daha bakımlı olmak istiyorum , fakat tepkiler....

Batıda bir köyüm birde akrabalaromın yaşadığı sahil kasabası var eşimle ilk köye gittiğimizde köylüler nerede diye şaşırmıştı.
Dışardan gelen uyum sağlıyamamış demekki oraya tınlama hiç yapmak isteyip yapamadıklarını başkası yapınca kuduruyolardır.
artık ben de böyle düşünüyorum , yani bişeyler yaptıkça deli oluyorlar sanki , öyle bi izlenim oluşuyor bende

bu kadar tepkiden sonra cesaretim kırıldı. bazen sokakta aynı ortamda bakımlı kadınları görünce moralim bozuluyor, ben saçma sapan giysiler işe geliyorum

sonuçta bu geçici bir süreç. eşin de bu ortamı durumu elbette biliyordur ve senden hala bakım bekliyorsa biraz kalaslık yapmış olur. ben de 3 sene çok da doğu olmayan bir memlekette yaşadım işe giderken hiç etek giymedim ama evimde eşime karşı hep bakımlı oldum. bakımlılık sürekli şık giyinmek ve makyajla olmaz kişisel bakımını yaparsan zaten bakımlı kadınsındır. evde de eşine giyinir süslenirsin zaten 1 senen kalmış bu kadar dert etme derim.

artık ben de böyle düşünüyorum , yani bişeyler yaptıkça deli oluyorlar sanki , öyle bi izlenim oluşuyor bende

Bu hep böyledir kötüleyip ama sözle ama bakışla bezdirme politikası.
Sadece orada tanımadığın insanlarla değil yakın çevrende de görebilirsin.

Sarı saç diyince ğniden bi atkadaşım geliyo aklıma çok konuşur çıldırtırdı saç konusunda sarı saçlı insanları sevmez demediği kalmazdı bende dahilim buna.
Israrla saçlarımı siyah yapmamı sarı saçlı insanları sevmediğini saçını sarı yapanlarla konuşmadığını söylerdi .
Meğer babası izin vermiyomuş 30a geldi şimdi ancak saçını boyayabildi hemde beğenmediği o sarıya :)

Hayat bitane iyi değerlendirmek verimli kullanmak lazım ne istiyosan nasıl istiyosan öyle ol

köyde değilim il merkezindeyim ama burada bile kusurlu insanlar. kimse yanlış anlamasın ama bi örnek vericem. geçen yıl ramazan ayında avm nin önünde bi kadın su içti diye tartakladılar , polis geldi filan.. öyle bi yer burası. ben de orucumu tutuyorum ama kimsenin kimseyi oruç tutmuyor diye tartaklama hakkı da yok yani.. belki kadın hamileydi nereden biliyorlar, ya da herşeyi geçtim, belki regl, belki de canı tutmak istemiyor, kime ne ki bundan.. böyle bi zihniyet, herşeyi kendine hak gören bi halkı var
Yok öle barbar bı zihniyet oldukları kesin bazı ayılar varki kot pantolon giyene bile konuşuyorlar ama ben takmiorum umrumda değil öle aptal bı zihniyet için kendimi kasamam hı dizde etek kolsuz vs bende giyemiorim ki giyebilsem bile o ağzının suyu akan iğrenç yaratiklarin bana bakmasına tahammül edemem onun içinde giyinmem ama masa sarı saç vs bu kdr takıntılı bir ortamda olmanız gerçekten zor cidden merak ettim doğunun neresindesiniz

Merhaba kizlar bende boyleydim hele coluk cocuk olunca tamamen saldim kendimi..takii bi komsum beni uyarana kadar resmen kendime geldim. Bakim denilen seyin aslinda, temiz bir sac alinmis kaslar ve hos koku oldugunu soyledi..doguda bi koyde nerden bulurum guzel parfum krem falan dedim ve oriflame a uye oldum sadece kendi ihtiyaclarimi alayim aracilarla ugrasmayim diye..guzel bi parfum ve ayni parfumun koca kutuda kremini aldim esim gelmeden once kaslarimi aldim dusa girdim sonra krem parfum falan..inan bu kucuk dokunuslar esimle arami duzeltti. Sonra bilmeden netten danismani oldugum bayan bunu daha ileri tasitti ve artik oriflame in maasli bi uyesi oldum..hersey bi dokunusla basladi maasim olunca kocamin gozundeki degerimi sizlere anlatamam lafimin ustune laf koymuyo sizde uye olun tavsiyem beni buralara tasiyan danismanima katilin sponsor kodu basarilar mutlu evlilikler
:) :)

sonuçta bu geçici bir süreç. eşin de bu ortamı durumu elbette biliyordur ve senden hala bakım bekliyorsa biraz kalaslık yapmış olur. ben de 3 sene çok da doğu olmayan bir memlekette yaşadım işe giderken hiç etek giymedim ama evimde eşime karşı hep bakımlı oldum. bakımlılık sürekli şık giyinmek ve makyajla olmaz kişisel bakımını yaparsan zaten bakımlı kadınsındır. evde de eşine giyinir süslenirsin zaten 1 senen kalmış bu kadar dert etme derim.
yok canım eşimin hiç öyle talepleri olmadı. kafana takma diyor hep ama ben öyle düşünüyorum işte :)

Bu hep böyledir kötüleyip ama sözle ama bakışla bezdirme politikası.
Sadece orada tanımadığın insanlarla değil yakın çevrende de görebilirsin.

Sarı saç diyince ğniden bi atkadaşım geliyo aklıma çok konuşur çıldırtırdı saç konusunda sarı saçlı insanları sevmez demediği kalmazdı bende dahilim buna.
Israrla saçlarımı siyah yapmamı sarı saçlı insanları sevmediğini saçını sarı yapanlarla konuşmadığını söylerdi .
Meğer babası izin vermiyomuş 30a geldi şimdi ancak saçını boyayabildi hemde beğenmediği o sarıya :)

Hayat bitane iyi değerlendirmek verimli kullanmak lazım ne istiyosan nasıl istiyosan öyle ol
haklısın canım :)

Eşinize anlatın. Ben artık kendim olmak istiyorum diyin. Endişelerinizi, yaşadıklarınızı, mutsuzluğunuzu anlatın. Sonra da istediğinizi yapın. Millet konuşur konuşur susar, siz o hayatı yaşarsınız unutmayın. Bu hayata bir kere geldiğinizi ve başka bir hayatınız olmayacağını daha önce söyleyen olmuş muydu :) Kulaklarınızı tıkayın, o insanlarla arkadaş olmayın, kıskançlıklarına teslim olmayın bitti gitti. Gelsin mutluluk, gelsin özgüven!!! eşiniz da yanınızda ohhh nazar değmesin :)

Eşinize anlatın. Ben artık kendim olmak istiyorum diyin. Endişelerinizi, yaşadıklarınızı, mutsuzluğunuzu anlatın. Sonra da istediğinizi yapın. Millet konuşur konuşur susar, siz o hayatı yaşarsınız unutmayın. Bu hayata bir kere geldiğinizi ve başka bir hayatınız olmayacağını daha önce söyleyen olmuş muydu :) Kulaklarınızı tıkayın, o insanlarla arkadaş olmayın, kıskançlıklarına teslim olmayın bitti gitti. Gelsin mutluluk, gelsin özgüven!!! eşiniz da yanınızda ohhh nazar değmesin :)
oh ne güzel söyledin canım.. valla heralde o zaman özgüvenm geri gelecek, böyle depresyonda gibiyim çünkü :)))

Yazdim ama yetmedi:lülülü:

Ne alaka, :sopa:
Sen hangi sifatla benim kiyafetime, sacima basima, topukluma topuksuzuma, minime uzunuma karisiyorsun, laf ediyorsun:sinirli:

Sen once kendi kiyafetine karis, bak, laf et kokulu:lülülü:

Allah yaratti demem vallahi yolarim:sinirli::sinirli:

Acikcasi 1 yil sonra gideceksem ve esim bu durumdan rahatsiz degilse sacimi sari da yaprdim masa da. Onlarda boyle boyle gorecek bakimin namusla yada vs ile ilgili olmadigini. Ben ve esim mutluysak hirsizlik yapip hak yemiyorsam kime ne?

Acikcasi 1 yil sonra gideceksem ve esim bu durumdan rahatsiz degilse sacimi sari da yaprdim masa da. Onlarda boyle boyle gorecek bakimin namusla yada vs ile ilgili olmadigini. Ben ve esim mutluysak hirsizlik yapip hak yemiyorsam kime ne?
Haklısın canım eşimle de konuştuk ona da söyledim böyle böyle yapıcam diye . Heh şöyle takma işte istediğin gibi giyin istediğin gibi yap saçını bırak konuşsunlar dedi:KK52:

Yazdim ama yetmedi:lülülü:

Ne alaka, :sopa:
Sen hangi sifatla benim kiyafetime, sacima basima, topukluma topuksuzuma, minime uzunuma karisiyorsun, laf ediyorsun:sinirli:

Sen once kendi kiyafetine karis, bak, laf et kokulu:lülülü:

Allah yaratti demem vallahi yolarim:sinirli::sinirli:
Eheheh ne güzel demişsin tatlım valla İnan söylesem iyi bi susarlar da insan diyemiyor.. o yüzden en güzeli değişikliğe başlamam ve bunu da onların idrak etmesi Hoppa

Ben de kimsenin kıyafetine karisilmamasi taraftarıyım elbette.
Ancak bakımlı olmak demek illa sarı saç demek değildir ya da topuklu ayakkabı mini etek demek değildir.
Ama bu benim fikrim elbette.
Mesela bana göre doğal kumral saçın yerini hiçbir sarı saç tutamaz.
Mesele giyinmekse illa kot giymenize gerek yok ki.
Çok tarz pantolonlar var ne bileyim sifon gömlekler uzun elbiseler vs. seçenek çok kısaca.
Yani hem sinsi bakislardan uzak hem de şık olabilirsiniz.

merhaba kızlar.. bir derdim var. 26 yaşında 172 boyunda 54 kiloyum. fiziki olarak iyi sayılırım. yaklaşık 1 buçuk yıllık güzel giden bi evliliğim var. doğuda görev yapıyorum. ( 1 yıl sonra atamamız olacak inşallah ).. fakat bulunduğum yerdeki insanların kültürü gereği saçı açık insanlara veya bakımlı insanlara karşı tepkiler had safada.. ben de buradaki insanların bakışları yüzünden bakımsızlığı iyice ele aldım :KK43: kendimi paspal hissediyorum resmen. daha önce diz üstü etek ve bacaklarımı göstermeyen siyah opak çorap giyerek işe geldiğim için neredeyse adımı çıkaracakları o dereceye gelmişti, bi iki kişiden duymuştum hakkımda konuştuklarını.. o zamandan beri bi gerginlik var üstümde , resmen çoğu zaman sweet ve kotla geliyorum işe.. ama bu durumdan çok rahatsızım.
çoğu zaman saçımı bile yapmıyorum artık , topuz yapıp ya da at kuyruğu yapıp çıkıyorum, saçıma maşa yaptığım zaman bile bi arkadaş hayırdır ne bu saçların , bişey mi var demişlerdi. sana ne be arkadaşım , bişey var veya yok, saçımı yaparken de mi size hesap vericem yaa !! topuklu bot giyiyorum, sen uzunsun niye böyle giyniyorsun diyorlar. valla bıktım artık.

çok sinirleniyorum kızlar bu duruma. e her erkek gibi benim eşim de bakımlı kadınlardan hoşlanıyor, biliyorum ,haklı da .. sabah işe gelicez , ben bi kot sweet , saçlar at kuyruğu hadi bakalım işe...dolayısıyla eşim de her gün yanında bakımsız bi kadın görüyor.. bu kadar önyargılı ve hayatımı didik didik inceleyen insanların içinde bunu nasıl başarıcam :KK43:

mesela saçım kumral , ben saçımı sarı yapmak ,istiyorum. kafamda kaç aydır dolanıyor. ama cesaret edemiyorum. ben de şıkır şıkır gömlek, pantolon, topuklu ayakkabı giymek istiyorum, saçımı dalgalı yapmak istiyorum.. cesaret edemiyorum, ölü gibiyim , nasıl davranmam gerek , nolur yardım edin.:KK43:
Kişi Bakımlı olmayı önce kendi için yapar.buna başka anlam yükleyen insanların örümcek kafalarına da sinir oluyorum.:KK14:(hayırdır bugün bi değişiksin v.s)
kendinizi nasıl ne şekilde görmek istiyorsanız öyle davranın süslenin bakımlı olun.:KK54:bakmayın kim ne der ne düşür diye.hayatı kendiniz için yaşayın.:KK75:

Merhaba kizlar bende boyleydim hele coluk cocuk olunca tamamen saldim kendimi..takii bi komsum beni uyarana kadar resmen kendime geldim. Bakim denilen seyin aslinda, temiz bir sac alinmis kaslar ve hos koku oldugunu soyledi..doguda bi koyde nerden bulurum guzel parfum krem falan dedim ve oriflame a uye oldum sadece kendi ihtiyaclarimi alayim aracilarla ugrasmayim diye..guzel bi parfum ve ayni parfumun koca kutuda kremini aldim esim gelmeden once kaslarimi aldim dusa girdim sonra krem parfum falan..inan bu kucuk dokunuslar esimle arami duzeltti. Sonra bilmeden netten danismani oldugum bayan bunu daha ileri tasitti ve artik oriflame in maasli bi uyesi oldum..hersey bi dokunusla basladi maasim olunca kocamin gozundeki degerimi sizlere anlatamam lafimin ustune laf koymuyo sizde uye olun tavsiyem beni buralara tasiyan danismanima katilin sponsor kodu basarilar mutlu evlilikler

Ya viral reklam diye buna derim arkadaşlar kadın üşenmemiş helal olsun, bir kremle eşiyle arasını düzeltme senaryosu yazmış. :KK70: Geçen de benzer biri böyle reklam yapmıştı artık direkt reklam yok konu aralarına sıkıştırıyorlar tekniği kapmışlar ehehe.

İstanbulda yaşamama rağmen diğerlerine göre kültür seviyesi oldukça düşük bir semtte yaşadığım için ben de aynı tepkileri alıyorum ne kadar moral bozucu olduğunun farkındayım ama cahille aynı seviyeye inmemek lazım takmamak lazım onlar da öyle bi kafada

X