Doğum sonrası ilk cinsel ilişki

ya kızlar inanın hamile değilim ama çok merak ediyorum bu konuyu,özellikle normal doğum yapanlar,malum dikiş falan atılıyo o bölgeye tekrar eski haline falan döner mi:)

bizde45, günü bekledik çok acır diye düşündüm ama öle düşündüğüm gibi olmadı canım bende senin gibi düşünüyodum dikişten sonra genişler diyodum ama aynı pek bi fark yok görümcemede sordum oda genişlemedi dedi zamanla kendini toparlıyo galiba ama 2, çocukta ne olur bilemem...

ben normal doğum yapmıştım o zaman 40ım çıkar çıkmaz eşim hemen istedi bende çok tedirgin olmuştum ama ne acı ne bişey herşey normal devem etti...
şimdi büyük ihtimal sezeryan olacak ve hamile kaldıktan itibaren ilişikiye girmedik hep yasaktı...normal olsada alttan dikiş olur diye de korkuyorum..galiba ben birdaha ilişikiye giremem...

40. bitince girmek gerekiyor hem sezeryanda hem normal doğumda. Dinen de merak edenler varsa aynı şekilde 40 bitmesi gerekiyor.
Acı değil ama kuruluk oluyor. Kremler var kullanılabilir.

Doğum sonrası bende de çok kuruluk olmuştu, 10 ay devam etti, sonra spiral taktırdım normal ekıntımda gelmeye başladı ve herşey eskisinden çok daha iyi.

merhaba benimde doğumdan 40 gün sonra oldu ama her ilişki sonrasında hafif kanamam oluyo bunun nedenini bilen var mı acaba şimdi üç aylık kızım var ama korktum bir daha denemek istemiyorum:çok üzgünüm:

bizde 40 gün bekledik ondan sonra iliskiye girdik, kendinize zaman ayirin, ne zaman kendinizi hazir hissediyorsaniz ozaman iliskiye girin, zorlada olmaz

ben 35 haftalık hamileyim..en merak ettiğim konulardan birisiydi bu..şuan ilişkiye giremioruz benden dolayı..doğumdan sonrada böyle soğmam olur die korkuyorum..

peki arkadaslar 40 ını bekliyoruz ya çıksın diye diyelim 40 çıktı ama kanama devam ediyor az bi şekilde yine de girmek sakıncalı mı yani maksat 40 ını beklemek mi kanamanın bitmesini beklemek miCADIARZU

her ikisi de canım... kırkın bittiyse ama kanaman varsa bekliceksin kanamanın bitmesini...

ben sezaryen duğum yapmıştım tabi 40 mı bekledik,bi arkadaş sezaryenliler 2ay sonra ilişkiye girer dedi bizde o zman 2 ay bekleyelim dedik ama 50.gün dayanamadık:KK1:ilkinde gerçekten biraz zor oluyor,keşke kayganlaştıcı alsaydım diyorum,birde ben kendimi çok kastım
salak gibi niye kastıysam daha çok acıdı...2.de biraz acı oldu ama sonralar ki hamilelik öncesinden de daha iyi oldu sanki:nazar:
kızlar bence kendinizi kasmayın,birde ilkinde bebek yağı yada kayganlaştırı birşeyler sürün sonrakilerde acımasın...ama bebek yağını fazla sürmeyin enfeksiyon olur benim bi olmuştuda geçmişte...

ya bişey daha sorucam özel olacak ama 40 ından bir iki gün sonra beraber olanlar doktora gittiiniz mi arkadaslar?bizim 41 oldu daha doktora gitmedim ne dersiniz:eek:

ben sezeryan oldum, 13. gün ilk kez birlikte olduk.
kuruluk için kayganlaştırıcı bişey kullanıldıktan sonra bir sorun olmaz gibi geliyo:kedi:
bide benim kanamam bi hafta bile sürmedi sezeryandan sonra.

benim de hiç kanamam olmadı ama yine de 40 ı bekledik hem dini açıdan sakıncalı hem sağlık açısından sakıncalı diye biliyorum
ayrıca doğumdan sonra ilki ilk geceden daha zor oluyor ama sonra doğum yapmadan öncekilerden daha da kolay oluyor

ben sezeryan oldum, 13. gün ilk kez birlikte olduk.
kuruluk için kayganlaştırıcı bişey kullanıldıktan sonra bir sorun olmaz gibi geliyo:kedi:
bide benim kanamam bi hafta bile sürmedi sezeryandan sonra.

13. gün mü akannehir
Ben 13 günlük lohusayken dikiş ağrımdan doğrulmakta bile zorlanıyordum

ben normal doğum yaptım...kanamam 55 gün sürünce doktorumu aradım bi ilaç verdi..o kesti kanamayı...yani 2 ay sonra ancak vuslat oldu bizde...bi de geçen 9 ayı düşünürsek...1 sene hasret kaldık kocacığımla...ama pek acı hissetmedim...kocanıza da bağlı bu...

emziren annelerde oluyor canım ben hamileyken tv de bi dr dan duymuştum zamanla düzeliyormuş düzelmezse süt vermeyi kesince düzelir demişti inş senin ki de düzelir yani tadı tuzu düzelir :))

X