Diyet/spor/saglik, hadiiii kizlarrr,hep beraber zayiflayalim

21.00 de 3 kaşık patates yemeği
1 dilim çavdarlı ekmek
1 kase cacık.
22.3o gibi de yeşil elmalı yeşil çay.
Akşam eşim 20.00 / 20.30 da geliyor beraber yiyelim istiyor. Ama bu akşam yemeği saatini düzene koycam inşallah.

Canım mesleğin ne. Allah kolaylık versin. Yani gece gündüz derken bünyen de allak bullak oluyordur. Spor yapamıyodun değil mi. Gece de uyanık olunca insan abur cubur çok yiyo :) kendi adıma söylim en azından. Sen en iyisini yapmışsın. Yoğurduna tarçın zencefil zerdeçal ekledin mi. Yağ yakıcı etkisi ve tarçın sayesinde tatlı isteğini azaltıyor.

Canım mesleğin ne. Allah kolaylık versin. Yani gece gündüz derken bünyen de allak bullak oluyordur. Spor yapamıyodun değil mi. Gece de uyanık olunca insan abur cubur çok yiyo :) kendi adıma söylim en azından. Sen en iyisini yapmışsın. Yoğurduna tarçın zencefil zerdeçal ekledin mi. Yağ yakıcı etkisi ve tarçın sayesinde tatlı isteğini azaltıyor.
Yok canim eklemedim. Hamilelikte zencefil ve zerdecal dusuge sebep diyorlar. Nolur nolmaz yemiyorum o yuzden. Anlamadan kalirim bi sorun olmasin diorum. Guvenlik gorevlisiyim ben o yuzden diyet sikintili oluyor ama yapicam artik bir seyler. Spor yapamiyorum ama haftaya adetim bitsin tahlil yaptiricam yuzme havuzuna baslicam kismetse hafta 2 3gun gitmek istiyorum. Bakalim artik. Detoks suyumu bitirdim Erik yiyorum bir yandan.

Masallah ne guzel 30 kilomu darisi basimiza belli bir diyetim yok aslinda diyetisyn verdi ama sebze agirlikli et urunleri bile çok kisitli ama her ogun 3 er dilim kepekli ekmek var. Ara ogunde 6 galeta sut yogurt ve meyve var falan. 12 saat calisiyorum ve incik cincik goturemiyorum sabah oglen ve aksam yemeklerimi arti ara ogunlerimi. Bu sebeple kafamda göre basladim bi nevi
Allah yardimcin olsun. İnşallah kolaylikla verirsin.

Yok canim eklemedim. Hamilelikte zencefil ve zerdecal dusuge sebep diyorlar. Nolur nolmaz yemiyorum o yuzden. Anlamadan kalirim bi sorun olmasin diorum. Guvenlik gorevlisiyim ben o yuzden diyet sikintili oluyor ama yapicam artik bir seyler. Spor yapamiyorum ama haftaya adetim bitsin tahlil yaptiricam yuzme havuzuna baslicam kismetse hafta 2 3gun gitmek istiyorum. Bakalim artik. Detoks suyumu bitirdim Erik yiyorum bir yandan.
Günaydın
Bak bilmiyordum düşüğe sebep olduğunu. Söylediğin iyi oldu biz de öğrendik. Yüzme iyi olur inşallah

Insallah canim. Dun gece 3 30 da 1 kaseden az yogurt, 3 zeytin 2 dilim kepekli ekmek biraz domates salatalik yedim.

Sabah eve geldim saat 10 da yani az once ilaç içmem için kahvalti etmem lazimdi

2 kk suzme peynir
1 dilim kepekli ekmek
2 ser domates ve salatalik yedim bu yemegin arasinda yarim like Glucophage I yuttum.

Günaydın
Bak bilmiyordum düşüğe sebep olduğunu. Söylediğin iyi oldu biz de öğrendik. Yüzme iyi olur inşallah

Bu arada ben Sadece duydum ve nette okudum dogrumu Emin degilim. Hamilelikte kullanilmaz diye özellikle zerdecalin böyle bir etkisi olduguyla ilgili bir yazi okumuştum.

Sabah eve geldim saat 10 da yani az once ilaç içmem için kahvalti etmem lazimdi

2 kk suzme peynir
1 dilim kepekli ekmek
2 ser domates ve salatalik yedim bu yemegin arasinda yarim like Glucophage I yuttum.
Kahvaltın güzel olmuş. Gece çok mı acıktın yemesen daha mı iyiydi sanki canım bilemedim ya. İş durumun öyle ya.

Kahvaltın güzel olmuş. Gece çok mı acıktın yemesen daha mı iyiydi sanki canım bilemedim ya. İş durumun öyle ya.
Ya hem aciktim birde normalde diyet listesi verdiginde bana doktor Gece kahvalti menusu vermisti ben genelde yapmiyorum ama dun aksam da yemeyince gece aciktim

Bu aksam ki menum
1tabak kiymali kapuska
Salata
Yarim bardak yogurt
2 dilim ekmek
6 zeytin( ilaç içiyorum ya ondan yedim)

Hayırlı akşamlar kızlar
8.3o bi çaybardağı süt biraz tarçın ( tatlı isteğimi müthiş kesiyor) artık tarçınsız süt içmem. :KK70:
14.00 4 ykaşık yoğurt (tarçın zerdeçal zencefil) koydum
2 dilim ekmek bi parça dereotlu tulum peyniri bi lokma beyaz peynir
3 siyah zeytin domates biber az şekerli çay ( bi anda bırakamadım şekeri, çayı zaten sadece kahvaltıda içiyorum)
17.30 6 badem 6 beyaZ leblebi
Yarım saat sonra yeşil çay
20.30 3 köfte ,yağsız kızarttım ( fırına da verebilirdim şimdi aklıma geldi)
1 kase cacık
Domates salatalık biber soğan söğüş
2 3 dilim kepekli ekmek
( meyveyle pek aram yok ama ona da alıştırcam kendimi)
22 .30 gibi yeşil çay
Belki bi meyve yerim ya da tarçınlı süt :KK70:

Gunaydin kizlar tabiki bana dunden gunaydin bir gece nobetimin daha sonuna gelmisken gece yediklerimi sayayim.

Saat 01:00 civari 3 kasik melemen yedim tabiki ekmeksiz.
Sabaha karsi Orta sekerli turk kahvesi ictim mecburiyetten oldu o da Herkes o sekil iciyordu arkadaslar bana da öyle yapmislar.
Bu arada yesilcayli kurumu de bitirdim gece 700 ml lik sise de yapip sabaha kadar içiyorum.
Midem bulanıyor o yuzden sanirim 1 bardak sut icicem suan da.

Eve gidince buyuk ihtimal yine dunki gibi kucuk bi kahvaltiyla ilacimi almam gerekecek sonra sanirim ev temizligine geçerken aksam ederim gunu.

Hayirli pazarlar

Sabah bahsettigim gibi sut icmedim midem almicak gibi geldi eve geldim biraz dinlendim söyle simdi ufaktan kahvalti yapicam ama uyumayacagim için sanirim yumurta da ekleyebilirim diye dusunuyorum hafta tatiline ciktim cunku evde temizlik yaparken hem enerji olur hemde eritmiste olurum diyorum.

Kizlar kahvaltimi yazmak istedim yedim ve bitirdim bile bu sabah kaç gundur dusunup karar veremedigim su karatay diyetini kahvalti olarak denemek istedim. Oldumu bilmem ama menum suydu

1 kk beyaz peynir
2 ufak salatalik
2 yumurta kirdim ama yagmur koymadim yerine peynir ekledim onun yagindan yararlandim.
6 tane zeytin
1 bardak sut icine az biraz tarcinda ekledim.

Ani bir karar oldugu için kuruyemisim yoktu ama gerek duymadım karatay olmamissa bile de ekmeksiz kahvalti ettim bu sabahta sayarim

yeni gelenler hoş geldiniz bu arada. benim de yeniden motiveye ihtiyacım var. her gün foruma giricem diyorum kendi kendime, diyet yapmasam bile çünkü bir nevi fren işlevi görüyor buraya yazmak ama sonra girmiyorum.

X