Doğumgünü ikram sorunsalı

Sarma kisir yiyen kac cocuk vardir? Sade pogaca sigara boregi tuzlu ve tatli kurabiye cocuklarin yiyecegi seyler. Bunlarin yanina anneler icin bir cesit salata yapin yeter

Ben kızımın doğum gününde masaya pasta, cupcake, makaron, bonibonlu kurabiye, pop corn ve yaban mersini-çilek koydum şık sunumlarda. Fotoğraflarda da çok güzel çıktı. Annelere de sarma, patates salatası, börek , sade poğaça çocuklarda yedi annelerde.
çocuklara da hediye olarak kitap ve baloncuk hediye hazırladım.imkanınız varsa bu tarz hazırlayabilirsiniz.

Bi kurabiye hamuru hazırlayıp çocukların önüne koyabilirsiniz oyun hamuru gibi şekiller verirler üstlerine süsleme şekerleri dökerler sonra fırına verirsiniz hemen pişer kendi yaptıkları şekilleri yerler. Çocuklara da eğlence olur

Çok yeterli olur pekde güzel olur Zaten saydığınız şeyler mideyi şişiriyor niice yillar dilerim sağlıkla inşallah

Türk doğum gunlerinde neden masada hep sarma, kısır ve pogaca olur ki:)
Daha cocuklara hitap eden secenekler oluşturabilinir.

Kurabiyeler, ev yapimi süt dilimleri, meyvelerin çeşitli dönüşümleriyle bir sunum, ev yapimi elma sekerleri de olabilir, ve fazla is çıkarmayacak bir yemek, örn. Pizza dilimleri ya da soğuk sandviçler.
Cocuk kokteyli de yapabilirsiniz.

Büyüklerin de katilmasini doğru bulmuyorum ama tercihiniz o yondeyse doğum günü partisinden çok, sarma ve kisirla da birleşince altin gününe evriliyor.

Anneler oturup mış mış yaparken etrafta oylesine kosusturan cocuklar falan da sıkıcı.

Ben dogum günlerine özel oyunlar da bulur cocuklari eglendiririm, 2 saat surer ama tam anlamiyla keyif alirlar, ana babalari da postalar su saatte geri alin derim. Hep boyle yapmisimdir.

Kucuk bir oneri daha, partiye katılan cocuklara küçük hediyeler dusunebilirsiniz, evlerine ugurlarken verirsiniz.

Bunlardan kastım, (benim yaptigim)
Minnak hediyelik kutulara sevdikleri atistirmaliklar, cikolara vb seyler koyarım.
Haklisiniz çocuklar çok masum yaa.. biz büyükleri mutlu etmek için uğraşıyoruz 😊

Bende doğum günü masasında sarma kısır vs sevmiyorum hoş gözükmüyor.Oğlumun doğum gününe az kaldı fikir oluyor yazılanlar bana da.Ben süslenmiş cupcakeler,kurabiyeler daha çok tatlı ağırlıklı masa düşünüyorum
Cupcake güzel görünüyor ama pasta olunca kurabiye, kek türü şeylere pek dokunulmuyor gibi..

Merhaba hanımlar, ilkokul cağındaki çocuğum için doğumgünü planlıyorum..pastanin yanında sarma,börek, kısır az mı olur..illahaki masa çeşit çeşit donatilmali mı?birkaç anne ve çocuk gelecek..ne önerirsiniz
Ben geçen yıl dondurma servis ettim. Masaya da üzerini süslemeleri için şekerler soslar bonibonlar falan koydum. Çok sevdi çocuklar.

Makarna salatas ve bisküvi ile yapılan toplardan yapabilirsiniz

Eklentiler

• IMG_3909.png
    IMG_3909.png
    566 KB · Görüntüleme: 12
Sarma kisir yiyen kac cocuk vardir? Sade pogaca sigara boregi tuzlu ve tatli kurabiye cocuklarin yiyecegi seyler. Bunlarin yanina anneler icin bir cesit salata yapin yeter

Mesajları okuyunca çok şaşırdım bu sebeple.
Benim kız ve arkadaşları mı sarma/kısır/çiğköfte delisi tek ya?
Sarmayı beslenmede falan da çok istiyorlar diye illallah ettik veliler olarak.
Kısır da seviyorlar ama çiğköfte olursa yüzüne bakmazlar mesela.

Merhaba hanımlar, ilkokul cağındaki çocuğum için doğumgünü planlıyorum..pastanin yanında sarma,börek, kısır az mı olur..illahaki masa çeşit çeşit donatilmali mı?birkaç anne ve çocuk gelecek..ne önerirsiniz
Yani mercimek köftesi yapabilirsiniz veya migrostan hazır meze alabilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam migrosta vardı.

ya bence daha sağlıklı şeyler yapılabilir. bu kadar şeker, karbonhidrat hamur işi yerine. İnternette fit tatlı tarifleri var birsürü, o tip şeyler daha iyi olacaktır.

X