dikiş dikmek isteyenler, bilenler, yeni öğrenmek isteyenler burda toplanalım...

arkadaşlar merhaba
dikiş dikmeyi çok severim ama kayda değer şeyler ortaya çıkmadı şimdiye kadar ama yine de hevesle dikiyordum
geçen yıl bimden aldığım dikiş makinemde bozuldu moralim bozuk.:KK59::KK59:
hay aksi yaa :KK5::KK5::KK5: canım benim peki servis ile görüştün mü :26: sorunu ciddi değildir umarım :KK16:

evet yeni ciciler diktim paylaşayım dedim bi bluz bi de etek diktim

resimler burda ayrıntılar ve daha fazla görsel de bloğumda

$Fotoğraf1097.jpg $Fotoğraf1078.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
canım bloğunun linkini rahatlıkla eklemek için kk ile bağlantılı olması gerekiyor :KK34: yani izlediğim siteler kısmına kk nın linkini de eklersen rahatlıkla link paylaşımında bulunabilirsin :KK6::KK16:

cnm bilgilendirdiğin için sağol ama senin dediiğin gibi blogda ayarlar kısmına baktım kk yı nasıl izleyebilirim? ben blog yazarlığında da yeni olduğum için acemiiliimi maruz görünüz :-) kullandığım google ın blogspotu nasıl ayar çekebilirim?

sifaa çok sağol yardımların için
heralde artık rahatça bloğumun adını verebilirim
evet kızlar yukarda gördüğünüz Romantik Önü Kısa Arkası Uzun Eteğim ile Tavus Kuşu Bluzun ayrıntıları için
KıVıRCıK

sifaa çok sağol yardımların için
heralde artık rahatça bloğumun adını verebilirim
evet kızlar yukarda gördüğünüz Romantik Önü Kısa Arkası Uzun Eteğim ile Tavus Kuşu Bluzun ayrıntıları için
KıVıRCıK
rica ederim tatlım güle güle kullan :KK34: keyifli paylaşımlar :KK6::nazar: ayrıca çok faydalı bir bloğun var ellerine emeğine sağlık :KK19::KK54::nazar:

kızlar ben de dikiş dikmek istiyorum. annemin 10 yıl önce aldığı janome marka dikiş makinesi vardı ama o da hiç kullanmadı. şimdi alıp ben kullanayım diyorum ama etrafımda dikiş bilen tek bir kişi bile yok. nasıl kumaşları alıp başlasam? ip nasıldır?

hey millet ben de konuya dahil olmak istiyorum.1 liraya aldığım ucuz parça kumaşlar(ama kesinlkle kaliteli) ile bir sürü güzel şey yapacağım.dikiş makinemi yaptırır yaptırmaz...eklerim :)

bende bir heves bir hafta önce kendime singer den bir dikiş makinesi aldım :)

ne kursa gitmişliğim var nede daha önce makina başına oturmuşluğum ... benimkisi deli cesareti :)

ama geçen gün dikmeye çalıştığım eteğimin kenarına zikzak dikiş çekmeye çalışırken makinam bozuldu, çok üzüldüm, gece uyuyamadım resmen...
yarın götürücez inş servise. umarım çabuk hallederler.

izinizden geliyorum inş :KK52:

Belediye kursuna kayıt olacağım bende inşallah kızlar, kafaya taktım bu dikiş öğrenme işini, internetten beğendiğim giysi modelleri topluyorum, inşallah hayırlısıyla onları dikebilecek kıvama da gelirim :KK1:

benim annemde çok güzel dikiş diker. hatta kına elbisemi annem dikti. aylarca uğraştı. bende odan bir hatıra olsun diye şimdi gözüm gibi saklarım. gelinliğimi de anneme diktirecektim ama çok yormak istemedim. annem kalıpsız diker. ölçüyü alır tamam. çocukluğumda her doğum günümden önce hayalimdeki elbiseyi sorar ve doğum günüme kadar onu bana dikerdi. evlenirken çok merak sardım. masa örtülerimi ben diktim. peçetelerimi. nevresim takımı bile diktim. ama kesimini annem yaptı. çokta zormuş :)) hala isterim. şöyle kafamdan tasarlayım veoturup dikeyim diye. ama yetenek lazım sanırım

benim annemde çok güzel dikiş diker. hatta kına elbisemi annem dikti. aylarca uğraştı. bende odan bir hatıra olsun diye şimdi gözüm gibi saklarım. gelinliğimi de anneme diktirecektim ama çok yormak istemedim. annem kalıpsız diker. ölçüyü alır tamam. çocukluğumda her doğum günümden önce hayalimdeki elbiseyi sorar ve doğum günüme kadar onu bana dikerdi. evlenirken çok merak sardım. masa örtülerimi ben diktim. peçetelerimi. nevresim takımı bile diktim. ama kesimini annem yaptı. çokta zormuş :)) hala isterim. şöyle kafamdan tasarlayım veoturup dikeyim diye. ama yetenek lazım sanırım

Ne güzel işte gamze demek ki yetenekliymişsin birşeyler dikmişsin :) devam etmek istemez misin?

Ne güzel işte gamze demek ki yetenekliymişsin birşeyler dikmişsin :) devam etmek istemez misin?

istemezmiyim tatlım. çok ta severim böyle şeylerle uğraşmayı. vakit olsa kursa da gitmek isterim. ama çok yoğun çalışıyorum.
ne güzel olurdu.:)

Dikiş kursuna başladım bugün kızlar, ilk günümüzde sadece tanıştık ve malzeme listesi çıkardık. İnşallah sonuna kadar hayırla güzellikle devam eder iyi birer terzi oluruz :))

Kursa gidemeyen yada bir şekilde dikişe başlamak isteyen arkadaşlar için öğrenme aşamalarını resimleyip anlatmayı düşündüm ama yapabilir miyim bilmiyorum, deneyebilirim belki böyle bişi kızlar..

Merhaba bu hafta bende kursa başlıyorum,aslında bende birşeyler dikiyorum ama hiçbir zaman tam istediğim gibi içime sinen birşey olmuyor.Eşim makinayı alalı 2 yıl oldu,oğlum küçük olduğu için fırsat bulamamıştım bu sene gidicem inşallah!Anie bende kursa gidemeyenler için püf noktalarını paylaşmak istiyorum ,bakalım fark olacak mı öğreneceklerimizde:)

Dikiş kursuna başladım bugün kızlar, ilk günümüzde sadece tanıştık ve malzeme listesi çıkardık. İnşallah sonuna kadar hayırla güzellikle devam eder iyi birer terzi oluruz :))

Kursa gidemeyen yada bir şekilde dikişe başlamak isteyen arkadaşlar için öğrenme aşamalarını resimleyip anlatmayı düşündüm ama yapabilir miyim bilmiyorum, deneyebilirim belki böyle bişi kızlar..

Anie, çoooook güzel olur böyle birşey yaparsaannnn...

bir blog açabilirsin, ben baş takipçin olurum :KK16:

Merhaba bu hafta bende kursa başlıyorum,aslında bende birşeyler dikiyorum ama hiçbir zaman tam istediğim gibi içime sinen birşey olmuyor.Eşim makinayı alalı 2 yıl oldu,oğlum küçük olduğu için fırsat bulamamıştım bu sene gidicem inşallah!Anie bende kursa gidemeyenler için püf noktalarını paylaşmak istiyorum ,bakalım fark olacak mı öğreneceklerimizde:)

Diğer konudan hatırladım seni arkadaşım :)
Bizde bugün makine aldık, keşif amaçlı bişiler diktim bende dümdüz :)
Evet paylaşmak güzel olur, hatta başka kursa giden arkadaşlar da paylaşırlarsa kocaman bir bilgi yumağı olur :KK16:

Anie, çoooook güzel olur böyle birşey yaparsaannnn...

bir blog açabilirsin, ben baş takipçin olurum :KK16:

Bloğum var canım ama henüz bu tür paylaşımlara başlamadım.
Örnek bezi çalışıyoruz şuan, yapmak istersen yada dikiş çeşitlerini görmek istersen fotoğraflarım inşallah :)

Diğer konudan hatırladım seni arkadaşım :)
Bizde bugün makine aldık, keşif amaçlı bişiler diktim bende dümdüz :)
Evet paylaşmak güzel olur, hatta başka kursa giden arkadaşlar da paylaşırlarsa kocaman bir bilgi yumağı olur :KK16:

Bloğum var canım ama henüz bu tür paylaşımlara başlamadım.
Örnek bezi çalışıyoruz şuan, yapmak istersen yada dikiş çeşitlerini görmek istersen fotoğraflarım inşallah :)

bende yeni başlayacam dikişe, çalıştığımdan dolayı malesef kursa gitme imkanım yok ama çok hevesim vr
öğrendiklerini paylaşırsan bende çok memnun olurum, blogunuda gönder bize burdan yada özelden takip edelim seni

X