Çok mutsuzum .. Evliliğim..

zeyno4141

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2023
4
-8
30
Merhaba.. Nasıl başlamalıyım bilmiyorum sizden ne istiyorum onu da bilmiyorum sadece içimi dökmek istiyorum kimseye derdimi anlatamıyorum kimsenin bana acımasını istemiyorum , o rezil olsun istemiyorum ya da seviyorum geri dönüşü olmamasından korkuyorum bilmiyorum.3 yıllık evliyim eşimle çok ama çok severek evlendim oda benimle.Ya da öyle sandı bilmiyorum. Eşimmm.. Bir zamanlar gözlerine baktığımda saatlerce öylece kalmak isterdim şimdi ise gözlerimi kaçırıyorum bir boşluğa baktığımı görmemesi için. Bazen dokunmamasını hatta aynı yerde nefes almamayı diliyorum.o ise bunların hiç birinin farkında değil çünkü her hatasında her yanlışında ben kızdım bağırdım çağırdım ağladım ve sustum kapattım üzerini ben her hatanın üzerini kapattıkça o yaptığı hataların aslında ne kadar basit olduğunu düşündü ben ara ara yaptığı hataları söyledikçe sadece dırdırcı sürekli söylenen bir insan oldum . Halbuki üzüldüğüm hiç bir şeyin dibine kadar acısını çekemedim hep üzerini kapadım hamileydim beni aldattı bir süre ağladım bağırdım , sustum , gittim ama bebeğime bişey olcak korkusuyla ağlamaktan bile korktum affettim affetmeklede kalmadım ertesi gün oturup onunla kahvaltı ettim hiç bişey olmamış gibi . Hamileydim içip içip üzerime saldırdı kızdım ama affettim çünkü çocuğum babasız büyümemeli çünkü seviyorum . . Arkadaşlarıyla bir çıkar gece saat ikilere üçlere kadar gelmez Geç geldiğini söylerim kızarım o sağı solu yumruklar sonra affederim çünkü çocuğum var evde gürültü patırtı olmamalı çünkü sarhoşken yapıyor ayıkken yapmaz. Ailesinin durumu iyi ev aldılar sağ olsunlar .Ailesini hep ailem gibi benimsedim o ise ailemi hep küçük gördü annem babam bir kez olsun tek bir kötü söz söylemediler uzaktalar zaten ne arar ne sorar muhatap olmaz ona rağmen sevmez
İçip içip küfretmişliği var babama kahvenin yanına espirisine çikolata istedi diye ki ben ne hakaretleri ne sözleri sineye çektim çünkü .. bunun çünküsü yok yüz yüze gelmiyorlar zaten çok fazla muhatap olmazlar olur biter diye düşündüm sanırım aptal olunca bahaneler tükenmiyor insanda oysa ben kendimi hep güçlü sanırdım çocuğum olsa bile yanlışı kabul etmez silerdim diyordum … O kadar öfkeli kızgın ve kırgınım ki bana yaptıklarına değil benim içimde ki o en güzel duyguları öldürdüğü için . Dokuz aylık bir oğlum var o kadar neşeli o kadar sevimli ki babasını görünce sevinçten çıldırıyor onun o masumluğuna kıyıp çekip gidemiyorum hep öyle gülsün mutlu olsun istiyorum. Ben ise içimde biriktirdiğim her şeyden nefret ediyorum sanki binlerce sene patlamayı bekleten bir volkan var içimde her an her yeri yakacak gibi .Önceden hep geleceği düşünürdüm yaşlılığımızı; hayaller kurardım artık yarının hayalini bile kuramıyorum o ise bunun farkında bile değil.

Eşimin hatalarına göz yumdum affettim falan dediğinizde, tartışmalar ne bileyim ilgisizlik falan sandım ama adam sizi baya aldatmış, içip üzerinize saldırmış, babanıza küfürler ediyor.
Çocuk bahane gerçekten, ben şunu anlamıyorum boşanınca çocuk yetim mi oluyor? Benim de annem babam ayrı. Hem annem hem babam var. Boşandılar diye yok olmadılar

Eşimin hatalarına göz yumdum affettim falan dediğinizde, tartışmalar ne bileyim ilgisizlik falan sandım ama adam sizi baya aldatmış, içip üzerinize saldırmış, babanıza küfürler ediyor.
Çocuk bahane gerçekten, ben şunu anlamıyorum boşanınca çocuk yetim mi oluyor? Benim de annem babam ayrı. Hem annem hem babam var. Boşandılar diye yok olmadılar

İnsanlar belki yanlış anlayabilirler fakat kendi psikolojim, gururum ve hayatım çocuğumdan daha önemli. Neden çünkü benle beraber onu da çürütcem derdimle tasamla.
Eşiniz o kadar rahat ki o kadar berbat biri ki farkındasınız ama hala eskiye özlemle değişir diye bekliyosunuz.
Sizin bir kocanız yok yok. Sevmiyor sizi net. Bu şekil bakın olaya bitmiş birşeyi kendinize nasıl reva görürsünüz.
Şiddet uyguladığı anda doldurun evi polisle.Uzaklaştırma alın, adamın size daha ne yapması gerekiyor? Aşkından ölüp bitmemeniz için? Soğumanız için? Bence sizi o bırakacak gibi.

Eşim.. sevgilim .. vs diye (iki nokta ve iki nokta öncesi boslugu bilerek koydum) isi romantize ederek yazisina başlayan kadinlar ya dayak yiyor ve affediyor ya da aldatilip affediyor.

Dayaga ya da aldatilmaya ragmen affedecek kadar sevmeyin kimseyi, kendinizi boyle acizlestirmeyin.

ben yapılan hataların farkındayım hiç bir zaman kocam da kocam diyen bir insan olmadım her şey hamileliğimden itibaren başladı ve hamilelik psikolojisi lohusalık bebeğimin psikolojisi derken doğru düşünememeye başladım.boşandıktan sonra ailemin yanıma da gidebilirim oğlumla ayrı eve de çıkabilirim boşanmalımıyım boşanmamalımıyım bunun cevabını aramıyorum. ben mutsuzum benim içim acıyor . Hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum . Bunun yeri burası değil belki

O kadar öfkeli kızgın ve kırgınım ki bana yaptıklarına değil benim içimde ki o en güzel duyguları öldürdüğü için .
Şunu yapmayın, şu durumu romantize etmeyin lütfen. Ölen güzel duygular yerine tam olarak size yaptıklarına odaklansanız daha mantıklı kararlar verebilirsiniz sanki.

Dokuz aylık bir oğlum var o kadar neşeli o kadar sevimli ki babasını görünce sevinçten çıldırıyor onun o masumluğuna kıyıp çekip gidemiyorum hep öyle gülsün mutlu olsun istiyorum
Bunun saçma bir bahane olduğunu buradaki tüm akıllı kadınlar anlamıştır eminim. Çocuğunuz kıymetli de küfür yiyen babanızın hiç mi değeri yok? Keşke biraz da kocanız olacak kişi o çocuğun masumluğuna kıyamasaydı da henüz ana karnındayken küfürlerle, sağ sol yumruklamayla tanıştırmasaydı onu.

ben yapılan hataların farkındayım hiç bir zaman kocam da kocam diyen bir insan olmadım her şey hamileliğimden itibaren başladı ve hamilelik psikolojisi lohusalık bebeğimin psikolojisi derken doğru düşünememeye başladım.boşandıktan sonra ailemin yanıma da gidebilirim oğlumla ayrı eve de çıkabilirim boşanmalımıyım boşanmamalımıyım bunun cevabını aramıyorum. ben mutsuzum benim içim acıyor . Hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum . Bunun yeri burası değil belki

Maalesef eşiniz değişmez oturun ağlayın o zaman. Kendiniz seçmişsiniz.Herkes seçimlerini yaşar.

Rahatlayacaksanız ağlayın da yorum yapalım diye konu açtınız. Burada anne olan kadınların hepsi hamilelik psikolojisi yaşadı, hepsi lohusa oldu, hepsi çocuğunun psikolojisini düşünüyor.
İnanın boşanan, çekmeyen kadınlar da başta çocuğu için boşanıyor. Çocuğun psikolojisi o evde nasıl iyi olabilir?
Mutsuzum diyorsunuz, çözüm boşanma celbi.

yoo gayet de kocam da kocam diyorsunuz. Babanıza küfretmiş görüşmezler olur biter demişsiniz🙄

Offff tabi çocuk babasız büyümesin, siz de haklısınız. Böyle aldatıla aldatıla, dayak yiye yiye geçinip gidersiniz 😣.

Allah yardımcın olsun cnm aslında eşine karşı hissettiğin sevgi değil kendini çağresiz ve öz güvensiz hissetmenin sonucun da oluşmuş bağımlılık... Babaya evladım çok düşkün bahanesi bazen bu şekilde kendimizi kandırıyoruz üzerimizdeki toplum baskısından korkuyoruz. Kız çocukları okumalı kendi ayakları üzerinde sağlam durabilmeli diye boşa demiyorlar işte ne yapıp edip bir meslek edinmeli güçlü bir kadın olduğunu karşı tarafa göstermeli ve bazı şeyler değişmiyorsa yoluna bakmalısın Allah yar ve yardımcın olsun

X