Depresyonda mıyım? kafamı toparlayamıyorum:(

seni çok iyi anlıyorum tatlım. :KK25: 1 ay açık psikiyatride yattım.artık halüsinasyonlar bile görüyordum.şizofreni belirtisiyle yattım majör depresyon çıktım.çok ilaç kullandım.bende de hep yeme isteği oldu.hatta yemesem bile kilo aldım.iyice kötü oldum..hareket etmek gerek.hareket edeceksin.yoksa kurtulamazsın.sosyalleşeceksin.yoksa içine çekiyor adamı. :KK25: geçmiş olsun.

seni çok iyi anlıyorum tatlım. :KK25: 1 ay açık psikiyatride yattım.artık halüsinasyonlar bile görüyordum.şizofreni belirtisiyle yattım majör depresyon çıktım.çok ilaç kullandım.bende de hep yeme isteği oldu.hatta yemesem bile kilo aldım.iyice kötü oldum..hareket etmek gerek.hareket edeceksin.yoksa kurtulamazsın.sosyalleşeceksin.yoksa içine çekiyor adamı. :KK25: geçmiş olsun.

sanada büyük geçmiş olsun rabbim o günlerini bir daha yaşatmasın
Hareket... şuan yapmakta en çok zorlandığım şey
yaa tabi sıcaklarında etkisi çok insan oturduğu yerde mayışıp kalıyo

Yaklaşık 6 aydır kendimi pek iyi hissetmiyorum,kafamı bir türlü toparlayamıyorum aslında yapacak çok şey var hayatımda ama ben nerden ve nasıl başlayacağımı bilemiyorum..
2 yıllık evliyim bilmediğim bir şehirdeyim burada çok az konuştuğum insan var sürekli kendimi dinlemekten kendimi iyileştirmeye çalışmaktan eşimle fazla ilgilenemiyorum..
27 yaşındayım ama çok yorulmuş ve yaşlanmış hissediyorum
Hiçbir meşguliyetim yok hep evdeyim
Bir gün iyiysem bir gün kötü hissediyorum
2 yılda 21 kilo aldım ve bu halimi hiç beğenmiyorum
Şuan ki ruh halimden dolayı da diyet filan yapamıyorum dolayısıyla da kilo veremiyorum :44:
Ne yapabilirim bu ruh halinden nasıl kurtulabilirim fikirlerinize ihtiyacım var kızlarrr
:KK14: :KK14: :KK14:

verebileceğim tek bir öneri var kesinlikle bir dans kursuna gitmeniz hem rahatlarsınız hem eğlenirsiniz hem kilo vermenize yardımcı olur hem de çevre edinebilirsiniz. spor ve dans mutluluk hormonlarınızı arttırır.

peki hemen yarından itibaren ne yapayım ki bir yerden başlamış olayım ?

Ilk olarak bence iyi sana uygun bir psikolog bulmandir, ilk yazdigim gibi ana sebebler onemli ,karamsalarliga karasizlik sosyal ortamdan kacmaya isteksizlig asiri kilo alma veyahut verme sebeb olan yani depresyonu doguran,,,,,, konu hakkinda guzelce yardim alip tedavi olmaktir tek basina inanki zor .....ve bildigim kadariyla kiminde de kalici izler birakiyor, etrafinda kimsenin bilmesinede gerek yok cunki bazilari grip saniyorlar gereksiz bir tedavi saniyorlar ama cok yanlis tabiki ama gelde anlat onun icin soyleme kimseyede esinden haric,

Şimdiye tatile gitmiştik çoktan ama ben kilo veremediğim için eşim götürmedi :KK43:
zaten mayoyu,bikiniyi nereme giycem diye düşündüğüm için bende pek üstelemedim
2 hafta önce bende hayatımı mahvetmek üzereydim evliliğimi bitirmeyi bile düşünmüştüm allahtan eşim büyük bir olgunlukla ve sabırla beni bu düşüncemden vazgeçirdi
Sizin şuan ki durumunuza da sevindim,yorumunuz için de ayrıca teşekkür ederim
sosyalleşmek için eşimin de sosyal olması gerekiyor o çok evcimen evde vakit geçirmeyi daha çok yeğiliyor.

Kilolu olman,tatile gitmene engel değil ki...
Diyet başlığından gördüğüm kadarıyla çok aşırı bir kilon yok zaten.
Yine de tatili illaki deniz olarak düşünmeden,gezip görmek amaçlı bir program yapabilirsiniz mesela.

Spor salonuna gitmeyi düşünüyormuşsun.Bulunduğun şehirde varsa b-fit olabilir,sayfasını incelemeni öneririm.
Hem sadece bayanlara özel olduğu için,arkadaş edinebilirsin böylece.

Sabahları yürüyüş yapabilirsin.Ben senin yerinde olsam,yarın çıkıp iyi bir yürüyüş ayakkabısı alırım.
Hem zevkli olur,motive olursun hem de...Ayakkabıya iyi bir para ödeyince yazık olmasın diye değerlendirmek istersin:)

Gününü programlayabilirsin.Saat saat yapacaklarını yazıp aynen uygulayabilirsin.
Kuantum ve kişisel gelişimle ilgili kitaplar okumak da kendi kendini güzel gaza getiriyor :)

Ilk olarak bence iyi sana uygun bir psikolog bulmandir, ilk yazdigim gibi ana sebebler onemli ,karamsalarliga karasizlik sosyal ortamdan kacmaya isteksizlig asiri kilo alma veyahut verme sebeb olan yani depresyonu doguran,,,,,, konu hakkinda guzelce yardim alip tedavi olmaktir tek basina inanki zor .....ve bildigim kadariyla kiminde de kalici izler birakiyor, etrafinda kimsenin bilmesinede gerek yok cunki bazilari grip saniyorlar gereksiz bir tedavi saniyorlar ama cok yanlis tabiki ama gelde anlat onun icin soyleme kimseyede esinden haric,

Eşim psikoloğa gidecek kadar önemli bişeyim olduğunu düşünmüyor :KK43: saçmalama ne psikoloğu diyor :44:
sen sadece evde sıkılıyosun ben seni ramazandan sonra spor salonuna yazdırcam istersen yüzmeye yazdırıyım diyor
Ercin çok sağol yaa önerilerin benim için gerçekten önemli

Kilolu olman,tatile gitmene engel değil ki...
Diyet başlığından gördüğüm kadarıyla çok aşırı bir kilon yok zaten.
Yine de tatili illaki deniz olarak düşünmeden,gezip görmek amaçlı bir program yapabilirsiniz mesela.

Spor salonuna gitmeyi düşünüyormuşsun.Bulunduğun şehirde varsa b-fit olabilir,sayfasını incelemeni öneririm.
Hem sadece bayanlara özel olduğu için,arkadaş edinebilirsin böylece.

Sabahları yürüyüş yapabilirsin.Ben senin yerinde olsam,yarın çıkıp iyi bir yürüyüş ayakkabısı alırım.
Hem zevkli olur,motive olursun hem de...Ayakkabıya iyi bir para ödeyince yazık olmasın diye değerlendirmek istersin:)

Gününü programlayabilirsin.Saat saat yapacaklarını yazıp aynen uygulayabilirsin.
Kuantum ve kişisel gelişimle ilgili kitaplar okumak da kendi kendini güzel gaza getiriyor :)

Meleknaz ; bulunduğum şehirde sadece bayanlara özel spor salonu da var muhtemelen eşim oraya yazdırcak
ne yazıkki şuan ki kilom alttaki çizelgemde olan kilodan 8 kilo fazla,değiştiremedim :KK43:((
işin aslı ben birazda bu işin maddi boyutunu da düşünüyorum nihayetinde eşim memur eğer ramazandan sonra tatile gidersek kredi çekip gidicez
eşim elinden geleni yapıyor allah razı olsun ondan ben de şuan ki durumumdan en düşük maddiyatla nasıl sıyrılabilirim diye düşünüyorum
Gün programlama işi de çok mantıklı insanda biraz mecburiyet psikolojisi yarattığı için pek uyamasam da program yapmak hoşuma gidiyo
r

Eşim psikoloğa gidecek kadar önemli bişeyim olduğunu düşünmüyor :KK43: saçmalama ne psikoloğu diyor :44:
sen sadece evde sıkılıyosun ben seni ramazandan sonra spor salonuna yazdırcam istersen yüzmeye yazdırıyım diyor
Ercin çok sağol yaa önerilerin benim için gerçekten önemli

psikolog, psikiyatriye yönlendirir.çünkü depresyon ile onlar ilgileniyor.ilaç verir bir sürü. pek bir işe yaramaz yani hatta daha beter yapar kilo alırsın.. istersen başta bir diyetisyene git. eşini alkışlamak gerek.bak seni düşünüyor. evde oturma diye spor salonuna bile yazdırıyor.hem hareket edersin, hem zayıflarsın.ayrıca spor insanı mutlu eder. evine çiçek al bitki al bunlarda mutlu eder. :)

Psikoloğa falan gerek yok canım
Her ne kadar 2 yıl olsada farklı bi hayat farklı bir şehir tek başına
Bocalama ve alışma dönemini sıkılarak geçirmişsin.

Kendini bırakmayı terih etmişsin meşguliyetlerin olmuştur mutlaka ama
Kendini kandırmak için ve öylesine yaptığın için keyif almamış iyice sıkılmışsın
Farkında olmadan miskin halin üff püf sıkılgan halin eşinede yansıdığı için herşey rutine dönmüş durumda

Kilolu kilosuz güzel çirkin farketmeksizin önce kendine güven ve inan
Önce kendine önem ver, kendine değer ver , kendini sev
Neyden keyif aldığını keşfet deneyerek

Örn .
- Puzzle yapmaya çalış onu tablo haline getir
- Evinde değişik dekorasyonlar süslemeler boyalar yap
- Çiçekler kolyeler takılar yapmaya çalış...
- kendine güzellik maskeleri yap sütler ballar peelingler ( off keşke çok vaktim olsa :)))
- Bunun yanındada kilo vermeye başlayabilirsin

vsvsvsvsvs
Önce hangi uğraşı sevdiğini bul sonra kendinin güçlü olduğuna inan
Kendini sev kendini motive et
Eşinde evine gelirken sıkılan bir eş görmesin

Psikoloğa falan gerek yok canım
Her ne kadar 2 yıl olsada farklı bi hayat farklı bir şehir tek başına
Bocalama ve alışma dönemini sıkılarak geçirmişsin.

Kendini bırakmayı terih etmişsin meşguliyetlerin olmuştur mutlaka ama
Kendini kandırmak için ve öylesine yaptığın için keyif almamış iyice sıkılmışsın

Farkında olmadan miskin halin üff püf sıkılgan halin eşinede yansıdığı için herşey rutine dönmüş durumda

Kilolu kilosuz güzel çirkin farketmeksizin önce kendine güven ve inan
Önce kendine önem ver, kendine değer ver , kendini sev
Neyden keyif aldığını keşfet deneyerek

Örn .
- Puzzle yapmaya çalış onu tablo haline getir
- Evinde değişik dekorasyonlar süslemeler boyalar yap
- Çiçekler kolyeler takılar yapmaya çalış...
- kendine güzellik maskeleri yap sütler ballar peelingler ( off keşke çok vaktim olsa :)))
- Bunun yanındada kilo vermeye başlayabilirsin

vsvsvsvsvs
Önce hangi uğraşı sevdiğini bul sonra kendinin güçlü olduğuna inan
Kendini sev kendini motive et
Eşinde evine gelirken sıkılan bir eş görmesin

Canım beni çok iyi anlamışsın gerçekten
Evet başta kendimi kandırmışım kendime uğraş bulmaya çalışırken çok sıkıldım biçok şeyi de denedim aslında kurdele nakışı gibi mesela AMA hoca yüzünden soğudum gitmedim kursa
ailem başka bir şehirde 2 ayda bir yanlarına gidip geldim iyi gelir diye düşündüğümde aslında bu geçici evden ayrılıklarım kendi evime ısınamamamı beraberinde getirdi:KK43:(
Salmış durumdayım kendimi
ÇOK GÜZEL ÖRNEKLER VERMİŞSİN
Takı iyi fikir aslında bayramdan döndükten sonra kafamda bir kaç şey var umarım hayata geçirebilirim
ama şunu da belirtmeliyim ki hamd olsun rabbimee çok şükür hiçbir zaman şükrümden bir şey kaybetmedim
Umarım en kısa zamanda daha da iyi olurum teşekkürler önerilerin için

X