Dünyanın en zor şeyi araba kullanmak mı?

Kafanfilm000

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2016
676
529
Merhaba kk,
2 hafta sürücü kursundan kurs aldım. Gelişme var epey ama bana yeterli gelmiyor. Şoför koltuğuna hiç oturmayan ben kurs sayesinde kendimi geliştirdim ama sınavdan kalacağım gibi geliyor şu an. Hala eksiklerim var, direksiyon hocam çok sakin ve anlayışlı Allah'tan.

Biliyorum kimse anne karnında öğrenmiyor suyun içine girip yüzmeyi öğrenmek gibi bir şey bu... Siz nasıl yaptınız sevgili soförler 😊 Sorunsuz bir kalkış ve park etme istiyorum. Kendim hiç pratik hiç yapmadim ve hafta sınav varrrrrr 😃

Ben ehliyetimi 18 yaşımda almıstım. İntensive 20 ders aldım ve teoriye kendim çalışmıştım. Bizde hem sınavların yanı sıra kaygan zeminde araba kullanma ve bir kaç zorunlu kurs var . İlk seferde almıştım, sadece ona konsantre olmanız gerekiyor .

Yalnız başına çıkabiliyorsan yalnız çık ama yok hala korkuyorum dersen seni sakin tutacak ve işine karışmayacak biriyle çık.
Mümkünse baban yada kocan olmasın.
Ayrıca kullana kullana gelişiyor insan.
Al arabayı yarım saat, bir saatlik yola git.
Dur kalk, vitesi bire ikiye üçe al falan gibi.

Araba kullanmak çok kolay, hele ki otomatikse. Ama asıl zor kısmı trafikte dikkatli olmak. Kurallara her zaman uyun, asla sinyal vermeden şerit değiştirip dönüş yapmayın, hız sınırlarına uyun. Aramıza hoşgeldiniz, başarılar 😘

Araba kullanmak benim için yolda yürümek gibi birşey. Her zaman böyle miydi ama? İlk zamanlar korkudan geberiyordum ya bişey olursa diye. Elim ayağıma karışıyordu. Zamanla pratik yaptıkça doğallaştı artık. Sakın pes etme.

Gözünüzü korkutmayın bu kadar. Kimler kimler geçiyor siz mi geçemeyeceksiniz :) Ne kadar rahat olursanız o kadar iyi. Kendinize güvenin

Merhaba kk,
2 hafta sürücü kursundan kurs aldım. Gelişme var epey ama bana yeterli gelmiyor. Şoför koltuğuna hiç oturmayan ben kurs sayesinde kendimi geliştirdim ama sınavdan kalacağım gibi geliyor şu an. Hala eksiklerim var, direksiyon hocam çok sakin ve anlayışlı Allah'tan.

Biliyorum kimse anne karnında öğrenmiyor suyun içine girip yüzmeyi öğrenmek gibi bir şey bu... Siz nasıl yaptınız sevgili soförler 😊 Sorunsuz bir kalkış ve park etme istiyorum. Kendim hiç pratik hiç yapmadim ve hafta sınav varrrrrr 😃
İlk önce kendine güvenmen gerekiyor gerisi çok kolay ben 18 yasında ehliyet aldım ilk sınavda kaldım başıma gelmeyen kalmamıştı el frenini indiremedim arabayı çalıştıramadım kırmızı ışıkta gectim halıyle bıraktılar ikincide zar zor gectim. Ehliyeti aldıktan sonra babamın arabasını süreyim dedim kaldırıma çarptım tamponu düşürdüm bi daha 27 yaşıma kadar arabayı elime almadım 27 yasında eşim bi kaç kere öğretmeye kalkıştı değil arabayı sürmek kaldıramıyodum bile aradan bi kaç hafta geçti rüyamda çok iyi araba sürdüğünü gördüm. Sonra bi daha geçtim şöfor koltuguna o gün bugündür çok iyi sürüyorum şehir içi uzun yol

Dünyanın en zor trafiklerinden biri türkiye’de evet.. ama en zor iş araba kullanmak değil. Dezavantajınız trafik çok kalabalık, insanlar kurallara dikkat etmiyor, kadına ve acemi sürücüye saygı yok. Uğraşmaktan hususi sıkıştırmaktan zevk alan mağara adamları var.. diğer dezavantaj manuel vites olması. benzin pahalı araba değerli, vergi yüksek.. diğer ülkelerde 16 yaşına gelen çocuk hemen bir bin euroya, dolara araba alıyor altına.. hurdaya çıkarsan için acımaz. tr de araba değerli bir şey babalar, kocalar kadınlara pek vermez bu sebeple. bir diğeri yolların,kaldırımların özellikle park yerlerinin ferah feza yapılmamış olması. Ama türkiye’de yaşıyorsanız da bu hendeği aşmak zorundasınız. Sürenler üç kulaklı beş gözlü değil. Yaparsınız kendinize güvenin. Çok pratik yapın.

Yok dünyanın en zor şeyi araba sürmek değil hatta zevkli bile. Ama en zor şeyi iki araba arasına park etmek olabilir. Keşke iki araba arasındada iki arabalık yer olsa da rahat rahat parketsek😃 şaka bi yana da kullandıkça pratik yaptıkça öğreneceksiniz korkmayın

Korkmayın hepimiz sonradan öğrendik.Ben ilk kullandığım zamanlarda el frenini çekmeyi unuttuğum için bu araba neden gitmiyor diyordum.Hatta arabam geldi 48 saat dolmadan dikiz aynasını kırdım vs. Şimdi istanbulda gayet rahat kullanıyorum.Merak etmeyin bol bol pratik yapın heyecanınızı yenin.

Merhaba kk,

Ben 😁daha surucu kursuna gıtmedım daha eşim ogretıyo ama yakında cınnet gecırecek arabayı ıstop ettiriyorm dıye ama ısrarlı bir şekilde ıstıyorum ve ogrenmeye calısyrm sadece yokuş yukarı kaldırırken bıraz zıplatıyrm 😂😂 ama olsun deneyerek ogrencez herkes gıbı hep istemştim surmek çok zevkli 😁

X