanırlar balkondan atlar dedi veteriner
belediyeyi aradım veterinerle konuştum kedilere bakmıyolarmış
kendim de götüremem zaten dağ başında yaşıyorum
bilenler yardım etsin biti piresi mikrobu olur mu
kızıma zarar verir mi
aşıları ne zaman yapılmalı masraflı mı fiyatı ne
yaşatmak için ne yapmam lazım
kızım sabahtan beri bana dua ediyor
rabbim hiç bir canlıyı anasından ayırmasın benimki de dahil amin

Eki Görüntüle 1081204 Eki Görüntüle 1081205 Eki Görüntüle 1081206 Eki Görüntüle 1081207 Eki Görüntüle 1081208 Eki Görüntüle 1081209 Eki Görüntüle 1081210 Eki Görüntüle 1081211 Eki Görüntüle 1081212 Eki Görüntüle 1081213

göründüklerinden çok küçükler
ancak 3te 1i kadar

Son düzenleme:
Köpeğe veteriner yada ortaöğretim tarzı yerlerden özel anne sütü eşdeğeri süt alınıyor.yavru köpek mama yemez süt içmek zorunda normal süt bağışıklığını geliştirmez ve ishal yapar.dediğim gibi anne eşdeğeri süttozu alınacak.

Biberon varsa süte biraz su karıştır hafiften ısıt ver. Ben veteriner değilim ama çok köpeğim oldu.

Köpeğe veteriner yada ortaöğretim tarzı yerlerden özel anne sütü eşdeğeri süt alınıyor.yavru köpek mama yemez süt içmek zorunda normal süt bağışıklığını geliştirmez ve ishal yapar.dediğim gibi anne eşdeğeri süttozu alınacak.

bu saatte bulmam mümkün değil
merkeze uzak kalıcı konutlarda oturuyorum
evde ne yapabilirim
internette yoğurt verilir yazıyor ama güvenemedim

Ortaöğretim yazmış telefondan yazıyorum da yanlışlıkla kopyaladı.
Canım bu saatte açık veteriner bulabilirsin internetten acil veteriner yaz bulunduğun şehirde umarım vardır.

En olmadı arkadaşın dediği gibi süte su kat ısıt biraz ver.ama biberon daha iyi olur.içmeyebilir kendi başına.

su verecek miyim
kutuya minder koyup içine yatırıcam ama yeter mi
soğuk değil hava

su verecek miyim
kutuya minder koyup içine yatırıcam ama yeter mi
soğuk değil hava

Su içmez sadece süte katacaksın ishal olmasın diye. soğut süt karnını ağrıtır. Ayrıca köpekler kolay kolay üşümez üstünü örtme. Ama biberon bulursan harika olur. Binada belki bebeği olan birileri vardır eski biberon bulunur onlarda...

Yavru kedi köpekler anne altında uyudukları için normal hava ısısının üzerinde olmalı sıcaklık.bir kaç tane pet şişeye sıcak su koy.bu şişeleri bir bezle sar.açılmayacak sekilde .yavrunun yanlarına koy.yavrunun üzerini örtmeyi de ihmal etme.su koyma.sadece süt yeterli.yarında süttozu alırsın vererinerden.canım su mübarek günde ne kadar sevap aldın

Ne kadar küçük kendi başına yuruyebiliyor mu? Sütü mutlaka sulandirip verin.

yürüyor arada yalpalıyor ama sürekli bağırıyor hala anneci heralde
bir aylık vardır sanırım
çok küçük değil

yürüyor arada yalpalıyor ama sürekli bağırıyor hala anneci heralde
bir aylık vardır sanırım
çok küçük değil

Eger paytak paytaj yuruyorsa annesine muhtac demektir hala. :KK43:( kardeşleri olur genelde acaba çocuklar mi getirdi ki onu oraya... siz sulandirip süt koyun o icsin annesi eğer başına birşey gelmediyse sesine gelir onun. Yarin da basi bos görürseniz lütfen yine süt verin ve lütfen buraya yazin durumu. Keşke herkes sizin gibi olsa...

ya ama ayıp yanııı o kdr msj atıosunuz benımkıne cvp yokk ya bende konu acacam faydalı bılgıler vercem sızlere ogretın dıormm cıt yok :KK43:((

Merhaba

Gözleri açılmış mı? bilemiyorum ama şimdi çok tatlıdır o.

Büyük olasılıkla hem anneden ayrı olduğu için hem de aç olduğu içindir, minik yavrunun sürekli bağırması ve ağlaması.

Kendini ısıtabileceği küçük bir battaniye ya da yün bir giysi hazırlayabilirsiniz yatacağı yer olarak.

En az bire bir hatta suyu biraz daha fazla oranda katarak süt verebilirsiniz.

Şu an için en iyi ve tek seçenek bu gibi görünüyor.

Yarın için de bulabiliyorsanız Gimborn anne sütü tozu, bulamaz iseniz Beapher anne sütü tozu alabilirsiniz. Onun üzerinde zaten su ve toz oranı yazıyor.

Oğlumun da en son evine aldığı minik yavru Gimborn'la besleniyor (biz genellikle bu şekilde bulduğumuz yavrularda hep onu tercih ediyoruz) 20 günden fazla oldu. Bulduğunda daha çok minikmiş. Gözleri son bir iki gündür henüz açılmış. Ve gayet sağlıklı, keyifliymiş minik yavru.

Şu an için enjektörle verseniz bile almayacaktır, çünkü emmek ister.

Eğer bulabilirseniz ve yakınınızda market varsa biberon temin edin öncelikle.

Yok bu mümkün olmaz ise;

Su ve süt karışımını, plastik eldiven parmağına (kullanacağınız eldiven sağlıkta kullanılan steril eldivenlerden ise öncelikle içindeki pudralı kısmı yıkayıp temizlemeyi unutmayın lütfen) doldurarak, biberon emziği kadar bir delik açarak verebilirsiniz.

(Hiç bir şey bulamaz iseniz, mecburen bir buzdolabı poşetinin köşesini delerek emzik kadar sıkıştırıp vermeye çalışmaktan başka yol yok. Başlangıçta zaten almak istemese de siz vazgeçmeyin. Su ve süt karışımının gelmeye başladığını görünce devam edecektir. Karnı doyunca da uyuması daha kolay olacaktır. Gece muhtemelen iki üç saat arayla yine vermeniz gerekebilir. Kolay gelsin.

Gitti =((
gelen geçen köpek bakıyodu ilgilenmiyodu
bi köpek geldi konuştular anlaştılar gitti
sesini dinliyorum ses yok şimdilik
umarım ve sanırım annesidir

X