dış gebelikten sonra hamile kalan arkadaşlar yardım!!!

merhaba arkadaşlar bende bu sayfada daha yeniyim cok yeni olarak bbir dış gebelik atlattım benimkini iğneyle sonlandırdılar merak ettiğim doktorlar neden hemen hamile kalınmasını önermiyolar ve bide tekrar hamile kalabilirmiyizzz

bende 7 ay önce dış gebelik geçirdim iğne ile gebelik sonlandırıldı değerlerim düşmediği için 2 kez iğne oldum,verilen iğne kanser hastalarının kemoterapi sırasında verilen ilaç yani hücre büyümesin küçülsün diye yapılıyor,bana doktorum 4 ay hamilelik yok ama bence 6 ay bekleyin demişti,çünkü vücuttan ilacın atılması gerekiyormuş bu dönemde hamile kalırsam ilacın etkisi ile bebeğin sakat olma ihtimali varmış.Biz 2 ay önce denemeye başladık ama daha nasip olmadı beklemedeyiz korkuyorum da ya olmazsa diye..bu ayda olmazsa doktora gidicem....

Merhaba,arkadaslar ben 4 ay once dis gebelik gecirdim ve ilac olmadan gecti suan yine hlamile kalmak istiyorum ama korkuyorum aranizda disgebelikten sonra hamile kalan varmi ?

canim ben de dis gebelikten 15 gun once ameliyat oldum. sol tupum alindi. ameliyat olurken sag tarafa doktor bakmis laraskopi ile normal dedi. ben ameliyata girmeden biraz uzuldum sok oldum daha dogrusu ama simdi oncekinden bile iyiyim. biliyorum ki saglikliyim,. biliyorum ki bebisim oluyor. problem yok gene kalirim.

ayrica tupu alinan arkadaslara sunu soyleyeyim. cok arastirdim. yumurtaliklar yumurtladigi zaman yakindaki tup yakalayacak diye bir kural yok. yumurtlama oldugu zaman bir sinyal gidiyor ve tupler yakaliyor dedi doktorum. yani sol yumurtlarsa sag yakalayabiliyor.
ben hic umudumu kaybetmedim.

hsg bile olsaniz bu tekrar dis gebelik gecirmeye engel degil. baska sebeplerle ya da sebepsiz dis gebelik olabiliyor. tekrar dis gebelik gecirme sansi daha once gecirenlerde %25 dedi doktorum. biz dedik cok buyuk bir oran. neden %75 i degil de %25 i goruyorsunuz dedi. orada da olusa o tup de alinmasi gerekebilir. o tup alinsa bile direkt tup bebekle hamile kalirsin. yumurtalik saglam sperm saglam oldukca korkmayin dedi. tekrar bebek istiyor musunuz dedi. tabi deyince hemen baslayin o zaman dedi. sadece 1 ay regl duzene girene kadar iliskiyi bile yasakladi. birak korunmayi. iliski yasak. ben yakinda tekrar hamile kalacagina inaniyorum dedi. 2009 a kadar kalmazsan gel dedi. bir de tekrar hamile kalirsak derhal doktora gidip dis gebelik gecirdigimi bilgi verecekmisiz. tum hormonlar ve ultrasonla gun be gun takip edilecekmis hamileligim. yani gene dis gebelikse tupu kaybetmeme acisindan.

ilk tremesterde olursa 1 ay korunma yeterli dedi. ki ben baska internet sitelerinde de boyle okudum. uzun veren doktorlar vucut tamamen kendine gelsin ve psikolojisi bopzulan anne kendini toparlasin diye veriliyor. hic moralim bozuk degil. hatta cok mutluyum. olacagi varmis olmus. Allah bundan sonrakine problem vermesin.

daha dogrusu Allah dermansiz dert vermesin.
Sonra hamile kaldin mi gülüm cok merak ettim bende dıs gebelik geçiriyorum şuanda

bende 7 ay önce dış gebelik geçirdim iğne ile gebelik sonlandırıldı değerlerim düşmediği için 2 kez iğne oldum,verilen iğne kanser hastalarının kemoterapi sırasında verilen ilaç yani hücre büyümesin küçülsün diye yapılıyor,bana doktorum 4 ay hamilelik yok ama bence 6 ay bekleyin demişti,çünkü vücuttan ilacın atılması gerekiyormuş bu dönemde hamile kalırsam ilacın etkisi ile bebeğin sakat olma ihtimali varmış.Biz 2 ay önce denemeye başladık ama daha nasip olmadı beklemedeyiz korkuyorum da ya olmazsa diye..bu ayda olmazsa doktora gidicem....
Hamilelik yasadin mi sonra gülüm bende ayni dıs gebelik geciriyorum

Hamilelik yasadin mi sonra gülüm bende ayni dıs gebelik geciriyorum
Bende 6 ay önce dış gebelik geçirdim ve dün hamile olduğumu öğrendim bebeğim daha 3 günlük daha rahme yerleşmedi korkuyorum aslında tekrar dış gebelik olur mu diye bakalım nasip inşallah sağlıkla doğar ve ben hiç tedavi görmedim ilaç ile düşürmüşlerdi doğal yollarla hamile kaldım yumurtlama günü mü hesaplayarak umudunuzu yitirmeyin sabırlı olun neden olmuyor diye kendinizi strese sokmayın

Bende 6 ay önce dış gebelik geçirdim ve dün hamile olduğumu öğrendim bebeğim daha 3 günlük daha rahme yerleşmedi korkuyorum aslında tekrar dış gebelik olur mu diye bakalım nasip inşallah sağlıkla doğar ve ben hiç tedavi görmedim ilaç ile düşürmüşlerdi doğal yollarla hamile kaldım yumurtlama günü mü hesaplayarak umudunuzu yitirmeyin sabırlı olun neden olmuyor diye kendinizi strese sokmayın
Gerçekten mi cok sevindim 3 günlük oldugunu rahme yerlesmedigini nerden ogrendin hamileligini nasil anladın canim. Allah razi olsun umud ışığı oldun bana. İnşallah saglikli bi sekilde rahme yerlesir. Bende hemen ilk ayda benim hamilelik olmaz anca 6 7 ay sonrs olabilir belki tekrar

Biz daha bu ay dusunmeye basladik tekrar korunduk şimdiye kadar daha adetime 11 gün var bakalim ne olacak siz ne zaman b s başladınız dusunmeye kac ay korundunuz
Hamileliği cok istedigim için mi beynim benimle oynuyo bilmiyorum midem bulaniyo gibi oluyo kasik agrilarim oluyo daha adetime 11 gun var kendimi kaptırmakta istemiyorum hayırlısı ne olur ne gelir bilmiyorum bu ay olmazsada baska ay olur napalim. Bebeğinin rahme yerlestigi haberini alınca bana da haber ver olur mu merak ederim seni İnşallah saglikli gebelikler yasarsin bundan sonra

Gerçekten mi cok sevindim 3 günlük oldugunu rahme yerlesmedigini nerden ogrendin hamileligini nasil anladın canim. Allah razi olsun umud ışığı oldun bana. İnşallah saglikli bi sekilde rahme yerlesir. Bende hemen ilk ayda benim hamilelik olmaz anca 6 7 ay sonrs olabilir belki tekrar
Doktorlar söyledi daha yumurtalıklarda diye bebek 5 6 günde rahme yerleşirmiş inşallah yarın tekrar gideceğim inşallah bu sefer hüsran olmaz umudunu yitirme nice insanlar var olmayacak derken en beklemediği anda hamile olduğunu öğreniyor kafana takma stres yapma çok etkiler bsyler le uğraş merak etme Rabbim bunu alnına yazmışsa bir gün olacak bu

Hamileliği cok istedigim için mi beynim benimle oynuyo bilmiyorum midem bulaniyo gibi oluyo kasik agrilarim oluyo daha adetime 11 gun var kendimi kaptırmakta istemiyorum hayırlısı ne olur ne gelir bilmiyorum bu ay olmazsada baska ay olur napalim. Bebeğinin rahme yerlestigi haberini alınca bana da haber ver olur mu merak ederim seni İnşallah saglikli gebelikler yasarsin bundan sonra
Tamam yazarım benmde hamilelik belirtilerim adetim 10 gün kala başladı kendine dikkat et ne olur ne olmaz tmm korkma olmayacak diye

Biz daha bu ay dusunmeye basladik tekrar korunduk şimdiye kadar daha adetime 11 gün var bakalim ne olacak siz ne zaman b s başladınız dusunmeye kac ay korundunuz
Ben hiç korunmadım dış gebelikten sonra ilk 3 ay istemedim 3 aydan sonra istedim 3 aydır korunmuyorum yani bu ayda olmazdı 1 ay önce özele gittim gerçekten verdiğim paraya kuruşu kuruşuna helal olsun o kadar iyi ilgilendi ki doktor onun sayesinde oldu bana adetten başla saymaya 14 ve 20 gün arası yumurtlama olur dedi onun dışında hamile kalmak mümkün değilmiş bende hemen yaptım adetten saydım 14 20 gün arası daha sık ilişki oldu ve sonunda güzel haberi aldım tavsiyem dene tmm mı bazıları adetten sonra sayıyor onu da denedim olmadı adet başladığı ilk günden say tmm çok yazdım ya neyse yine de dikkat et

Ben hiç korunmadım dış gebelikten sonra ilk 3 ay istemedim 3 aydan sonra istedim 3 aydır korunmuyorum yani bu ayda olmazdı 1 ay önce özele gittim gerçekten verdiğim paraya kuruşu kuruşuna helal olsun o kadar iyi ilgilendi ki doktor onun sayesinde oldu bana adetten başla saymaya 14 ve 20 gün arası yumurtlama olur dedi onun dışında hamile kalmak mümkün değilmiş bende hemen yaptım adetten saydım 14 20 gün arası daha sık ilişki oldu ve sonunda güzel haberi aldım tavsiyem dene tmm mı bazıları adetten sonra sayıyor onu da denedim olmadı adet başladığı ilk günden say tmm çok yazdım ya neyse yine de dikkat et
Estagfurullah gülüm cok yazmamissin Allah razi olsun beni umutlandirdin canim benim inşallah rahme yerlesir bu sefer seni sevindirir rabbim. Bende adetin ilk gununden itibaren sayıyorum onu biliyorum bu ilk ay daha bakalim ne zaman vakti gelirse o zaman olacak. Bundan sonrs bende dış gebelikten korkmayacagim olacagina inanacagim birgun. Rahim filmi cektirdin mi peki gülüm hiç

Estagfurullah gülüm cok yazmamissin Allah razi olsun beni umutlandirdin canim benim inşallah rahme yerlesir bu sefer seni sevindirir rabbim. Bende adetin ilk gununden itibaren sayıyorum onu biliyorum bu ilk ay daha bakalim ne zaman vakti gelirse o zaman olacak. Bundan sonrs bende dış gebelikten korkmayacagim olacagina inanacagim birgun. Rahim filmi cektirdin mi peki gülüm hiç
Yok çektirmedim onu çektirince hemen hamile kalınıyormuş o herkese göre değişir bence

Adetin ilk gununden itibaren mesela 11 13 15 17 o sekilde demi 20 gunr kadar hamilelik olusabiliyo onlar altin günler ben onu farkettim dis gebelik oldugunra da o gunlerde hamile kaldim. Gun asiri mi iliski oldu peki gülüm sizin

Adetin ilk gununden itibaren mesela 11 13 15 17 o sekilde demi 20 gunr kadar hamilelik olusabiliyo onlar altin günler ben onu farkettim dis gebelik oldugunra da o gunlerde hamile kaldim. Gun asiri mi iliski oldu peki gülüm sizin
Yok normal öyle fazla olmadı bir gün oldu bir gün olmadı hemen kalkmadım yataktan yattım baya akıp gitmesin diye

Yok çektirmedim onu çektirince hemen hamile kalınıyormuş o herkese göre değişir bence
[/QUOTE
Bazi doktorlar rahim filmi cektirmelerinu soyluyorlar bana doktorum gerek yok dedi ilk gebeligin belki tekrarlarsa dis gebelik yada kprunduktan sonra hic gebelik olmazsa cektirirsin demisti

X