Çok yumuşak yüzlüyüm ve zarar görüyorum bu yüzden ne yapmaliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Black Light

özgürlük, ama herkes için
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
13.897
51.652
26
Selamlar 💞

Arkadaşlar benim derdim şu,
Ben insanları nasıl susturabilirim, evet duymamaya çalışıyorum ama öyle böyle değil. Ben eskiden dışarıda yüzümü de kapatirdim, şimdi öyle değilim. Dugunlere falan gitmezdim hâlâ gitmem ama bahceli dugunleri seviyorum gidiyorum. Dün kuzenimin nisani vardi gittim,bahce tarzı bir yerdeydi işte video vs cektim paylaştım. Aldığım eleştirileri anlatamam.
Iste eskiden kapalı olduğum, karisik düğün tercih etmedigim için beni eleştirilenler şimdi bunları yaptığım için elestiriyor. Iste keşke gitmeseydin dedi biri Ben de niyeymis dedim basladi nasihatlere. Senin için diyorum millet bana yazmış demiş blacke bak bilmem ne. Dedim gıybet büyük günah diyemedin mi? Ne gunahim varsa yüklenmissiniz iste. Benimle Allah arasında diyorum hayır susmuyorlar. Ki yaptiklarim kötü şeyler de değil. Bu kadar abartilmasini anlayamiyorum.

Soruyorlar neden diyorlar, böyle iyiyim kimseyi ilgilendirmiyor diyorum, eski arkadaslarimi sildim bu muhabbet yüzünden.

Ama bitmiyor, ben paylasmayi seven biriyim akrabalarimin numarasi da doğal olarak var bende ,whatsapa atıyorum bazen. Bunu bana yapan insanlar da dedikoducu, milleti sürekli elestiren insanlar. Gorusmemeye çalışıyorum, ama mutlaka köyde görüyorum ailem köyde çünkü
Iste yılda 2 kitap okumuyor gelip bana niye dini okumuyosun diyo. Dinle alakası sadece dis gorunus, iyi tanirim hep öyle dusunuyordum zaten. Ama haddinden fazla olmaya basladi, dün artık kendimi çok kötü hissetmeye basladim. Ben bu kişi ve kişilerin cenesini nasıl kapatabilirim, cidden sürekli arkamdan konustuklarini biliyorum
Bayramda helallik istedi çünkü sebebi de benim okuduğum kitaplar yüzünden arkamdan konuşmus olması.

2 kere daha istedi, o da tesetturum yüzünden yüzümü acmistim dedim ya o yüzden. Çirkef olamiyorum, o an ne diyecegimi bilmiyorum bazen. Sadece bunlar değil var böyle tipler, ben nasihat dedikleri şeyi duymak istemiyorum artık. Çocuğa öğüt verir gibi ,şunu yap bunu yapma demelerini istemiyorum.

Tamam konussunlar ,rahatsız olsunlar kendi karakterleri ama yüzüme böyle rahat soyleyemesinler her şeyi. Takintiliyim biraz, rahatsız oluyorum çünkü. Kiriliyorum ama onlar kadar kirici olamiyorum.

Eskiden çok yuz verdigim için de olabilir ama yuz vermediklerim de böyle. Yumusak yuzluyum, ondan dolayi her şeyi soylemeyi hak goruyorlar kendilerinde sanirim . Ne yapmaliyim..

Selamlar 💞

Arkadaşlar benim derdim şu,
Ben insanları nasıl susturabilirim, evet duymamaya çalışıyorum ama öyle böyle değil. Ben eskiden dışarıda yüzümü de kapatirdim, şimdi öyle değilim. Dugunlere falan gitmezdim hâlâ gitmem ama bahceli dugunleri seviyorum gidiyorum. Dün kuzenimin nisani vardi gittim,bahce tarzı bir yerdeydi işte video vs cektim paylaştım. Aldığım eleştirileri anlatamam.
Iste eskiden kapalı olduğum, karisik düğün twrcih etmedigim için beni eleştirilenler şimdi bunları yaptığım için elestiriyor. Iste keşke gitmeseydin dedi biri Ben de niyeymis dedim basladi nasihatlere. Senin için diyorum millet bana yazmış demiş blacke bak bilmem ne. Dedim gıybet büyük günah diyemedin mi? Ne gunahim varsa yüklenmissiniz iste. Benimle Allah arasında diyorum hayır susmuyorlar. Ki yaptiklarim kötü şeyler de değil. Bu kadar abartilmasini anlayamiyorum.

Soruyorlar neden diyorlar, böyle iyiyim kimseyi ilgilendirmiyor diyorum, eski arkadaslarimi sildim bu muhabbet yüzünden.

Ama bitmiyor, ben paylasmayi seven biriyim akrabalarimin numarasi da doğal olarak var bende ,whatsapa atıyorum bazen. Bunu bana yapan insanlar da dedikoducu, milleti sürekli elestiren insanlar. Gorusmemeye çalışıyorum, ama mutlaka köyde görüyorum ailem köyde çünkü
Iste yılda 2 kitap okumuyor gelip bana niye dini okumuyosun diyo. Dinle alakası sadece dis gorunus, iyi tanirim hep öyle dusunuyordum zaten. Ama haddinden fazla olmaya basladi, dün artık kendimi çok kötü hissetmeye basladim. Ben bu kişi ve kişilerin cenesini nasıl kapatabilirim, cidden sürekli arkamdan konustuklarini biliyorum
Bayramda helallik istedi çünkü sebebi de benim okuduğum kitaplar yüzünden arkamdan konuşmus olması.
2 kere daha istedi, o da tesetturum yüzünden yüzümü acmistim dedim ya o yüzden. Çirkef olamiyorum, o an ne diyecegimi bilmiyorum bazen. Sadece bunlar değil var böyle tipler, ben nasihat dedikleri şeyi duymak istemiyorum artık. Çocuğa öğüt verir gibi ,şunu yap bunu yapma demelerini istemiyorum. Tamam konussunlar ,rahatsız olsunlar kendi karakterleri ama yüzüme böyle rahat soyleyemesinler her şeyi. Takintiliyim biraz, rahatsız oluyorum çünkü. Kiriliyorum ama onlar kadar kirici olamiyorum. Eskiden çok yuz verdigim için de olabilir ama yuz vermediklerim de böyle. Yumusak yuzluyum, ondan dolayi her şeyi soylemeyi hak goruyorlar kendilerinde sanirim . Ne yapmaliyim..
Bu zihniyet maalesef halan var hic takmicaksin allah la benim aramda dicen gecicen ve kimse kimsenin hesabini vermicek

Çirkeflik içten gelen bir şey mesela bende bol şak şak söylerim sende yokmuş demek ki. Yapı meselesi bence. O zaman yav he he demeyi öğren.
Beni de o noktaya getirdiler ama onu yapınca 2 kat salaklasiyolar sonra

Yani aklı başında kim eskiden kapalı, şimdi açık birine böyle bilenir ki zaten? Siz de onların açıklarını yüzlerine çarpın. Kimse kusursuz sütten çıkmış ak kaşık değil.
Hâlâ tesetturluyum. Yüzüm ortuluydu sadece
Şu an ferace sal takiyorum.
Evet haklısıniz bunu yapınca belki susarlar

Ben tam anlamamışım. Sonuçta hala tesettürlüsün açılmamışsın. Neyin tatavasını yapıyor bunlar anlamadım. Fazla radikallik hoşgörüyü bok eder diye düşündüm dersin biter. 😂

Ben tam anlamamışım. Sonuçta hala tesettürlüsün açılmamışsın. Neyin tatavasını yapıyor bunlar anlamadım. Fazla radikallik hoşgörüyü bok eder diye düşündüm dersin biter. 😂
Cidden böyle cok mutluyum ben söylüyorum da ama anlamamakta israrcilar. Bugün bir arkadaşım da soyledi o da sahit oluyor çünkü. Bir dersin iki dersin uyarmana rağmen her firsatta yapmalari kötü dusunduruyo

Görmeden bir şey diyemem. 😂😂Şaka Bi yana konuşanlara benim dinim bana sizin dininiz size de. Benim yerime siz mi sorguya çekileceksiniz de.
Kesinlikle öyle diyorum da onlar çirkef ben tepki verince hatali ben oluyorum, sonra saçma sapan şeyler:KK43:

Diyemiyor musunuz peygamberimizin eşinin de yüzü açıktı ve kendisi iş insanıydı. Hz. Hatice o devirde ticaretle uğraşan kadındı.
Yüz örtme dinimizde yok. Sonradan araplardan gelen gelenek

Diyemiyor musunuz peygamberimizin eşinin de yüzü açıktı ve kendisi iş insanıydı. Hz. Hatice o devirde ticaretle uğraşan kadındı.
Yüz örtme dinimizde yok. Sonradan araplardan gelen gelenek
Kimin taktigi beni ilgilendirmiyor herkese saygi duyarim ama bana göre değildi takmak istemedim diyorum, işte saçma sapan kendi kafalarina gore fetva uyduruyorlar.

Öncelikle ben, günah vs denilmesine şaşırdım 🤣 gerçekten tüm günahlar bitti düğüne gitmek mi kaldı :KK70:

Nasıl düzelirsiniz bilmem ama iyi bir cinnet geçirip insanlar beni kötü bilmesin demeyi bırakın. Hadlerini bildirin. Ne yapsanız da yaranamayacağınız bu insanlara fırsat verip de canınızı sıktırmayın.

Öncelikle ben, günah vs denilmesine şaşırdım 🤣 gerçekten tüm günahlar bitti düğüne gitmek mi kaldı :KK70:

Nasıl düzelirsiniz bilmem ama iyi bir cinnet geçirip insanlar beni kötü bilmesin demeyi bırakın. Hadlerini bildirin. Ne yapsanız da yaranamayacağınız bu insanlara fırsat verip de canınızı sıktırmayın.
Günah sevap kisinin kalbine kalmış artık,ben istedim ve gittim dedim kalkıp devlet meselesi haline getirmelerine sasirdim
Daha önce başka bir olayda cinnet gecirdim tavirlari degisti bunun da cozumu bu sanirim 😁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X