Doğuma Haftalar Kala Stres

suubaaallll

Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2021
40
20
28
Merhabalar herkese. Buraya gebeliğimin ilk zamanlarında konu açışım daha dün gibi. Zaman nasıl geçti bilmiyorum, anlayamıyorum. Ve doğumuma -eğer ki planlandığı gibi 27 Ocak olursa- 3 hafta gibi bir süre kaldı. Stresim had safhada. Birçok şey tamamlanmış olmasına rağmen ben hala 1-2 günde tamamlayabileceğini bildiğim eksiklerden kendimi alamıyorum ve bu durumun yarattığı stresten dolayı elim kolum kalkmıyor, o şey eksik olarak kalmaya devam ediyor. En basitinden hastane çantası, sabah bebeğin çamaşırlarını yıkayıp en geç ertesi gün hazırlayabilirim ama bunun gibi şeyler şişirip şişirip gün hesabı yapıp ya erken doğarsa korkusuyla enerjimi yönlendiremiyorum. Bebeğin her hareketinde acaba geliyor mu diye düşünüp keyfini çıkaramıyorum. Bu zamanlarımı çok özleyeceğimi düşünüp bunun için bile derinden üzüntü yaşıyorum. Hastane süreci nasıl olacak, doğum nasıl olacak, gelenler beni ne halde görecek, ne zaman gelecek soruları da aklımın hep bir köşesinde. Doğduktan sonra bakabilecek miyim, yeni hayatım nasıl olacak korkularımı da çok yüksek yaşıyorum. Sizlerde de böyle hisseden , bunları yaşayan oldu mu? Bende mi bir sorun var? Destek mi almalıyım? Zaman da çok kısıtlı .. Yorumlarınıza, tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

X