Dünyanın en zor şeyi araba kullanmak mı?

Ben 😁daha surucu kursuna gıtmedım daha eşim ogretıyo ama yakında cınnet gecırecek arabayı ıstop ettiriyorm dıye ama ısrarlı bir şekilde ıstıyorum ve ogrenmeye calısyrm sadece yokuş yukarı kaldırırken bıraz zıplatıyrm 😂😂 ama olsun deneyerek ogrencez herkes gıbı hep istemştim surmek çok zevkli 😁
Istop dediğimde eşim bana çok gülmüştü. Yalnız değilmişim 😀😀😀

Merhaba kk,
2 hafta sürücü kursundan kurs aldım. Gelişme var epey ama bana yeterli gelmiyor. Şoför koltuğuna hiç oturmayan ben kurs sayesinde kendimi geliştirdim ama sınavdan kalacağım gibi geliyor şu an. Hala eksiklerim var, direksiyon hocam çok sakin ve anlayışlı Allah'tan.

Biliyorum kimse anne karnında öğrenmiyor suyun içine girip yüzmeyi öğrenmek gibi bir şey bu... Siz nasıl yaptınız sevgili soförler 😊 Sorunsuz bir kalkış ve park etme istiyorum. Kendim hiç pratik hiç yapmadim ve hafta sınav varrrrrr 😃
Sınavdan kalabilirsiniz bu sizin asla ogrenemeyeceginiz anlamına gelmez sadece biraz daha yol katetmeniz gerektiğini gösterir sadece pes etmeyin vazgeçmeyin. 2010 da ehliyeti aldım ama şartlarım elvermedi araba alamadım .6 yıl sonra koltuğa oturdum uzun süre o kordinasyonu saglayamadim aslında zor bişey değil sadece o heycan ve korkular biraz yavaslatiyo öğrenmeyi. Sadece şunu söylemek için geldim ustasıyım diyen de kaldırıma çıkar , yanlış yola sapar, kaza yapar... Herkes yapar. Geçen ay büyük bi kaza yaptım oğlumla birlikte ,ona bişey olacak diye çok korktum . Şükür ikimize de bişey olmadı ama araba çok kötü durumda. Tekrar araba sürmek zor ama vazgeçecek miyim? Hayır. Çünkü ben güçlüyüm üstesinden gelemeyecegim hiç bişey yok

FAAA9CBE-7192-44A4-ADD7-BFA5FCF1C99C.jpeg
geçen gün kaza yaptım
Buna rağmen pişman değilim araba rahatlık demek
Otobüs dolmuş zor şuanda sigorta şirketinin yedek arabasını kullanıyorum
Araba zor değil ama ben mesela yolda hızlı gelen sürücü yüzünden kaza yaptım
Dikkatli olun yeterki

Eki Görüntüle 2724099 geçen gün kaza yaptım
Dikkatli olun yeterki
Çok geçmiş olsun Allah can sağlığı versin🙏

Bende bugün L parktan çıkarken solumdaki araca sürttüm. Duran araca. Sahibini de bekledim gelmedi; güvenliğe bilgilerimi verdim artık.. Ilk kazam. Iki araçta pasta cila dedikleri şeyle düzecek cinsten. Ama korktum trafiğe çıkmaktan. O şekilde eve geldim ama dikkatsizligim daha büyük kazalara sebep olursa diye korkuyorum...2 aydır trafikteyim sayılır çok yeniyim ama pofff çok.dikkat gerek coook

Araba kullanmak benim için yolda yürümek gibi birşey. Her zaman böyle miydi ama? İlk zamanlar korkudan geberiyordum ya bişey olursa diye. Elim ayağıma karışıyordu. Zamanla pratik yaptıkça doğallaştı artık. Sakın pes etme.
Bende o raddeye gelecek miyim acep. Allahım nolur amin

ehliyet kursundan ders almadan önce hiç araba kullanmamış birisiydim. Direksiyon sınavından önce baya streslenmiştim. Üniversite sınavı için bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum. Sonra ama ilk denemede geçebildim çok şükür. Şimdi de ailemin de desteğiyle biraz stresli olsa da trafiğe atılıyorum. Zamanla alışacağımı düşünüyorum inşallah.

sakın olmak zorundasın ....trafuge çıktığın anda şimariklik yok...ay yapamayacam yok...o an herşey bitecek ve yoluna adapte olacaksın başka şansın yok...sen adapte olursan gerisi gelir ...ve bunu basardiginda dünyada kendine yapmış olduğun en iyi şeyi yaptığını farkedeceksin...herkes araba kullanmayı bilmeli ya :)

Merhaba kk,
2 hafta sürücü kursundan kurs aldım. Gelişme var epey ama bana yeterli gelmiyor. Şoför koltuğuna hiç oturmayan ben kurs sayesinde kendimi geliştirdim ama sınavdan kalacağım gibi geliyor şu an. Hala eksiklerim var, direksiyon hocam çok sakin ve anlayışlı Allah'tan.

Biliyorum kimse anne karnında öğrenmiyor suyun içine girip yüzmeyi öğrenmek gibi bir şey bu... Siz nasıl yaptınız sevgili soförler 😊 Sorunsuz bir kalkış ve park etme istiyorum. Kendim hiç pratik hiç yapmadim ve hafta sınav varrrrrr 😃
Evinizde eski bi araba varsa kendi kendinize yavasdanda olsun surun o sizi cok pratiklestiriyo inanin benim ehliyetim yokdu surme asamasindaydim ve kardesimi okula ben arbayla gotyrdum getirdim odq 7 kisilik uzun bi araba surerek onun bana cok faydasi oldu, 4 yila yakin ehliyetim var ama hala park edemiyorum zorlaniyorum nedense 😂😂
Birde cok dikkatli olun bir kere kaza gecirdikden sonra insan ck korluyo basima geldi ondan biliyorum, daha yeni araba aldik kazadan sonra ve bugun binmek nadip oldu, kaza yerindzn gecerken korkudan yol benimde olsa durup bekledim araba geliyosa gecsin diye 😏

Valla ben suan tır bile kullanırım. Lütfen cesaretiniz ve yeterli pratiğiniz yoksa (dur-kalk, vites degıstırme, aynaları kullanabılme) kendınızı yollara atmayın, gerısı kullana kullana olur. Hıcbırımız anamızın karnında öğrenmedik

Eki Görüntüle 2724099 geçen gün kaza yaptım
Dikkatli olun yeterki
Ay cok gecmıs olsun allah canınızı bagıslamıs. Benımde boyle bır kazam var ama zıncırlemeydı tek fark bana arkadan da vurdukları ıcın tost ekmegı gıbı olmustu arabam o_O

Ah ah ben cok çektim.baya beceriksizdim bu konuda .kursa gittim 3direksiyon sınavından da kaldım sonuncuda gectim.sonra bir süre arabamızla çalıştım ama tam beceremedim bir turlu.sonra eşimin ısrarıyla bana otomatik vites araba aldık.onu da bir süre çalıştım ve en sonunda sürüyorum arabamı .baya uzun bir süreç oldu benim için.bazen düz vites rabayı da sürmeye calışıyorum iyi olmasa da sürüyorum. aslında keşke ona alışsaydım diyorum ama bu rahatlık da işime geliyor .otomatik vites rahat

Merhaba kk,

ehliyetim vardi ama hic araba kullanmamistim. işe girdim. patrona soyledim aktif surucu olmadigimi. birsey olmaz dedi ve bana koskoca dobloyu verdi :) ay ne gerilirdim istanbul trafiginde. ben otobusle iyiydim ne gerek vardi bu adam bana verdi bu arabayi diye ne kizardim. dur kalk yapip kendimi sikmaktan topalliyordu bacagim :)) ne gunlerdi :) kac senedir kullaniyorum simdi. ufak tefek kazalarim da var. rahat ol. hic birimiz mukemmel degiliz. hepimiz yaptik bir sekilde. sen de yapacaksin.

ehliyetim vardi ama hic araba kullanmamistim. işe girdim. patrona soyledim aktif surucu olmadigimi. birsey olmaz dedi ve bana koskoca dobloyu verdi :) ay ne gerilirdim istanbul trafiginde. ben otobusle iyiydim ne gerek vardi bu adam bana verdi bu arabayi diye ne kizardim. dur kalk yapip kendimi sikmaktan topalliyordu bacagim :)) ne gunlerdi :) kac senedir kullaniyorum simdi. ufak tefek kazalarim da var. rahat ol. hic birimiz mukemmel degiliz. hepimiz yaptik bir sekilde. sen de yapacaksin.
Eniştelerin harman olduğu araçta Doblo da öğrenmişsiniz işi tabii profesyonel olursunuz. Beyaz Atlet +Doblo ikilisi Mükemmel araç kullananların geçtiği veya geçeği evrelerdendir.😂

Babam araba kullaniyorsan kazayi da goze alacaksin der. Sen kinsrye carpmasan da baskasi sana carpabilor der. Ilk kazami yaptigimda cok korkmustum. Babami aradim, artik kullanamam demistim. Babam simdi bu korkuyla kullanmazsan bir daha hic kullanamazsin demisti. Arabaya bin, sagdan sagdan yavas yavas surup eve git demisti. Gercekten o gun o korkuyla araba kullanmaktan vazgecseydim bir daha kullanamazdim. 22 senedir araba kullaniyorum.

Valla ben suan tır bile kullanırım. Lütfen cesaretiniz ve yeterli pratiğiniz yoksa (dur-kalk, vites degıstırme, aynaları kullanabılme) kendınızı yollara atmayın, gerısı kullana kullana olur. Hıcbırımız anamızın karnında öğrenmedik
Ya vıtes arttırma kolay ama düşürme olayı sıkıntı nasıl olacak hala anlamdm en ıyısı otomatık vıtes bana verseler şimdi bilr trafıge cıkarım önrmli olan kurallra uymak bence 👍🏻

X