Doğumdan çok Korkuyorum!....

ayyy
doğum diyince bi garip oluyorum bide video felan izledim iyice berbat oldu işler. daha benim çok var ama korkuyorum ya içim bi değişik oluyor.
eşimde diyo yapan yapıyo ya takma kafana düşünme daha çok var.
ama hep aklımda :S

ayyy
doğum diyince bi garip oluyorum bide video felan izledim iyice berbat oldu işler. daha benim çok var ama korkuyorum ya içim bi değişik oluyor.

arkadasım ben ıkı tane dogurdum ıkısınıde sunı sancıyla hıc korkma o kadar zor olsa bır doguran bır daha dogururmuydu ben de vıdeolar seyrettım ama bende sezeryan dan korkuyorum ınsallah buda normal olur dıye dua edıyorum

cnm veriyorlar hatta kitaplarda da hep gösteriyor hareketleri normal doğum için önemli bu hareketler belki de ben ondan kolay doğurdum bilemiyorum...
korkmana gerek yok ilk 3 ay haricinde yapılıyor ama dr na bi sorsana o ne diyecek
2 gün az bence biz her gün yürüyorduk eşimle hatta gece yürüyorduk çalışıyoruz diye ve her gün kendimizi yormadan ne kadar yürürsek dr yorulduğun anda bırak dedi ben hemoroit acıma rağmen yürüdüm hep, ben doğumdan bi gün önce bile ütü yaptım çamaşır astım yemek yaptım misafirim geldi. hareket edersen doğum kolaylaşırmış hep öyle duydum ben. belli bi haftadan sonra doğum erken sayılmıyor ki bizim hesplarımız pek de tutmuyor biz sat'ı hesap ediyoruz ama sat ta hamiş kalmıyoruz ki hemen.
az büyüyünce zor olmaz heralde biz 3. aya dek portbebe kullandık ama artık sıpa ağırlaştı kaldıramıyorum uzun süre. araba aldık ama daha çıkamadık çok soğuk diye bi de hasta olursa işimiz iş. pencereden bakıyoruz anca. gezersiniz cnm ama emzirmesi dert. biz arabada çok emdik. avm ler de emzirme odaları oluyor ya da sütünü sağıp biberonla verirsin ya da kısa süreli gezmeler tercih edersin hayırlısı

Sağol canım inş. bizde böyle rahat rahat gezeriz :)

ayyy

Tabii onlara göre bir şey yokki.Bütün sıkıntıyı çeken biziz.

kızlar spinal anestezi ile doğumumu yaptım.çok rahattı..sadece sonradan ağrım oldu.o kadar.ama doğum anında hiççbişey hissetmedim...normal doğum düşünüyordum ama strese girdiğim için spinal yaptırdım.tavsiye ederim

kızlar spinal anestezi ile doğumumu yaptım.çok rahattı..sadece sonradan ağrım oldu.o kadar.ama doğum anında hiççbişey hissetmedim...normal doğum düşünüyordum ama strese girdiğim için spinal yaptırdım.tavsiye ederim

Çok şükür kurtulmuşsun canım Rabbim sağlıcakla analı babalı büyütmeni nasip etsin inş...

Sağol canım inş. bizde böyle rahat rahat gezeriz :)

merak etmeyin geziliyor :lepi: ben dün tecrübe ettim evden tam 6 saat boyunca uzaktaydım oğlanı arabada bi emzirdim avm de bi emzirdim altını aldım hiç uyumadı bakındı durdu etrafına keyfi yerindeydi biz yemeğimizi tatlımızı bilem yedik alışveriş de yaptık sonra dönerken arabada bi daha emdi gözünden uyku akıyodu bi güzel de uyudu evde de biraz oynadık sonra uyudu ilk kez kesintisiz 3 saat boyunca :nazar: ben de dinlendim haftada bir gidelim dinleniriz diyoruz:roflol:

spinal anestezi epidural mı oluyor?
epidüral normal doğumda sancıyı çekiyosun ok. birtek bebek çıkarken mi acı hissetmiyosun?

bende cok korkuyorum dogumdan sezeryan olucam spınal i sectık haftaya pazartesı doguma gırıcem ama sımdıden elllerım heryerım tıtrıyor ne yapıcam bılmıyorum:KK43:((

hepimize Allah kolay ve hayirli dogumlar nasib etsin insallah,sokoprenses dogumdan sonra tecrubeni paylasirsan cok memnun olurum,Allah kurtarsin

merhaba kızlar...opuyorumnanaktan
ben ikinci bebeğime hamileyim.
ilk doğumu normal yaptım ama çok kötüydü doğumdan sonra gördüğüm bütün hamilelere acıyordum.
ikinci bebek bize sürpriz oldu şimdi kara kara nasıl doğuracağımı düşünüyorum.
normal yapmak için güç bulamıyorum kendimde.
geçen gün burda komşular sezeryandan sonra hortum falan takıyolar dediler alttan çok tırstım var mı böyle bişey yaa??
ben hiç duymamıştım.
Allah bütün bebek bekleyen annelere kolaylık versin diyorum...:Saruboceq:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
merhaba kızlar...opuyorumnanaktan
ben ikinci bebeğime hamileyim.
ilk doğumu normal yaptım ama çok kötüydü doğumdan sonra gördüğüm bütün hamilelere acıyordum.
ikinci bebek bize sürpriz oldu şimdi kara kara nasıl doğuracağımı düşünüyorum.
normal yapmak için güç bulamıyorum kendimde.
geçen gün burda komşular sezeryandan sonra hortum falan takıyolar dediler alttan çok tırstım var mı böyle bişey yaa??
ben hiç duymamıştım.
Allah bütün bebek bekleyen annelere kolaylık versin diyorum...:Saruboceq:

evet canım sonta takıyorlar alttan kötükedihüso

Ben yurtdusinda yasiyorum. Burada mecbur kalinmadikca sezeryan yapilmiyor. En güzeli normal dogum. Ben ilk bebisimi normal dogumla dünyaya getirdim. Korkulacak hic birsey yok buna emin olun .bebisim 4 kilo 200 gr dogdu . belimden igne yapildi sanci vs.. hic birsey hissetmedim. Belki bazi anneler bana kizabilir ama filmlerdeki gibi ciglik atilacak bir durum yok. :-))) güclü bir sekilde bir kac kere ikinirsaniz bebis hemen cikiyor zaten ebeler ve doktor cok yardimci oluyor. Yoruluyorsunuz bu anda ama sonucuna degiyor . Simdi ikinci bebisime 12 haftalik hamileyim ve kesinlikle yine normal dogum yapmak istiyorum. Dogum aninda biraz panik yasiyorsunuz ama bu panigin sebebi bebisi bir an önce dünyaya getirme telasi. Bende dogumdan bir gün önce yanlis alarm sebebi ile hastahaneye gittigimde cigliklari duymustum cok korkmustum ve ben dogum yapamiyacagim diye cok aglamistim. Ama gercekten korkulacak birsey yok. Bebek dogduktan sonra kucaginiza veriyorlar onu öyle yosun kokulari arasinda , pis olusuna aldirmadan öpüyorsunuz, hele aglarken anne der gibi bir ses cikarmasi bitiriyor insani herseyi unutuyorsunuz. :-))) doktorum bana bebek yikanirken dikisini atalim dedi kabul etmedim dikisi atin öyle yikayin dedim :-))) bebis insana cesaret veriyor. Ama sezeryandan sonra bebisinizi belki 2 gün hic kucaginiza alamiyorsunuz. Cevremde gördüklerim hep böyleydi. hatta cumartesi günü arkadasim sezeryan ile dogum yapti onu ziyarete gittim bebisini doya doya alamiyordu kucagina. Bence herkez dogum anini yasamali. Allah gücünü veriyor. Hepinize saglikli bebisler ve güzel dogumlar diliyorum...
Sanakatiliyorum canim..bende ilk dogumumu normal yapmistim ama korkmalari da normal bence cunku dogum yapanlari gormek gercekten cok urkutucu ya kim ne derse desin..benim eltim dogum yapacakti izmirde hastaneye birlikte gittik dogumhane nasildi bilmiyorum ama odaya aldiklarinda en az 14 bayan vardi eger ayni kalabalik dogumhanede de varsa gerisini sen dusun...en guzel tabi ki normal dogum ama en onemlisi cok cok dua etmek ve ne olursa olsun cok az bi miktar dahi olsa dogumun kolay olmasi icin sadaka vermek ve bunan iyet etmek..Allaha siginmak..su bir gercek ki dogum aninda sen ve Allah var..doktorlar durumlar ilaclar sadece arac ve sebep..
Allah hepimize hayirli dogumlar nasip etsin,ister normal ister sezeryen yeterki bizim icin hayirli olsun ve ne olur ama ne olur dogum hikayeleri dinlemeyin okumayin kisaca ilgilenmeyin..o an gelince Rabbim dogru olanini suphesiz bilir ve yasatir..
Allaha emanet olun dua edin ve sakin olalim insallah..
Sarildim.. :nazar:

mahperver ve diğer arkadaşlar teşekkür ederim bende ilk bebeğime hamileyim.Nedense korkularımdan doğumla ilgili hiç bir şeyi aklıma getirmemeye çalışıyorum.Ama bu tür paylaşımlarınızı okudukça insan daha farklı bakmaya başlıyor.Allah hepimize kolay doğum versin:Saruboceq:

diğer topiklere yazdığım bir yazıyı paylaşmak istiyorum. eğer sezaryen düşünen varsa lütfen okusun, kimse üstüne alınmasın. anlayışınız için teşekkürler:

doktorlar olur olmaz gerekli gereksiz sebeplerle sezaryene yönlendirme meraklısıyken siz anneler niye istersiniz onu anlamış değilim. Sezaryenle ilgili yorumlarda genelde anne hep kendi sağlık durumunu değerlendirmiş. ışte yok ilk gün zor sonra acısı geçiyor falan gibi yorumlar var. Bebeği niye merak eden yok?

Bebek sezaryene tabi olunca durum ne niçin merak eden yok? Bebeği sudan çıkmış balık gibi oksijenli yaşama bir anda çıkarmanın sakıncalarının farkında olan var mı?

Her çektiğiniz doğum sancısı bebeğin oksijenli yaşama geçişinde sağlık sorunu yaşamaması için o kadar kıymetli ki. Ayrıca vajinadan çıkmadan bebek gelişimini tam olarak tamamlamış olmuyor. Gelişimi tamamlamanın son aşaması annenin vajinasından çıkışıdır.

Arkadaşlar sezaryen gerçekten de çok zararlı sadece son anda ve çok ama çok ciddi bir sorun varsa uygulanacak bir ameliyattır. Bebeğinizin sizin karnınızda Allah'ın çık diyeceği zamana kadar kalma hakkı vardır ve bu bebeğiniz için en iyi olanıdır. Lütfen dikkat edin, bilmeden ya da umursamazca attığınız adımlar yarın çbür gün size acı olarak geri dönebilir. Çünkü sezaryenle doğan bebekler astım şeker ve kanser hastalıklarına daha açık bir hale gelir. Araştırın lütfen! hatta normal doğumu değil doğal doğum kavramını araştırın lütfen.

Merhabalar bende 17 haftalık hamileyim.Başta sona bütün yazılanları okudum ama yinede hiç etkilenmedim.Yine normal doğum yapacağım diyorum allah kısmet ederse.Hamile kalmadan önce hep sezeryan derdim çünkü çok korkardım acı çekmekten ama nasıl oldu bilmiyorum hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren cesaret geldi normal doğuracağım diyorum.Umarım günüm yaklaştıkçada aynı cesarette olurum ve korkmam.Bebeğimi ilk gören ilk kucaklayan,koklayan ben olmak istiyorum.Şu anda bile onu o kadar merak ediyor ve özlüyorumki doğum esnasındada onu bir an önce görmek için elimden geleni yapacağıma inanıyorum.Hepimize allah kolay doğumlar nasip etsin inşallah.

X