Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

bende kilolu hamile kaldım şuan 6 haftanın içindeyim. dün keseyi görmeye gittim. doktorum bi dolu test verdi. açlık kanşekeri hormonal testler anladığım kadarylabiraz korkuttu beni. kiloyla alakalı diye düşünüyorum. size de yapıldımı testler. sorun çıkmadı umarım sizde. endişelendim bende biraz

hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inş. bu testleri benden de istedi doktor. hepsi normal çıktı. sanırım rutin test bunlar endişelenecek bir şey olduğunu sanmıyorum.

hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inş. bu testleri benden de istedi doktor. hepsi normal çıktı. sanırım rutin test bunlar endişelenecek bir şey olduğunu sanmıyorum.

ay ne bilim endişelendim bende neden çok diye.zatenn netten bişi araştırmıcak artık. araştırdıkça bütün olumsuz şeyleri kendimde var gibi hissetmeye başladım :KK43:

ay ne bilim endişelendim bende neden çok diye.zatenn netten bişi araştırmıcak artık. araştırdıkça bütün olumsuz şeyleri kendimde var gibi hissetmeye başladım :KK43:

bende çok geziyordum nette, aynen bende kötü düşüncelere boğuldum ama artık bakmıyorum. zaten herşey yolunda gidiyor allaha şükür. inş sizin de öyle olur negatif düşünmeyin

Arkadaşlar kilolu olmanın 2li ya da 3lü tarama testinde çıkacak sonuçları etkileme riski var mı?
Bi de hamilelikte 5. haftada görünüpte 8 ya da 9. haftada ultrasonda görüntü alınamayan var mı kilolu olduğu için sonrasında vajinal ultrasonla hem bebek hem kalp atışları duyuldu ama karnımdan göremedi doktor. Hep böyle mi olacak bebek büyüyünce de mi görünmeyecek acaba ?

Arkadaşlar kilolu olmanın 2li ya da 3lü tarama testinde çıkacak sonuçları etkileme riski var mı?
Bi de hamilelikte 5. haftada görünüpte 8 ya da 9. haftada ultrasonda görüntü alınamayan var mı kilolu olduğu için sonrasında vajinal ultrasonla hem bebek hem kalp atışları duyuldu ama karnımdan göremedi doktor. Hep böyle mi olacak bebek büyüyünce de mi görünmeyecek acaba ?

Ben de her iki gebeliğimde de ancak vajinal ultrasonla görebildim bebeklerimi.
Kilolu olduğum için yağdan dolayı görememişti malesef
ilerleyen aylarda görünüyor merak etmeyin.
Testlerde kilonun bir önemi yok bildiğim kadarıyla,çünkü yaş ve alınan kan örneğindeki değerlerle bağlantılı bir durum.

Hayırlı olsun bebeğiniz.Hiç canınızı sıkmayın ben de 95 kiloda hamile kaldım.Hatta hamile kaldığımda sırf kilom yüzünden aynen sizin gibi napıcam diye kara kara düşünüyordum.Ama doktorum çok üzerinde durmadı bile .
Dikkat edersen en fazla 12 kilo alırsın o da normal dedi.o günden beri çok rahatım çok şükür.
Tabi yemenize dikkat edin hamur işi vs. uzak durursanız çokta kilo alınmıyor
ben şu ana kadar 3 kilo ancak almışımdır.
o testler rutin zaten her hamilelikte yapılan tedbir amaçlı testler.
Allah bebeğinizi sağsalim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.

Hayırlı olsun bebeğiniz.Hiç canınızı sıkmayın ben de 95 kiloda hamile kaldım.Hatta hamile kaldığımda sırf kilom yüzünden aynen sizin gibi napıcam diye kara kara düşünüyordum.Ama doktorum çok üzerinde durmadı bile .
Dikkat edersen en fazla 12 kilo alırsın o da normal dedi.o günden beri çok rahatım çok şükür.
Tabi yemenize dikkat edin hamur işi vs. uzak durursanız çokta kilo alınmıyor
ben şu ana kadar 3 kilo ancak almışımdır.
o testler rutin zaten her hamilelikte yapılan tedbir amaçlı testler.
Allah bebeğinizi sağsalim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.

çok teşekkür ederim sağolun. inşallah sizde sağ slaim rahat bi doğum gerçekleştirrisiniz.şuan bulantılardan kilo veriyorum ama sonrası nolcak bilmiyorum hayırlısı. kalbimizi ferah tutmak lazım sanırım.

Ben de her iki gebeliğimde de ancak vajinal ultrasonla görebildim bebeklerimi.
Kilolu olduğum için yağdan dolayı görememişti malesef
ilerleyen aylarda görünüyor merak etmeyin.
Testlerde kilonun bir önemi yok bildiğim kadarıyla,çünkü yaş ve alınan kan örneğindeki değerlerle bağlantılı bir durum.

çok teşekkür ederim arkadaşım nasıl rahatladım sabah sabah:) gözlerinden öpüyorum

çok teşekkür ederim sağolun. inşallah sizde sağ slaim rahat bi doğum gerçekleştirrisiniz.şuan bulantılardan kilo veriyorum ama sonrası nolcak bilmiyorum hayırlısı. kalbimizi ferah tutmak lazım sanırım.

teşekkürler sağolun aynen öyle kalbi ferah tutucaz:)

kızlar merhaba ben aranıza yeni katıldım.. 7 aylık evliyim. yeni yeni bebek düşünmeye başladık artık. ama ben de pek zayıf sayılmam. 78 kiloyum. boyum da türk standartlarında :KK70: bana tavsiyeleriniz olur mu? bir an önce o güzel haberi almayı çok istiyorum hayırlısı ile..

Merhaba arkadaslarr :)) bende tombık anne adaylarındanımm :KK70: 92 kilo ile hamıle kaldımm 3 aylık hamıleyım we suan 82 bucuk gelıyrm..bulantılardan dolayı we yemedıgım ıcın 10 kıloya yakın werdımm mmutluyum :KK70:

Merhaba kızlar bende kilolu hamile kalanlardanim 3aylik hamisim 89 kiloyum:KK43:(doktorum cok dikkat etmelisin dedi istahsizlikta var ama gececekmis umarim cok kilo almam hepimizde bebeklerimizle saglikli sihhatli oluruz insallah...

101 kilo ile hamile kaldım arkadaşlar ve şuan 4 haftalık hamileyim doktora 1 kez gıttım ve henüz kılo konusunda bı uyarıda bulunmadııı..benımle aynı kaderı paylasan arkadaslar bilgi verebilirmii lütfennnn..

Kilom115
Bel fitigi ameliyatliyim
Tansiyon problemim oluyor arada vede seker var zaten :) yok yok :KK43:
Doktorum kafana fazla takma yediklerine dikkat et ogunlerin atlama dedi
Ben ananas ile zayiflamistim bir ara

bende 118 kiloyum 6 haftalık hamileyim şuana kadar kilo almadım daha ilk bebeğimde 103 kiloda hamile kaldım 124 kiloda doğum yaptım gebelik zehirlenmesi yaşadığım için normalde 9 kilo aldım diğeri zehirlenmeden kaynaklandı allah yardımcımız olsun

arkadaşlar bende 99 kilo ile başladım. şu anda 11 haftalık hamileyim 5 kilo verdim ilk 3 ay kilo vermek normalmiş. doktorum dengeli beslenmemi söyledi bi sorun olmıcanı düşünüyorum ultrasonda da sağlıklı görünce içim çok rahat artık...

arkadaslar bende 115 kilo ile hamile kaldim suan 22. haftalik hamileyim. bir hafta önce doktorda tartildigimda 116.4 kg cikti dün aksam tartildim 115.8 kg cikti.gebeligim gayet iyi geciyor allaha sükür. bu aralar bacaklarima kramplar girmeye basladi sadece.insallah en fazla 10 kg ile tamamlarim gebeligimi.

bende bugün 30.haftama girdim 84.6ile hamile kaldım llk üç ay üç kilo verdim.
26.hafta da şeker çıktı diyete başladım.deli gibi iştahım var ama yememem gerekiyor bu sayede kilo kontrolüde oluyor 85.8üm şimdi
inşallah bu kalan zamanda çok almam...

X