Börekler Değişik Börek (Çok Farklı)-Resimli

Yazdığım malzeme Büyük Dikdörtgen Borcama göredir ben onda yapıyorum. Büyük fırın tepsisine yaparsanız malzemeyi ona göre arttırabilirsiniz fakat yufkayı 3,5 tan fazla kullanmayınız orta kısım hamur olur...

Borcamı yağlayın, 6 milföyü elinizle açarak yanyana dizin ve tepsinin tabanına yayınız. Üzerine 1 yufkayı yırtarak yayın daha sonra istenen iç malzemeyi yayınız (peynirli, patatesli, patlıcanlı ; ben kıymalı yapıyorum) Daha sonra 2 ci yufkayı da yırtarak yayınız . Kalan 6 milföyüde elinizle açarak yanyana koyup malzemeleri kapatacak şekilde üstüne yayınız. Keskin bir bıçakla kare şeklinde kesiniz (yada kaç kişilik istiyorsanız o şekilde)

12 Adet Milföy Hamuru
2 adet yufka
2 adet yumurta
2 yemek kaşığı yoğurt
yarım su bardağı süt
1 adet soda

Derin bir kaba yumurtaları kırın , yoğurdu , sütü ve sodayı katıp karıştırın.
Borcamdaki malzemenin üzerine bu sosu dökünüz ve 10 dk kadar buzdolabında dinlendirmeye bırakınız.
Önceden ısıtılmış 180 derecede fırında üstü kızarana kadar pişsin

user95284pic17474122019tu3.jpg

user95284pic17475122019op7.jpg
slmlar. konuyu hortlatmıs gibi olucam ama resimleri göremıyorum eskı konularda zahmet olmazsa tekrar resim ekleyebilir misiniz ona göre yapıcam nasıl oldugunu görmemel lazım kesımını ,dizilişini,tepsiyi,miktarını falan,,
yanlış anlaşılmasın herkes çok güzel oldu demiş tüm sayfaları üşenmedim okudum ama işte resim de görseydim çok iyi olurdu..birde pişrip fazlasını dondurucuya kaldırıyorum demişsiniz ya ne kadar saklıyorsunuz ,eskime durumu olur mu?tesekkürler şimdiden...

Yazdığım malzeme Büyük Dikdörtgen Borcama göredir ben onda yapıyorum. Büyük fırın tepsisine yaparsanız malzemeyi ona göre arttırabilirsiniz fakat yufkayı 3,5 tan fazla kullanmayınız orta kısım hamur olur...

Borcamı yağlayın, 6 milföyü elinizle açarak yanyana dizin ve tepsinin tabanına yayınız. Üzerine 1 yufkayı yırtarak yayın daha sonra istenen iç malzemeyi yayınız (peynirli, patatesli, patlıcanlı ; ben kıymalı yapıyorum) Daha sonra 2 ci yufkayı da yırtarak yayınız . Kalan 6 milföyüde elinizle açarak yanyana koyup malzemeleri kapatacak şekilde üstüne yayınız. Keskin bir bıçakla kare şeklinde kesiniz (yada kaç kişilik istiyorsanız o şekilde)

12 Adet Milföy Hamuru
2 adet yufka
2 adet yumurta
2 yemek kaşığı yoğurt
yarım su bardağı süt
1 adet soda

Derin bir kaba yumurtaları kırın , yoğurdu , sütü ve sodayı katıp karıştırın.
Borcamdaki malzemenin üzerine bu sosu dökünüz ve 10 dk kadar buzdolabında dinlendirmeye bırakınız.
Önceden ısıtılmış 180 derecede fırında üstü kızarana kadar pişsin

user95284pic17474122019tu3.jpg

user95284pic17475122019op7.jpg
Ben resimleri goremedim tekrar atsaniz

ben sürekli yapıyorum gerçekten çok güzel bi tarif tavsiye ederim özellikle ıspanaklsısı çok gzel oluyor

bende acaba tek benmiyim dedim resim göremeyen
keşke resim görebilsek daha iyi olurdu.

milföylü yufkalı börek diye aratınca reimler çıkıyor,
sanırım aynı börek.

X