Çocuk Hastalıkları Doktor arkadaşlar, tecrübeli anneler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

DertLy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2012
606
866
Sevgili Mune Mune Bir müddet konumu taşımazsanız çok sevinirim , doğru yere açtığımdan emin değilim..

Sevgili kk ailesi öncelikle herkese huzurlu sağlıklı mutlu bir hayat diliyorum.
Benim 17 aylık bir kızım var allah bağışlasın evlatlarımızı, dileyen isteyen herkese nasip olsun inşallah..
Benim kızım 3 ay kadar emdi sonrasında mama ile devam ettik ,6 . Ayından sonrada kuralına göre ek gıdaya geçtik. Yaşına girince de devam sütüne devam ettik ,gece yatmadan ,sabah 5,6 civarı uyandığında. Şuan 17 aylık sadece gece uyumadan önce veriyorum .

Problem olan kısma geliyorum , kabız, kabız oğlu kabız..
-Pirinç, makarna,ekmek,muhallebi ,patates , muz,süt, vs vs , kabız yapabilecek ne varsa herşeyi tamamen kestik yada minimuma indirdik .
Öte yandan kabızlığa çözüm olabilecek
-Gün kurusu,incir ,hurma,komposto,doğal meyve suyu,bol sıvı,kefir,ayran,yoğurt,probiyotik takviyesi,sebze yemekleri ,karnibahar ,brokoli ,kabak ıspanak ve akla gelebilecek her türlü sebze çorba
-Dupalac surup,fitil,lavman
Özetle akla gelebilecek herşeyi denedim . Yok kabız hala kabız, akşam ve sabah lavman yaptım inleye inleye ağladı ağlamaktan helak oldum , ciğerim sökülüyor doğru olan herşeyi yaptım mı, yapmadigim ne var ?? Doktora gidiyorum verilmesi gerekenler,verilmemesi gerekenleri sayıyor tamamda biliyorum zaten ?

Lütfen doktor arkadaşlar ,aynı sorunu yaşayan tecrübeli anneler bana bir şeyler önerin doktorsa doktor , yiyecekse yiyecek , atladigim birseymi var ,çok üzgünüm hala ağlıyorum gözleri kıpkırmızı oldu annee dedikçe ben eriyorum . Çok değerli yorumlarınızı bekliyorum

( Kızım kopyala yapıştır derecede bana benziyor , ah be çocuk tipin çekti bağırsakların neden çekti?? Bende böyleymişim annem kafamı bacak arasına kıstırıp makat bölgeme yardım ederek yaptirirmis 3,4 yaslarindayken bile )

Çok geçmiş olsun.
Yazılacak çoğu şeyi yapmışsınız zaten. Annenizin yaptığı gibi yapmayı denediniz mi?

Bazı bebeklerin bağırsağı geç gelişiyormuş
Birde doldur boşalt sisteminde çalışıyormuş o zamana kadarda katılaşıyor içerde
Benim oğlumda doğduğundan beri aynı problem var
Gitmedik doktor bırakmadık hiçbir sorun çıkmadı
Sürekli ilaç desteğini doktorumuz doğru bulmadı ilerleyen yaşlarda daha büyük sorunlara neden oluyormuş
Biz çareyi çiğ kabakta bulduk
Rendeleyip yoğurtla vs karıştırıyorum bi şekilde yediriyorum bu şekilde normale dönüyor
Benim oğlumda 16 aylık

Kardeşim de 4-5 yaşına kadar öyleydi.
Bizim doktorumuz oturma banyosu önermişti,annem sürekli sıcak suyla oturma banyosu yaptırırdı,kaslarında gevşeme yumuşama olması için. Bir de bol bol kayısı kompostosu içirin. İyi geliyor. Ömür boyu böyle gitmeyecek merak etmeyin,bir süre sonra düzeliyor.

Öncelikle geçmiş olsun; henüz anne değilim herhangi bir tecrübemde yok. Sadece sağlık kısmı ile ilgili yorum yapacağım. Bu kadar inatçı bir kabızlık varsa; muhtemelen bir sağlık sorunu da vardır. Ama doktorada götürdük diyorsunuz.
Gaita tahlili filan yapıldı mı hiç ya da usg çekildi mi? Bağırsak ya da midede mikrop, fıtık vs gibi olabilecek rahatsızlıklara bakıldı mı?
Yoksa direkt elle muayene edilip; kabız, şunları yapın deyip; ilaç verilip geçiştirildi mi?

Sevgili Mune Mune Bir müddet konumu taşımazsanız çok sevinirim , doğru yere açtığımdan emin değilim..

Sevgili kk ailesi öncelikle herkese huzurlu sağlıklı mutlu bir hayat diliyorum.
Benim 17 aylık bir kızım var allah bağışlasın evlatlarımızı, dileyen isteyen herkese nasip olsun inşallah..
Benim kızım 3 ay kadar emdi sonrasında mama ile devam ettik ,6 . Ayından sonrada kuralına göre ek gıdaya geçtik. Yaşına girince de devam sütüne devam ettik ,gece yatmadan ,sabah 5,6 civarı uyandığında. Şuan 17 aylık sadece gece uyumadan önce veriyorum .

Problem olan kısma geliyorum , kabız, kabız oğlu kabız..
-Pirinç, makarna,ekmek,muhallebi ,patates , muz,süt, vs vs , kabız yapabilecek ne varsa herşeyi tamamen kestik yada minimuma indirdik .
Öte yandan kabızlığa çözüm olabilecek
-Gün kurusu,incir ,hurma,komposto,doğal meyve suyu,bol sıvı,kefir,ayran,yoğurt,probiyotik takviyesi,sebze yemekleri ,karnibahar ,brokoli ,kabak ıspanak ve akla gelebilecek her türlü sebze çorba
-Dupalac surup,fitil,lavman
Özetle akla gelebilecek herşeyi denedim . Yok kabız hala kabız, akşam ve sabah lavman yaptım inleye inleye ağladı ağlamaktan helak oldum , ciğerim sökülüyor doğru olan herşeyi yaptım mı, yapmadigim ne var ?? Doktora gidiyorum verilmesi gerekenler,verilmemesi gerekenleri sayıyor tamamda biliyorum zaten ?

Lütfen doktor arkadaşlar ,aynı sorunu yaşayan tecrübeli anneler bana bir şeyler önerin doktorsa doktor , yiyecekse yiyecek , atladigim birseymi var ,çok üzgünüm hala ağlıyorum gözleri kıpkırmızı oldu annee dedikçe ben eriyorum . Çok değerli yorumlarınızı bekliyorum

( Kızım kopyala yapıştır derecede bana benziyor , ah be çocuk tipin çekti bağırsakların neden çekti?? Bende böyleymişim annem kafamı bacak arasına kıstırıp makat bölgeme yardım ederek yaptirirmis 3,4 yaslarindayken bile )
Valla okurken çok üzüldüm Allah kolaylık versin benim aklıma zeytin yağı geldi her yemekten önce bi tatlı kaşığı verin kabızlığı çözemez ama çıkarma konusunda rahatlar . Belli ki yediklerinden bağımsız bir bağırsak sorunu var çok geçmiş olsun

Kaç gün kaka yapmıyor? Ya da kakanın kıvamı mı çok sorun? Başıma gelmedi umarım geçer. Ben de kendimce öneride bulunayım. Bebek 3-4 gün kaka yapmadı diye lavman yapmayın bağırsaklarını müdahaleye alıştırmayın. Kendi kendine yapmayı öğrenmesi lazım. Ne zamandır fitil uygulanıyor, lavman yapılıyor?
Ben ek gıdayı azaltıp anne sütünü arttırdığımda sıvılaşıyor kakası. Beslenmede karbonhidratı azaltıp lif ve protein e odaklanın isterseniz. Yani ekmek, pilav makarna gibi şeyler vermeyin. Zaten kesmişsiniz ama 1 haftadan uzun sürmeli bu kesme durumu. Pes edip arada veriyorsanız etki etmeyebilir.

Büyük kızım 2.5 yaşındayken bu sorunu yaşadık.Ama onun benim çalışmaya başlamamla beraber beslenme düzeni değişmişti.Yogurt ve sebze yemeği yememeye başlamıştı.Duphalac şurubu kabızlık gerçekleşince değil hergun içirmek gerektiğini farkettim .Sizin gibi geceleri acillere gittiğimiz,2.lavmanla ancak taş gibi birşey cikarabildigi oluyordu. Tuvalet eğitiminden sonra sorunumuz tamamen bitti

Benim 11 aylık kizim var.
Oda ek gidaya geçince sürekli kabız oldu duphalac bizde kullandık.
Benide denemediğim şey kalmadı
En sonunda eşim. Evde çekilmiş toz halinde çörek otu vardı 1 çay kaşığı alıp,çay bardağı zeytin yağının içine attı. 1 gün bekledik kivamlandi
Sabah akşam 1 çay kaşığı verdik şükür düzeldi bizimki
Şuan bu karisimida vermiyorum artık yapabiliyor çünkü ve bol bol su
Yemeklere bool zeytin yağı
Geçmiş olsun

Büyük kızım 2.5 yaşındayken bu sorunu yaşadık.Ama onun benim çalışmaya başlamamla beraber beslenme düzeni değişmişti.Yogurt ve sebze yemeği yememeye başlamıştı.Duphalac şurubu kabızlık gerçekleşince değil hergun içirmek gerektiğini farkettim .Sizin gibi geceleri acillere gittiğimiz,2.lavmanla ancak taş gibi birşey cikarabildigi oluyordu. Tuvalet eğitiminden sonra sorunumuz tamamen bitti
Bende aynı şurubu önerecektim :)

Yapabileceklerinizi söyleyeyim:

1. Şırıngaya hakiki zeytin yağı çekip ağzına direk ver, püşkürtme durumu olmaz, gluk diye yutar.

2. Karnına bebek yağı ile masaj yap.

3. Ayaklarının altına sıcak su torbası koy.

4. Patiklerini ayaklarından eksik etme.

5. Banyo yaptırırken, ılık - biraz sıcağa yakın su doldurup içine oturttur. Makatın olduğu kısmı ovala. Çıktıktan sonra tekrar kurulayıp zeytin yağı ile masaj yap.

Çok geçmiş olsun.
Yazılacak çoğu şeyi yapmışsınız zaten. Annenizin yaptığı gibi yapmayı denediniz mi?
Teşekkür ederim , annemin taktiği için küçük ve yavrum anne babadan sonra öğrendiği kelime korkuyorum oldu ,bezini açarken bile korkuyoo diye ağlıyor

Bilmiyorum sayfa ismi önermek yasak mi? Eğer yasaksa mesajım silinebilir. Face de "2. Beynimiz bagirsaklarimiz" var. Orayi takip etmenizi oneririm. Günlerce kayısı kurusu vs ile beslenip asamadigim kabızlık problemini orda verilen bilgilerle hallettim. Inşallah yavrunuz da atlatır bir an önce.

Bazı bebeklerin bağırsağı geç gelişiyormuş
Birde doldur boşalt sisteminde çalışıyormuş o zamana kadarda katılaşıyor içerde
Benim oğlumda doğduğundan beri aynı problem var
Gitmedik doktor bırakmadık hiçbir sorun çıkmadı
Sürekli ilaç desteğini doktorumuz doğru bulmadı ilerleyen yaşlarda daha büyük sorunlara neden oluyormuş
Biz çareyi çiğ kabakta bulduk
Rendeleyip yoğurtla vs karıştırıyorum bi şekilde yediriyorum bu şekilde normale dönüyor
Benim oğlumda 16 aylık
Pişmiş olarak çorba, püre, karişik sebzeyle denedim ama çiğ hiç denemedim ilk fırsatta onuda denerim fayda eder inşallah çok teşekkür ederim

Teşekkür ederim , annemin taktiği için küçük ve yavrum anne babadan sonra öğrendiği kelime korkuyorum oldu ,bezini açarken bile korkuyoo diye ağlıyor
Canım makata sürekli zorla mudehale çocuğun ruhsal gelişimi için tavsiye edeceğim birşey değil :KK43:

Kardeşim de 4-5 yaşına kadar öyleydi.
Bizim doktorumuz oturma banyosu önermişti,annem sürekli sıcak suyla oturma banyosu yaptırırdı,kaslarında gevşeme yumuşama olması için. Bir de bol bol kayısı kompostosu içirin. İyi geliyor. Ömür boyu böyle gitmeyecek merak etmeyin,bir süre sonra düzeliyor.
Banyoyu küvetinde yaptırıyorum suyunu bilerek sıcak yapıyorum ,oldukça hareketli ,gün kurusu akşamdan ıslayıp suyunu yoğurtla posasını, hosafini ,kaynatıp kayısı suyunu hepsini denedim :KK43:

X