Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

ben kullanıyorum ağız duşu. 4 aydır tellerim var. doktorum ilk günden söyledi kullan diye. günde 1 kez,gece yatmadan önce kullanıyorum. doktorum sadece diş fırçalama ve ağız duşu kullan diyor. arayüz fırçası gereksiz diyor, ben hiç kullanmadım .

cevabın ıcın cok teşekkur ederım
dıs fırcalama ve agız dusu yetıyorsa kesınlıkle alıcam
bır ust modelı var ama oda 2.5 katı fıyatı
dıs telıne bence agız dusu en ıdeal temızlık fırcalamadan sonra
tabı kullanıp farkı hıssedıcem bakalım :)

offf cok fenaymış cidden bu alt dişler..asıl bozukluk üstteydi o halloldu ama bunlardan korkmazken daha beter oldu...aynen bende dün vaz mı gecsem dedim kendi kendime o derece..sen kac yasındasınn?? ne zaman basladı tedavin? alt dişlerine ne zaman takıldı seninde benm gbi herhalde kapanısta problem yok tam brbrlerini örttükleri için doktor üst dişlerimn alttaki telleri kıracagını düşünüp bu kadar zaman takamadı haklıydı da şimdi ise üst dişlerim biraz öne gdnce basladı alt a da..umarımm cok güzel olurr bu ara pek fırcalayamıorum canım cok yandıgı için ama sabır..

ablamda dıs telı tedavısı gördu alt ceneye takılınca asıl tedavı baslıyor dıye hep gozumu korkutuyor :)
ben 2 ay oldu tellenelı :) 28 yasındayım 3. ayda yanı gelecek ay takıcak alt dıslerıme tel
ama dıs etlerım cok kotu oldugu ıcın kuvvetlenmezse daha ılerı zamana kalıcak
ılk tel degısıklıgı oldugu donem bende zorlanıyorum fırcalarken ama ıhmal etme canım bol bol gargara yap
umarım cektıgımız acılara deger sonuclar alırız

ablamda dıs telı tedavısı gördu alt ceneye takılınca asıl tedavı baslıyor dıye hep gozumu korkutuyor :)
ben 2 ay oldu tellenelı :) 28 yasındayım 3. ayda yanı gelecek ay takıcak alt dıslerıme tel
ama dıs etlerım cok kotu oldugu ıcın kuvvetlenmezse daha ılerı zamana kalıcak
ılk tel degısıklıgı oldugu donem bende zorlanıyorum fırcalarken ama ıhmal etme canım bol bol gargara yap
umarım cektıgımız acılara deger sonuclar alırız

inşaaalllaaahh :) bende 26 yasındayım..seffaflardan kullanıorum herkes seffaflar daha kolay cok kuvvet uygulanmıo falan dior ama hiçte öle değil :KK43: dişlerimn sızlaması değil de daha cok agzımın içinde cıkan yaralar ve tel kesikleri canımı yakıo :KK43: cok cabuk gecio zaman inan ben nasıl bi yıl oldu anlayamadım..az bişi kaldı dedi doktorum ama bakalım kısmet

arkadaşlar 27 yaşındayım ve 10 aydır telliyim. takması gerekenler taksın. hiçte zor bişe değil. çok memnunum. kontrole gittiğimde sıkıyor. sıktığında ilk gün ağırıyor sonra geçiyor. 1 ay boyunca rahatlıyorum. yemekler çok takılıyor diş fırçalama alışkanlığı edindim resmen. iyiki takmışım yani

3 kere tel değişti bende ve ılk ıkı ay takıldıktan 2 gun sonra 2 gun suren bır baskı hıssettım
3. tel değişikliğinde daha takıldıgı an basladı ve 2 gunde gectı
ve ınan sadeceo bır ıkı gun sonrası unutuyorsun tellerı ..

o 3 saatlik yolu atlatsam eve geldiğimde paşa paşa ağrımı çekerim diye düşünüyorum. :KK36::KK36:daha gidemedim çapa ya. bi taktırsam göbek atıcam artık :KK76::KK76:

hiç belli olmuyo ki bazı aylar hiç agrım olmadıgını bilirim..bazı aylarda cok agrıdıgını...tedavinin zorluguna göre bence o..doktorunun uyguladgı kuvvete göre..valla suan bile nasıl bi ağrı var anlatamam ama agrı kesiciyi aldın mı tamamdr..ramazan oruc buna bile dayanabiliosam bence yol bana koymazdı

ben daha yeniyim hatta yeni bile değilim yeni adayıyım. inşallah dediğin gibi olur.

kızlar bende dişlerime tel taktırıcam merak ettiğim cok agrı sızı oluyormu
ve hamıle ıken tedavı sorun teşkil edermi
fe fiyat ne kadar bır klınıge sordum 2500 tl 12 ay taksıtlı pesın 2.250 demıslerdı aylar önce
ama hangı tel takılıyor bılmıyorum ben arkada olan görünmeyen ıstıyorum aslında kullanan varmı ?

Canım tedaviye başlamadan önce hamileysen sorun çünki birsürü röntgen cekilcek yani ama taktırdıktan sonra ve diş çekimin olursa o bittikten sonra hiçbir sorun olmaz zaten..

Canım tedaviye başlamadan önce hamileysen sorun çünki birsürü röntgen cekilcek yani ama taktırdıktan sonra ve diş çekimin olursa o bittikten sonra hiçbir sorun olmaz zaten..

yok canım hamıle degılım ama dusunuyorum ve dıslerıme yapılıcak tum mudahelelerı tedavı oncesı yaptırdım cok sukur...

herkese iyi günler,
kızlar bende 25 yaşındayım ve tel taktırmayı düşünüyorum. Ancak 2 sene kalacak olması beni tedirgin ediyor. Bir arkadaşım zirkonyum kaplama yaptırdı. Acaba öyle birşey mi düşünmeliyim. Kendi dişleri gibi olmadığını biliyorum ama tel kullanımıda zor bir süreç. Bana tavsiyeniz nedir?

yok canım hamıle degılım ama dusunuyorum ve dıslerıme yapılıcak tum mudahelelerı tedavı oncesı yaptırdım cok sukur...

Ozaman hiçbir sıkıntı yok hayırlı olsun tellerin şimdiden:)benim bikaç ay sonra cıkacak bende bebek istiyorum bakalımmm..

herkese iyi günler,
kızlar bende 25 yaşındayım ve tel taktırmayı düşünüyorum. Ancak 2 sene kalacak olması beni tedirgin ediyor. Bir arkadaşım zirkonyum kaplama yaptırdı. Acaba öyle birşey mi düşünmeliyim. Kendi dişleri gibi olmadığını biliyorum ama tel kullanımıda zor bir süreç. Bana tavsiyeniz nedir?

Mrb canım sakın yaptırma daha cok gençsin ya yazık ileride zaten yaptırcaz onları bende 26 yasındayım hatta 27 bak 1.5 yıl oldu 3 ayım fln var cıkmasına inan hiç de zor değil ve zaman okadar çabuk geçiyoki anlatamam ben takıldığı günü dün gibi hatırlıyorum yazık dişlerine hemde parana cok pahalı zirkonyum 6 diş bir ortodonti tedavisi parasına eşit tatlım aman diyim..Hem diş doktorları,ünlüler bile taktırıyo iyi olsaydı onlarda zirkonyum yaptırırlardı dimi ne de olsa para cok boşver ben yaşımı problem etmiştimde doktorum 40 yasında bi hastası olduunu söyleyince rahatladım yani uzattım neysee..

herkese iyi günler,

tel taktır bence de. kendi dişin gibi olmaz zirkonyum. ben 33 yaşındayım,4 ay önce taktırdım,toplamda 12 ay sürecek,çok ta uzun bir süre değil,8 ay kaldı. ben de lamine kaplama için dişçiye gitmiştim,ön dört dişim için. ama dişçim sağolsun,beni ortodondiste yönlendirdi,kendi 5-6 bin parayı almak varken. şimdi iyiki öyle olmuş diyorum

diş teli taktıranlar bize bir fiyat aralığı verebilir mi

metal 2500 şeffaf 3500 ortalama daha fazla olabilir ama aşağısı olmaz olursada gitme dandik bişeyler yapar..bi kısmını peşin verip geri kalanı taksit yaptırırsın dokunmaz cok..

kızlar bu tel taktırdıktan sonra doktorunuzla ne sıklıkla görüşüyosunuz ayda 1mi bakıyor durumuna bu periyodu anlatırmısınız lütfen ??

bende düşünüyorum üst dişlerime sadece en az ve en fazla duracak zaman ne kadardır ?

sonolarakta ankarada önercegiz doktor varmı :)

kızlar bu tel taktırdıktan sonra doktorunuzla ne sıklıkla görüşüyosunuz ayda 1mi bakıyor durumuna bu periyodu anlatırmısınız lütfen ??

bende düşünüyorum üst dişlerime sadece en az ve en fazla duracak zaman ne kadardır ?

ben ilk yıl ayda bir gittim. sonrasında ise 20-25 günde bir gitmeye başladım... 16 ağustosta tedavim bitecek toplamda 1 yıl 4 ay sürmüş oluyor... başkent hastanesinde özel olarak yaptırıyorum ve çok memnunum :)

ilk ay 2 haftada bir, sonra 3 haftada bir .benimki şubatta takıldı.ekimde çıkacakmış.doktorum yalçın ergir.ben çok memnunum.

ben ilk yıl ayda bir gittim. sonrasında ise 20-25 günde bir gitmeye başladım... 16 ağustosta tedavim bitecek toplamda 1 yıl 4 ay sürmüş oluyor... başkent hastanesinde özel olarak yaptırıyorum ve çok memnunum :)

pekiii ücret ne kadara mal olacak canım sana ?? doktor ismi verebilir misin ?

birde teller cıktıktan sonra damaklık filan kullanma varmıs kullancakmısın ?

X