Dogum günü

Kızlar merhabalar,

Daha önce konu açmıştım. Bir buçuk aydır tanistirildigim biri ile gorusuyorum. Evlilik niyeti ile tanistirildim ama yurtdisinda yasiyor şu anda. Bayramda tatil için dönecek sanirim. Açtığım konuda bana çiçek bile almaya gerek olmadığını, gelince kutlayacagimizi söylediğini belirtmiştim. Siz de gözlem yapmamı ve bir çiçeğin bile mutlu hissettirecegini ima etmemi söylemiştiniz. Öyle de yaptım. Daha yavaş ama net şekilde isteklerimi belirterek geçirdim bu son haftaları.

İki gün önce dogumgunumdu. Tarihi de bildiğini ve takvimine işaretledigini söyledi. Dogumgunumden bir gun önce bana iki ay sonraki dogumgununu hatırlatıp ona ne hediye alacağımı sordu şaka yollu. Üstünde durmadim. Ertesi sabah gunaydinlastik, bana isyerinde bir personelin sağlık sıkıntısı olduğunu hastaneye götürdüğünü vs yazdı bisi çıkmamış ama olayı yazdı. Öğleden sonraya kadar yine kutlamadı. Öğlen artık ben belki güzel bi çiçek yollayacaktir ondan böyle oldu derken yine normal sohbet. Sevgi sözcükleri ozledimler ama bi ufak cikolata çiçek gelecek sanırım dedim. Akşam altı oldu ama sanırım unuttu çünkü iması bile geçmedi. Akşam olunca başkalarından gelen onca mesaj arama hediye sonrasında ondan tık olmayınca delirdim ve ona sitem dolu bir mesaj attim. Isyerinde biri rahatsız olmuş aklımdaydı ama ondan unuttum vs dedi. Özür diledi. Zaten çiçek siparişi bir gün önceden verilmez mi? Neyse tepki gösterdim telafi edicem dedi baya yazdı özürler diledi. Konuyu kapattim. Ama sonrasında bir telafi olmadı sadece sürekli sana ne kadar değer verdiğimi anlayacaksın ileride sözleri baska bisi yok. Kendi kendime kocaman kadınsın ya çocuk gibi buna mi takıldın dedim ve konuyu içimde de kapatmaya karar verdim. Daha bir ay olmuş adam ciddi düşündüğünü söylüyor ama bir aylık sevgili sonuçta nolacak hem uzakta yavaş yavaş tanımam lazim dedim kapattim.

Bugün biri storysine eklemiş onu. Eski bir arkadasi trden. Kadinin dogumgunu imiş ve güzel bir kart hazırlayıp hediye yollamış kadin da bunu paylasmis. Bir de not düşmüş; aylarca konuşmasan bile dogumgununu hatırlayan ve sevdiğin hediyeyi unutmayıp gönderen kişi gerçek dosttur tarzı bisi. Benim bir moralim bozuldu. Ulan sen madem bu haltı yapabiliyordun ne demeye benden anlayış bekledin? Pesimde dolanan sen, evlenmek isteyen, ugrasan sen..ustune dogumgununde dışarı çıkacak misin ailenle evde mi kutlucaksin keşke ailenle kutlasan evde diyecek kadar da öküz olan sen.. buna tamam demedim elbette .. şimdi kalkmış aylardır konuşmadığın kadina gönderip bana bir kuru mesajı çok görüyorsun. Açtım ağzımı yumdum gözümü. Şimdi de çok kötüyüm perişan oldum affet deyip duruyor. Haksızlık mi ettim ama insan güzel bir mesajla olsa kutlamaz miydi? Bu arada o akşam altıdaki gerginlikten sonra da kendini ifade etti ama hala kutlamadı söz ile bile. Öyle kapandı konu. Siz olsanız napardiniz
Asla affetmem. Size diğer konuda da söylemiştim ben olsam affetmezdim diye. Yani istese başkasına yapabiliyor.

Bu kişi istediğine düşünceli davranırken sana sadece sözlerle böyleyse uzak dur derim

Kesinlikle öyle son bir şans ver ispat edeyim ne istersen yaparım yazmış. Altına da bedwva mesaj hakkım bitiyor bir daha yazamayacagim yazmış. Bu ne hahaha dalga geçiyor sanki

Ayy hahahha
Liseli cocuk gibi ya.
Bu adamin bu yasa kadar neden evlenmedigi belli oldu.
Aklinca doğum gününü unuttum ayağına cebinden 5 kurus cikarmayacakti. E nasil baslarsa oyle gider, bundan sonra hicbir ozel gün kutlamayacakti.
Insanda biraz heyecan olur, kadina hos görünmek icin bir kuru dal yollarsın. Dümdüz, cimri, duygusuz adammis. Iyiki gercek yuzunu simdiden gordunuz. Almanyada cidden magdur olurdunuz. Dil yok, yol bilmez iz bilmez, ne dese tamam demek zorunda kalirdiniz

Bos laf kalabaligi yapiyor cicek gondermesini biliyor ve size gondermeyip utanmadan baskasina gondermis ben olsam heralde ayrilirim cunku size deger vermedigini cok acik bir sekilde gosteriyor bide yuzsuz yani bana ne alcaksin demis ona gore size ne yapacagini dusunmus ve biseh yapmamis bu sonra yapicam goruceksin ediceksin bunlar hep bos laf ayrilin gitsin degmez ya ne demek elaleme gonderip siz egondermemesi kutlamamasi vs allahin okuzu

Sie go derim ardıma bile bakmam.
Öküze bak.
Güya Cool imajı çizmeye çalışmış ama eline yüzüne bulastirmis.
Valla ben bu yapılanı affetmem.
Telafi edilmemiş, üzerine durulmamis anca laf salatası yapan birisi arkadaşının doğum gününü kutluyorsa benim için ex olur.

Şu yaşanan olay, yapılan muamele tek kelimeyle "korkunç".
Abartı falan değil, inanılmaz çirkin bi şey.
Önemsemedi, kutlamadı, yalandan özür dileyip şov yapıyor, telafi de yok, üstüne başkasına özel kutlama yapıyor, bu da yetmez gibi storyi senin göreceğini bile bile kendi hikayesine ekliyor, üstelik senin olay tazeyken, gözlerim belerdi okurken hayretten, çok da sinirlendim.
Mesele hediye falan değil, bu inanılmaz büyük bi terbiyesizlik, ver sepeti eline cidden defolsun.

Kızlar merhabalar,

Daha önce konu açmıştım. Bir buçuk aydır tanistirildigim biri ile gorusuyorum. Evlilik niyeti ile tanistirildim ama yurtdisinda yasiyor şu anda. Bayramda tatil için dönecek sanirim. Açtığım konuda bana çiçek bile almaya gerek olmadığını, gelince kutlayacagimizi söylediğini belirtmiştim. Siz de gözlem yapmamı ve bir çiçeğin bile mutlu hissettirecegini ima etmemi söylemiştiniz. Öyle de yaptım. Daha yavaş ama net şekilde isteklerimi belirterek geçirdim bu son haftaları.

İki gün önce dogumgunumdu. Tarihi de bildiğini ve takvimine işaretledigini söyledi. Dogumgunumden bir gun önce bana iki ay sonraki dogumgununu hatırlatıp ona ne hediye alacağımı sordu şaka yollu. Üstünde durmadim. Ertesi sabah gunaydinlastik, bana isyerinde bir personelin sağlık sıkıntısı olduğunu hastaneye götürdüğünü vs yazdı bisi çıkmamış ama olayı yazdı. Öğleden sonraya kadar yine kutlamadı. Öğlen artık ben belki güzel bi çiçek yollayacaktir ondan böyle oldu derken yine normal sohbet. Sevgi sözcükleri ozledimler ama bi ufak cikolata çiçek gelecek sanırım dedim. Akşam altı oldu ama sanırım unuttu çünkü iması bile geçmedi. Akşam olunca başkalarından gelen onca mesaj arama hediye sonrasında ondan tık olmayınca delirdim ve ona sitem dolu bir mesaj attim. Isyerinde biri rahatsız olmuş aklımdaydı ama ondan unuttum vs dedi. Özür diledi. Zaten çiçek siparişi bir gün önceden verilmez mi? Neyse tepki gösterdim telafi edicem dedi baya yazdı özürler diledi. Konuyu kapattim. Ama sonrasında bir telafi olmadı sadece sürekli sana ne kadar değer verdiğimi anlayacaksın ileride sözleri baska bisi yok. Kendi kendime kocaman kadınsın ya çocuk gibi buna mi takıldın dedim ve konuyu içimde de kapatmaya karar verdim. Daha bir ay olmuş adam ciddi düşündüğünü söylüyor ama bir aylık sevgili sonuçta nolacak hem uzakta yavaş yavaş tanımam lazim dedim kapattim.

Bugün biri storysine eklemiş onu. Eski bir arkadasi trden. Kadinin dogumgunu imiş ve güzel bir kart hazırlayıp hediye yollamış kadin da bunu paylasmis. Bir de not düşmüş; aylarca konuşmasan bile dogumgununu hatırlayan ve sevdiğin hediyeyi unutmayıp gönderen kişi gerçek dosttur tarzı bisi. Benim bir moralim bozuldu. Ulan sen madem bu haltı yapabiliyordun ne demeye benden anlayış bekledin? Pesimde dolanan sen, evlenmek isteyen, ugrasan sen..ustune dogumgununde dışarı çıkacak misin ailenle evde mi kutlucaksin keşke ailenle kutlasan evde diyecek kadar da öküz olan sen.. buna tamam demedim elbette .. şimdi kalkmış aylardır konuşmadığın kadina gönderip bana bir kuru mesajı çok görüyorsun. Açtım ağzımı yumdum gözümü. Şimdi de çok kötüyüm perişan oldum affet deyip duruyor. Haksızlık mi ettim ama insan güzel bir mesajla olsa kutlamaz miydi? Bu arada o akşam altıdaki gerginlikten sonra da kendini ifade etti ama hala kutlamadı söz ile bile. Öyle kapandı konu. Siz olsanız napardiniz
İyiki sosyal medyada varmış dedim. Sizi manipüle edip başkasına çok iyi hediye Kart vs yapabiliyormus.
Siz haklısınız ayrıca sizin soylemenizle zorla biseyleri kutlayacak ama çevresindeki birine kendiliğinden KIYMET verdiği için kutlama yapacak.
Adam kendini size göstermiş maalesef.
1 aylık tanıdığı da olsanız değer vermiyor.NETT

Aynini eşimle yaşamıştım.
Benim doğum günüm düğünden iki gün önceydi. Nisanliyken ne anlatırdı ben günleri unutmam konuşmaya başladığımız tarihe kadar.
Bende salak gibi bir beklentiye girdim tabi..
Düğün öncesi bekliyorum sürpriz yapacak. YOK.... Düğün günü kına flan araya sürpriz sıkıştıracaak. YOK... Hani bı kuru kuruya karicim iyi doğdun bu iki kelime bile yok...

Aradan bir hafta geçti eşimin ablasının doğum günü... Aile olarak bir gör nasıl kıvriyor nasıl doğum gününe gidilcek. Hediyeler pastalar ablanın eside pastaya resimler bastırmış iki dunurler bir arada... bende bohçası vardı onu götürmüştüm. Ki zaten kayınbaba ve eşim kızlarına hediye almış birde benim haberim yok aldığı hediyeye beni ortak etmiş... Neyse bende triplere girdim senin ettiğin gibi eşime patladım hani sen böyle böyleydin diye.
Alaycı bir şekilde hani sen gelin mi oldun kaç senelik evlisin de sanaa dogum günü yapacam. Hasa pastami istiyon milletin içinde mum mu üfleyecen.
Beni deli eden cümleler..
Oysa ben sadece bahçeden bile yaa bir guk cicek kopar karicim iyi ki doğdun bu bile bana yeterdi....

Kızlar merhabalar,

Çok haklısınız. Biraz geri çekilin bence. Anlasın

Bana da bu yüzden tuhaf geldi konu hediye değil valla billahi değil bir sürü hediye aldım zaten. Üstelik hediyesiz ama çok mutlu geçirdiğim dogumgunumde oldu. Ama en azından güzel tatlı bir mesaj olmaz mi? Hani bisi de alamadım ama kusura bakma telafi ederiz mutlu yaşların olsun tarzı. En son bana şey yazmış affet beni affetmeyeceksen engelle yazmış. Hala ben kötüyüm ben mutsuzum ben perişan oldum bugün yazıyor. Bir kere ya sana da ayıp oldu haklısın demek yok. Çok bencilce. O kadar çok engelle beni madem yazdı ki ben de engelledim tamam deyip. Bir yanımda kaç yaşında kadınsın buna mi takıldın diyor

Bir yandan da şunları yazmış şimdi hem engelle diyor engelleyince başka yerden yazıyor ben anlamadım

Adam döktürdü gene aşırı sinirlerimi bozdu hala samimiyet yok başka nodan yazmış bunlari

Ay bu mesajlar ne yaa 40 yaslarinda oldugunu tahmin ettigim bir adam icin asiri cringe. Sadece boyle mesajlar atmasi bile ayrilma sebebi 😬 1 ayda hic gormedigi bir kadin icin bunlari yaziyorsa, disi gordugu herkese ayni seyleri yaziyordur.

Ayrica bu zamana kadar bak sana ne kadar cok deger veriyorum gormuyorsun deyip, hicbir sekilde eyleme dokmemis erkeklerin gercekten deger verdigine hic sahit olmadim. Kuru laf kalabaligi, parmak ucunu bile kipirdatmazlar gercekten bir sey yapmak icin

X