Dikkat!! İncir kürü hakkında..

Pembe pamuk doktorumun kan testinde istedikleri estradiol, FSH, LH, prolaktin, FT4, TSH yarınki yaptırmamı istediği testtede ilk defa progestoronuda istedi şimdi benim merak ettiğim her ay bu testleri yaptırmamı istemesi bu kadar gerekli mi sizinde doktorunuz her ay istiyor mu ? birde bu progestoron hakkında bilgin var mı ?

Canım progesteronu isteme sebebi yumurtanın çatlayıp çatlamadığını anlamak. Yumurta çatladığı dönemde progesteron düzeyi pik yapar. Estradiolün aşırı yükselmesi kist oluştuğuna işaret edebilir. FSH, LH da bildiğim kadarı ile yumurta rezervi hakkında bilgi veriyor. Tiroid fonksiyon testlerinin (TSH, ft4))normal olması da bebeğin gelişimi, özellikle zeka gelişimi için önemli. Anormalse ilaçlarla normal düzeye gelmesi sağlanıyor.

sağol canım valla morel oluyo..olur inşallah..ben küre devam aranızda incir kürü yapıp tamamlıyan var mı..onu içince bi kaç saat sol kasığımda ağrı oluyo..çatlamış olması lazım yumurtamın..çatladıktan sonra niye ağırsın ki..

Canım benim geçen ay yumurta çatladıktan sonra ağrılarım olmuştu, meğer kist oluşmuş. ama sen de öyle bi şey olduğunu zannetmiyorum. benimki baya şiddetliydi. hatta dr.um hastaneye yatırmak istedi. bence sen psikolojik olarak etkileniyor olabiirsin. kötü bi şey olsa ağrı sürekli olurdu . Bugün kaçıncı günündü?

pembe pamuk bende sorcam sana:) şimdi ben ayın 4'ünde regli oldum şimdi benim progesteron değeri kaç gibi çıkması lazım doktora elbette soracağım ama ilk sonuçları ben göreceğim için çok merak ettim

pembe pamuk bende sorcam sana:) şimdi ben ayın 4'ünde regli oldum şimdi benim progesteron değeri kaç gibi çıkması lazım doktora elbette soracağım ama ilk sonuçları ben göreceğim için çok merak ettim

Kaçıncı gün vereceksin canım progesteronu?
Kitine göre değişir ama benim baktırdığım yerde 1in üstü ovulasyon olmuş manasına geliyor. Normal değerlerde luteal faz ya da mid-cycle yazan aralıkta olması gerekiyor.

yarın 20. gün olacak bakalım değer kaç çıkacak çok merak ediyorum
yarın belki nete giremeyebilirim hafta sonuda evde yokum giremezsem bir daha pazartesi görüşürüz arkadaşlar...

yarın 20. gün olacak bakalım değer kaç çıkacak çok merak ediyorum
yarın belki nete giremeyebilirim hafta sonuda evde yokum giremezsem bir daha pazartesi görüşürüz arkadaşlar...

hadi bakalım hayırlısı
görüşmek üzere

canım dr.un neler yaptı baştan beri
ne kadar zamandır bebek için uğraşıyorsun

şimdi benim biraz karışık...iki düşük oldu ikincisi molar gebelikten bir yıl korunduk sonrasında üç ay olmayınca gittim adetimin üçüncü günü muayne etti..klomen yazdı..sonrasında çatlatma..bu kadar..

şimdi benim biraz karışık...iki düşük oldu ikincisi molar gebelikten bir yıl korunduk sonrasında üç ay olmayınca gittim adetimin üçüncü günü muayne etti..klomen yazdı..sonrasında çatlatma..bu kadar..

dr.ların stratejileri farklılık gösterebiliyor. belki de çabuk bebek sahibi olmak istediğinizi düşünüp zaman kaybı olmasın diye böyle bir yöntem uygulamış olabilir. bilinen rahatsızlığınız var mıydı eşinin ya da senin? bütün testler yapılmış mıydı? mesela bana hala rahim filmi çektirmedi dr.um. tüp tıkanıklığına sebep olabilecek herhangi bi sebep yok diye düşünüyor. ama sebepsiz yere, ya da doğuştan tüp tıkanıklığı olanlar da varmış. hayırlısı bakalım

dr.ların stratejileri farklılık gösterebiliyor. belki de çabuk bebek sahibi olmak istediğinizi düşünüp zaman kaybı olmasın diye böyle bir yöntem uygulamış olabilir. bilinen rahatsızlığınız var mıydı eşinin ya da senin? bütün testler yapılmış mıydı? mesela bana hala rahim filmi çektirmedi dr.um. tüp tıkanıklığına sebep olabilecek herhangi bi sebep yok diye düşünüyor. ama sebepsiz yere, ya da doğuştan tüp tıkanıklığı olanlar da varmış. hayırlısı bakalım

evet düşükten sonra ikimize testler yapıldı..normal çıktı..evet hızlandırmak için olabilir..

çok moralim bozukkkk çooookkkk buğün sabahtan kan vermiştim progestoron dışında diğer değerler çıkmış progesteronu yarın akşam çıkacakmış neyse doktorumla konuştum hormonlarda var bi dengesizlik ama kaliteli yumurtan var dedi 5 gün klomen kullan dedi günde 3 tane cuma gel dedi. ay çok bunaldım ben ya ben regli bitiminde 5 gün günde 1 tane klomen kullanmıştım. daha 2 hafta oldu şimdi 2. klomen anlamadım ben bunu hatta doktorum ilk kullandığımda yumurtalar çok güzel gelişme gösteriyor sen günde 1 tane al demişti bende yediğim bal çörek otu tarçın karışımına bağlamıştım şimdi 1 değil 2 değil 3 tane dedi ya... ben şimdi bunun yanında hangi kürü uygulasam bir akıl verin bu var olan yumurtaları geliştirip çatlatmak için lütfen...

canım benim ya. Yardımcı olmayı çok isterim ama bunu ben de anlamadımkafamçokkarıştı

zehra.tugba , z3yc3 sizlerden haber yok mu
naptınız merak ettim

pembepamuk diğer topiklerde sizi takip ediyorum,her gün siteye girip yazılanları okuyorum..incir kürümün ilk yarısı bitti..ateş ölçmeyle uğraşıyom bu aralar ama bişiy anlamadımkafamçokkarıştı..sen neler yapıyosun doktorum tatile çıktı bu arada :gitme:

X