daha bakımlı olmak istiyorum , fakat tepkiler....

merhaba kızlar.. bir derdim var. 26 yaşında 172 boyunda 54 kiloyum. fiziki olarak iyi sayılırım. yaklaşık 1 buçuk yıllık güzel giden bi evliliğim var. doğuda görev yapıyorum. ( 1 yıl sonra atamamız olacak inşallah ).. fakat bulunduğum yerdeki insanların kültürü gereği saçı açık insanlara veya bakımlı insanlara karşı tepkiler had safada.. ben de buradaki insanların bakışları yüzünden bakımsızlığı iyice ele aldım :KK43: kendimi paspal hissediyorum resmen. daha önce diz üstü etek ve bacaklarımı göstermeyen siyah opak çorap giyerek işe geldiğim için neredeyse adımı çıkaracakları o dereceye gelmişti, bi iki kişiden duymuştum hakkımda konuştuklarını.. o zamandan beri bi gerginlik var üstümde , resmen çoğu zaman sweet ve kotla geliyorum işe.. ama bu durumdan çok rahatsızım.
çoğu zaman saçımı bile yapmıyorum artık , topuz yapıp ya da at kuyruğu yapıp çıkıyorum, saçıma maşa yaptığım zaman bile bi arkadaş hayırdır ne bu saçların , bişey mi var demişlerdi. sana ne be arkadaşım , bişey var veya yok, saçımı yaparken de mi size hesap vericem yaa !! topuklu bot giyiyorum, sen uzunsun niye böyle giyniyorsun diyorlar. valla bıktım artık.

çok sinirleniyorum kızlar bu duruma. e her erkek gibi benim eşim de bakımlı kadınlardan hoşlanıyor, biliyorum ,haklı da .. sabah işe gelicez , ben bi kot sweet , saçlar at kuyruğu hadi bakalım işe...dolayısıyla eşim de her gün yanında bakımsız bi kadın görüyor.. bu kadar önyargılı ve hayatımı didik didik inceleyen insanların içinde bunu nasıl başarıcam :KK43:

mesela saçım kumral , ben saçımı sarı yapmak ,istiyorum. kafamda kaç aydır dolanıyor. ama cesaret edemiyorum. ben de şıkır şıkır gömlek, pantolon, topuklu ayakkabı giymek istiyorum, saçımı dalgalı yapmak istiyorum.. cesaret edemiyorum, ölü gibiyim , nasıl davranmam gerek , nolur yardım edin.:KK43:
Niye onların adınızı çıkarmasını falan bu kadar taktınız anlamadım. Benim hiç umurumda olmazdı. Ki zaten evlisiniz de. Evli barklı insan olarak size ne kimin ne düşündüğünden. Duymayın arkanızdan konuşulanları. İnsanlar zamanla sizi olduğunuz gibi kabul ederler.

merhaba kızlar.. bir derdim var. 26 yaşında 172 boyunda 54 kiloyum. fiziki olarak iyi sayılırım. yaklaşık 1 buçuk yıllık güzel giden bi evliliğim var. doğuda görev yapıyorum. ( 1 yıl sonra atamamız olacak inşallah ).. fakat bulunduğum yerdeki insanların kültürü gereği saçı açık insanlara veya bakımlı insanlara karşı tepkiler had safada.. ben de buradaki insanların bakışları yüzünden bakımsızlığı iyice ele aldım :KK43: kendimi paspal hissediyorum resmen. daha önce diz üstü etek ve bacaklarımı göstermeyen siyah opak çorap giyerek işe geldiğim için neredeyse adımı çıkaracakları o dereceye gelmişti, bi iki kişiden duymuştum hakkımda konuştuklarını.. o zamandan beri bi gerginlik var üstümde , resmen çoğu zaman sweet ve kotla geliyorum işe.. ama bu durumdan çok rahatsızım.
çoğu zaman saçımı bile yapmıyorum artık , topuz yapıp ya da at kuyruğu yapıp çıkıyorum, saçıma maşa yaptığım zaman bile bi arkadaş hayırdır ne bu saçların , bişey mi var demişlerdi. sana ne be arkadaşım , bişey var veya yok, saçımı yaparken de mi size hesap vericem yaa !! topuklu bot giyiyorum, sen uzunsun niye böyle giyniyorsun diyorlar. valla bıktım artık.

çok sinirleniyorum kızlar bu duruma. e her erkek gibi benim eşim de bakımlı kadınlardan hoşlanıyor, biliyorum ,haklı da .. sabah işe gelicez , ben bi kot sweet , saçlar at kuyruğu hadi bakalım işe...dolayısıyla eşim de her gün yanında bakımsız bi kadın görüyor.. bu kadar önyargılı ve hayatımı didik didik inceleyen insanların içinde bunu nasıl başarıcam :KK43:

mesela saçım kumral , ben saçımı sarı yapmak ,istiyorum. kafamda kaç aydır dolanıyor. ama cesaret edemiyorum. ben de şıkır şıkır gömlek, pantolon, topuklu ayakkabı giymek istiyorum, saçımı dalgalı yapmak istiyorum.. cesaret edemiyorum, ölü gibiyim , nasıl davranmam gerek , nolur yardım edin.:KK43:
Bence sizin durumunuzun çevrenizle alakasi var DOGU ile degil.Bende DOGUDA gorev yaptim sikintim olmadi .Kimsenin de sikintisi yoktu calistigim yerde.Köylerde minnacik etekler giyen arkadaslarim vardi sorun olmadigini gördük .Siz bir yerde dislanirim korkusuyla benliginizden vazgeciyorsaniz sorun SIZDE !

Biz ne desek insanların üzerinizdeki psikolojik baskısinı algilamamız mümkün olmadıgindan sizi sağliklı anlayamayiz ama taviz tavizi doğurur bunu hiç unutmayın.
Yarn çuval giyip gitseniz bile konuşan konuşacaktır. O yüzden inadina inadına kendiniz olun. Hayırdır saçlar- maşalar -etekler diyenlere de " size de tavsiye ederim" veya KOCAM BÖYLE BEĞENIYOR deyin gitsin. Onlar size bunu sorma hakkını kendilerinde küstahca buluyolarsa sizin cvp vermeniz şart olmus. Ha bir de eşiniz arada görunsun bi gelip alsın sizi şoyle kendinizden emin yürüyün ...

Ya viral reklam diye buna derim arkadaşlar kadın üşenmemiş helal olsun, bir kremle eşiyle arasını düzeltme senaryosu yazmış. :KK70: Geçen de benzer biri böyle reklam yapmıştı artık direkt reklam yok konu aralarına sıkıştırıyorlar tekniği kapmışlar ehehe.
aynen ürün yerleştirme yapmış yarım saat güldüm :KK70:

Nasıl alışırsa öyle gider.. hergün bakımlı olsan bi gün bakımsız olsan o zamanda hayırdır derler. . Sen yavaştan başla. . Saçlarına ışıltı attır. Kotun altına topluklu giy. Üstene şık bi gömlek. . Yavaş yavaş değişime başla.. göze batmaz o zaman. .

Eşiniz bakımına, giyiminize karışmıyorsa hatta aksi yönde destekliyorsa milletin lafını Ne takarsınız? Eşiniz etrafın tepkisinden dolayı dikkat çekmeyecek şekilde ise gitmenizi istese anlarım fakat eşinizin de böyle bir sıkıntısı yokmuş. İnsanlara baştan kendinizi nasıl lans ederseniz öyle kabul ettirirsiniz zamanla. Başkalarını cok da umursamayıp içinizden geldiği gibi davranmanızı tavsiye ederim.

Ay buda dertmi Allah aşkına..suslen puslen kime ne..Yok eşim de bakımlı bayan görmek istemişte..Evde yap esine karşı, istediğin bakimi.bahanen ne ?evdede duvarlar mı laf eder tövbe tövbe..

Onların sana laf etmesine izin verme, sen onlara ne kadar bakimsizsiniz, ölü gibisiniz falan diyebilirsin. Sen onları takacagina onlar seni taksin. Hayatta en mutsuz insan başka ne der diye yasayanmis. Laf eden illaki edecek laf bulur zaten.

Ne isi acicak ki Allah askina
bilmem sence?
muglanın bır beldesınde oturuyorum. ki acık rahat memleket degıl mi.. ama fazla degısık olan bırine tacıze edıldi. evıne gıderken sıkıştırmışlar. cıglık atınca kaçmışlar. sonrada kadına iftira attılar gece cocuk parkında erkeklerle oynaşıyor diye. oha ki ne oha ama oldu mu? oldu.
eger oralı degılsenız gıyım kuşam hareketlerini abartmamalısınız. tutucu asla degılım ama temkınlıyım.
gorevı bıter evıne doner ısterse cıplak gezer.

Bence siz bu insanların tepkilerini fazla büyütmuşsünüz farklı anlam yüklemissiniz.Esiniz sizin gibi düşünmüyor çünkü yada sizin bakım konusundaki limitinizin sorun olmayacağının farkında.Biraz rahat olun kimse kimsenin topuklu ayakkabı giydi diye adını çıkarmaz siz uzun boylusunuz diye güya ne gerek vardi gibisinden boş bedava konuşmuşlar ışte illa konusacaklarya...

bu kadar tepkiden sonra cesaretim kırıldı. bazen sokakta aynı ortamda bakımlı kadınları görünce moralim bozuluyor, ben saçma sapan giysiler işe geliyorum
Asla tarzınızdan ödün vermeyin siz doğru olduğunuz sürece kimse zarar veremez bir konuşur iki konuşurlar ve zamanla sizin düzgün bir insan olduğunuzu mutlaka farkederler, konuşanlardan kimisi utanır kimisi devam eder devam edenleri de sallayın gitsin siz zaten yaşam tarzınızla hepsinin cevabını vermiş olacak ayrıca bakımlı bayanların onların geri kafalarında düşündükleri gibi kötü kadın olmadığını da göstermiş olacaksınız herkes sizin tarzınıza alışmalı :KK66:

bilmem sence?
muglanın bır beldesınde oturuyorum. ki acık rahat memleket degıl mi.. ama fazla degısık olan bırine tacıze edıldi. evıne gıderken sıkıştırmışlar. cıglık atınca kaçmışlar. sonrada kadına iftira attılar gece cocuk parkında erkeklerle oynaşıyor diye. oha ki ne oha ama oldu mu? oldu.
eger oralı degılsenız gıyım kuşam hareketlerini abartmamalısınız. tutucu asla degılım ama temkınlıyım.
gorevı bıter evıne doner ısterse cıplak gezer.
Düşüncenizdir, saygı duyarım.Ama temkinli olmakla, sinmis bir kadın olmak arasındaki farkın iyi ayırt edilmesinden yanayım.

cok hakli bir isyan...sen yine orada tepki aliyorsun cok.normal onlarin yasayis dusunce tarzlarina agir geliyorsun...ben sehirde yasadugim halde ustelik sacim da kapali giyimim de yinede elestiri aliyorum...okadarr sinir bozucu bisyki

bu kadar tepkiden sonra cesaretim kırıldı. bazen sokakta aynı ortamda bakımlı kadınları görünce moralim bozuluyor, ben saçma sapan giysiler işe geliyorum
Asla tarzınızdan ödün vermeyin siz doğru olduğunuz sürece kimse zarar veremez bir konuşur iki konuşurlar ve zamanla sizin düzgün bir insan olduğunuzu mutlaka farkederler, konuşanlardan kimisi utanır kimisi devam eder devam edenleri de sallayın gitsin siz zaten yaşam tarzınızla hepsinin cevabını vermiş olacak ayrıca bakımlı bayanların onların geri kafalarında düşündükleri gibi kötü kadın olmadığını da göstermiş olacaksınız herkes sizin tarzınıza alışmalı :KK66:

X