Doa Kozmetik Ürünleri

Evet yaa biz en iyisi sonbahar, kışa kadar laktik asiti direkt uygulamayalım. Yoğurdu dışarda bırakıp ekşitip yüzümüze sürelim oldu mu sana en azından % 5 lik laktik asit oh miss. Ben hemen anneme yoğurt mayalatayım :KK1::KK1::KK1:

Yoğurt içinde bulunan laktik asit oranı 0.3 Süt de ise 0.5 dediğiniz gibi olsaydı hayat bayram olur laboratuvarda laktik asit yerine yoğurt kullanırdık değil mi :) Ayrıca laktik asidin cilt üzerinde etki gösterebilmesi için %50 ve üzeri olmalı aksi halde yüz derisinde bile etkili olmaz bırak %5 in etkili olmasını...

Ha bu arada sayfalarında laktik asit ve tca satan DOA'ya selam olsun , Sesinizin sedanızın çıkmamasından zaten anlamalıydım...

Bir açıklama yapmayı görev bilirim;

Daha önce forumda laktik asit ve tca ile alakalı açtığım konular ve yazdığım yorumlar vardı, bunların hiç birinin DOA ile bir alakası yoktur, herhalde ben forumda bu iki asit hakkında bilgi verip yorum yaptıkça kendileri hazır Kılıçbalığı bu konuyu gündeme getirmiş bizde bundan nemalanalım demiş olacaklar ki iki asidinde satışı şu an web sayfalarında yer almakta...

Ben bir kere uyarmıştım kendilerini, ikinci defa uyarmayacağımıda söylemiştim, kimsenin üzerimden çıkar sağlamasına izin veremem kimse kusura bakmasın...

Canım kakao yağı çatlaklar ve çatlak oluşumunu önlemek için kullanılıyor, esmerleştirme özelliğinin yanında :KK1:

Amin tatlım inşallah hepimizin duaları kabul olur, hepinize hayırlı kandiller dilerim:KK16:
İşte bende onu oturtmaya çalışıyorum, haftada 4 gün duş çıkışı iyidir sanki:KK9:

teşekkür ederimm =) :KK16:

Başka bir arkadaşımız 20lik sürmüş yüzüne epey soymuştu özel mesaj atmıştı bana, bende üzüm çekirdeği yağı ile sürüp yumuşatmasını önermiştim nickini hatırlamıyorum.:26:
Çokta masum değil laktik asit haberiniz ola:KK50:

Canım, ben %70 kullanıyorum asla ve asla soyulma olmuyor olmazzzzz ki benim cildimin ne kadar hassas ve açık renkli olduğunu sen biliyorsun! Soyulma olduysa burdan çıkacak sonuç şu oluyor kullanılan laktik asit değil kızcağıza laktik asit diye ne gönderdiler bilemem :)

Yoğurt içinde bulunan laktik asit oranı 0.3 Süt de ise 0.5 dediğiniz gibi olsaydı hayat bayram olur laboratuvarda laktik asit yerine yoğurt kullanırdık değil mi :) Ayrıca laktik asidin cilt üzerinde etki gösterebilmesi için %50 ve üzeri olmalı aksi halde yüz derisinde bile etkili olmaz bırak %5 in etkili olmasını...

Ha bu arada sayfalarında laktik asit ve tca satan DOA'ya selam olsun , Sesinizin sedanızın çıkmamasından zaten anlamalıydım...

Daha önce forumda laktik asit ve tca ile alakalı açtığım konular ve yazdığım yorumlar vardı, bunların hiç birinin DOA ile bir alakası yoktur, herhalde ben forumda bu iki asit hakkında bilgi verip yorum yaptıkça kendileri hazır Kılıçbalığı bu konuyu gündeme getirmiş bizde bundan nemalanalım demiş olacaklar ki iki asidinde satışı şu an web sayfalarında yer almakta...

Ben bir kere uyarmıştım kendilerini, ikinci defa uyarmayacağımıda söylemiştim, kimsenin üzerimden çıkar sağlamasına izin veremem kimse kusura bakmasın...

Çıkar sağlamak, nemalanmak... bunlar etik cümleler değil!
O zaman gg ve ebay da senden çıkar sağlıyordur!
Tca ve laktik asit patentin ve satış hakların var da doa nın ve bizlerin mi haberi yok?:KK20:

Canım, ben %70 kullanıyorum asla ve asla soyulma olmuyor olmazzzzz ki benim cildimin ne kadar hassas ve açık renkli olduğunu sen biliyorsun! Soyulma olduysa burdan çıkacak sonuç şu oluyor kullanılan laktik asit değil kızcağıza laktik asit diye ne gönderdiler bilemem :)

Doğru söylüyorsun bana mesaj atan arkadaşımız doa dan almamıştı alsaydı en azından içeriğinden emin olurdu:KK34:

Çıkar sağlamak, nemalanmak... bunlar etik cümleler değil!
O zaman gg ve ebay da senden çıkar sağlıyordur!
Tca ve laktik asit patentin ve satış hakların var da doa nın ve bizlerin mi haberi yok?:KK20:

Konuyu anlaman için daha net mi anlatayım?

Etik olmayan DOA'nın yaptığı, benim açtığım konular ve yazdığım mesajlarda tavsiye ettiğim şeylerin satış yapmaya başlamış olmaları hiçhoş değil... Şöyle düşün, önce ben mesaj yazıyorum insanlarıa fikir veriyorum ardından bu satışlar açılıyor aklına ne gelir? Bunu elini vicdanına koyarak söyle... Ben şöyle düşünürüm, bu insan bu firmanın adamı...

Forumda bu tarzreklam olaylarına girmediğimi biliyorsunuz, brezilya fönü adı bile açıklamadık kaç senedir ki millet bizim sırtımızdan kazanmasın diye, şimdi bu nedir böyle?

Doğru söylüyorsun bana mesaj atan arkadaşımız doa dan almamıştı alsaydı en azından içeriğinden emin olurdu:KK34:

Gg den aldıysa başka bir şey olabilir ama şu var içeriğinden hiç bir zaman emin olamazsın, bunlar lab kimyasalları ufak ml lerde üretilmiyor, çeşitli şekillerde seyreltilerek satış yapılıyor doğal olarakda ne tam %den emin olunabilir ne de kullanılan asidin cinsinden ve saflığından. Bu yüzden ben hep USA'dan aldım gerçi artık böyle bir şansımız yok ama...

Konuyu anlaman için daha net mi anlatayım?

Etik olmayan DOA'nın yaptığı, benim açtığım konular ve yazdığım mesajlarda tavsiye ettiğim şeylerin satış yapmaya başlamış olmaları hiçhoş değil... Şöyle düşün, önce ben mesaj yazıyorum insanlarıa fikir veriyorum ardından bu satışlar açılıyor aklına ne gelir? Bunu elini vicdanına koyarak söyle... Ben şöyle düşünürüm, bu insan bu firmanın adamı...

Forumda bu tarzreklam olaylarına girmediğimi biliyorsunuz, brezilya fönü adı bile açıklamadık kaç senedir ki millet bizim sırtımızdan kazanmasın diye, şimdi bu nedir böyle?

Gg den aldıysa başka bir şey olabilir ama şu var içeriğinden hiç bir zaman emin olamazsın, bunlar lab kimyasalları ufak ml lerde üretilmiyor, çeşitli şekillerde seyreltilerek satış yapılıyor doğal olarakda ne tam %den emin olunabilir ne de kullanılan asidin cinsinden ve saflığından. Bu yüzden ben hep USA'dan aldım gerçi artık böyle bir şansımız yok ama...

X bir firmada satıyor olabilirdi, ki tüm ürün satan firmaları kk dan fikir aldı diye sorgularsak ohoooo bunun sonu gelmez.
Senden önce güzellik merkezleri ve plastik cerrahlar ve güzellik uzmanları çıkışsın o zaman doa ya yıllardır ilk kullanan onlar neticede:KK9:

X bir firmada satıyor olabilirdi, ki tüm ürün satan firmaları kk dan fikir aldı diye sorgularsak ohoooo bunun sonu gelmez.
Senden önce güzellik merkezleri ve plastik cerrahlar ve güzellik uzmanları çıkışsın o zaman doa ya yıllardır ilk kullanan onlar neticede:KK9:

Tatlım fikir almak değil bu, şöyle br şey olabilir mesela... Bayanların selulit sorunu vardır başlıklarda yosun sabununun selulite iyi geldiği yüzlerce kişi tarafından konuşulur onlarda bunu üretmeye karar verirler, bu bir hizmettir buna sözüm yok ama burada konu bireysel... Mevzu hakkıında bilgin yok tabii sana yazdıklarım garip geliyor şimdi... Netice itibarı ile gayet samimi ilişkiler içinde olduğum doanın bu şekilde davranması gayet güven kırıcı... Özcan, insan bir mesaj atar bilgi verirdi hiç değilse değil mi? Allahtan bir süredir foruma girmiyormuşum, yoksa ben hala asit asit diye yazmaya devam etsem reklam amaçlı üyelikten banlanırdım kesin!

Son düzenleme:
Tatlım fikir almak değil bu, şöyle br şey olabilir mesela... Bayanların selulüt sorunu vardır başlıklarda yosun sabununun selulite iyi geldiği yüzlerce kişi tarafından konuşulur onlarda bunu üretmeye karar verirler, bu bir hizmettir buna sözüm yok ama burada konu bireysel... Mevzu hakkıında bilgin yok tabii sana yazdıklarım garip geliyor şimdi...

Şunu anlarım senin yaptığın bir bileşim olsa ve doa bunu alıp üretime sokarsa sonuna kadar haklı olursun...
Ama allahın triklorik asiti ve laktik asiti...
Laboratuvarlarda dna analizlerinde, güzellik merkezlerinde, hatta liselerde ve üniversite laboratuvarlarında kullanılan bir asit nasıl bireysel mevzu olabilir! Bende firma ile sık görüşürüm fikir alışverişinde bulunurum ama konuşulanlardan sonra satışa çıkan ürünlere vay efendim beni neden aramadınız bilgi vermediniz gibi veryansın etmem.:KK1: Ki seni de beni de bilen bilir reklam amacımız asla olamaz :)

Son düzenleme:

ben senin tca ve laktik asitli konunu göremedim :44:

sadece mesajların var ki bi iki mesajdan sonra satışa çıktı diye reklam yapıyo olmazsın sonuçta güzellik uzmanı veya doktor değilsin ?

en fazla doa kadınlar kulubünü takip ederek ürün satışı yapıyorlar diyebiliriz ben açıkcası kötü yorumlamadım sorunlara çözüm buluyorlar diye düşünüyorum, aksinin olması kötü tabiki.. umarım doa ürünlerine güvenim kaybolmaz...En Büyük KK

bu arada yoğurtta asit oranı yoğurttan yoğurda değişiyormuş mesela tgdf de %0.9 diyor daha araştırcaktım ama yeter bu bilgi benim için :KK37:

ben senin tca ve laktik asitli konunu göremedim :44:

sadece mesajların var ki bi iki mesajdan sonra satışa çıktı diye reklam yapıyo olmazsın sonuçta güzellik uzmanı veya doktor değilsin ?

en fazla doa kadınlar kulubünü takip ederek ürün satışı yapıyorlar diyebiliriz ben açıkcası kötü yorumlamadım sorunlara çözüm buluyorlar diye düşünüyorum, aksinin olması kötü tabiki.. umarım doa ürünlerine güvenim kaybolmaz...En Büyük KK

İşte bende kırmızı ve mavi ile belirttiğim yeri kastettim.
Tüm dünyada satışı olan bir kimyasalı doa satamaz!
Satış fikrinide kk dan alacak kadar da basit bir firma hemde yani bu mudur!?
Mesela tüm dünyada bir firma su ambalajlasın satsın gibi bir saçmalık oldu bu.
Peki gg ve ebay'da da satılan asitin doa tarafından satılması güven kaybı nasıl oluşturabilir?!!!
Hem şu kısmı açıkla bize kılıçbalığı neden doa seni aramalıydı asit satacakken patent hakkın yada türkiye satış hakkın falan mı var?
Firmayı uyarmak, nemalanmak gibi hesap sorar tarzda cümleleri yazdıktan sonra da sebebini yazmalısın. Tam olarak nasıl bir hakkın ve hesabın var bu konuda?

Ki gereksiz konuşmalar bunlar, şahsen benim için önemli olan kaliteli ve güvenilir ürün almaktır, ürünlerde sıkıntı yaşamadığım sürece güvenimde firmaya tam.

Son düzenleme:

Sade sütte değil yoğurdun belli bir işlemden geçirildikten sonra elde edilebilecek asitten bahsedilmişti üstteki alıntıda, %5 lik miktar ise benim orada espiriyle yoğurt maskesi kullanalım dediğimde öylesine söylediğim bir oran yüzde kaçlık olacagını net olarak bılemem tabıkı kımyacı falan degılım, ki bu şekilde yoğurt maskesi kullanmanın zararı olmayacağı gıbı faydası olur ama siz kesın bır dılle %50 ye kadar laktık asıt kullanın (yaz dönemınde) hıcbır zararı olmaz dıyebılıyorsunuz. Kesin bir tavırla konustugunuza göre belki bu konunun uzmanısınızdır bilemem ama ben bu yaz döneminde söyledıgınız mıktarda asiti yuzume dırekt olarak kullanmam siz kullanıyorsanız da gule gule kullanın.

Ayrıca laktik asit ve tca'nın patenti sizde mi ki bu asitlerin satışını yapan bir site için (doa) benden izin almadılar benden nemalanıyorlar diye yorum yapabiliyorsunuz böyle bır yorumu ancak ürünün üzerinde üretim, pazarlama hakkı olan biri yapabilir. Diğer türlü sadece burada yaptığınız yorumlarla ilgiliyse, ciddiyetten uzak komik bir mesajdan öteye gitmez mesajınız.

Arkadaşın yazılarını bende göremedim konuyu takip ettiğim halde.Firmaya karşı çok ironik bir yaklaşım olmuş,hem biz bazı ürünlerin satılması için yönlendirsek ne olur ki ,en azından sesimize kulak veriyorlar ,ihtiyacımız olan ürünleri çok makul bir fiyata satıyorlar ,keşke her firma talep olan ürünlere yer verse ürün çeşitlerinde .Özcan bey çok değerli bir insan hani firmayı ve ürünleri tanımasam belki önyargılı bir insan olsam bu mesajların firmayı itham edici durumu beni etkileyebilirdi ,lakin hayatımda önyargıya yer olmadığı gibi güvenimi de her konuda kazanmış bir firmadır.ve hanımeli solid parfümü isteklerimiz doğrultusunda üretime geçicekmiş,çok sevindim.Elma sirkesi satmalarına bittim doğrusu ,market market doğal ürün aramaktan bıkmıştım.Sözün özü bu firmayı bilen bilir ,
Olağan spekülasyonların DOA firmasının temelinde kabul gördüğü güven ilkesine menfi anlamda bir etki etmeyeceğine inanıyorum.

(not:yoğur da şeker ilave ettikçe asit oranı artar)

Son düzenleme:
kızlar kafayı yemek üzereyim, doa'nın normal saçlar için olan şampuanını almıştım, kullanımı zor olsa da yılmadan kullandım bi kaç hafta boyunca, ilk hafta saçlarımı doğal şampuanla yıkıyorum diye mutluydum ama saçlarım keçe gibi oldu, düğüm düğüm oldu saçlarım..aradım doa'yı görüştük, kullanma talimatımı sordu ben de cevapladım, doğru kullanyorsunuz ama saçlarınızı çok uzun süre durulamanız gerekli dedi, ankarada oturuyorum, ankaranın suları çok kireçli diye şampuan saçı tutuyormuş kireçle yapışıyormuş saçıma adam aynen böyle söyledi, uzun süre durulayın iyice dedi, peki dedim ve her banyoda neredeyse 15 dakika duruladım saçlarımı..ama ne oldu? saçımın düğümü açılmadı ve gidip kestirdim saçlarımı:KK5: sonra tekrar doa ile yıkamak zorunda kaldım saçımı ve resmen yapıştı kafa derime... şaka gibi kızlar ardından tekrar yıkadım başka bi şampuanla ve boool booll suyla ama kafa derime yapıştı resmen şampuan arınmıyor saçımdan.. nohut tanesi kadar kullandım halbuki, biraz fazla kullansam nolcaktı kimbilir...

sonuç olarak küvetlerce akan su, saç derimde parçacıklar halinde kepek görünümü veren şampuan parçaları ve kestirmek durumunda kaldığım saçlarım var !!!! :KK5:

ayrıca kuaförüme gittim geçen gün, saçlarını mahvetmişsin çok kaliteli saç yapın vardı senin dedi :KK14::KK14:

:KK14:

kimse yanlış anlamasın tamamen başımdan geçen olayı anlattım firmayı kötülemiyorum, belki benim saç tipime uymadı bilmiyorum ama sonuçtan hiç hiç memnun kalmadım:KK50:

kızlar kafayı yemek üzereyim, doa'nın normal saçlar için olan şampuanını almıştım, kullanımı zor olsa da yılmadan kullandım bi kaç hafta boyunca, ilk hafta saçlarımı doğal şampuanla yıkıyorum diye mutluydum ama saçlarım keçe gibi oldu, düğüm düğüm oldu saçlarım..aradım doa'yı görüştük, kullanma talimatımı sordu ben de cevapladım, doğru kullanyorsunuz ama saçlarınızı çok uzun süre durulamanız gerekli dedi, ankarada oturuyorum, ankaranın suları çok kireçli diye şampuan saçı tutuyormuş kireçle yapışıyormuş saçıma adam aynen böyle söyledi, uzun süre durulayın iyice dedi, peki dedim ve her banyoda neredeyse 15 dakika duruladım saçlarımı..ama ne oldu? saçımın düğümü açılmadı ve gidip kestirdim saçlarımı:KK5: sonra tekrar doa ile yıkamak zorunda kaldım saçımı ve resmen yapıştı kafa derime... şaka gibi kızlar ardından tekrar yıkadım başka bi şampuanla ve boool booll suyla ama kafa derime yapıştı resmen şampuan arınmıyor saçımdan.. nohut tanesi kadar kullandım halbuki, biraz fazla kullansam nolcaktı kimbilir...

sonuç olarak küvetlerce akan su, saç derimde parçacıklar halinde kepek görünümü veren şampuan parçaları ve kestirmek durumunda kaldığım saçlarım var !!!! :KK5:

ayrıca kuaförüme gittim geçen gün, saçlarını mahvetmişsin çok kaliteli saç yapın vardı senin dedi :KK14::KK14:

:KK14:

kimse yanlış anlamasın tamamen başımdan geçen olayı anlattım firmayı kötülemiyorum, belki benim saç tipime uymadı bilmiyorum ama sonuçtan hiç hiç memnun kalmadım:KK50:

öncelikle büyük geçmiş olsun...
bende saç uzatan bakım yağında aynı sorunu yaşadım kafama yapıştı birtürlü çıkaramamıştım :KK19: normalde bakım yağları ile kendi karışımımı yapar çok kolay da çıkarırdım. bende doa nın kıvamı koyu diye ona yormuştum :26: yaklaşık 1 hafta hergün yıkayarak anca kurtuldum bende birşeyde hata yaptım ama bilemedim. kullanmayada töbeliyim bir hafta yapış yapış saçla neler çektim :KK14: seni çok iyi anlıyorum tekrardan geçmiş olsun.

X