Dul çocuklu bir bayanla, bekar bir erkek beraberliği olabilir mi?

çok zor bi durum kızlar allahtan artık hayırlısını istiyorum karşıma çıkanlar kullanmak istiyolar onun için ciddi olan biriyle olup evlenmek istiyorum artık insanlarımız erkeklerimiz çok şerefsiz olmuş ya da durumumdan bana öle yaklaşıyolar ama kendi anaları bacıları yokmu bu insanların ya ilk başta çok efendi oluyolar sonra .ok tatlısın seni istiyorum demeye başlıyolar bıktım artıkk erkeklerdennn

Canim olur ama söyle birsey var.
Sen bir kere evlenmis, cocuk yapmis, esinden ayrilarak sancili bir dönemden gecmissin.
Yasadigin seyler kolay seyler degil, hayatin zor taraflarindan biriyle yüzlesmissin.
Simdi bekar ve cocuksuz bir erkek senin yasadiginin ne kadarini yasamis bu var.
Bekara kari bosamak kolay derler, alt tarafi bir kac ciktigi kizdan ayrilmistir.
Sen hem anne oldugun hemde böyle zor bir sürecten gectigin icin o kisiye göre kisilik olarak daha olgunsundur belki.
Birde erkek tarafinin ailesi var. Bekar bir erkege evlenip ayrilmis, birde cocugu olan bir bayani almaya cekinirler genelde(cok sacmadir ama böyledir). Sen birde bunlarla yüzleseceksin, ailesine kendini istemeyrekte olsa belk bilincsiz "ben kötü degilim" diye ispat etmek isteyeceksin.

Isin asli su. Olmaz diye birsey yok bu dünyada. Hersey olur. Fakat gercekleride elden brakmamak gerekir. Bu beyle evliligi düsünüyorsan, isi ilerletmeden istihare namazina yatmani tavsiye ederim. Kuskusuz ki Allah neyin hayirli neyin hayirsiz oldugunu biz insanlardan cok daha iyi bilendir.

Keske olur diye yorum yapabilsem ama olmaz..
Bende bu soruyu zamaninda burda sormustum. konu açmistim
kimi olur kimi olmaz dedi.. ve zaman gösterdiki olmuyor
Sevsenizde birbirinizi bu baska bisey,
Herkes dengine varsin, bu gercegi degistiremeyiz..
Onun çocugu yoksa anlamasi çok zor , örnekler vermek isterdim ama çikacagim
Hos çocugu olanlarda anlamayabiliyor
Böyle bakarsak olaya konunun gidishati degisir
Yinede sen en basta uygun olmasina sartlarin esit olmasina dikkat et
Damdan düsenin halinden damdan düsen anlar :)

çok zor bi durum kızlar allahtan artık hayırlısını istiyorum karşıma çıkanlar kullanmak istiyolar onun için ciddi olan biriyle olup evlenmek istiyorum artık insanlarımız erkeklerimiz çok şerefsiz olmuş ya da durumumdan bana öle yaklaşıyolar ama kendi anaları bacıları yokmu bu insanların ya ilk başta çok efendi oluyolar sonra .ok tatlısın seni istiyorum demeye başlıyolar bıktım artıkk erkeklerdennn

canım erkekler çok şerefsiz.sakın kendini kullandırtma.ben evliyim ama bana bile çok rahat asılanlar oluyor.eskiden bir "delikanlılık" kavramı vardı artık onun da içini boşalttılar.erkeklerin hiç bir değer yargısı yok artık emin olabilirsin hepsi uçkurunun derdinde.
geçen bir kız arkadaşım bir çocukla tanıştı kısa sürede beraber oldular,sonra çocuk aramaz olmuş kız onu arayınca "ben gelemiyecem çok istiyorsan bir arkadaşımı yollayım" demiş.düşünebiliyor musun ne kadar ağır bir laf.ben bunu dinlerken bile çok utandım,kötü oldum.onun için tavrını net koy.

olur tabi niye olmasın benim çok yakın bi akrabam 2 çocuğuyla eşinden ayrıldı çocukları küçüktü biri 3 yaşında biri 6-7 aylık falandı.çalışmıyorduda çocuklarıyla ailesinin yanına döndü yıllar geçti çocuklar okula başladı daha önce evlenmemiş biriyle evlendi çocukların okulunda çalışıyordu.ama evlendiği kişi yurtta büyümüştü anne ve babasıyla görüşmüyordu öyle olmasaydı evlenmezdi belkide sanki kendi çocuklarıymış gibi davranıyor çok iyiler .4 yıllık evliler 1 çocukları daha oldu mutlular.

olur neden olmasin ama karsidaki insanin yapisi cok önemli bu konuda..bir tandiigmiz tatilde bir yüzbasiyla tanismisti,kendisi esinden ayrilmis bir cocugu vardi..evlendiler gercekten mutlular ya da öyle görüyoruz bilmiyorum..
ama en cok bu konuda üzüldügüm bayanin kücük kizi vardi o annesine,anne benim icin kardesim de,sana birsey demesinler demesiydi..ama herkes gercekleri bildigi sürece insallah karisdaki kiside iyiyse neden olmasin

Benim eski müdürümün eşinin 3 yaşında kızı varmış evlendiğinde. Müdürüm bekarmış. Aşık olup evlenmişler. Sonradan 2 çocukları daha olmuş. Kendi kızı gibi büyütüp,meslek sahibi yapıp evlendirdi. Kız öz babası olmadığını biliyordu ama öz babasından çok seviyordu.

canım erkekler çok şerefsiz.sakın kendini kullandırtma.ben evliyim ama bana bile çok rahat asılanlar oluyor.eskiden bir "delikanlılık" kavramı vardı artık onun da içini boşalttılar.erkeklerin hiç bir değer yargısı yok artık emin olabilirsin hepsi uçkurunun derdinde.
geçen bir kız arkadaşım bir çocukla tanıştı kısa sürede beraber oldular,sonra çocuk aramaz olmuş kız onu arayınca "ben gelemiyecem çok istiyorsan bir arkadaşımı yollayım" demiş.düşünebiliyor musun ne kadar ağır bir laf.ben bunu dinlerken bile çok utandım,kötü oldum.onun için tavrını net koy.

kadınlar önüne gelene "verirse" böyle olur. beş kuruşluk değer kalmadı ki. :kızgın:

adam kadını seviyorsa çocuğunu da sever ve kabullenir. bence çok uç bi durum değil ama kadının bi yerden bir geliri olmalı. bir maaşı olmalı, çocuğun babasından nafaka almalı vb. kimse kimsenin çocuğunu büyütüp okutmak durumunda değil çünkü. benim de çok yakınımda bu durumda olan biri var. biz erkek tarafıyız. annemin teyzemin falan bu durumdaki tek şikayeti(dedikodu yani) çocukların babasının nafakayı ödememesi, kadının bir gelirinin olmaması.

Canim olur ama söyle birsey var.
Sen bir kere evlenmis, cocuk yapmis, esinden ayrilarak sancili bir dönemden gecmissin.
Yasadigin seyler kolay seyler degil, hayatin zor taraflarindan biriyle yüzlesmissin.
Simdi bekar ve cocuksuz bir erkek senin yasadiginin ne kadarini yasamis bu var.
Bekara kari bosamak kolay derler, alt tarafi bir kac ciktigi kizdan ayrilmistir.
Sen hem anne oldugun hemde böyle zor bir sürecten gectigin icin o kisiye göre kisilik olarak daha olgunsundur belki.
Birde erkek tarafinin ailesi var. Bekar bir erkege evlenip ayrilmis, birde cocugu olan bir bayani almaya cekinirler genelde(cok sacmadir ama böyledir). Sen birde bunlarla yüzleseceksin, ailesine kendini istemeyrekte olsa belk bilincsiz "ben kötü degilim" diye ispat etmek isteyeceksin.

Isin asli su. Olmaz diye birsey yok bu dünyada. Hersey olur. Fakat gercekleride elden brakmamak gerekir. Bu beyle evliligi düsünüyorsan, isi ilerletmeden istihare namazina yatmani tavsiye ederim. Kuskusuz ki Allah neyin hayirli neyin hayirsiz oldugunu biz insanlardan cok daha iyi bilendir.
canımmm çokk tşk ederim söylediklerin için ayrıldım ailesi duydu ve benle olan ilişkisini kesinlikle istemediklerini söylemişler oda kafam karışık kararsız kaldım dedi bende bitsin dedim üzülmesini istemem ama beni tanımadan yargılamaları zoruma gitti:S istiare namazınıda kıldım hep beyaz renk gördüm hadi ben takılı kaldım bu konuya dedim ablama söyleedim o yattı 2 kere yattı hep güzel şeyler görmüş şimdi beklemedeyim 3 gün oldu ayrılalı ama ses yok hayırlısı olsun artık diyorummm

benim annem, babam öldükten sonra bekar biriyle evlendi. aralarında sorunları oldu ama normal evliliklerde de olan şeyler. benim yüzümden kavgaları olmadı. ilk başlarda ikimizi de çok kıskanıyordu ama sonra yavaş yavaş düzeldi. ve şundan eminim beni öz çocuğu gibi seviyor. hastalansam, kendimi kötü hissetsem hep yanımdaydı. hatta ben evlendiğimde evden çıkarken annem kadar belki daha fazla ağladı :) belki de bu benim şansımdır :))

canımmm çokk tşk ederim söylediklerin için ayrıldım ailesi duydu ve benle olan ilişkisini kesinlikle istemediklerini söylemişler oda kafam karışık kararsız kaldım dedi bende bitsin dedim üzülmesini istemem ama beni tanımadan yargılamaları zoruma gitti:S istiare namazınıda kıldım hep beyaz renk gördüm hadi ben takılı kaldım bu konuya dedim ablama söyleedim o yattı 2 kere yattı hep güzel şeyler görmüş şimdi beklemedeyim 3 gün oldu ayrılalı ama ses yok hayırlısı olsun artık diyorummm

Bir erkek ailesi istemiyor diye (geçerli bir sebepleri de yok) seni terk ediyorsa yada ayrılmayı düşünüyorsa bence ondan eş - baba olmadı dost olmasını ummak sana hayalkırıklığından başka birşey yaşatmaz..

Bir erkek ailesi istemiyor diye (geçerli bir sebepleri de yok) seni terk ediyorsa yada ayrılmayı düşünüyorsa bence ondan eş - baba olmadı dost olmasını ummak sana hayalkırıklığından başka birşey yaşatmaz..

kuuzm şaşaırdım döncek çok iyi biliyorum ama beni bulabilirmi bu saatten sonra orasıda meçhul. beni tanıyan herkes bekarda olsa annesi istiyor ailesi beni tanımadan neden böle bişeye kalkışıyor ona kızıyorum tabikide oğlu bekar kimse istemez bmyle biriyle evlenmesini galiba davul bile dengi dengine dul bir bayanla bekar biri olmaz ya da benim karşıma hep böyleleri çıktı.....

anasının lafıyla kafası karşıyorsa kişiliğ oturmamıştır zaten. Ana lafıyla hareket eden adamdan koca olmaz... onu bilir onu söylerim.. Hiç üzmeyin kendinizi size layık değilmiş demekki.. Allah güzel yazılar yazsın size...

Son düzenleme:
Bende bu konudan muzdaribim.ama buraya yazsam bi faydası olur mu bilmiyorum.belki de kimse okumucak ama gene de yazma gereği duydum içim sıkılıyor ne yapsam bilemiyorum.çok seviyoruz birbirimizi ama o beni tek istiyor. Çocuklarımı istemiyor ve ben ne yapacağımı bilemiyorum.biraz daha zamana ihtiyacımiz mi war değisir diye bekleyim mi.ama biliyorum ki degismicek ama ayrilamam da çok baglandim.bana beni tatmin edecek bişeler söyle diyor kafam da soru işareti kalmasin diyor.ama ne dicemi bilmiyorum.Aşk kolay bulunmuyor bulmusken tekrar üzülmek istemiyorum ben kaybetmek de istemiyorum.ne yapabilirim acaba

Bende bu konudan muzdaribim.ama buraya yazsam bi faydası olur mu bilmiyorum.belki de kimse okumucak ama gene de yazma gereği duydum içim sıkılıyor ne yapsam bilemiyorum.çok seviyoruz birbirimizi ama o beni tek istiyor. Çocuklarımı istemiyor ve ben ne yapacağımı bilemiyorum.biraz daha zamana ihtiyacımiz mi war değisir diye bekleyim mi.ama biliyorum ki degismicek ama ayrilamam da çok baglandim.bana beni tatmin edecek bişeler söyle diyor kafam da soru işareti kalmasin diyor.ama ne dicemi bilmiyorum.Aşk kolay bulunmuyor bulmusken tekrar üzülmek istemiyorum ben kaybetmek de istemiyorum.ne yapabilirim acaba

konu açın kendinize 10 senelik konu bu okuyan olmaz.
sorunuza gelince çocuklarınızı istemeyen adamı nasıl sevmeye devam edebiliyorsunuz ?

Kaç yıllık konuyu hortlatmışsınız, yeniden konu açsaydınız'ya? Daha çok fikir alabilirdiniz.
Size tavsiyem vicdanınızın sesini dinleyin. (Kaç tane var bilmiyorum çoğul konuşmuşsunuz ona göre söyleyeceğim; çocukları bırakıp evlenseniz en ufak tartışmada pişmanlık duyacaksınız. Belki en ihtiyacınız olduğu anda sarılmak istediğinizde yanınızda olamayacaklar. Bi çok anılarına şahit olamayacak ve yüreğinizin köşesinde hep onların uktesi kalacak.)

Tabii gerçek bir ANNE iseniz!

Ayrıca aşk diyorsunuz gerçek aşk herşeyi kabul ettirir, eder. Önce bunu sorgulayın kafanızda.

Ve hangi aşk olabilir ki sizi "çocuklarımı bıraksam mı" diye bile düşünmeye itebilir.

Bir erkek için değer mi?

Ilerde çocuklarıniz hesap sorduklarında ne diyeceksiniz?
'Asik oldum, affedin' mi?

X