Çocuk Hastalıkları Doktor arkadaşlar, tecrübeli anneler

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Devam sütü de dahil her türlü paketli gıdayı kesip denediniz mi?

Rezene çayı, bol su, zeytinyağı, sıcak (kaynar değil) hakiki ballı su kakayı yumuşatıyor.
Bir de bol hareket. Evde oturarak oyun değil de yürüyüş, koşma gibi hareketler.

İnşallah şifa bulur minik.

Oğlum 6 yaşında hala kabız. Bebekliğinden beri ben de dediğiniz herseyi uyguladım. Buna rağmen çocuğunu kı ranırken görmek mahvediyor insanı. En son doktor bağırsakları tembel ömür boyu bu sorunu yaşayacak. Dikkat et popo çatlağı,bağırsaklarda çatlak olmasın demişti. Duphalacı düzenli kullan ve gerekince malesef lavman....
Dupalac şurubu 3 sise bitirdik günde 3 kasık, ben bir kapak içince gün boyu çıkamıyorum tuvaletten :KK43:

Devam sütü de dahil her türlü paketli gıdayı kesip denediniz mi?

Rezene çayı, bol su, zeytinyağı, sıcak (kaynar değil) hakiki ballı su kakayı yumuşatıyor.
Bir de bol hareket. Evde oturarak oyun değil de yürüyüş, koşma gibi hareketler.

İnşallah şifa bulur minik.
Mamayı günde 1 kereye düşürdük,yatmadan istiyor kendisi :KK43: mamayı kestigim dönemde oldu yine çözüm yok

Dupalac lavman fitil vermeniz uzun vadede kabızlım problemini artırır ev yapımı kefiri düzenli kullanmanızı öneririm bende sürekli kabızdım hazır gıdaları keserek ve ev yapımı yoğurt ve kefirle çözdüm birde şuan emiyormu yoksa tamamen bitti mi ilk altı ay sadece anne sütü alması bağırsakların yapısı için çok önemli birde rota virüsü aşısı yaptırdınız mı
Ne yazıkki 3 ay emdi sayılmaz sağarak verdim , mememi almadı bir türlü. Rota aşısı yaptırdım, ev yapımı değilde marka vermek doğrumu kefirdanem kefiri veriyorum organik olduğuna inandığım bir marka

Kabız diyebilmek için bazı kriterler gerekiyor ama. Örneğin kaç günde bir yapıyor? Kıvamı nasıl oluyor?
Önemli onlar. Eğer gitmediyseniz bir çocuk cerrahi kısmına gidin. Gastrointestinal kısma. Bir barsaklarına vs komple bakılsın. Belki bir hastalığı vardır

Çörek otu yağını duydum ama çocuklarda nedir ne degildir bilmiyorum. Bir arkadaşım kizi icin veriyordu ama vucuda zarari nedir bilmiyorum arastirsaniz

Prebiyotikler var . Yaşına uygun olanları doktor ya da eczacınıza danışıp uygun görürlerse kullanabilirsiniz. Etki etmesi için düzenli kullanım ve aynı saatte vermek önemli. Umarım en kısa zamanda sorun ortadan kalkar.

Ne yazıkki 3 ay emdi sayılmaz sağarak verdim , mememi almadı bir türlü. Rota aşısı yaptırdım, ev yapımı değilde marka vermek doğrumu kefirdanem kefiri veriyorum organik olduğuna inandığım bir marka
Bi makalede okumuştum rotanın kabızlık yaptığını ben birinden almıştım kefir mayasını kendim yaptım paketli gıdalara çok güvenesim gelmiyor ama kefirdanemi duymuştum bi grupta öyle mayalayanlarda vardı

osteopata gidin.
dışarıdan bağırsağa müdahale ile kabızlık sorunu çözülebilir. bir çeşit masaj yapacaklar ama sadece karına değil. detaylı epey bir şey var.

http://www.osteopatlardernegi.com/ost/mezunlar.asp

bu liste güncel mi bilmiyorum. eğitimini tamamlayıp eklenenler olmuş olabilir.
şehrinizde varsa en azından bir kere gidin. ilk gidişinizde anlayacaksınız zaten işe yarayıp yaramadığını :)

Süt ve gluten hassasiyeti çok sık kabızlığa sebep oluyor. Özellikle ailede alerjik biri varsa cocugunuzda da besin hassasiyeti olması ihtimali yüksek. Süt ürünleri ve gluten perhizi yapmanızı tavsiye ederim. Bir de kan grubu diyeti işe yarayabilir. En geç bir ayda sonuç almaya başlarsınız diye tahmin ediyorum.

X