Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

Kilo ve annenin yaşı bu testlerde önemli. Fakat ben de 90 üstüydüm riskli çıkmadı. Yani tamamen de ona bağlı değil.
ah canım bende 90 üstüyüm. 3 ayda önce 2 kilo verdim sonra gaz ve şişkinliktten 2 kilo aldım yani 3 aynı hiç almadan tamamlamış oldum. Ama kilom 96. O yüzden çok korkuyorum. Boyum 170 ama yetmiyor. Obez sınıfına giriyorum :KK43:

ah canım bende 90 üstüyüm. 3 ayda önce 2 kilo verdim sonra gaz ve şişkinliktten 2 kilo aldım yani 3 aynı hiç almadan tamamlamış oldum. Ama kilom 96. O yüzden çok korkuyorum. Boyum 170 ama yetmiyor. Obez sınıfına giriyorum :KK43:
Yapacak pek bir şey yok canım. Olan olmuş kilolu hamile kalmışız ben 7. aydayım 6 kilo aldım.İlk aylar 3 -4 vermiştim ben de sonra alıveriyorsun.Ama burda hikayesi daha güzel olan arkadaşlar var, hiç kilo almadan doğuma gidenler, bir kaç kilo verenler falan. Sen benden daha dikkatli ol :)

Peki önemsemediler mi?
önemsediler tabiki. doktorum bi profösöre yönlendirdi. ayrıntılı ultrason yaptırdık görünürde bebekte bi sıkıntı yok ama kesin sonuç için amniyosentez yapmamız lazım dedi. amniyosentezin sonucu ne olursa olsun bizim için bişey değişmeyeceği için gerek duymuyoruz dedik. o taramadan sonra bebeğin bi sıkıntısının olduğunu söyleyen olmadı çok şükür. sağlıklı sıhhatlidir inş.

Ayy beni de alın aranıza 175 boyla 88 kiloyla başladım. Bugün ilk defa doktor kontrolüne gittik kadın öyle gıcıktı ki, hiçbişey demeden çok kilolusun diyet yap spor yap dedi yolladı En Büyük KKbütün moralim sıfıra indi ne hevesle hitmiştik eşimle oysa ki :KK57:

Ayy beni de alın aranıza 175 boyla 88 kiloyla başladım. Bugün ilk defa doktor kontrolüne gittik kadın öyle gıcıktı ki, hiçbişey demeden çok kilolusun diyet yap spor yap dedi yolladı En Büyük KKbütün moralim sıfıra indi ne hevesle hitmiştik eşimle oysa ki :KK57:
senin doktor beni görse ne yapacak acaba? 170 boyla 96 kiloyum

Ben beklerken bi kadın sonuç gösterdi, son günleri sanırım. Doktor olucak bozuntu da ruhsuz bi şekilde bebek oksijensiz kalmış ölebilir dedi bi anda. Ben bile kötü oldum o kadının halini düşünemiyorum. Hasta psikolojisi umurlarında değil
senin doktor beni görse ne yapacak acaba? 170 boyla 96 kiloyum

hayırlı olsun bebegınız oncelıkle.
ılk gıttıgım dr da bana aynı muameleyı yaptı. kacarak uzaklastım bırdahada ugramadım tabı. bır umıtle heycanla gıdıyoruz. oyle karsılıgı haketmıyoruz. napalım kılolu hamıle kaldıysak...
bana da 40 kg alıp dogurursun dedı, baya bı bozdu benı... cok sukur henuz 4 kg aldım gıdıcem bır zamanlar boyle boyle demıstınız bakın hıc kg almadım nerdeyse dıyecem:) :) :)

ılk gıttıgım dr da bana aynı muameleyı yaptı. kacarak uzaklastım bırdahada ugramadım tabı. bır umıtle heycanla gıdıyoruz. oyle karsılıgı haketmıyoruz. napalım kılolu hamıle kaldıysak...
bana da 40 kg alıp dogurursun dedı, baya bı bozdu benı... cok sukur henuz 4 kg aldım gıdıcem bır zamanlar boyle boyle demıstınız bakın hıc kg almadım nerdeyse dıyecem:) :) :)
Teşekkürler inşallah devamı da gelir sağlıkla :KK70: biz de aynı gün başka dokuora gittik öyle ilgili ve anlayışlıydı ki. Bi sürü bilgi verdi. Çıkacakken utana sıkıla diyet yapimmi diye sordum, neden? Dedi :-) doğal beslenmeniz yeterli diyete gerek yok dedi :KK73: mevzu diyet yapmak değil aslında, bizim psikolojimizi düşünmeden konuşmaları

Bu sefer de ben zaten kilo almayasın diye öyle dedim demesin doktor:):)
Bazen böyle ters psikoloji işe yarıyor, sende de yaramış çok da iyi olmuş. Umarım daoğumdan sonra da kilo verir rahat hissettiğin kilolara düşersin.

merhaba herkese.bende 6haftalik hamileymisim.gec.döllenme.olmuş 8haftalik çıkıyordu ve 114kg la hamile.kaldım.bugün doktora gittim.doktor sağolsun eve geldiğimden beri ağlıyorum tabi hamilelikten psikoloji lacka bide.tartılmaya görümce de geldi.kilomu öğrendi en meraklisindan oda beni çok üzdü ben.kiloyla.nasil.dogurucam.nasıl.bebeğimi taşvam bilmiyorum. 20kg verip hamile.kalicaktim.ama.maleaef planlanmış gibi olmuyor.hiçbirşey bebeğime.sevinemiyorum bile

merhaba herkese.bende 6haftalik hamileymisim.gec.döllenme.olmuş 8haftalik çıkıyordu ve 114kg la hamile.kaldım.bugün doktora gittim.doktor sağolsun eve geldiğimden beri ağlıyorum tabi hamilelikten psikoloji lacka bide.tartılmaya görümce de geldi.kilomu öğrendi en meraklisindan oda beni çok üzdü ben.kiloyla.nasil.dogurucam.nasıl.bebeğimi taşvam bilmiyorum. 20kg verip hamile.kalicaktim.ama.maleaef planlanmış gibi olmuyor.hiçbirşey bebeğime.sevinemiyorum bile

Bir kere olan olmuş yapacak bir şey yok. Yok yere üzülmek yerine önüne bak. Neler yapabilirsin onu düşün. Doktorlar biraz sözlerini sakınmadan konuşuyorlar çok kafana takma. Hamilelikte beslenme konusunda bilgi sahibi bir diyetisyene gidebilirsin mesela. Kadın doğum doktorun seni çok kırıyorsa daha başındayken değiştir, sevecen ve ilgili birini bul. Beslenmene kesinlikle dikkat et. Sana tavsiyem gün içinde yediklerini yaz, hangileri bebeğin için faydalı, hangileri zararlı, hangileri gereksiz işaretle, diyetini zaten kendin belirlersin. İlk 3 ay bebeğinin senin yediklerine ihtiyacı yok var olan besinler ona yeter. Eğer sancın ve ağrın yoksa ufak ufak yürüyüş yapabilirsin ama asla ağır spor yapma ve koşma.

Uzman değilim diyet veremem ama sana psikolojik destek olurum. Üzülme sakın. Senin üzülmen bebeğine herşeyden çok zarar verir.

BEnim doktorum bu hafta sonu gittiğimde kilo konusunu taktığımı görünce dedi ki: Geçtiğimiz hafta bir hastam geldi. 137 kg ile gebeliği başladı. 5 haftalık hamile ve 137 kg. nasıl gidecek bilmiyorum ama gidecek dedi. Yani risk var yok demiyorum ama olan olduktan sonra en az zararla işi kurtarmaya çalışmak lazım dedi.
Kimse kilosundan dolayı bebeği ile cezalandırılmamalı bir doktor tarafından. Suçlanmamalı. Heleki o hasta bu konuda hassassa.

ben doktorun soyliceklerine hazirlikliydim aslında ama gorumcrmin de yanımda.olması herşeyidduyması kilomu bilmesi beni çok aşıriuZdu zaten şuanda.herşeyden midem bulanıyor yemek yiyesim yok perşembe de diyetisyene gidicem bakalım.o nedicek mesajlariniZ için çok tesekkur ederim

Aslında doktorun hasta gizliliği dolayısıyla görümceni odadan çıkartmalıydı. Ya da sana sormalıydı sakınca görüyorsanız yalnız konuşalım diye. Sonuçta eşin de olsa direkt olarak ikinizi birden almıyorlar ilk başlarda içeri. Önce seni Sonra sen izin verirsen eşini çağırıyorlar. Doktorun ince düşünmemesi sana bu sıkıntıyı yaşatmış vbiraz. Senin yerinde bende olsam aynı ieyi düşünür ve hissederdim. Benim de kilomu kimse bilmez 12 yıllık birlikteliğimizde eşim bile daha birkaç senedir bilir benim kilomu.

Benim ablam 110 kiloyla hamile kalmisti 10 kilo aldi sadece hatta hamileyken zayifladi bile snra yine hamile kaldi onuda 3 ay once dogurdu yine az kilo aldi.bende kilolu sayilirim sadece 9 kilo aldim kilolu olanlar cok kilo almiyo merak etme

Aslında doktorun hasta gizliliği dolayısıyla görümceni odadan çıkartmalıydı. Ya da sana sormalıydı sakınca görüyorsanız yalnız konuşalım diye. Sonuçta eşin de olsa direkt olarak ikinizi birden almıyorlar ilk başlarda içeri. Önce seni Sonra sen izin verirsen eşini çağırıyorlar. Doktorun ince düşünmemesi sana bu sıkıntıyı yaşatmış vbiraz. Senin yerinde bende olsam aynı ieyi düşünür ve hissederdim. Benim de kilomu kimse bilmez 12 yıllık birlikteliğimizde eşim bile daha birkaç senedir bilir benim kilomu.
Benim eşim de bilmezdi kilomu, kadın doğumcuya birlikte gidipte kilon çok diye azarlayınca öğrendi, çok utandım valla :KK22: napalım canım kilolu hamiş kaldık diye yerin dibinde mi dolaşalım yani, herkes manken sanki

benimde ayni şekilde bilmiyordu yani 100 geçince söylemek.hic.kolay olmuyor ya maalesef kiloyla.oömrüm boyunca basım.dertteydi umarım.hamileliği..iyi geçer zaten şuanda.yemek.bile yapmak yemek istemiyorum ama.tabı bu durum.sanırım 3ay boyleymis doktoru değiştiricem.kesinlikle gorumcem o hastanede çalıştığı için girdi içeri ama.memnun.kalmasın.diye.değiştiricem. çünkü ciddi morelimi bozdu bu pskolejiyle.9ay değil 3ayda dogururum.yoksa

bu kilolar ömrüm. boyunca. derdimdi ama.hic bu kadar etkilenmemistim umarım kilo almadan hatta vererekbende ggüzel hamilelik geciririm.tesekkur ederim hepinize

X