Dolgunlaştırıcı Saç Ürünü önerisi olan var mı? Şampuan, Saç Köpüğü, Krem, Maske... vs.

Ayrica daha uzun sure saglikli duruyor sönmüyor sacim.
Günaydın, ben banyodan sonra Pantene 7/24 Belirgin Bukleler Durulanmayan Krem sürmeden yapamıyorum ama onda da "YETERİNCE SİLİKON" var gibi gözüküyor, sen Curly Girl Metod'u araştır deyince baktım, Silikonlar iddia ettiklerine göre saç dökülmesine de sebep olabiliyormuş, yani benim kan değerlerimde bir sıkıntı yok, belki de bu bol bol sürdüğüm Silikon bombası Durulanmayan Krem sebep oluyor. Ben yabancı sitelerden bakmıştım kıvırcık saçlar sıradan conditioner yani durulanan saç kremlerini leave-in gibi kullanabilir diyorlardı, o yüzden büyük boy sıradan saç kremini de şekillendirici niyetine kullanıyorum arada, mesela Gratis'in 1 litrelik ucuz olanlarını, Pantene Belirgin Buklelerden çok da bir farkı olmuyor. Ama örneğin 7/24'ün onarıcı olanı yani daha düz saçlılar için olanını denediğimde hiç iyi gelmemişti saçı çatır çatır yapmıştı. Buradan şuraya gelmek istiyorum yine Pantene Biyotin ve Gül içeren ama SİLİKONSUZ saç kremi de çıkarmış, hacim verici özellikteymiş onu denediğimde genelde sıradan saç kremleri saçıma düz saçlar için olan şekillendiricilerden iyi geldiğine, o da iyi gelebilir diye pozitif bir düşünceye sahibim, ama gelmeyebilir de. Yani benim için şekillendirici kremsiz bir seçenek pek olmadığına, bir de Silikonsuzunu bulmak başka türlü pek kolay olmayabilir. Bir de Urban'ın ürünleri var ama onun durulanmayan kremlerinin miktarı düşük bana göre, çünkü ben avuç avuç kullanıyorum kremleri, yine de Pantene'in Silikonsuz kremi iyi gelmezse, onlardan da denemeyi düşünüyorum arkasından.

Bugün evde bulduğum hacim vaad eden ürünlerle saçımı yıkayıp şekillendirdim. Önce ilk sefer Zigavus'un vitaminli mineralli Sarımsak Şampuanı, sonra ikinci yıkamada Dermokil'in Hacim verdiğini söyleyen Biotin Cafein Dökülme Karşıtı Şampuanı kullandım, ıslak saçımı Restorex'in Hacim veren Collagen Biotin Saç Kremiyle tarayıp duruladım. Şekillendirici olarak da Gratis'in Yasemin Saç Kremini kullandım, ki diğer iki diğer yağlı çeşidine göre daha hacim verir özelliği yazıyordu, arkasında değil ama netteki bilgisinde. Sonuç olarak ilk kurutmadan sonra olarak güzel ama çok ahım şahım hacimli olmayan bir görüntü elde ettim. Bu arada Gratis'in Yasemin Saç Kremi çok çok güzel kokuyor, kokusu orta derecede kalıcı ve KIVIRCIK SAÇLILAR İÇİN saçı güzel şekillendiriyor, tavsiye ederim ama öyle müthiş bir hacim vermiyor.

Ben de bir kere çam terebentin yağı alıp şampuanın içine bir miktar karıştırmıştım. Fakat sonra katmayı bıraktım, iyi hatırlattın bir yerden tekrar çam terebentin yağı alıp kullanayım. Bir kutu şampuana, ne kadar çam terebentin yağı konuyordu?
20 damla kadar yeterli diye biliyorum 🥹

20 damla kadar yeterli diye biliyorum 🥹
Çok teşekkür ederim. Ben de Pantene'in Biyotin Gül Hacim veren Sülfatsız Şampuanı ile Silikonsuz Saç Kremini denemeye karar verdim. Denebunu.com sitesindeki yorumları okuyunca umutluyum, yani hacim ve dolgunluk verir mi cidden bilmiyorum ama daha temiz içerikli ürünlerle doğal haliyle bukleleri daha düzelmiş, yumuşamış ve biraz da parlak saçlar elde edip, dökülmeyi de en azından azaltırsa müthiş olur gerçekten. Umutluyum bakalım. Alıp kullandıkça sonuçları yazarım. Hacimle ilgili ürün kullanan vardır ve daha çok yorum gelir diye ummuştum ama olsun, buradan deneme yanılmaya başlayayım. :)

Çok teşekkür ederim. Ben de Pantene'in Biyotin Gül Hacim veren Sülfatsız Şampuanı ile Silikonsuz Saç Kremini denemeye karar verdim. Denebunu.com sitesindeki yorumları okuyunca umutluyum, yani hacim ve dolgunluk verir mi cidden bilmiyorum ama daha temiz içerikli ürünlerle doğal haliyle bukleleri daha düzelmiş, yumuşamış ve biraz da parlak saçlar elde edip, dökülmeyi de en azından azaltırsa müthiş olur gerçekten. Umutluyum bakalım. Alıp kullandıkça sonuçları yazarım. Hacimle ilgili ürün kullanan vardır ve daha çok yorum gelir diye ummuştum ama olsun, buradan deneme yanılmaya başlayayım. :)
Umarım gönlünüzce dilediğiniz saçlara ulasirsiniz😘🥹❤️❤️

Bugün Pantene'in Biyotin Gül Hacim veren Sülfatsız Şampuanı ile Silikonsuz Saç Kremini denedim. Ben Saç Kremini şekillendirici olarak kullandım ve aldığım sonuç gerçekten hacimli ama biraz hışır hışır saçlar yani sanki kremle saç jölesini biraz karıştırmışım ve saçıma sürmüşüm gibi bir his. Muhtemelen silikon olmadığı için silikonun vereceği yumuşaklık hissi yok ve hacim vermesi adına biraz hışırtık yaptı. Şampuanına gelince sülfatsız şampuanlar genelde köpürmüyormuş ama bu köpürdü ama tabiki yine de diğer bildiğimiz şampuanlar kadar değil, bu durumda köpürtme düzeyi orta denilebilir.

Ben iddia edilen doğru mu bilmem ama sülfatın AŞINDIRICILIĞI ve silikonun saçın ve saç derisinin nefes ve nem almasını, geçirgenliğini engelleyen TIKAYICILIĞINDAN kurtulmak yani bir şekilde bozulmuş, yıpranmış saçımı temiz olduğu iddia edilen içerikle İYİLEŞTİRMEK adına bu ürünü ve sonrasında denemek istediğim benzer sülfatsız ve silikonsuz ürünlere devam etmek istiyorum.

Bugün Pantene'in Biyotin Gül Hacim veren Sülfatsız Şampuanı ile Silikonsuz Saç Kremini denedim. Ben Saç Kremini şekillendirici olarak kullandım ve aldığım sonuç gerçekten hacimli ama biraz hışır hışır saçlar yani sanki kremle saç jölesini biraz karıştırmışım ve saçıma sürmüşüm gibi bir his. Muhtemelen silikon olmadığı için silikonun vereceği yumuşaklık hissi yok ve hacim vermesi adına biraz hışırtık yaptı. Şampuanına gelince sülfatsız şampuanlar genelde köpürmüyormuş ama bu köpürdü ama tabiki yine de diğer bildiğimiz şampuanlar kadar değil, bu durumda köpürtme düzeyi orta denilebilir.

Ben iddia edilen doğru mu bilmem ama sülfatın AŞINDIRICILIĞI ve silikonun saçın ve saç derisinin nefes ve nem almasını, geçirgenliğini engelleyen TIKAYICILIĞINDAN kurtulmak yani bir şekilde bozulmuş, yıpranmış saçımı temiz olduğu iddia edilen içerikle İYİLEŞTİRMEK adına bu ürünü ve sonrasında denemek istediğim benzer sülfatsız ve silikonsuz ürünlere devam etmek istiyorum.
Serinin Saç Kremini şekillendirici olarak kullandığımı söylemiştim yada Durulanmayan Krem olarak, yabancı sitelerden okuduğuma göre sıradan herhangi bir saç kreminin böyle bir kullanımını ancak kıvırcık saçlılar yapabiliyormuş yada kıvırcık saçlıların saçına zararı olmuyormuş onu da belirteyim, sonra saçınız kıvırcık olmayıp saçınızın yağ dengesi falan bozulmasın.

Şekillendirici Krem yerine saçıma Gratis'ten gayet ekonomik aldığım 300 ml Redist Saç Köpüğü kullandım, çok güzel hacim verdi ve yumuşak yaptı ama dışarı çıktım, biraz rüzgar da vardı, saçımın şekli 1 gün içinde bozuldu, belki de köpüğü daha fazla kullanmam gerekiyor.

Merhaba arkadaşlar, daha önce Redist Saç Köpüğü kullanmıştım ama çabuk bozulmuştu. Saç Köpüğüne bir şans daha verip, miktarını daha fazla kullandım ve saçıma çok zor bozulacak, tane tane belirgin bukleler halinde şekil verdi. Ben ilk kullandığımda üzerinde bir mandalina büyüklüğünde uygulayın yazıyordu, benim saçım uzun, kabarık, kıvırcık olunca 2 mandalina büyüklüğünde kullandım ama o bile bana yetersiz gelmiş, 2 sefer avcumu portakal ya da greyfurt büyüklüğünde, tepeleme ne kadar alıyorsa doldurup kullandım, bana ancak yeterli geliyormuş bu kadarı.

Yani sonuç olarak Saç Köpüğünü uzun kıvırcık saçıma BOL BOL kullanınca çok güzel oldu.

buuu 🧡🧡 sadece bunu ve aynı markanın saç yağını kullanıyor. ekstra hiçbir sey yok ve müq müqq

Eklentiler

• IMG_1872.png
    IMG_1872.png
    171,2 KB · Görüntüleme: 11
Bunu kullanıyorum. İçine saç serumu da ekledim. Aşırı parlak ve hacimli duruyor

Eklentiler

• Screenshot_2024-03-27-18-10-40-540_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-03-27-18-10-40-540_trendyol.com.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 10
X