Doğumgünü ikram sorunsalı

Efes78

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2022
910
854
45
Merhaba hanımlar, ilkokul cağındaki çocuğum için doğumgünü planlıyorum..pastanin yanında sarma,börek, kısır az mı olur..illahaki masa çeşit çeşit donatilmali mı?birkaç anne ve çocuk gelecek..ne önerirsiniz

Çocukların geneli makarna salatası, sarma, çiğköfte severek yiyorlar.
Sade poğaça seviyorlar. Peynirli bilmem neli olunca suratlar düşüyor.
Börek işine girme, yok peynir var bilmem ne diyorlar.
Patlamış mısır iyi gidiyor.
Bir de süslü bir kurabiye, bonibonlu falan, gider.
Kek cupcake olabilir ama pasta varken çok lazım da değil.

Yaş pasta, sigara böreği, kısır , patlamış mısır, sarma. Extra makarna salatası. İçlerinde en zoru sarma zaten. Diğerleri kolay yapması

Aslında bu kdri yeter artar bile ama gözümüz alışmış ya çeşitlere artık az gibi geliyor. Yanına çocukların seveceği bir salata türü makarna salatasi birde çocukların seveceği kurabiye eklerseniz çocuklar için daha iyi olur. Patlamış mısır çocukların favorisi onu da hazır alip koyabilirsiniz daha ne olsun

Ben pastanın olduğu yerde cupcake olmasına pek anlam veremiyorum. Her ikisi de kek sonuçta.

Ben de oğluma doğum günü yaptım evde, 2 farklı misafir grubum vardı ve doğal olarak 2 kez kutlama yaptık. İlk gruba Pasta, kurabiye, makarna salatası, poğaça, mercimek köftesi; ikinci gruba pasta, kıyır poğaça, kurabiye, patates salatası ikram ettim. Biz çay içerken Çocuklara da meyve suyu ve süt verdim. Bizim yaş grubumuz küçüktü o sebeple patlamış Mısır vermedim çünkü çocuklar ordan oraya koşarken zaten anneler olarak zorlandık, bir de Mısır ikram etmeyi gözüm almadı açıkçası.

Ben çocuklar çok kısır fln yemediği için daha ziyade onlara göre hazırlıyorum. Mesela milföye sarılı sosis, parlamış mısır, uzunlamasına kesilmiş havuç salatalık. Uzun çöplere misket köfte takmak gibi. En azından atıştırıyorlar.

Merhaba hanımlar, ilkokul cağındaki çocuğum için doğumgünü planlıyorum..pastanin yanında sarma,börek, kısır az mı olur..illahaki masa çeşit çeşit donatilmali mı?birkaç anne ve çocuk gelecek..ne önerirsiniz
Sarma börek kısır çok çocuklara hitap etmiyor bence. Velilere daha çok.
Pasta, süslenmiş cupcakeler, patlamış mısır, poğaça tavsiye ederim.

Bunların yanına şekerleme ve mısır ekleyeyim tamam...aa bi de makarna salatası..

Menuyu okurken canim cekti buyukler icin ideal
Bebeler zaten pastaya abanir yanina da minik minik kekler belki cupcake tarzi bisiler , minik havuc toplari ( yapimi cok basit masrafli degil ve asiri lezzetli ) , kraker tarzinda da limon cubuklari yapilabilir

Doğum günü kutlamak başlı başına saçma bir şey ama ek olarak bir tuzlu bir de tatlı kurabiye yapın belki gözleri doyar.

Türk doğum gunlerinde neden masada hep sarma, kısır ve pogaca olur ki:)
Daha cocuklara hitap eden secenekler oluşturabilinir.

Kurabiyeler, ev yapimi süt dilimleri, meyvelerin çeşitli dönüşümleriyle bir sunum, ev yapimi elma sekerleri de olabilir, ve fazla is çıkarmayacak bir yemek, örn. Pizza dilimleri ya da soğuk sandviçler.
Cocuk kokteyli de yapabilirsiniz.

Büyüklerin de katilmasini doğru bulmuyorum ama tercihiniz o yondeyse doğum günü partisinden çok, sarma ve kisirla da birleşince altin gününe evriliyor.

Anneler oturup mış mış yaparken etrafta oylesine kosusturan cocuklar falan da sıkıcı.

Ben dogum günlerine özel oyunlar da bulur cocuklari eglendiririm, 2 saat surer ama tam anlamiyla keyif alirlar, ana babalari da postalar su saatte geri alin derim. Hep boyle yapmisimdir.

Kucuk bir oneri daha, partiye katılan cocuklara küçük hediyeler dusunebilirsiniz, evlerine ugurlarken verirsiniz.

Bunlardan kastım, (benim yaptigim)
Minnak hediyelik kutulara sevdikleri atistirmaliklar, cikolara vb seyler koyarım.

X