Dogum yapan anneler bir bakin!!!

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.988
46
Kizlar dogumdan once karninda hic catlagi olmayipta dogum sonrasinda karin inince birsuru catlagi ortaya cikan varmi???boyle bisey duydumda....

canım gebelikte çatlamalar kacınılmaz zaten ...
ama catlamayanda var ...
catlamayanlarında catlayanlarında dogumdan sonra karnı boşalınca buyuk bir sarkıklık oluyor :S

canım gebelikte çatlamalar kacınılmaz zaten ...
ama catlamayanda var ...
catlamayanlarında catlayanlarında dogumdan sonra karnı boşalınca buyuk bir sarkıklık oluyor :S

ama sarkikla catlak ayni sey degil sarkik zamanla kendini topluyor catlaklardansa kurtulus yok...catlak yok bende su an aman olmasinda:umursamaz: ama sarkik ilk baslarda olur kesin herkeste oluyor umarim cok sarkmaz:a015:

ya bilmiyorumki tatlım bendede catlak var ama sarkıklıktan dahada sikayetciyim
10 yıl gecti hala sarkık onu toplamak zor işde sarkık olmasa catlaklık cokta umrumda deil acıkcasıs :KK43:

benim hiç çatlağım yok. kısa bi süre sarkma oldu ama sonra kendini toparladı. herkesin vücut yapısı farklı. dert etme.iş olacağı yere varır.

benim sadece göbek değilimde küçük bişey vardı doğumdan sonra çatlak olmayan yer kalmadı bacağımda bile...

arkadaşlar 32 haftalık hamileyim bugün dr.a gidip yaptırmam gereken bir test varmı diye sordum bana hamileliğin ilk haftalarında yapılan eliza testi varmış onu yaptırdınmı dedi tüm sonuçları gösterdim ama o test yapılmamış bana bu çok önemli bir testmi bilginiz varmı kızlar

arkadaşlar 32 haftalık hamileyim bugün dr.a gidip yaptırmam gereken bir test varmı diye sordum bana hamileliğin ilk haftalarında yapılan eliza testi varmış onu yaptırdınmı dedi tüm sonuçları gösterdim ama o test yapılmamış bana bu çok önemli bir testmi bilginiz varmı kızlar

eliza aıds testidir ne alaka acaba :1shok:

cnm benim ne hamileyken nede sonrasında olmadı takma kafana inş sendede olmaz ben sarkıklık içinde korse giymiştim sadece 10günde hemen toparladım seninde ile olur ins.

valla mehaycım benımde hıc bı yerım catlamadı hala.. doguma sayılı gun kaldı ustelık kaydirigubbakcemile3 cok fazla kılo almassan sarkmada cok olmaz dıye dusunuyorum ben gobegın cok gerılmemısse bısıcık olmas:kedi:

ben çok fazla kilo almadım şuan 68.5 kiloyum sadece 12 kilo aldım ve göbeğimde maalesef biraz çatlaklar oldu kalçamdada var . o kadar çok yağlanmama rağmen oldu yani ve son ayımdayım yaklaşık bir ay önce oluştu bunlar .yani çatlican varsa çatlıyosun yapcak bişi yok

Kizlar dogumdan once karninda hic catlagi olmayipta dogum sonrasinda karin inince birsuru catlagi ortaya cikan varmi???boyle bisey duydumda....

bende duydum aynı şeyi, hamileyken karnında çatlağı olmayıp da doğumdan sonra çatlaklar ortaya çıkabiliyormuş, ablam sölemişti bana da

çatlamaya uygun cilt tipiniz varsa isterseniz yağlarla kremlerle yıkanın fayda etmiyor benim kasıklarımda çıktı çatlaklar hafif ama var
39.haftada oldu doğum sonrası daha bariz ama zamanla küçülmeye başladı şimdilik tamamen geçirici birşey yok malesef
sarkmaya gelince çok kısa sürede toparlandım ben gören herkes eminmisin doğurduğuna diyor tabi çok hoşuma gidiyor
bu arada 10 kilo aldım hamilelikte doğumdan 10 gün sonra eski kilomdaydım
sağlıkla kavuşunda bebeklerinize bunlar inanın sorun olmuyor

şimdi belki abartıyor diyeceksiniz ama yemin ederim tek bir çatlağım dahi yok
ama herkes karnın inince çatlaklar çıkar dedi öyle de oluyormuş
ama şükürler olsun öyle olmadı tek bir çatlağım dahi yok

sarkmaya gelince sarkmada olmadı sadece doğumdan sonra 4aylık hamilelik gibi kaldı oda günden güne indi 1ay sonra karnımda gitti
ve şuan karnımda hiççç kalmadı maşallah diyim

2,5ay önce doğum yaptım bebeği görenler inanamıyor sezeryan yaptığıma
yani bunun bünyeyle alakası var annemde çok az çatlak vardı bende hiç yok

ama bir daha hamile kaldığımda ne olur bilemem

ben sadece hemen hemen her banyodan önce bebeyağı sürdüm 10dk bekledim banyoya girdim

bide aklıma estikçe dr verdiği kremi sürdüm

ben 3buçuk ay önce doğum yaptım en ufak bir çatlağım yok,göbeğim de kalmadı. belki de olmayacak seninde.bende hep bunları düşünür kafayı takardım hamileliğimde.

ben çok fazla kilo almadım şuan 68.5 kiloyum sadece 12 kilo aldım ve göbeğimde maalesef biraz çatlaklar oldu kalçamdada var . o kadar çok yağlanmama rağmen oldu yani ve son ayımdayım yaklaşık bir ay önce oluştu bunlar .yani çatlican varsa çatlıyosun yapcak bişi yok

12 kilo cok bir kilo degilmis demekki catlaktan kacis yok..catlamayanlarda bu konuda baya sansli....

ben 3buçuk ay önce doğum yaptım en ufak bir çatlağım yok,göbeğim de kalmadı. belki de olmayacak seninde.bende hep bunları düşünür kafayı takardım hamileliğimde.

peki kac kilo almistin sen??cilt yapin kurumu benimki cok kuru....ve nedense karnimda acayip bir yanma var iki gundur geriliyor catliyacak gibi ....

çatlamaya uygun cilt tipiniz varsa isterseniz yağlarla kremlerle yıkanın fayda etmiyor benim kasıklarımda çıktı çatlaklar hafif ama var
39.haftada oldu doğum sonrası daha bariz ama zamanla küçülmeye başladı şimdilik tamamen geçirici birşey yok malesef
sarkmaya gelince çok kısa sürede toparlandım ben gören herkes eminmisin doğurduğuna diyor tabi çok hoşuma gidiyor
bu arada 10 kilo aldım hamilelikte doğumdan 10 gün sonra eski kilomdaydım
sağlıkla kavuşunda bebeklerinize bunlar inanın sorun olmuyor

tabi canim aslinda en onemli olan o..ama insan merak ediyor yinede.....

X