Çok kırıldım, bu kez farklı olsun istiyorum!

evde bedava köle var niye sersin
Erkek anneleri pohpohlaya pohpohlaya getirmis günümuze
Ben evlendikten sonra aldım eski eşimi karşıma biz hem karı kocayız hem de ev arkadaşıyız. Birbirimizin hayatını kolaylaştırmamız lazım. Senin annen değilim, ev işleri de bana zimmetli değil bunları beraber ya da sırayla yapacağız diye konuştum. Bence en başında açık açık bunları konuşmak lazım. Burada tavşan dağa küsmüş ama dağ devirmiş g.tünü yatıyor, hiç umrunda değil😂

Ben evlendikten sonra aldım eski eşimi karşıma biz hem karı kocayız hem de ev arkadaşıyız. Birbirimizin hayatını kolaylaştırmamız lazım. Senin annen değilim, ev işleri de bana zimmetli değil bunları beraber ya da sırayla yapacağız diye konuştum. Bence en başında açık açık bunları konuşmak lazım. Burada tavşan dağa küsmüş ama dağ devirmiş g.tünü yatıyor, hiç umrunda değil😂
benimkide baştan ortak yaparız dedi
Tam ortak olmasa da yarı ortak enazindan 😂

Aayy ayy kıyamam ben ona, çamaşır asmış ama karısı. Çok yorulmuştur. Nerde uyusun bu adam, nasıl nevresim sermeyi unuttunuz aşk olsun !!!
Buna benzer benim de başımda. Açken dünya durmalı ve ben onun yemeğini hazırlamalıyım. Hazırlamadım mı? Benden kötüsü yok. Dolaptan yemeği alıp yiyemez ki ama, nasıl yesin, nasıl becersin.. Dolaptan nasıl yemek alınır, nevresim nasıl neresinden tutulur nerden bilsinler...
Ben mücadeleyi bırakmıyorum ama, yapmıyorum gerçekten. Uzun bi süre götürüyor bu. Sonra başa sarıyoruz her seferinde. Erkek anneleri lütfen oğullarınıza evde ev işi yaptırın, sorumluluk verin, 35inden sonra eğitilmiyorlar...

benimkide baştan ortak yaparız dedi
Tam ortak olmasa da yarı ortak enazindan 😂
Çabasını görmek bile yetiyor insana. Yoksa biz kadınlar mutitasking konusunda erkeklerden daha iyiyiz ve kolay organize oluyoruz. Ama yattığı yatağın çarşafının serilmesini istemek nedir? sen kaçıncı Mahmutsun?

Arkadaşlar selam. Herkes gibi ben de eşimle zaman zaman tartışırım. Birbirimize kırıdığımız anlar da olur. Eğer ben kırdıysam genelde özür dileyen ya da çözen taraf oluyorum. Ama eşim sadece bekleyen ve hiç birşey yokmuş gibi davranan biri. Zaman zaman bu konularda çok sıkı tartıştığımız oluyor ve her seferinde bir daha öyle yapmayacağını ve çözmek için adım atacağını söylüyor. Ama yine aynı.

Dün tüm gün evde temizlik yaptım koştum. İkiz bebeklerim var. Bir dakika bile oturmadım. O da çamaşırları yıkayıp astı sadece. Artık iyice elden ayaktan düştüm gece olunca. Bebekler uyuduktan sonra çay yaptım bir bardak içmek için oturduğumda, yatağın nevresimlerini sermeyi unuttuğumu hatırlattı. Yatmak istiyorum ama hazırlar mısın dedi. Mutfakta da çocuklardan kalan kirli tabak çanak vardı. Ben de dedm ki, bugün gerçekten çok yoruldum aklımdan çıkmış. Ben de yatmak istiyorum, nevresimleri sereyim de sen de o arada mutfaktaki kirlileri makineye koyar mısın dedim. Bir anda çok enteresan bir tepki verdi.

Uzun uzun yazmayayım ama sabahtan beri oturuyorsun ben çok yoruldum minvalinde şeyler söyledi. Çok bozuldum çok kırıldım. Kırıldığımı da söledim 5 dakikalık bir iş için ne biçim konuşuyorsun tarzı. Kalktım yatağı hazırladım. Git yat dedim yatmadı salonda telefonla oynadı. Uyumamasına ayrı bozuldum kırılmamı umursamamasına ayrı. Neyse mutfağı da topladım ama yatağa gitmedim ben de. Bebeklerimin odasına gidip. Gidip gelip yatağa gelmeyecek misin filan çekti. Sonra zaten çocuklar uyandı vs derken sabaha kadar evde kovalamaca oynadık yani.

Sabah evden çıkarken yüzüne bile bakmadım. İşe geldim ne bir mesaj ne birşey. Öyle kaldı. Eminim akşam eve dönünce de aynı şekilde devam edecek. Tek istediğim öyle demek istemedim kırmak istememiştim filan demesi. Ama yapmıyor.

Gerçekten çok kırılıyorum artık bu hareketlerine. Zaten hala lohusayım, kafam bi' milyon uzun süre surat yapmak gergin ortamlar kaldırmıyor kafam. Ne yapmalıyım?
Canım bence eşine açık açık kırıldığını söyleyeceksin.. Adamlar bizim gibi değiller ince düşünmeleri yok.. (En azından çoğu) bazen ne istiyorsak neye kırıldıysak onların anlamalarını beklemeden açık açık söylemeliyiz.. Biz bazen istiyoruz ki onlar anlasın onlar desin onlar yapsın falan ama bazen öyle olmuyor. Halbuki biz desek istediğimizi, kırıldığımız yerde surat yapmak yerine beni çok kırdın ben sana ne söyledim de karşılığında bunu hakettim üstelik ben daha lohusayım bana en hassas davranacağınbu günlerde sen beni kırıyorsun desen inan adam hemn özür dileyip anlayacak.. En azından öyle temenni ediyorum : ) bak canım benim kocam da bazen tutuluyor böyle o zamanlarda ben açık açık söylüyorum hemen 180 derece dönüş yapıyor inan ki adamlar bazen öyle tutuluyor anlamıyorlar.. Açık açık söylersen değiştiğini göreceksin inan bana.. Hem kocan az da olsa sana yardım etmiş belli ki adam seni önemsiyor bak seni takip etmiş gelecek misin yatağa falan sormuş seviyor seni belli ki : ) iki kelime etmek yerine oturup sıkma tatlı canını.. :KK15:

Eşinizin kolları mı tutmuyor, iş yapmaktan elden ayaktan düşmüş karısına “yatacam ama nevresimleri serer misin” diyor?
Sizin diliniz mi bağlı, “yorgunluktan elden ayaktan düştüm canım, o yüzden maalesef kıymetli totonu kaldırman gerek” demiyorsunuz?
Ee tabi “sen de mutfaktaki kirlileri kaldırır mısın o arada” deyince olay çıkaran, böyle deyince hayli hayli olay çıkaracak ve siz de biliyorsunuz bunu. O yüzden ses çıkaramıyorsunuz. Pasif agresif tepkiler veriyorsunuz, bir süre sonra da unutuluyor ve hiçbir şey değişmiyor.
Klasik senaryo.
Ne desem bilemedim.

Yaz günü atsın çarşafı, yatsın üstüne.
Hadi yatağın kenarlarına falan koymayı beceremezse(!) diye.

Bu kadar zor olmayan bir iş için elinizde iş varken çağırması...

Öaddi imkanınız var ise ayda 300 tlyi temizlik işleri için ayırabilir.
3 4 kez yarım gün işlerde yardım edecek biri olabilir.

en basta nevresimleri esiniz de halledebilirdi. biz hanimlar hallediyoruz diye ustun bir zekamiz yok.
ha diyelim tamam dediniz kirdi sizi.. nevresim isine girismeyecektiniz mutfaga yonelecektiniz esek gibi bekleyecekti. beklemis de zaten yatmamis.. tribini yedigim.. az ses cikarin.

Beyefendi pek beceremiyor demek ki. Ya da başka bir sebepten dolayı da olabilir. Neyse biraz küs kalın bence aklı başına gelir belki.Ama çok da küs kalırsanız araya ara bulucular girer akrabalar falan düşüncesi korkunç ya

İlk evlendiğimiz zamanlar eşime kirli sepetini dolu görürsen çamaşır mak çalıştırabilirsin demiştim. Bir yapmadı iki yapmadı. Sadece kendi kıyafetlerimi yıkadım. Giyecek kıyafeti kalmayınca anladı hatasını.
ki normalde de yardımcı bir adamdır. Ama bazı işleri görmezden geliyordu.
İlk başta hallettim bu olayı. Şimdi 5 yıllık evliyiz gerçekten yardımcı değil tam bir iş ortağı.
Yapmayın gerçekten. Kendinizi canınızı hiç mi sevmiyorsunuz. Zaten haliniz kalmamış kalkıp bir çarşaf seremiyorsa gitsin annesi kundak yapsın bari.
Düzgünce konuşun. Yorulduğunuzu belirtin. Devam ederse de yapmayın.

Adam niye nevresimleri seremiyormus? Iste klasik hikaye. Cocuklardan önce ideal gelin olma adina köle ol. Cocuk olmadigi için bir sekilde yürüyor o köle hayati fakat cocuktan sonra sekte vuruyor ve kadinin gözü daha yeni açiliyor.

Ona ragmen halen gidip nevresim serip, mutfagi toparladin ya. Esin degil, sen kendi degerini yok ediyorsun. O cocuklari beraber yaptiniz, o evde beraber yasiyorsunuz. Cocukta, evde ortak sorumluluktur. Ilk sen bu düsünceyi benimseyeceksin. Sen benimsemedikçe, esin hiç benimsemez.

Artik baya 1-2 hafta grev yap. Dükkan kapansin. Ne ev isi, ne yemek. En fazla cocuklar için saglikli seyler hazirla. Disardan alsin, ne yaparsa yapsin. Sende keyfine bak. Arada cocuklari 1-2 saatligina babaya birak ve bu saat aralarini yükselt, 4-5 saat ve tüm gün gibi.

Adami fazla rahata alistirdin ki, adam evde ne oldugunu fark etmiyor bile. Her seye ona normal geliyor. Senin hizmetçi olman ona normal geliyor. Yoruldugunu hesap bile edemiyor çünkü adam o isleri hiç yapmadi hayatinda. Empatisi sifir. Bunu degistirmen lazim.

Adam niye nevresimleri seremiyormus? Iste klasik hikaye. Cocuklardan önce ideal gelin olma adina köle ol. Cocuk olmadigi için bir sekilde yürüyor o köle hayati fakat cocuktan sonra sekte vuruyor ve kadinin gözü daha yeni açiliyor.

Ona ragmen halen gidip nevresim serip, mutfagi toparladin ya. Esin degil, sen kendi degerini yok ediyorsun. O cocuklari beraber yaptiniz, o evde beraber yasiyorsunuz. Cocukta, evde ortak sorumluluktur. Ilk sen bu düsünceyi benimseyeceksin. Sen benimsemedikçe, esin hiç benimsemez.

Artik baya 1-2 hafta grev yap. Dükkan kapansin. Ne ev isi, ne yemek. En fazla cocuklar için saglikli seyler hazirla. Disardan alsin, ne yaparsa yapsin. Sende keyfine bak. Arada cocuklari 1-2 saatligina babaya birak ve bu saat aralarini yükselt, 4-5 saat ve tüm gün gibi.

Adami fazla rahata alistirdin ki, adam evde ne oldugunu fark etmiyor bile. Her seye ona normal geliyor. Senin hizmetçi olman ona normal geliyor. Yoruldugunu hesap bile edemiyor çünkü adam o isleri hiç yapmadi hayatinda. Empatisi sifir. Bunu degistirmen lazim.

Bu yorumu alkışlıyorum 👏

X