Diş teli tedavisi

Doktorum Ankara'da. Uygunsa size isim veririm özelden. Ben taktirali 4 yıl oluyor hala plakları taktım mi tık diye oturur. Tabi genetik faktorlerde vardır ama içeriye tel takılmaması doğru olmamış. Plaktan çok içerdeki tel koruyor dişlerin yapisini bence.
Özelden doktorunuzun adını ve yerini yazarsanız çok mutlu olurum.

bende 2 sene kaldı tel. inci gibi oldular. daha bile duracaktılar ama düğünüm var diye kendi talebimle çıkarttırdım. bana plak vermediler ama alt üst arkadan tel takılı . geçenlerde dişçiye gittim, dişim ağrıyor diye meğerse alt dişimdeki tel çıkmış hemen yapıştırdı. keşke plakta verselerdi ama 2 sene oldu tel çıkalı henüz bir değişim yok dişlerimde çok şükür. bence retainer şart.

mesela arkadaşım benden 1 sene önce taktırmıştı aynı diş merkezinde. ona sadece üst dişine retainer taktılar ve alt dişler bozuldu. plakta malesef devamlılık olmuyor. şimdi plaklarını taktığında üst dişleri hemen oturuyor. retainer olmayan alt dişleri tamamen bozulmuş plak geçmiyor hiç.

eğer şu anda göze batmayan bir dişiniz varsa tavsiyem gidip şu anki dişlerinize retainer taktırmak. en azından daha fazla bozulmaz.
retainer için benden tahminen ne kadar ücret alırlar bir fikriniz var mı? bir de diş teli tedavimi düzenleyen hekimden gidip hesap sormalı mıyım retainer takmadıkları için sizce?

Tedaviden sonra içeriye tel takılıyor ve bir süre daha kullanılacak plaklar veriliyor. Bunlar yapıldı mı ? Ben de tel kullandım o yüzden soruyorum. :)
Bende diş teli tedavisi görüyorum ve doktoruma bunu sordum diş telim çıktıktan sonra retainer tel takılcak mı bozulmaması adına diye hayır gerek yok dedi. Kimseye takmıyormuş. Başka doktorların taktığını duyunca konuda kandırılmış gibi hissettim

Bende diş teli tedavisi görüyorum ve doktoruma bunu sordum diş telim çıktıktan sonra retainer tel takılcak mı bozulmaması adına diye hayır gerek yok dedi. Kimseye takmıyormuş. Başka doktorların taktığını duyunca konuda kandırılmış gibi hissettim
Valla o retainer takılmadıktan sonra bence diş teli tedavisi görmenin bir anlamı yok... Israr edin taksın hem alta hem üste.

Diş tellerim 2 ay önce çıktı, hem içe tel taktı hem plak verdi.. İlk seneler hem retainer hem plağın aynı anda kullanılması çok önemli dedi. (İlk 6 ay gece gündüz plak, sonraki 6 ay gece plak, sonraki bir sene 2 günde bir gece plak şeklinde)
Kardeşimin tedavisinden sonra sadece plak verilmişti. 1 sene de plakları düzenli taktı çocuk ama şimdi iki dişi bozuldu ve belli oluyor.. Yani kısacası retainer tel çok önemli bence.

Bir de tellerimi 28de taktırdım 30umda çıktı hiçbir yaş için geç değil, zaman takılsa da takılmasa da geçiyor en nihayetinde :)

Diş tellerim 2 ay önce çıktı, hem içe tel taktı hem plak verdi.. İlk seneler hem retainer hem plağın aynı anda kullanılması çok önemli dedi. (İlk 6 ay gece gündüz plak, sonraki 6 ay gece plak, sonraki bir sene 2 günde bir gece plak şeklinde)
Kardeşimin tedavisinden sonra sadece plak verilmişti. 1 sene de plakları düzenli taktı çocuk ama şimdi iki dişi bozuldu ve belli oluyor.. Yani kısacası retainer tel çok önemli bence.

Bir de tellerimi 28de taktırdım 30umda çıktı hiçbir yaş için geç değil, zaman takılsa da takılmasa da geçiyor en nihayetinde :)
Diş teli tedavinizi nerede gördünüz peki?

Merhaba,

Ben Antalya’da tedavi gördüm ama doktorum şu an Ankara’ya yerleşti. İsim vermek yasak mı bilemiyorum eğer Ankaradaysanız özelden size ismini verebilirim, ben memnum kaldım kendisinden.

Düzeltme : zaten konunun başında Ankaradayım demişsiniz, birkaç gün evvel yazdığım için unutmuşum. 😂

X