Düğünüm olmadan 2 ay önce..

böyle her şeyi unutmaz çetelesini tutarsan ne huzurun olur ne mutlu bir evliliğin.

kocan yanındaymış seni anlıyormuş. daha en istiyorsun.. millet bunları çekiyor bir de üstüne ailesini savunan kocayı çekiyor.

cahille cahil olma bırak ya..

tamam pek çok maddede dediğin gibiyse haklısın. ama belli ki karşında cahil çirkef seviyesiz bir aile var. en güzel yıllarını heba mı edeceksin..

eşin ses etmiyorsa annene yolluyorsa daha ne.. sonradan değişir mi vs diye hayal kurup ziyan etme en güzel yıllarını. sen adama huzur ver ki sana yaklaşsın.. huzuru sakinliği mutluluğu evinde bulsun. Zaten belli ki arkanda duran birisi.. uzatma büyütme..

eşine ısıtıp ısıtıp sunma bunları. affetmiyorsan da geride bırak..şuandaki huzurundan daha önemli değil tereyağı veya altınlar kimle sayıldı..

benimkilerde altın altın dedi.. set met beğendiğim ne varsa düğünde taktılar. Onlara minnet etmemi istediler. Eşim ödedi hepsini sonra.. iki yıl borç ödedik.

hiç ama hiç umrumda değil. seviyeleri olsa bir küçük altın takar kendi takar. Veya takamıyorsa da insan olsun kafi..

Ben geride bıraktım. Şuandaki mutluluğumdan önemli değil.

ısıtıp ısıtıp adamın başının etini yersen şansını zorlarsan kapının önünde bulursun kendini.

Çünkü adam ortada bir yandan ailesi çekiştiriyor bir yandan sen. patlayacak ailesini seçecek.. ana ata atılmaz.. seni gözden çıkarır. çok az erkek hanımını seçer.

kendi akıl sağlığın için.. yarın anne olacaksın çocuk yetiştireceksin.. takma böyle geçmişe. bugün araya mesafe koy. Karıştırma hayatınıza. çatlayıp patlasınlar. bırak..

1) tereyağı mevzusu saçmalık.. insanlara hediye etmediğin şeyi ne diye evine, buzdolabına emanet verirsin?
Belki de onlara aldığını düşündüler. Bir de bağırıp cagirmissin aldilar diye..deger mi yahu kendini dusurmeye? aldilarsa aldilar. Helali hos olsun der geçerdim.
Götürüp kendi adına bırakacaksan bunun da usulü var, onlara da alırsın, onlara vereceğini verir, bunu da ev esyam yerlessin alirim dersin..
Onlara 100gr kendine 1 kilo degil, bayaga bayaga esit alirsin.. Maşallah takıya altına gelince her şey adete uygun, ama geri kalan yok.

4) sımsıkı kapa avucunu, aman diyim açma.
Adeten 1 altın vermişler, Ki burada maksat adet yerini bulsundur, ne koparsam kardir degil.
digerini de ISRARLARIN sonucu açmamış kendini rezil etmişsin ya, 20 lira sana en güzel cevap olmuş..ve evet ben de açgözlü olduğunu düşündüm.

Diğerlerine bir şey diyemiyorum cunku bilmiyorum. Biz de takıların anons edilmesi, sayılması vs öyle şeyler yok.

8) senin ailen her ay bir hafta kalacağın kadar uzakta, balayı dönüsü yoldan geçerken uğradıysanız eyvallah, ama kayınvalide şehrine gidip, onu görmeden, tekrar yola çıkıp annene gittiyseniz, biraz yok saymış oldunuz
Ama tabi siz de haklısınız. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Sizi altına boğsaydı önceliği olurdu.

Vazgeçtim anons meselesine geri donecegim,

5) Kayınpeder yokmuş, kayınvalide yalnızmış, ekonomik olarak kayinpederden hanlar saraylar kalmadiysa nasil altin alip dugun yapacakti? o Kolunuza takip kocam diye dolastirdiginiz adam kendi kendine büyümedi. Usulen annesine 1-2 bilezik o takmış gibi verebilirdi kadının basını eğmemek için, belli ki cevrenizde önemli böyle şeyler.
Ama sevgili karicigi izin vermedi.🤗
Dikkat et de hayatta bazı yaptıkların sana acı şekilde dönmesin.

Madem eşinle mutlusun, geçinip gidin işte.. unut bunları. Her şey senin dediğin gibi olmuş zaten, gecenin köründe neyi dert ettin onu da anlamadım.

Onların yaptığı çoğu şey yanlış tamam ama sizin de tepkileriniz çok ekstrem bence. Eşiniz o kadar yanınızdayken bazı şeyleri onun için görmezden gelebilirsiniz. Tereyağı bilmem ne yani, tamam çok ayıp yaptıkları ama en fazla ince bi laf dokundurulur, bağırıp çağırmak nedir? Kınada altın için ısrar etmek... 🤦🏻‍♀️ Bunu zaten hiç anlamayacağım yani. Ben ille takın ille takın diye kendimi düşürdükten sonra takılacak olanın ne değeri var? Ayrıca ben olsam düğün öncesi evimde kimseyi yatırmazdım. Bu kadar olay büyüyorsa da cahille cahil olup adamı bayıltana kadar kavga etmezdim. Eşiniz ne güzel toleransı yüksek bi adam. Siz de onun için biraz kendinize hakim olun bence.

Masallah eşinize. Eşin yanindaysan takma görme boşver senden uzak ne yaparlarsa yapsınlar. Oğulları gitsin gelsin yeter
Benim esimde kendi gidiyor geliyor ama rahatsiz oluyorum ben. Aslinda gitmesinden degil annesinin çağırmasından. Anneler çağırır mı gerçekten? Gel diye .. bana tuhaf geliyor ne bileyim. Benden uzak olsun da cagirsin gerci aman :)

Benim esimde kendi gidiyor geliyor ama rahatsiz oluyorum ben. Aslinda gitmesinden degil annesinin çağırmasından. Anneler çağırır mı gerçekten? Gel diye .. bana tuhaf geliyor ne bileyim. Benden uzak olsun da cagirsin gerci aman :)

Yahu bir anne evladını neden çağırmasın? :’) Siz de anne olacakmışsınız, oğluşunuz hayırlısıyla doğsun bakalım böyle düşünmeye devam edebilecek misiniz?

Yahu bir anne evladını neden çağırmasın? :’) Siz de anne olacakmışsınız, oğluşunuz hayırlısıyla doğsun bakalım böyle düşünmeye devam edebilecek misiniz?
Bilmem. Ben kendi ailemle görüşmüyorum zaten. Ancak görüştüğüm zaman da cagırmıyorlardı beni. Bence çağırmak saçma. Evlat zaten annesini gider cok istiyorsa ziyarete :)

Esin neden boynunu büküyor anlamadim. Sana karşı iyiyse ve ya senin arkanda duruyorsa her neyse,bu senin sevmedigin insanlarla (görümce,gorumcenin çocukları,kv) bir araya gelecegin anlamina mi geliyor?
Bende bunu anlamiyorum. Ne alaka yani?
Insanin kendine saygısı varsa zaten kendi kul hakkına girmez.
Bir de yeni evlisin ayda 1 kez 1 haftaligina kendi ailenin yanina gitmek ne bunu hic anlamadim
Millet senelerce kmlerce uzaklarda kari koca calisiyor senede 2 kez ailesini görürse görüyor bir yeri de eksilmiyor ama yeni gelin hanımlarda bu annecilik olayi baslamis herhalde erkek tarafını catlatmanin yeni yolu?
Bide bunlari neden dusunuyorsun anlamadim olan olmus biten bitmis.
Yapacak bisey varmi?
Zaten görüşmüyormussunuz da eeee?
Sorun ne?

Bence de ya. Bize onların memleketten hediye gelen erzak vardı kv yemiş bunu yaptığı hoş değil ama kendimi küçültüp de bunun için laf etmem asla. Gider alırım aç değilim, açık değilim. Yediyse yedi. Bağırmak nedir ya utanır insan.

Adamın olduğu şehre gidip onu saymayıp kendi evine gitmek de ayıp o zaman bana göre. O ev açılmamış sonuçta. Ben de aynı durumda olsam rahatsız olurum. Benim kv, kp de kendi misafir etti herkesi. Ölmedik yerde yattık diye de.

Elini açmak da birine çeyrek koymuşlar aç gözlülük 2.ye de istemek. Kendinizi bilin biraz.

Ben de şehir dışındayım ayda 1 hafta aileme gelmem. Evine ısınamamış imajı oluşturdu kafamda şu hareket. Giderim, görürüm, eşim de gelir ama kendimi sabitlemem.

Altın, set kaç para olmuş ben aileden beklemeyi saçma buluyorum. Benim de eşim yaptı her şeyimi bunun için hiç laf etmedim. Hatta hoşuma gidiyor. 30 yaşında adamla evleniyorum arkasını anası babası mı toplayacak. Biraz ayakta durmayı öğrensin herkes. İstiyorum, al, takmadılar, yapmadılar 5 yaş krizi tamamen. Ki düğünde o şunu taktı bu bunu taktı diye de söyletmek tamamen görgüsüzlük. Kadın yapmadığı şeye yapmış gibi gözükmek istemesinde haksız sadece.

Altınını kendi ailene bırakmışsın, eşinin ailesine bıraksaydın ne olacaktı acaba? Bir de ona çıldırırdınız eminim.

Halı almaya giderken annen neden kv evinde oturamadı 1 saat? Milleti düşman görüyorsunuz sadece. Sonra ne diye beklentiye giriyorsunuz paraya pula garip. Tabii ki sevilmezsiniz.

Olgunluk sıfır eşinizde de sizde de. O sebeple iyi anlaşıyor olabilirsiniz. Ben çekemezdim, eşim de beni çekemezdi.

Seni yok sayanları sen de yok say. Fazla muhattap olma. Gerektiği zaman, gerektiği kadar görüş. Zaten bu kadar rezillikten sonra insan istese de içi almaz ki görüşmeyi.

Merhaba lütfen dalga geçecek, azarlayacak ve saçma yorum yapacaklar öncelikle rica ediyorum yazmasın..
Benim bir derdim var tabi ki Rabbim büyük dertler vermesin. Ben sadece sizin başınıza gelse böyle bir durumda davranışınız ne olurdu diyerek maddeler yazarak başlıyorum..
1.ben nişanlıyken memlekete dayımın cenazesine gitmiştik dönüşte köyden tereyağ peynir flan getirmiştik eşimin ailesinin bulunduğu evdeki buzdolabına koyduk ve 1 ay sonra bizim beyaz eşyalar evimize monte edilecekti o yüzden kv nin evine koyduk. Kv benim getirdiğim tereyağını kızlarına paylaştırmış bende doğal olarak bağırdım çağırdım
2.benim düğün tarihim görümcemin kızının düğün tarihinden 3 hafta öncesiydi sırf onlardan önce oluyor düğünümüz diye bizim nikahımıza gelmedi tebrikte etmedi görümce ama eşimle arası bozuldu aylarca konuşmadı .. Sonra hiç arayıp sormadı kınaya düğüne geldi
3.biz eşya alırken ana baba kimse gelmedi ama halı almaya giderken kvyi götürmedim (annem gelmişti ama mecburen çünkü annemi koyabileceğim yer yoktu ben şehir dışına gelin gittim) annesi gitmişte kv niye gitmemiş diye küstü
4.kına zamanında eşimin abisinden başkası ilgilenmedi kv ve görümceler sanki misafirlik düğününe gidiyor gibi geldiler kıçının üstünden kalkmadılar. Kına da takı takılırken bile takı flan takmadılar. Bende iki elimi açmak istemedim bir avucuma çeyrek koydular diğer avucuma ısrarlarım sonucunda 20 TL verdiler. Bir de üstüne laf söylediler ben açgözlüymüşüm böyle adet mi olurmuş dedi görümce..
5.düğün de takı takılırken benim bütün bilezik ve kolye küpe setimi eşim kredi çekerek aldı krediyle düğün yaptık ben bu takıları kv taktı dedirtecekmişim. Ben kesnlkle olmaz dedim. Damattan şu kadar adet bilezik diye söylettirdiğim için düğünde akrabalar beni kınamış. İyi de eşim taktı onları kv değil..
6,bizim düğün adetlerinde takıdan sonra gelin ve damat tarafından birer kişi gelin odasına gider takılar sayılır ama öyle bişy yapmadılar takıyı kendileri saydı kardeşimin nişanlısı gitmişti onu odadan dışarıya kovmuşlar

7,,balayına giderken bütün bu olanlardan sonra ben takıları aldım anneme verdim dönüşte alırım diye kv buna da laf yaptı

8.balayından sonra eşimin isteğiyle önce benim aileme el öpmeye gittik sonra eşimin annesine gittik kp yok rahmetli olmuş :KK43: önce benim aileme gittik diye yine laf söylendi

9.ben şehir dışına gelin gittiğim için eşim beni her ay 1 haftalığına ailemin yanına gönderiyor ben ailemin yanına gittim diye yine laf söylediler

10.eşimin yeğenleri geçen hafta bize gelmiş ben evde yoktum bina da bağıra çağıra benim hakkımda laf söylemişler zaten misafir sevmiyor zaten dayımı baştan çıkardı flan filan

11.ben düğünden bir gün önce ailemin evinden gelin çıktım ve kv nin evinde kalmadım çünkü teyzem ve gelinimiz benimle birlikte geldi kendi evime kalmak istedim abisi olay çıkardı bende karşılık verince ailemde beni savununca adam baygınlık geçirdi evimde. Hep benim dediğim olsun tiplerinden biri..
Aslında sayılacak madde çokta.. Aileme anlatamıyorum derdimi çünkü biz gerçekten çok ama çok severek evlendik çok badireler atlattık ailem aslında bu olayları biliyor ama ben hiç bir zaman zoruma gitmişte ağlamışım olarak aksettirmedim aileme çünkü ben kendim istedim evlendim sen kendin yaptın demesinler diye derdimi aileme anlatamadım bu arada evleneli 4 ay oluyor. Eşim beni savunuyor ailesine karşı. Benimle beraber vakit geçiriyor yemek yapıyor temizlik yapıyor ben ailemin yanına gidip geliyorum flan diye kıskandılar kv eşimi aradı öyle bir gelinim yok artık dedi. Ben de ailesine karşı tepkiliyim kimseye gidip gelmiyorum onlar da bana gelemiyor kabul etmiyorum. Ama eşim benim boynumu büküyor o benim her istediğimi yapıyor bir kere bile of demedi kavga etmedik eşim için bazı şeyleri görmezden geleyim diyorum ama inatçılığım buna el vermiyor siz olsaydınız tepkili mi olurdunuz yoksa sineye mi çekerdiniz şuan bile ağlayarak yazıyorum lütfen dalga geçmeyin. Eşim benim destekçim hep onun omzunda ağlıyorum ama inş ilerleyen senelerde eşimin aklına giripte mutsuz etmezler

* Oncelikle tereyagını onlaramı getirdiginizi anladı acaba ?
*Görümcenin dügüne gelmemesi ayip olmuş.
*Şu mobilya olayinda gelmek istenelerine anlam veremiyorum. Resmen kafa karışıklıgı, sahsen ben dügunümde ne kendi annemi nede eşimin ailesini götürdüm ayrım yapıldıgını düsünmüş olabilirler.
*Dügunde yabancı gibi oturmaları ayip olmuş, insan hep kotü hatırliyor böyle olunca kimse yapıci degilmiş bu bir gercek herkes alttan alınmak istemiş. El acmayi anlarımda sende neden 2 avcunu acmadin ki canm arada tatsızlik varmış buda buyümeye tuz biber olmuş 1ine ceyrek koymuşlar işte hatalar iki taraftada var sanki;
*Birde şu olayı anlamiyorum o takmış bu takmış nedir bu yarış arkadaş, sizin icin demiyorum aynısını benim kayinwalidemde yaptı çünkü banada yapmadıgı sey icin kayinwalidem şunu yapti bunu yapti diye at dedi. Pardonda o insanlar sormayacak mi bana hani nerde diye dedigimde; pişkin pişkin benim kayinwalidemde yapmadı ama ben şunu yaptı bunu yapti diye söyledim dedi. O senin suçun ben yalan söyleyemem dedim sustu.
*Birde şu sıra mevzusunu anlamıyorum. Malasef bütun ailelerde var eskilerde bu boyleymiş yaa onlarda kabullenemiyor illaki ilk erkek evine gidilecek, biz sehir dısında yaşamamıza ragmen her geldigimizde birine gidiyoruz. Bir gittigimizde esimin ailesine gidersek 2ci gittigimizde benim aileme gidiyoruz, ama kayınpeder esime dedi birkere esimde birsefer size ilk geliyorsak bir seferde onlara gidiyoruz. Aradaki dengeyi bulmak lazım eşin mudahale ederken sen karışma esim hep der ben ailemle kötü olurum ben ogullarıyım ama sen olma der sen yinede 1 adim geride durmaya bak abla tavsiyesi :)
*Aile konusundada gitmene eşin razıysa kimseye laf söylemek duşmez bence
*Yigenlerini hic kafana takma üzulme daha yeni evlisin bunları düsunerek evliliginin guzel gunlerini hebaa etme
* Ailenede her olumsuzlugu anlatma canm. Ister istemez kimi ailelerde bir uzaklaşma oluyor kopmasinlar sonucta Eşinin ailesi senin ailen nekadar senin icin degerliyse, onun aileside nekadar hatada yapsalarsa yapsın atılmıyor.

Merhaba lütfen dalga geçecek, azarlayacak ve saçma yorum yapacaklar öncelikle rica ediyorum yazmasın..
Benim bir derdim var tabi ki Rabbim büyük dertler vermesin. Ben sadece sizin başınıza gelse böyle bir durumda davranışınız ne olurdu diyerek maddeler yazarak başlıyorum..
1.ben nişanlıyken memlekete dayımın cenazesine gitmiştik dönüşte köyden tereyağ peynir flan getirmiştik eşimin ailesinin bulunduğu evdeki buzdolabına koyduk ve 1 ay sonra bizim beyaz eşyalar evimize monte edilecekti o yüzden kv nin evine koyduk. Kv benim getirdiğim tereyağını kızlarına paylaştırmış bende doğal olarak bağırdım çağırdım
2.benim düğün tarihim görümcemin kızının düğün tarihinden 3 hafta öncesiydi sırf onlardan önce oluyor düğünümüz diye bizim nikahımıza gelmedi tebrikte etmedi görümce ama eşimle arası bozuldu aylarca konuşmadı .. Sonra hiç arayıp sormadı kınaya düğüne geldi
3.biz eşya alırken ana baba kimse gelmedi ama halı almaya giderken kvyi götürmedim (annem gelmişti ama mecburen çünkü annemi koyabileceğim yer yoktu ben şehir dışına gelin gittim) annesi gitmişte kv niye gitmemiş diye küstü
4.kına zamanında eşimin abisinden başkası ilgilenmedi kv ve görümceler sanki misafirlik düğününe gidiyor gibi geldiler kıçının üstünden kalkmadılar. Kına da takı takılırken bile takı flan takmadılar. Bende iki elimi açmak istemedim bir avucuma çeyrek koydular diğer avucuma ısrarlarım sonucunda 20 TL verdiler. Bir de üstüne laf söylediler ben açgözlüymüşüm böyle adet mi olurmuş dedi görümce..
5.düğün de takı takılırken benim bütün bilezik ve kolye küpe setimi eşim kredi çekerek aldı krediyle düğün yaptık ben bu takıları kv taktı dedirtecekmişim. Ben kesnlkle olmaz dedim. Damattan şu kadar adet bilezik diye söylettirdiğim için düğünde akrabalar beni kınamış. İyi de eşim taktı onları kv değil..
6,bizim düğün adetlerinde takıdan sonra gelin ve damat tarafından birer kişi gelin odasına gider takılar sayılır ama öyle bişy yapmadılar takıyı kendileri saydı kardeşimin nişanlısı gitmişti onu odadan dışarıya kovmuşlar

7,,balayına giderken bütün bu olanlardan sonra ben takıları aldım anneme verdim dönüşte alırım diye kv buna da laf yaptı

8.balayından sonra eşimin isteğiyle önce benim aileme el öpmeye gittik sonra eşimin annesine gittik kp yok rahmetli olmuş :KK43: önce benim aileme gittik diye yine laf söylendi

9.ben şehir dışına gelin gittiğim için eşim beni her ay 1 haftalığına ailemin yanına gönderiyor ben ailemin yanına gittim diye yine laf söylediler

10.eşimin yeğenleri geçen hafta bize gelmiş ben evde yoktum bina da bağıra çağıra benim hakkımda laf söylemişler zaten misafir sevmiyor zaten dayımı baştan çıkardı flan filan

11.ben düğünden bir gün önce ailemin evinden gelin çıktım ve kv nin evinde kalmadım çünkü teyzem ve gelinimiz benimle birlikte geldi kendi evime kalmak istedim abisi olay çıkardı bende karşılık verince ailemde beni savununca adam baygınlık geçirdi evimde. Hep benim dediğim olsun tiplerinden biri..
Aslında sayılacak madde çokta.. Aileme anlatamıyorum derdimi çünkü biz gerçekten çok ama çok severek evlendik çok badireler atlattık ailem aslında bu olayları biliyor ama ben hiç bir zaman zoruma gitmişte ağlamışım olarak aksettirmedim aileme çünkü ben kendim istedim evlendim sen kendin yaptın demesinler diye derdimi aileme anlatamadım bu arada evleneli 4 ay oluyor. Eşim beni savunuyor ailesine karşı. Benimle beraber vakit geçiriyor yemek yapıyor temizlik yapıyor ben ailemin yanına gidip geliyorum flan diye kıskandılar kv eşimi aradı öyle bir gelinim yok artık dedi. Ben de ailesine karşı tepkiliyim kimseye gidip gelmiyorum onlar da bana gelemiyor kabul etmiyorum. Ama eşim benim boynumu büküyor o benim her istediğimi yapıyor bir kere bile of demedi kavga etmedik eşim için bazı şeyleri görmezden geleyim diyorum ama inatçılığım buna el vermiyor siz olsaydınız tepkili mi olurdunuz yoksa sineye mi çekerdiniz şuan bile ağlayarak yazıyorum lütfen dalga geçmeyin. Eşim benim destekçim hep onun omzunda ağlıyorum ama inş ilerleyen senelerde eşimin aklına giripte mutsuz etmezler

Tamamen haksız değilsiniz. Ama tamamen haklı da değilsiniz. En azından şu tereyağı mevzusunda, altınlardan bir kısmını kayınvalide adına takma mevzusunda, kına gecesinde avuç açmama mevzusunda siz haksızsınız. Bahsettiğinize göre kayın aileniz biraz değişikmiş kabul. Ama özellikle bu 3 konuda kusura bakmayın onların ayarına düşmüşsünüz siz de.

Ne güzel eşiniz destekmiş size. Burda ne konular okuyoruz, gerçek hayatta ne örnekler görüyoruz eşlerini umursamayıp kız kardeş, anne sözüyle hareket eden erkeklerle alakalı. Siz eşinizin ailesiyle ilgili sürekli olumsuz konuşmadıkça, bu konuları devamlı ısıtıp ısıtıp gündeme getirmedikçe adam kolay kolay dur ben biraz da annemin lafını dinleyeyim demez. Evliliğinize odaklanın. Yeni evli olmanın keyfini çıkarın. İnada bindirip şu güzel zamanlarınızı zehir etmeyin kendinize.

Bu arada elbette denemişsinizdir ama şu an evli halinizle daha farklı olur. Kayınvalidenizle aranızdaki mesafenizi kaldırmadan iyi olmayı deneyin bi. Ne bileyim bir ufacık hediye alın kendisine, bir kek çırpıp eşinizi de alıp çaya uğrayın. Belli mi olur kadının kalbi ısınır belki. En azından eşinizi de mutlu etmiş olursunuz.

Çağırır vallahi bizimkini bi görsen gece gündüz bilmez arar gel der hepde işi düştüğünde 😁

Dikkatimi çeken bir nokta var. İsterseniz Yeni Zelanda’ya gelin gitmiş olun bir ayda bir hafta kendi ailenizde kalmanız çok fazla, böyle evlilik olmaz. Kayınvalidenin elbette karışmaya hakkı yok kimseye laf düşmez ama ben yıllardır evli bir kadın olarak tavsiye amaçlı söylüyorum bunu size.

Sizin de hatalı olduğunuz yerler var hiçbir olayda tek taraf hatalı değildir. Örneğin kınada el açma konusunda hatalısınız. Sizin bu kadar ısrarcı olmanız hoş değil. Hala damattan gelin şu kadar altın diye anons kaldığını şimdi öğreniyorum. Kayınvalide taktı deseniz ne değişirdi neden meseleyi bu kadar inada bindirdiniz? Çok mu önemli ilk kime gidildiği? Eşinizin hatrına kayınvalideye gitseniz ne olurdu hem aynı şehirdeymişsiniz. Özellikle basit şeylerde yapıcılık 0. Tamam eş ailesi normal değil onlar da beter insanlar. Sizin yaptığınız içinde yaşamak değil, sinsilik gibi duruyor. Size yapılan yanlışı söylediğinizde saygısız olmazsınız. Söylemek var söylemek var. Siz burda mağdur konumunda gibi davranıyorsunuz ama değilsiniz. Zaten her istediğinizi yaptırmışsınız, eşiniz arkanızda o zaman sorun ne?

Son düzenleme:
Eşime olan saygımdan bir kere bile hiç birini arayıp laf söylemedim kişilik olarakta herşeyi içinde yaşayan biriyim belli etmem ağlasamda kendi kendime ağlarım
Sen mi icinde yaşayan birisin güldürme. Gayet cat cat herşeyi yapmışsın. Ha iyiki de yapmışsın ama ben burda seni magdur olmuş görmedim gayet hakkını aramışsın ve almışsın. Dişlisin yani. Eşinin de pasifliği eklenince kraliçe sensin. Derdin yok bence. Sinir olup ağlama. Gelsinler mi gelmesinler mo diye soruyorsan esin istiyorsa nadiren gelsinler bence

X