Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

ben de yarın yaptıracagım ınsallah seker yuklemesını. korkuyorum acıkcası. ınsulın dırencım vardı benım. o zaman kesın seker de cıkar mı yanı??

topic çok boş kalmış. Bende 95 97 civarı kiloyla hamile kaldım kesin rakam veremiyorum çünkü hamilelik öncesi 95 dim ama hani regli önesi şişer ve 2 kilo falan alırsınız ya bende de o oldu. korkumdan hala tartılamadım 7. haftaya gelmeme rağmen. Yarın diyetisyene gidiorum. Bakalım napıcaz? Bu arada Bebeğin gelişimini karından duymanız zor oldu mu? çok merak ediyorum...

Selamlar,
Ben 114 ile gebe kaldım. Boyum 1.73.
Şunu da belirtmeliyim ki, gebe kalmadan önce 123 kiloydum. Diyetisyen sayesinde birkaç aylık sürenin ardından 114'e düştüğümde gebe kalabildim.
Gebeliğimin 10-11. haftaları gibi 116 kiloya çıkmıştım. Doktorum biraz dikkat etmemi önerdi.
Şimdi hiçbir şeyden eksik kalmadan ama sadece ekmek ve diğer karbonhidratları biraz azaltarak beslenmeye çalışıyorum.
Tekrar 115 kilo'ya düştüm bu sayede, şimdi 14+1 haftamdayım.
İlk gebeliğim olduğu için açıkçası bir miktar endişeliyim. Sonuçta vücudum 123 kiloya kadar çıkabilme kapasitesine sahip diyorum kendi kendime ama yine de fazla kilo almak istemiyorum.
Umarım sağlıklı bir gebelik olur hepimizinki ve rahat bir doğum gerçekleştirebiliriz.

Selamlar,
Ben 114 ile gebe kaldım. Boyum 1.73.
Şunu da belirtmeliyim ki, gebe kalmadan önce 123 kiloydum. Diyetisyen sayesinde birkaç aylık sürenin ardından 114'e düştüğümde gebe kalabildim.
Gebeliğimin 10-11. haftaları gibi 116 kiloya çıkmıştım. Doktorum biraz dikkat etmemi önerdi.
Şimdi hiçbir şeyden eksik kalmadan ama sadece ekmek ve diğer karbonhidratları biraz azaltarak beslenmeye çalışıyorum.
Tekrar 115 kilo'ya düştüm bu sayede, şimdi 14+1 haftamdayım.
İlk gebeliğim olduğu için açıkçası bir miktar endişeliyim. Sonuçta vücudum 123 kiloya kadar çıkabilme kapasitesine sahip diyorum kendi kendime ama yine de fazla kilo almak istemiyorum.
Umarım sağlıklı bir gebelik olur hepimizinki ve rahat bir doğum gerçekleştirebiliriz.
Tebrik ederim . Allah tamamına erdirsin. Karından ultrasonda görülmesi zor oluyor mu?

Canim
Ya çok sevindim. Ben de 97 kiloyum. Diyetisyene gidiyorum. İnşallah 3 5 kilo verebilirsem çok iyi olacak
İnsallah canim bulanti olsa isin kolaydi ama sanirim sende benim gibi istahta sıkınti yasamiyorsun bende diyetisyene gideyim diyorum ama yapabilirmiyim bilmiyorum bide sen devlete mi özele mi gifiyorsun canm diyetisyen icin

Benim de karından ultrasonda çok şükür bir sorun olmadı, yalnız ikili tarama esnasında karından ultrasondan bakıp yanlış ölçüm yapmayalım dedi doktorum. Sonuçta milimetrik bir sapma büyük sıkıntılar doğurabilirdi. Sanırım kilo konusunda forumdaki rekor bende olacak =(

Merhaba, ben 2009 yılında ilk doğumumu yaptım. Preeklamsi geçirdim. İlk 7 ayda hiç kilo almamıştım, son bir buçuk ayda 19 kilo birden aldım. zaten 34. haftada doğum yapmak zorunda kaldım. Şimdi ikinci bebeği istiyoruz. Ancak şu anda 90 kiloyum. Cumartesi doktora gideceğim bakalım. Yüksek tansiyon hastasıyım zaten. 3 yıldır ilaç kullanıyorum. Doktor çocuk yapamazsın der diye çok korkuyorum.

yüksek kilo ile hamile kalıp ikili test yaptıran kimse yok mu? Çok merak ediyoru kilo riski yüksek çıkartıyor mu?

X