Doa Kozmetik Ürünleri

kızlar kafayı yemek üzereyim, doa'nın normal saçlar için olan şampuanını almıştım, kullanımı zor olsa da yılmadan kullandım bi kaç hafta boyunca, ilk hafta saçlarımı doğal şampuanla yıkıyorum diye mutluydum ama saçlarım keçe gibi oldu, düğüm düğüm oldu saçlarım..aradım doa'yı görüştük, kullanma talimatımı sordu ben de cevapladım, doğru kullanyorsunuz ama saçlarınızı çok uzun süre durulamanız gerekli dedi, ankarada oturuyorum, ankaranın suları çok kireçli diye şampuan saçı tutuyormuş kireçle yapışıyormuş saçıma adam aynen böyle söyledi, uzun süre durulayın iyice dedi, peki dedim ve her banyoda neredeyse 15 dakika duruladım saçlarımı..ama ne oldu? saçımın düğümü açılmadı ve gidip kestirdim saçlarımı:KK5: sonra tekrar doa ile yıkamak zorunda kaldım saçımı ve resmen yapıştı kafa derime... şaka gibi kızlar ardından tekrar yıkadım başka bi şampuanla ve boool booll suyla ama kafa derime yapıştı resmen şampuan arınmıyor saçımdan.. nohut tanesi kadar kullandım halbuki, biraz fazla kullansam nolcaktı kimbilir...

sonuç olarak küvetlerce akan su, saç derimde parçacıklar halinde kepek görünümü veren şampuan parçaları ve kestirmek durumunda kaldığım saçlarım var !!!! :KK5:

ayrıca kuaförüme gittim geçen gün, saçlarını mahvetmişsin çok kaliteli saç yapın vardı senin dedi :KK14::KK14:

:KK14:

kimse yanlış anlamasın tamamen başımdan geçen olayı anlattım firmayı kötülemiyorum, belki benim saç tipime uymadı bilmiyorum ama sonuçtan hiç hiç memnun kalmadım:KK50:

Offf kötü olmuş keşke başta kullanmayı bıraksaydın gercı insan alışır mı saçlar dıye bır muddet zaman vermek ıstıyor kullandıgı urune ama çok da zorlamak gereksız ıyı gelmemısse saçlarına bence bırak kullanmayı zaten saç uzatmak uzun zaman alıyor bır de böyle durumlarda kestırmek zorunda kalınca ınsan uzuluyor :KK50:

kızlar kafayı yemek üzereyim, doa'nın normal saçlar için olan şampuanını almıştım, kullanımı zor olsa da yılmadan kullandım bi kaç hafta boyunca, ilk hafta saçlarımı doğal şampuanla yıkıyorum diye mutluydum ama saçlarım keçe gibi oldu, düğüm düğüm oldu saçlarım..aradım doa'yı görüştük, kullanma talimatımı sordu ben de cevapladım, doğru kullanyorsunuz ama saçlarınızı çok uzun süre durulamanız gerekli dedi, ankarada oturuyorum, ankaranın suları çok kireçli diye şampuan saçı tutuyormuş kireçle yapışıyormuş saçıma adam aynen böyle söyledi, uzun süre durulayın iyice dedi, peki dedim ve her banyoda neredeyse 15 dakika duruladım saçlarımı..ama ne oldu? saçımın düğümü açılmadı ve gidip kestirdim saçlarımı:KK5: sonra tekrar doa ile yıkamak zorunda kaldım saçımı ve resmen yapıştı kafa derime... şaka gibi kızlar ardından tekrar yıkadım başka bi şampuanla ve boool booll suyla ama kafa derime yapıştı resmen şampuan arınmıyor saçımdan.. nohut tanesi kadar kullandım halbuki, biraz fazla kullansam nolcaktı kimbilir...

sonuç olarak küvetlerce akan su, saç derimde parçacıklar halinde kepek görünümü veren şampuan parçaları ve kestirmek durumunda kaldığım saçlarım var !!!! :KK5:

ayrıca kuaförüme gittim geçen gün, saçlarını mahvetmişsin çok kaliteli saç yapın vardı senin dedi :KK14::KK14:

kimse yanlış anlamasın tamamen başımdan geçen olayı anlattım firmayı kötülemiyorum, belki benim saç tipime uymadı bilmiyorum ama sonuçtan hiç hiç memnun kalmadım:KK50:

canım ya yazını okuyunca üzüldüm çünkü aynı durumu bende yaşadım tek fark ben kestirmedim hatta sayfa 319 da yazım var bununla ilgili ilk banada ii gelmişti sonra 2.ci kutuya geçtim ve saçlarım birbirine girdi yumak yumak oldu düğümlendi resmen pazar günü kaç işlem yaptım açmak için en son tarakla saçlarımı kıra kıra açtım uçlar gitti mahvoldu saç uzatmaya çalışıyorum bende resim çekiyorum ne kadar uzadıklarını görmek için geçen ay çektiğimle bu yeni çektiğimde farkı görünce şok oldum hatta saçlarım daha mat cansız duruyo şimdi . genelde kullanma şeklindeki yanlışlığa bağlıyorlar ama bana göre alaka yok bu şekilde bi tek ben yaşadım sanmıştım zaten yazımdada belittim tekrar almayı düşünmüyorum die tamam doğal olsun sülfatsız vs olsun diyoruz ama sonuçta arınmayan birbirine giren matlaşan saçla kimse gezmek istemez ki başka şampuan alternatifleride var ben onlara başlicam ve hatta hatta doa'dan başka ürünlerde dahil sipariş vermicem o kullanma isteği heyecanı kalmadı cildimde kullandığım ürünlerde de bi değişiklik görmedim ben gören arkadaşlar varsa ne mutlu onlara diyorum . kendi aktarcıma devam .

tekrardan üzüldüm senin adına kestirmek durumda kaldığın için :KK50:

kızlar ben şampuan ve saç kremi olarak 400 ml'liklerden sipariş verdim.
250 ml'liklerden farkı ne acaba onların?
hangisinin içinde keratin vardı?

Doa bundan sonra yeni bir ürün ithal ederken veya üretirken, müşterilerinden icazet alır...
Mümkünse konumda konu dışı gereksiz mesaj görmek istemiyorum..Bu tip konularda doğru adres firma...Burası değil..

Canım büyük geçmiş olsun..Lakin emin misin sadece şampuanla ilgili olduğunu? Bu derece aksi bir durumla karşılaşman normal değil.:26:
Hele ki saç kremiyle saçlarını kestirecek kadar düğümlenmesi gerçekten hiç normal değil:44:

Saç derinde parçacıklar halinde kepekten bahsetmişsin, alerjik bir durum olabilir... Şampuanla ilgili emin konuşamayacağımız tek konu alerjik reaksiyon meselesi..

Tekrar geçmiş olsun...

öncelikle büyük geçmiş olsun...
bende saç uzatan bakım yağında aynı sorunu yaşadım kafama yapıştı birtürlü çıkaramamıştım :KK19: normalde bakım yağları ile kendi karışımımı yapar çok kolay da çıkarırdım. bende doa nın kıvamı koyu diye ona yormuştum :26: yaklaşık 1 hafta hergün yıkayarak anca kurtuldum bende birşeyde hata yaptım ama bilemedim. kullanmayada töbeliyim bir hafta yapış yapış saçla neler çektim :KK14: seni çok iyi anlıyorum tekrardan geçmiş olsun.

Şampuan doğala yakın olduğu için yağ bakımlarında zorlanılıyor evet..Ayrıca bakım yağının kıvamı dediğin gibi çok yoğun..
Ama anlayamadığım şu, ben de doanın tüm ürünlerini kullanıyorum, hiç böyle bir sorun hiç yaşamıyorum?:26: Hadi beni geç, bir çok arkadaşın da yaşamadığını gözlemliyorum..
Alışkın olmadığınız için yadırgıyor musunu bilmiyorum ki...Yağ bakımı yoğun evet ama 1 hafta saçta kalacak kadar değil:44:

canım ya yazını okuyunca üzüldüm çünkü aynı durumu bende yaşadım tek fark ben kestirmedim hatta sayfa 319 da yazım var bununla ilgili ilk banada ii gelmişti sonra 2.ci kutuya geçtim ve saçlarım birbirine girdi yumak yumak oldu düğümlendi resmen pazar günü kaç işlem yaptım açmak için en son tarakla saçlarımı kıra kıra açtım uçlar gitti mahvoldu saç uzatmaya çalışıyorum bende resim çekiyorum ne kadar uzadıklarını görmek için geçen ay çektiğimle bu yeni çektiğimde farkı görünce şok oldum hatta saçlarım daha mat cansız duruyo şimdi . genelde kullanma şeklindeki yanlışlığa bağlıyorlar ama bana göre alaka yok bu şekilde bi tek ben yaşadım sanmıştım zaten yazımdada belittim tekrar almayı düşünmüyorum die tamam doğal olsun sülfatsız vs olsun diyoruz ama sonuçta arınmayan birbirine giren matlaşan saçla kimse gezmek istemez ki başka şampuan alternatifleride var ben onlara başlicam ve hatta hatta doa'dan başka ürünlerde dahil sipariş vermicem o kullanma isteği heyecanı kalmadı cildimde kullandığım ürünlerde de bi değişiklik görmedim ben gören arkadaşlar varsa ne mutlu onlara diyorum . kendi aktarcıma devam .

Benim de tam aksine saçlarım sülfatsız şampuana geçişimden beri epey parladı...Ama benim baya uzun zaman oldu...
Cilt ürünleri cildinize 1-2 ayda etki etmez..Cilt bu, sabırlı olmak gerekir..Ne kullanırsanız kullanın, dünya para dökün, bir kaç ay gibi sürede cilt problemlerinizi halledemezsiniz.

Son olarak ısrarla söylüyorum kızlar, saçınızın yapış yapış kalması kullanım yanlışlığından kaynaklanıyor...
Yazmıştım ama tekrarlayayım, elimin ameliyatlı olduğu dönemde mecburen kuaföre yıkattım...Ve maalesef yaşadığınız durumu yaşadım..saçım yapıştı kafama, sanki bir şişe yağ boca etmişim gibi..
Tepeme baya bir şampuan boca ettikten sonra kafama yaymaya çalıştı..Ve doğru düzgün durulamadan kremi uyguladı..Sonuç; facia...

400 ml saç kremi keratin içeren krem..Maske etkisinde..Saç diplerinize sürmemeye özen gösteriyorsunuz...
250 ml kremin ise içeriği çok daha doğal..
Biz genelde, saç bakımlarımıza baz olarak kullanıyoruz onu..Diplerimize sürebiliyoruz..
En son keşif, saç dökülmelerine karşı olan bakım yağıyla, 250 ml saç kreminin karışımı..Sonuçlar gayet başarılı, dökülmeyi büyük oranda durduruyor:KK1:

400 ml saç kremi keratin içeren krem..Maske etkisinde..Saç diplerinize sürmemeye özen gösteriyorsunuz...
250 ml kremin ise içeriği çok daha doğal..
Biz genelde, saç bakımlarımıza baz olarak kullanıyoruz onu..Diplerimize sürebiliyoruz..
En son keşif, saç dökülmelerine karşı olan bakım yağıyla, 250 ml saç kreminin karışımı..Sonuçlar gayet başarılı, dökülmeyi büyük oranda durduruyor:KK1:

çok teşekkürler. O azaman bi dahaki sefere 250 ml olanla bakım yağını alırım.
400 ml'lik olanın diplere kullanılmadığını bilmiyodum sağ olun.
Birde şampuanın nasıl kullanılması lazım? Beklenmeyen etkiler görülmüş bazı arkadaşlarda korktum bende.
Argan yağı da kalmamıştı benim cildim aşırı kuru onu da almak istiyordum.
Ama shea butter da iyi geliyormuş kuruluklara onunla idare edicem artık. Ozon yağı da sipariş verdim zaten.

:KK36::KK36::KK36:
---------------------
laydim kil bakımı tarifleri için teşekkür ederim..:KK16:
sipariş geçiyorum hemen..

Güle güle kullan tatlım:KK17::KK9:

Çok geçmiş olsun tatlım maalesef şehir suyunun kireç oranı etkiliyor şampuanı birbirimizin aldığı sonuçları alamıyoruz:KK5:

öncelikle büyük geçmiş olsun...
bende saç uzatan bakım yağında aynı sorunu yaşadım kafama yapıştı birtürlü çıkaramamıştım :KK19: normalde bakım yağları ile kendi karışımımı yapar çok kolay da çıkarırdım. bende doa nın kıvamı koyu diye ona yormuştum :26: yaklaşık 1 hafta hergün yıkayarak anca kurtuldum bende birşeyde hata yaptım ama bilemedim. kullanmayada töbeliyim bir hafta yapış yapış saçla neler çektim :KK14: seni çok iyi anlıyorum tekrardan geçmiş olsun.

Tatlım yağ bakımı yaptığında saçını ıslatmadan önce şampuan sür daha sonra su karıştır çok kolay arındığını göreceksin ben hep böyle çıkartıyorum hem saçı yormamış oluyor:KK16:

250ml ler eski nesil canım
Mesela eski nesil saç kremi saç diplerine sürülebildiği için saç bakımlarında yağlar eklenip saçta uzun süre tutulabiliyor, boyamada ve saça pigment vermede baz yapan arkadaşlarımız var:KK34:
Yeni nesil olan saç kreminde keratin ilavesi var diplere kullanmıyoruz çünkü keratin saç derisine temas ettiğinde kepeklenme yapıyor.

Tatlım bende yağlanan saçlar için olanı kullanıyorum çok kuruttu gibi gelmişti takılma oluyordu uçlarda bir kaç damla badem yağı ilave ettim ve saç kremini öyle hemen sür durula şeklinde değil de 5-10 dk arası bekletiyorum sorun yaşamıyorum.
Ama dediğim gibi şehir suyunun kireci, yine suya ilave edilen klor şampuanın yapısını etkiliyor. :KK50:

Son düzenleme:
çok teşekkürler. O azaman bi dahaki sefere 250 ml olanla bakım yağını alırım.
400 ml'lik olanın diplere kullanılmadığını bilmiyodum sağ olun.
Birde şampuanın nasıl kullanılması lazım? Beklenmeyen etkiler görülmüş bazı arkadaşlarda korktum bende.
Argan yağı da kalmamıştı benim cildim aşırı kuru onu da almak istiyordum.
Ama shea butter da iyi geliyormuş kuruluklara onunla idare edicem artık. Ozon yağı da sipariş verdim zaten.

İlk sayfada anlattık canım kullanımını ...

Shea yağı yüzünde ağır gelebilir..Nar çekirdeği+pirinç kepeği öneriyorum ben..Ama vücutta uygundur..
Argan yağını da vücut losyonlarına ekleyip kullanabilirsin..E vitamin açısından zengin biliyorsun..Aynı işi evigen ampul de görür..

benmle aynı durumu yaşayan arkadaşlar da varmış bak bilmiyordum, bazı arkadaşlar demiş kullanım yanlışlığından olmuştur diye ama ben firmayla görüştüm arkadaşlar onlar da ilk olarak şampuanı nasıl uyguladığımı sordular, bende tarif ettim ve doğru uygulamışsınız dediler.. bazıları şampuanı avucuna sıkıp tüm saçına yedirmeye çalıştığı için düğüm düğüm oluyormuş beni de öyle zannetmişler ama öyle olmadı malesef.. bölge bölge az miktarda bol durulayarak uyguladım.. bir de avcuma sıkıp yaysam kestirmek de paklamayacaktı beni anlaşılan toptan kazıtmak zorunda kalırdım heralde..

diren81 arkadaş alerjik olabilir demiş, bilemiyorum canım bu yaşıma kadar hiç bir sorun yaşamadım saçımla ilgili.. hatta yeri geldi otelde şampuan bulamadım sıvı sabunla yıkadım saçımı ama hiç böyle olmadı.. neyse ki saçlarım küt seviyesindeyken kurtuldu

benm yaptığım yanlış zamanla iyi gelir diye şampuanı kullanmaya devam etmek.. burada da yazmıştım şampuandan verim alamıyorum diye, zamanla alışır saçlarınız demişlerdi ben de devam ettim kullanmaya ama sonuç hüsran oldu malesef..

ilginize teşekkürler

okuyanlara tavsiyem baştan uyanık olsunlar, saçınıza yaramıyorsa bi şampuan yaramıyordur ne gerek var ille de yarandırmaya çalışmaya dimi ama :)

Direnciğim bir sorum olacak..
Dün Hindistan cevizi yağım geldi..Baktım katı gibi ama üst tarafı biraz erimiş gibiydi..Buzdolabına koydum.gece süreyim dedim çıkardım bayağı bir katılaşmış..bende dedim dışarda tutayım bu seferde su gibiydi..Acaba bunu nasıl muhafaza etmek lazım.Buzdolabında katı halde mi?yoksa dışarıda sıvı halde mi?

Dün Hindistan cevizi yağım geldi..Baktım katı gibi ama üst tarafı biraz erimiş gibiydi..Buzdolabına koydum.gece süreyim dedim çıkardım bayağı bir katılaşmış..bende dedim dışarda tutayım bu seferde su gibiydi..Acaba bunu nasıl muhafaza etmek lazım.Buzdolabında katı halde mi?yoksa dışarıda sıvı halde mi?

Tatlım yumurta rafında dursun, kullanacağın zaman al eline çay kaşığını kazır gibi üstünden al eline aldığın gibi eriyor zaten:KK9:

kızlar bn ewg nin 2012 güneş kremi ile olan raporu bi blogda okurken yorumlardan trukid şampuanını öğrendim gerçi çocuklar için ama sitesinde zararlı kimyasalları yazmışlar boyalı saçlarım için olan doa şampuanımın içeriğinde de bi kaç tane zararlı varmış kafam karıştı şimdi yüzde yüz zararsız diyemiyorum artık

bulduğum sitedeki içerikler:
Methylisothiazolinone: Cilt ile teması sakıncalı bulunan yanıklara sebep olabilecek bir maddedir.
Benzl alcohol: Cildi tahriş eden, karaciğer ve sinir sistemine hasar verebilen katkı maddesidir.
Fragrance / parfüm: Bir koku 200 veya daha fazla kimyasal madde içerir. Merkezi sinir sistemi hasarı, alerji ve egzamaya neden olabilmektedir.

doa nın boyalı saçlar için olan şampuandaki içerikler:
Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone: Paraben ve formaldehite alternatif koruyucu
Parfüm

alerji ve egzaması olanlar 2 kez düşünsün derim

bu arada doa şampuanla benim bi sıkıntım olmadı hiç kullanım şeklimde şöyle; saçlarımı 5 6 parçaya bölerek köpürtüyorum önce sonra diplere masaj yaparak uyguluyorum sonra bol bol suyla yıkıyorum biraz takıntılıyım çok su harcarım.. 2. defa yıkayınca daha güzel oluyor en son saç kremini uçlara uyguluyorum kese yaparken bekliyo kafamda yumuşacık yapıyo duruluyorum tekrar şampuan kullanmıyorum ben sertleşmesinden korktuğum için...

Canım nasıl kullanmayı seviyorsan öyle kullan, ister katı ister sıvı..ben katı kıvamıyla kullanmasını seviyorum..Ama pompalı ufak bir şişeye alarak sıvı da kullanabilirsin yaz aylarında..

bu arada doa şampuanla benim bi sıkıntım olmadı hiç kullanım şeklimde şöyle; saçlarımı 5 6 parçaya bölerek köpürtüyorum önce sonra diplere masaj yaparak uyguluyorum sonra bol bol suyla yıkıyorum biraz takıntılıyım çok su harcarım.. 2. defa yıkayınca daha güzel oluyor en son saç kremini uçlara uyguluyorum kese yaparken bekliyo kafamda yumuşacık yapıyo duruluyorum tekrar şampuan kullanmıyorum ben sertleşmesinden korktuğum için...

Ben de aynı bu şekilde kullanıyorum..

Canım nasıl kullanmayı seviyorsan öyle kullan, ister katı ister sıvı..ben katı kıvamıyla kullanmasını seviyorum..Ama pompalı ufak bir şişeye alarak sıvı da kullanabilirsin yaz aylarında..

Teşekkür ederim canım..Bende katı kıvamında kullanayım..Katı severim:KK16:

kızlar bn ewg nin 2012 güneş kremi ile olan raporu bi blogda okurken yorumlardan trukid şampuanını öğrendim gerçi çocuklar için ama sitesinde zararlı kimyasalları yazmışlar boyalı saçlarım için olan doa şampuanımın içeriğinde de bi kaç tane zararlı varmış kafam karıştı şimdi yüzde yüz zararsız diyemiyorum artık

bulduğum sitedeki içerikler:
Methylisothiazolinone: Cilt ile teması sakıncalı bulunan yanıklara sebep olabilecek bir maddedir.
Benzl alcohol: Cildi tahriş eden, karaciğer ve sinir sistemine hasar verebilen katkı maddesidir.
Fragrance / parfüm: Bir koku 200 veya daha fazla kimyasal madde içerir. Merkezi sinir sistemi hasarı, alerji ve egzamaya neden olabilmektedir.

doa nın boyalı saçlar için olan şampuandaki içerikler:
Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone: Paraben ve formaldehite alternatif koruyucu
Parfüm

alerji ve egzaması olanlar 2 kez düşünsün derim

Ben de doa nın boyalı yıpranmış saçlar ıcın olan şampuanını kullanıyorum, muhtemelen dıger kullandıgımız şampuanların ıcınde de bu zararlı maddeler vardır ama böyle direkt gorunce ne yalan söyleyeyım ürktüm :26:

Paylasımınız için tesekkurler.

Diren81, DOA müşterilerinden icazet almak zorunda değil elbet ama benden almak zorunda çünkü ben müşterileri olmayı bırakalı çok oldu... Eğer piyasaya çıkartılan ürüne benim elim değdiyse veya fikir babası bensem, günlerce emek verip didindiysem bunu beklemem gayet doğal...

Artık gerisinide size Özcan Bey anlatır, kendisine buradan söz hakkı veriyorum artık foruma üye mi olur yoksa birinizin ağzından bir özür mektubu mu döşer bilemiyorum ama paranın ve hediyelerin satın alamayacağı şeylerden ikisi dostluk ve güvendir ki kendisi bunu iyi bilir...

Bu mesajın üzerine hala saçma sapan mesajlar yazan olursa da artık pes derim...

Özcan Bey bile hatalı olduğunu kabul edip özür diledi siz hala posta koyma derdindesiniz... Ha ama tabii asıl özrü buradan bekliyorum ki bu icazet kelimesi yerini bir bulsun...

Son düzenleme:
Diren81, DOA müşterilerinden icazet almak zorunda değil elbet ama benden almak zorunda çünkü ben müşterileri olmayı bırakalı çok oldu... Eğer piyasaya çıkartılan ürüne benim elim değdiyse veya fikir babası bensem, günlerce emek verip didindiysem bunu beklemem gayet doğal...

Artık gerisinide size Özcan Bey anlatır, kendisine buradan söz hakkı veriyorum artık foruma üye mi olur yoksa birinizin ağzından bir özür mektubu mu döşer bilemiyorum ama paranın ve hediyelerin satın alamayacağı şeylerden ikisi dostluk ve güvendir ki kendisi bunu iyi bilir...

Bu mesajın üzerine hala saçma sapan mesajlar yazan olursa da artık pes derim...

Özcan Bey bile hatalı olduğunu kabul edip özür diledi siz hala posta koyma derdindesiniz... Ha ama tabii asıl özrü buradan bekliyorum ki bu icazet kelimesi yerini bir bulsun...

Çok saçma bence madem birtakım ürünün fikir babalığını yaptınız..Bunun özürünü bur dan beklemek...:KK14:
Burası Kadınlar kulübü'nün bir forum sayfası..Yani burası doa kozmetiğin kendi sayfaları değil..
Sadece ürün kullanıcılarının gelip kullanmış olduğu ürün hakkında beğenip beğenmediklerini yazmış olduğu ve fikir alış-verişinde bulunduğu bir FORUM...
Yetkililere kendi internet sayfası yada mail adreslerinden ulaşsanız diyorum.....

Son düzenleme:
Neyin fikir babası? asitlerin mi? Yoksa kimyasal peelingin mi?
Orjinal kınanın da fikir babası mavikuştu, keşke izin alsalarmış..

Artı ben şunu anlayamadım, sana yazılan onca -gayet mantıklı- cevap varken, genele yazdığım 2 cümleyi bu kadar neden kendine dert edindin?

Özür dileyecek biri varsa, bu senden başka kimse değil..
Konuya dalış şekline bak, bir de sana verilen cevaplara...
Sen " neden benden icazet almadınız, benim üstümden nemalanıyorsunuz" dersen, biri de çıkar sana "hayırdır sen kimsin kardeş?" der..

Emin misin?
Bence icazet kelimesin yerini fazlasıyla bulmuş..

X