Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

Arkadaslar herkese merhaba
Oncelikle topic super dusunup actinginiz icin minnettarim. Bu topigi okuyamadim kadar kendimi yalniz hissediyordum.. Lakin paylasacak cok Seyimiz oldugunu goruyorum..
Henuz hamile degilim ama insallah istiyorum.. Bende kilom yuzunden hep oteledim sonucta kilolu hamileligin sebep olabililecegi seyler asikar... Ama kilo vermekte o kadar kolay degil ve Zaman Alan konssantre isteyen bir Olay... Ve anneligi otelemekte kolay degil helede cok istiyorsaniz...
Hala korkuyorum kilolarim dolayisiyla ama istiyorum insallah..
Yeter ki bebisleimiz iyi olsun... Ve Rabbim isteyen herkese nasip etsin..
Acaba kilolu hamile Kalan arkadaslar ne kadar Zaman sonunda hamile kalabildiler ??? cunku kilolu hamile kalmaninda zor oldugunu biliyoruz..

Arkadaslar herkese merhaba
Oncelikle topic super dusunup actinginiz icin minnettarim. Bu topigi okuyamadim kadar kendimi yalniz hissediyordum.. Lakin paylasacak cok Seyimiz oldugunu goruyorum..
Henuz hamile degilim ama insallah istiyorum.. Bende kilom yuzunden hep oteledim sonucta kilolu hamileligin sebep olabililecegi seyler asikar... Ama kilo vermekte o kadar kolay degil ve Zaman Alan konssantre isteyen bir Olay... Ve anneligi otelemekte kolay degil helede cok istiyorsaniz...
Hala korkuyorum kilolarim dolayisiyla ama istiyorum insallah..
Yeter ki bebisleimiz iyi olsun... Ve Rabbim isteyen herkese nasip etsin..
Acaba kilolu hamile Kalan arkadaslar ne kadar Zaman sonunda hamile kalabildiler ??? cunku kilolu hamile kalmaninda zor oldugunu biliyoruz..

merhaba canım. ben de ilk kez 12 nisandan sonra denemeye başlıcam. ben de kiloluyum 84 kg'yum:KK43: çevremde kilosu yüzünden geç kalan da var, hemen ilk denemesinde hamile kalanda. bünyeden bünyeye değişiyor. Bazısının 70 kiloda bile rahmi yağ bağlıyor bazısında 100 kilo olsa boyle bir etki görülmüyor.

Doktora gittin mi kontrollerini yaptırdın mı ve kaç yaşında ve kaç kilosun?

kimse yok muuuu
yoksa bütün şişman anne adayları zayıfladı mı....bende şişman bir anne adayı olmak isteyenlerdenim...ama birçok hastalıkla aynı anda mücadele ediyorum..bakalım nasip bizim ne zaman olacak...

Benden sana tavsiye sakın kilolu hamile kalma
ben resmen canımın çektiğini yiyemiyorum
karnım iyice büdü kalbim çok çarpıntı oluyor
kimsenin yaşamasını istemem.
başa gelince çekiyosun ama şimdiki aklım olsa kesinlikle iyice zayıflardım
ben herşeyi boşlamışken bebeğim bana tutundu çok mutluyum ama imkanın varsa sen kilo ver lütfen.

gercekten haklisin ama yillardir bu kilolarla ugrasiyorum....hipotroit pco ve insilun direnci gibi bilumum kilo yapan hastaliklarin anasi oldummm;-) allahtan boyum uzunda kilolu oldugumu bir nebze de olsa kamufle ediiyyy..benimki de şişman tesellisi...
sende insaallah saglikli bir sekilde bebisine kavusursun...ayrica tecrubelerinden faydalanmak isterizzz...

gercekten haklisin ama yillardir bu kilolarla ugrasiyorum....hipotroit pco ve insilun direnci gibi bilumum kilo yapan hastaliklarin anasi oldummm;-) allahtan boyum uzunda kilolu oldugumu bir nebze de olsa kamufle ediiyyy..benimki de şişman tesellisi...
sende insaallah saglikli bir sekilde bebisine kavusursun...ayrica tecrubelerinden faydalanmak isterizzz...

Anlattığın tüm hastalıklar bendede mevcut cnm o zaman daha da önem ver dediklerime...

sağolasin canim, insaallah dedigin gibi hamile kalmadan zayiflayabilirim...sen bu rahatsizliklardan dolayi hamile kalmak icin tedavi gordün mü.....bilgilendirirsen sevinirim.....

sağolasin canim, insaallah dedigin gibi hamile kalmadan zayiflayabilirim...sen bu rahatsizliklardan dolayi hamile kalmak icin tedavi gordün mü.....bilgilendirirsen sevinirim.....

Gördüm Aşılama yapılacaktı kilo vermen gerekir dediler bende kilo veriyorken kendiliğimden hamile kaldım Allahın takdiri işte.

Kızlar benimde fazlalıklarım baya fazla 5 aydırda denioruz olmadı :KK50: acaba olmamasının sebebi kilommudur ki yaa:18: ay şimdi daha bi panikledim :18:
3 yıl korunma hapıyla korunmuştum onun etkisimi kilonun etkisindenmi olmuyo acep :26:

Kızlar benimde fazlalıklarım baya fazla 5 aydırda denioruz olmadı :KK50: acaba olmamasının sebebi kilommudur ki yaa:18: ay şimdi daha bi panikledim :18:
3 yıl korunma hapıyla korunmuştum onun etkisimi kilonun etkisindenmi olmuyo acep :26:

canım doktora göründün mü

canım doktora göründün mü

yok canım özel olarak gitmedim.sadece hamilelik düşündüğümde devlet hastensine gittim. dr gebelik öncesi testleri yaptırdım bişi çıkmadı şükür..ama duyumlarıma göre 5 ay normal deniyor..3 yıldır hapla korunuyorum çünkü.. ama bilemem tabi kalan 2 aydada kalıyor.. ben 1 yıl doğal yollarla denicem baktım olmadı (ki inşallah olur) ozaman iyice görünürüm güzel bi dr a tedavi filan.. artık diet yapıcam ne verirsem kardır değilmi ?

yok canım özel olarak gitmedim.sadece hamilelik düşündüğümde devlet hastensine gittim. dr gebelik öncesi testleri yaptırdım bişi çıkmadı şükür..ama duyumlarıma göre 5 ay normal deniyor..3 yıldır hapla korunuyorum çünkü.. ama bilemem tabi kalan 2 aydada kalıyor.. ben 1 yıl doğal yollarla denicem baktım olmadı (ki inşallah olur) ozaman iyice görünürüm güzel bi dr a tedavi filan.. artık diet yapıcam ne verirsem kardır değilmi ?

tabiki aynen oyle vereceğin 3-5 kilo bile kardır yanına ne olursa olsun.

Anladığım yaşın genç, eğer oyleyse genelde doktorlar 1 yıl dene diyorlar. Ama 30 üstü olunca bu süre 6 aya kadar iniyor. Umarım gerek kalmaz da en yakın zamanda doğal yolla gebe kalırsın

tabiki aynen oyle vereceğin 3-5 kilo bile kardır yanına ne olursa olsun.

Anladığım yaşın genç, eğer oyleyse genelde doktorlar 1 yıl dene diyorlar. Ama 30 üstü olunca bu süre 6 aya kadar iniyor. Umarım gerek kalmaz da en yakın zamanda doğal yolla gebe kalırsın

aminnn canım ya inşallahhh :KK16:
senin durumun nedir? kilo sorunun vs varmı? hamişmisin yoksa ??? :KK16:

aminnn canım ya inşallahhh :KK16:
senin durumun nedir? kilo sorunun vs varmı? hamişmisin yoksa ??? :KK16:

canım ben bugu regl oldum hep bu anı bekliyordum çunku bu ay çalıuşmalara başlıcaz kısmetse. Ben 32 yaşındayım ve 84 kg'yum boyum da 167, allah en yakın zamanda nasip eder bizlere inşallah.ç Olursa da ilk bebeğim olacak:nazar:

canım ben bugu regl oldum hep bu anı bekliyordum çunku bu ay çalıuşmalara başlıcaz kısmetse. Ben 32 yaşındayım ve 84 kg'yum boyum da 167, allah en yakın zamanda nasip eder bizlere inşallah.ç Olursa da ilk bebeğim olacak:nazar:

İnşallah canım en yakın zamanda iyi haberler veririz birbirimize. ben 28 yaşındayım boyum 1,65 ama kilo uçuyoo....97 kg :KK17:
benimde ilk bebeğim olacak inşallahh :KK16: buarada kaçgün adet görüosun ben 2 yada 3 gün görüorum azmı sence?? :26:

İnşallah canım en yakın zamanda iyi haberler veririz birbirimize. ben 28 yaşındayım boyum 1,65 ama kilo uçuyoo....97 kg :KK17:
benimde ilk bebeğim olacak inşallahh :KK16: buarada kaçgün adet görüosun ben 2 yada 3 gün görüorum azmı sence?? :26:

canım ben genel olarak 28 günde bir 6-7 gün adet görüyorum. Benimkine kıyasla seninki kısa evet ama benim bir arkadaşımın da 3 gün sürüyor, doktor zaten istediğimiz bu 2-3 gün yeterli, dolu dolu geliyorsa demişti. Ama yine de bence gözük bazen Yumurtlama bozukluklarına ya da kistlere de işaret olabilir. PCO ya da benzeri bir rahatsızlığın var mı peki? Ve kaç günde bir adet görüyosun?

merhaba kızlar 103 kiloda hamile kaldım ben 125 doğum yaptım tansiyon sorunu yoksa dert etmeyin bende tansiyon vardı gebelik zehirlenmesiyle 35 haftalık doğum yaptım şükür kızım 15 aylık oldu allah isteyen hekeze evlat nasip etsin:emir_bebek:

merhaba kızlar 103 kiloda hamile kaldım ben 125 doğum yaptım tansiyon sorunu yoksa dert etmeyin bende tansiyon vardı gebelik zehirlenmesiyle 35 haftalık doğum yaptım şükür kızım 15 aylık oldu allah isteyen hekeze evlat nasip etsin:emir_bebek:

canım sana ve bebişine sağlıklı bir ömür diliyorum. Ne güzel zorlu bir 35 haftanın sonunda sağlıkla kucağına almışsın bebeğini. Aallah bize de kısmet etsin inşallah.

Allah hayirli ugurlu eylesin...
Biz sismanlara moral oluyor bòyle guzel haberleri duymak...rabbim isteyen herkese nasip eder insaallah

Allah isteyen herkeze nasip etsin kızlar.

Valla kızlar imkanınız varsa o kiloları verin hamileliğin tadını çıkarın.
Ben herşey kısıtlı saatli yiyorum.Canım birşey bile istiyemiyo düşünün artık.

X