Dolgunlaştırıcı Saç Ürünü önerisi olan var mı? Şampuan, Saç Köpüğü, Krem, Maske... vs.

Kasandra

Guru
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2012
92
20
Arkadaşlar, dolgunlaştırıcı, hacim veren ama tabi saçı tiftik tiftik kabartmayan, bildiğiniz, gerçekten işe yaradığını düşündüğünüz Saç Ürünü önerisi olan var mı? Şampuan, Saç Köpüğü, Krem, Maske... vs.

Kızlar şunu kullandım da saçlarıma çok güzel hacim verdi, dolgunlaştırdı dediğiniz bir ürün yok mu?

Yani maskeler falan genelde kabarmayì vb önlüyor. Kabartmak için saçı baş aşşağı yıkayıp yine baş aşşağı kurutuyorum. Sonra topuz yapıyorum açınca kabarık oluyor baya.

Yani maskeler falan genelde kabarmayì vb önlüyor. Kabartmak için saçı baş aşşağı yıkayıp yine baş aşşağı kurutuyorum. Sonra topuz yapıyorum açınca kabarık oluyor baya.
Teşekkür ederim. Benim saçlarım kendiliğinden kabarık, ama 7-8 senedir dökülme problemi yaşıyorum, bu kadar dökülme yaşayınca özellikle tepelerden, saçlarım eski hacmini yitirip, sönükleşti biraz. Ben de saçlarımı baş aşağı kurutuyorum zaten, fakat eskiden yatıştırmaya çalışırken, şimdi dolgunlaştırıcı, hacim veren ürünlere yöneleyim dedim ama hiç bir fikrim yok hangisi gerçekten işe yarıyor??? Örneğin Elseve'in Hyaluronik Asit içeren lila serisi var, Pantene Gül ve Biyotin içeren Silikonsuz bir seri çıkarmış, şöyle bir nete azıcık baktığımda Blendax bu konuda senelerdir başarılı diyenler olmuş, bilmiyorum illa ki başka markalar da vardır, genel olarak Hacim Veren Şampuan işe yarıyor mu acaba bilgin var mı yada bu tarz ürünler kullanıp işe yarıyor diyen var mı?
Örneğin uygun fiyatlı ürün olarak Hobby'nin Defne Yağlı ve Orkide Özlü Şampuanı var, üzerine Hacim verir demişler ama gözle görülür bir dolgunluk kazandırır mı acaba? Nette kokusunun güzel olduğunu anladım ama hacim verme konusundaki başarısı hakkında pek fikrim olmadı.
Şimdiye kadar hacim veren ürünleri hiç denememiş biri olarak bir sürü şampuan alıp, kenara koymak istemedim açıkçası. Saç Köpükleri yada Spreyleri ayrı bir dünya zaten.

Cep yakmayacak sekilde bioblas şampuan uçlara biberiye yağı ve diplere zeytin yaģı. Cep yakıcak sekilde ise Vichy kirmizi sampuan ve uçlara Ashley joy saç yağı diplere de zeytin yağı. Önerilerim bunlar. Üst için tepelik peruklar da kullanılıyor stres yapmamak için kullanabilirsiniz stres de saç döker ♡♡

Cep yakmayacak sekilde bioblas şampuan uçlara biberiye yağı ve diplere zeytin yaģı. Cep yakıcak sekilde ise Vichy kirmizi sampuan ve uçlara Ashley joy saç yağı diplere de zeytin yağı. Önerilerim bunlar. Üst için tepelik peruklar da kullanılıyor stres yapmamak için kullanabilirsiniz stres de saç döker ♡♡
Teşekkür ederim ilgin için. Bioblas'ın Hacim için olan Kollagen Keratin Şampuanı değil mi? Ben Bioblas Forte kullanmıştım, dökülmemi biraz arttırdığı için kenara koymuştum, bu umarım arttırmaz. Henüz peruk takacak aşamada değil, zaten kıvırcık saçlarım o şekilde peruk uydurması da zor olur. Genel olarak daha havalı gözükürken, şimdi eski hacmi biraz azaldı, biraz daha sönük gözüküyor. Bu dökülme şampuanlarından çok şampuan denedim, kenara koydum, hacim için aynı şey olmasın bir danışayım demiştim.

Arkadaşlar, dolgunlaştırıcı, hacim veren ama tabi saçı tiftik tiftik kabartmayan, bildiğiniz, gerçekten işe yaradığını düşündüğünüz Saç Ürünü önerisi olan var mı? Şampuan, Saç Köpüğü, Krem, Maske... vs.
ürün olarak değil ama karışım olarak bebek şampuanı içine çam terebentin yağı koyuyorum saç masaş taraği ile yıkıyorum kurutma aşamasında saçlarımı baş aşağı sekilde kurutuyorum cok daha hacimli duruyor ve tüm gün aynı dolgunlukta tavsiye ederimm

Benim saçlarım dalgalı kabarmasını önlemek için urban'ın dalgalı saçlar için olan kremini kullanıyorum, ekstra olarak da hc markasının saç yağını kullanıyorum. Genel olarak başarılı ürünler olduğunu düşünüyorum

ürün olarak değil ama karışım olarak bebek şampuanı içine çam terebentin yağı koyuyorum saç masaş taraği ile yıkıyorum kurutma aşamasında saçlarımı baş aşağı sekilde kurutuyorum cok daha hacimli duruyor ve tüm gün aynı dolgunlukta tavsiye ederimm
Ben de bir kere çam terebentin yağı alıp şampuanın içine bir miktar karıştırmıştım. Fakat sonra katmayı bıraktım, iyi hatırlattın bir yerden tekrar çam terebentin yağı alıp kullanayım. Bir kutu şampuana, ne kadar çam terebentin yağı konuyordu?

Benim saçlarım dalgalı kabarmasını önlemek için urban'ın dalgalı saçlar için olan kremini kullanıyorum, ekstra olarak da hc markasının saç yağını kullanıyorum. Genel olarak başarılı ürünler olduğunu düşünüyorum
Ben saça hacim ya da dolgunluk vermek istediğim için Urban'ın Hyaluronik Asit ve Collagen içeren serisinin Durulanmayan Saç Bakım Kremini mi denesem diye düşündüm ama miktarları da çok az az, ben de Pantene'in Belirgin Bukleler 7/24 Durulanmayan Şekillendirici Kremini kullanıyorum, ama bana avuç avuç gidiyor, en azından 300 ml biraz daha bereketliydi. Pantene kullanıyorum ama işte saçlar biraz döküldüğüne, yine hala idare eder ama eskisi kadar kabarık gözükmüyor saçlarım. Ben de kabarık olmalarına alıştığıma şimdi dolgunlaştıcı, hacim verici ürünlere yöneleyim bari dedim. Dökülme karşıtı ürünlerde çok alıp alıp kenara koydum, şimdi biraz hacim isteyip bu ürünlere yönelince de deneme yanılma deyip, ideali buluncaya kadar kadar ev dolacak muhtemelen. :) Önce yatıştırmak için denemeler, sonra dökülme için denemeler, şimdi de hacimlendirme için.

Ya o dediğin fönlenen kalin telli saclarda oluyor diye biliyorum ben, ama dogal haliyse bilemem.
Arkadaşlar saçlarımın biraz azalmadan önceki kabarık, sadece Pantene 7/24 sürülmüş hali bu. Saçlarım kalın değil, ince telli, kıvırcık, elektriklenen saçlar. Şimdi de öyle açıklık falan yok, gayet idare ederler ama daha normal, bu fotoğrafa göre biraz daha basılmış bir kıvırcık saç görünümündeler. Ben böyle kabarık ve havalı alıştığım için tiftik tiftik elektriklenmiş çalı gibi hale getirmeyecek, hem eski hacimli görüntüsüne yaklaştıracak, hem de bukle yapacak, dolgunlaştırıcı bir ürün arıyorum. Çok şey mi istiyorum bilmiyorum, yani saç bir kere azalmış, eski hacmine kavuşmaz mı?

Eklentiler

• Snapshot_20180304_9.png
    Snapshot_20180304_9.png
    299,5 KB · Görüntüleme: 32
Arkadaşlar saçlarımın biraz azalmadan önceki kabarık, sadece Pantene 7/24 sürülmüş hali bu. Saçlarım kalın değil, ince telli, kıvırcık, elektriklenen saçlar. Şimdi de öyle açıklık falan yok, gayet idare ederler ama daha normal, bu fotoğrafa göre biraz daha basılmış bir kıvırcık saç görünümündeler. Ben böyle kabarık ve havalı alıştığım için tiftik tiftik elektriklenmiş çalı gibi hale getirmeyecek, hem eski hacimli görüntüsüne yaklaştıracak, hem de bukle yapacak, dolgunlaştırıcı bir ürün arıyorum. Çok şey mi istiyorum bilmiyorum, yani saç bir kere azalmış, eski hacmine kavuşmaz mı?
Kıvırcık saçın geninden midir neyindendir bilmem ama her kıvırcık fenomundaki saç kabarıyor, kabarmayan kıvırcık göremedim, belki örsen daha iyi olabilir.

Kıvırcık saçın geninden midir neyindendir bilmem ama her kıvırcık fenomundaki saç kabarıyor, kabarmayan kıvırcık göremedim, belki örsen daha iyi olabilir.
Bir yanlış anlaşılmaya sebep oldum sanırım, ben kabarmasıyla barışığım ve aradığım da hacimli olmaları ama bazı ürünler kabartacağım derken kıvırcık saçı dolgunlaştırmak yerine, keçe gibi elektriklenmiş yani buklelerin bozulduğu bir hale sokabiliyor, istemediğim bu. Yoksa eskisi gibi hacimli olmalarını istiyorum yine. Eskiden çok yatıştırmak için uğraşırdım, saç çok olduğuna çok kabarıyorlardı çünkü, örgü ve topuz yapmak o zamanlarda işe yarıyordu ama şimdi frize etmeden bukle bukle hacimlendirmek istiyorum. Benim derdimden ancak kıvırcık ve hadi bir nebze dalgalı saçları ve öyle en yakınları olanlar anlar sanırım. Yine de teşekkür ederim. :)

Benim sacim dalgali. Dogru urunu dogru sekilde kullaninca kivirciklar cogaliyor.

Sizin saciniza bayildim.
Curly girl urunleri arastirdiniz mi hic? Turkiyede ne var bilmiyorum, ben yurtdisindayim. Urun tavsiyesi yapamiyacagim

Benim sacim dalgali. Dogru urunu dogru sekilde kullaninca kivirciklar cogaliyor.

Sizin saciniza bayildim.
Curly girl urunleri arastirdiniz mi hic? Turkiyede ne var bilmiyorum, ben yurtdisindayim. Urun tavsiyesi yapamiyacagim
Curly Girl ürünlerini araştırmamıştım, araştırayım. Teşekkür ederim. Ama daha çok Silikonsuz ve Sülfatsız öneriyorlar sanırsam. Geçenlerde bir doktordan bir video izledim, bunun sülfatsız ve silikonsuz ürün önerisinin bir pazarlama taktiği olduğunu, silikonların yağlardan daha hafif olduğunu ve bunların zararlı olduğuna dair hiç bir bilimsel dayanağın olmadığını falan anlatıyordu.

Curly Girl ürünlerini araştırmamıştım, araştırayım. Teşekkür ederim. Ama daha çok Silikonsuz ve Sülfatsız öneriyorlar sanırsam. Geçenlerde bir doktordan bir video izledim, bunun sülfatsız ve silikonsuz ürün önerisinin bir pazarlama taktiği olduğunu, silikonların yağlardan daha hafif olduğunu ve bunların zararlı olduğuna dair hiç bir bilimsel dayanağın olmadığını falan anlatıyordu.
Ben sulfatli ve silikonlu sampuan kullaninca sacim hem yaglaniyor hem kepekliyor.

Kivircikmarket e bakmanizi tavsiye ederim.

Ben sulfatli ve silikonlu sampuan kullaninca sacim hem yaglaniyor hem kepekliyor.

Kivircikmarket e bakmanizi tavsiye ederim.
Kıvırcıkmarkete baktım da çok pahalı ürünler. Yani 200-300 ml bir Durulanmayan Krem yada Saç Köpüğü 1000-2000 TL arası. Türkiye'de daha uygun fiyatlı Sülfatsız Silikonsuz ürünler çıkarmaya başladılar, onlardan temin edebilirim ama uygulaması da kolay bir yöntem değil bunun haricinde, suyunu biraz alıp kendi kendine kurumasını beklersem benim boynum moynum fena tutulur. Yine de Sülfatsız Silikonsuz ürünlerden denemeyi düşünüyorum, sen yazdıktan sonra. Fakat şu Durulanmayan Kremi yada Saç Köpüğünü kullan saça çok güzel hacim veriyor diyen birileri olsaydı keşke...

X