Çok yumuşak yüzlüyüm ve zarar görüyorum bu yüzden ne yapmaliyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanlar kendi hayatlarını düzene sokup, mükemmel olup, başka hayatlara müdahaleyi hak görür olmuş işte. Zerre saygı yok!
Sen öyle mutlusun ve seçimin sadece seni ilgilendirir.
Kendinde seni eleştirmek ve canını sıkmak için arkadan veya yüzüne laf söyleyenlere cevabını vereceksin.
Kırılır mı diye bir düşüncen olmucak. Kırılsın veya daha da çok sinirlensin ama bir daha müdahale etmemeyi öğrensin!
Sustukça pasif görüyorlar yoksa.
Bunu defalarca deneyimledik seninle.
Bazı insanlar duygusallığı pasiflik olarak görüp daha da üzerine gelir. Gerektiği yerde lafını söylersin ama bazılarına da ettikleri hakaretler karşısında susmak gerek ki onların seviyesine inmemiş olalım. Yoksa bizde biliriz laf söyleyip, çirkinleşmeyi😌😉
Ya o kadar haklısın ki 💞💞💞
Seninle bu konuda çok benziyoruz, zamanında sustugumuz için bu tavirlar, bir yerden baslayip dur demem gerekiyor denemeye calisacagim gerçekten 🥲

Ben “deli deliyi görünce değneğini saklarmış” lafındaki değnek saklatan deli ya da “dinsizin hakkından imansız gelir”deki imansız gibi biriyim. Böyle densizler genelde bana hiç bulaşmaz, bulaşırlarsa da sert cevap veririm. Hayattaki en büyük sırrımın “sana ne” ve “bana ne” soruları olduğunu düşünüyorum. Ne kimseye karışırım, ne de kimse bana karışabilir.

Anladığım kadarıyla öyle hazır cevap olunmayı gerektiren bir durum da yok. Konuşurken içinizden “sana ne” diye geçirdiğiniz insanlara “sen istemiyorsan/beğenmiyorsan/uygun görmüyorsan gitme/yapma/giyme/söyleme” diyebilirsiniz. Konu da kapanır. Net olmak çok önemli.

Benim gördüğüm kadarıyla kendini yumuşak yüzlü tanımlayan insanların çoğunda “insanlar beni sevsin” kaygısı var. Bazı insanlar yanında hadsizlik yapamadıklarını sevmezler. Seçim yapmak lazım.

Bu konu özelinde eğer öncesinde siz düğüne gitmezken, bu düğünlerin kötülüğünden, sakıncasından, vs. bahseden biriyseniz belki ondan cesaret alıyorlardır.

Selamlar 💞

Arkadaşlar benim derdim şu,
Ben insanları nasıl susturabilirim, evet duymamaya çalışıyorum ama öyle böyle değil. Ben eskiden dışarıda yüzümü de kapatirdim, şimdi öyle değilim. Dugunlere falan gitmezdim hâlâ gitmem ama bahceli dugunleri seviyorum gidiyorum. Dün kuzenimin nisani vardi gittim,bahce tarzı bir yerdeydi işte video vs cektim paylaştım. Aldığım eleştirileri anlatamam.
Iste eskiden kapalı olduğum, karisik düğün tercih etmedigim için beni eleştirilenler şimdi bunları yaptığım için elestiriyor. Iste keşke gitmeseydin dedi biri Ben de niyeymis dedim basladi nasihatlere. Senin için diyorum millet bana yazmış demiş blacke bak bilmem ne. Dedim gıybet büyük günah diyemedin mi? Ne gunahim varsa yüklenmissiniz iste. Benimle Allah arasında diyorum hayır susmuyorlar. Ki yaptiklarim kötü şeyler de değil. Bu kadar abartilmasini anlayamiyorum.

Soruyorlar neden diyorlar, böyle iyiyim kimseyi ilgilendirmiyor diyorum, eski arkadaslarimi sildim bu muhabbet yüzünden.

Ama bitmiyor, ben paylasmayi seven biriyim akrabalarimin numarasi da doğal olarak var bende ,whatsapa atıyorum bazen. Bunu bana yapan insanlar da dedikoducu, milleti sürekli elestiren insanlar. Gorusmemeye çalışıyorum, ama mutlaka köyde görüyorum ailem köyde çünkü
Iste yılda 2 kitap okumuyor gelip bana niye dini okumuyosun diyo. Dinle alakası sadece dis gorunus, iyi tanirim hep öyle dusunuyordum zaten. Ama haddinden fazla olmaya basladi, dün artık kendimi çok kötü hissetmeye basladim. Ben bu kişi ve kişilerin cenesini nasıl kapatabilirim, cidden sürekli arkamdan konustuklarini biliyorum
Bayramda helallik istedi çünkü sebebi de benim okuduğum kitaplar yüzünden arkamdan konuşmus olması.

2 kere daha istedi, o da tesetturum yüzünden yüzümü acmistim dedim ya o yüzden. Çirkef olamiyorum, o an ne diyecegimi bilmiyorum bazen. Sadece bunlar değil var böyle tipler, ben nasihat dedikleri şeyi duymak istemiyorum artık. Çocuğa öğüt verir gibi ,şunu yap bunu yapma demelerini istemiyorum.

Tamam konussunlar ,rahatsız olsunlar kendi karakterleri ama yüzüme böyle rahat soyleyemesinler her şeyi. Takintiliyim biraz, rahatsız oluyorum çünkü. Kiriliyorum ama onlar kadar kirici olamiyorum.

Eskiden çok yuz verdigim için de olabilir ama yuz vermediklerim de böyle. Yumusak yuzluyum, ondan dolayi her şeyi soylemeyi hak goruyorlar kendilerinde sanirim . Ne yapmaliyim..
Tek caren sert bir dille uyarman terslemen. Bu sekilde uzaklasacaklardir.

Ben “deli deliyi görünce değneğini saklarmış” lafındaki değnek saklatan deli ya da “dinsizin hakkından imansız gelir”deki imansız gibi biriyim. Böyle densizler genelde bana hiç bulaşmaz, bulaşırlarsa da sert cevap veririm. Hayattaki en büyük sırrımın “sana ne” ve “bana ne” soruları olduğunu düşünüyorum. Ne kimseye karışırım, ne de kimse bana karışabilir.

Anladığım kadarıyla öyle hazır cevap olunmayı gerektiren bir durum da yok. Konuşurken içinizden “sana ne” diye geçirdiğiniz insanlara “sen istemiyorsan/beğenmiyorsan/uygun görmüyorsan gitme/yapma/giyme/söyleme” diyebilirsiniz. Konu da kapanır. Net olmak çok önemli.

Benim gördüğüm kadarıyla kendini yumuşak yüzlü tanımlayan insanların çoğunda “insanlar beni sevsin” kaygısı var. Bazı insanlar yanında hadsizlik yapamadıklarını sevmezler. Seçim yapmak lazım.

Bu konu özelinde eğer öncesinde siz düğüne gitmezken, bu düğünlerin kötülüğünden, sakıncasından, vs. bahseden biriyseniz belki ondan cesaret alıyorlardır.
Kaygi da olabilir bilmiyorum ama, bazen uğraşmak istemeyip aman diyorum sonra yuz buluyorlar. Ben düğün seven biri değilim, daha önce peçeli iken gitmek de istemiyordum, şu an ara ara gidebilirim, dün gittigim genis bahce tarzı bir yerdeydi, kuzenimdi evlenen.
Bahsetmiyordum çünkü isteyen gider kendi tercihi beni ilgilendirmiyor derim.
Sorun tam olarak şu onlar için,şöyle ifade ediyorlar 'eskiden gitmezdin, eskiden böyle degildin' yine de benim hayatım. Keşke daha net olabilsem

Kim black'ime laf ediyormuş saçını başını yolarım :KK70:
Kuzum bunun kapalısı açığı yok merak etme bende rahat giyinirim ona da laf ederler. Dayımın kendi kızı sonradan açıldı ama ona asla laf etmez ettirmez ( ki edilecek bir şey değil zaten kendisi her kadının giyimini kötü bi şekilde eleştirdiği için söylüyorum ) kendi çocukları ne yapsa paşadır sen yapınca rezilsin. Ama bana gıkını bile çıkaramıyor uzun zamandır valla kim olursa olsun haddini bildir. Ben o gün bu gündür rahatım :))) Günahlara girecek olursak valla sağ çıkamayız asdfgh

Kim black'ime laf ediyormuş saçını başını yolarım :KK70:
Kuzum bunun kapalısı açığı yok merak etme bende rahat giyinirim ona da laf ederler. Dayımın kendi kızı sonradan açıldı ama ona asla laf etmez ettirmez ( ki edilecek bir şey değil zaten kendisi her kadının giyimini kötü bi şekilde eleştirdiği için söylüyorum ) kendi çocukları ne yapsa paşadır sen yapınca rezilsin. Ama bana gıkını bile çıkaramıyor uzun zamandır valla kim olursa olsun haddini bildir. Ben o gün bu gündür rahatım :))) Günahlara girecek olursak valla sağ çıkamayız asdfgh
Gelmissin seni ariyordu gozlwrim, hoş geldinn😍

Ya ayy o tipler bende de cok 🤣
Benim hayatım böyle uygun gördüm diyip kapatacam konuyu 🤌🏻

bence sen köyde küçük yerde sığ beyinlerin arasında kalmışsın. keşke uzaklaşabilsen. dışarda kocaman bir dünya var. kendini geliştirmeye acık ve cesaretli gördüm seni. ve din senin başörtü senin kimseyi ilgilendirmez.

bence sen köyde küçük yerde sığ beyinlerin arasında kalmışsın. keşke uzaklaşabilsen. dışarda kocaman bir dünya var. kendini geliştirmeye acık ve cesaretli gördüm seni. ve din senin başörtü senin kimseyi ilgilendirmez.
Uzaklasacam öyle bir niyetim var umarım olur teşekkür ederim 😍🙏

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X