DÜŞMEYEN CRP DEĞERİ.

arkadaşlar sabah romatolojiye gittim doktor , anti nükleer antikorun zayıf pozitif olmasının bir önemi yok herkeste çıkabilir dedi. crp yüksek olduğu için ben tüm testlerine bakacağım dedi tüm vücut röntgen de çekildi. klinik bulgun olmadığı için romatizma pozitif olsa ilaç vermeyeceğim çünkü şikayetin yok dedi.

arkadaşlar romatizma testlerim çıkmış hepsi negatif çok şükür , crp demek ki romatizmaya bağlı yükselmiyormuş. ama daha devam ediyor doktor başka crp yi yükseltebilecek parametrelere de bakmış haftaya heps tamamlanacak sanırım

Şükür. Bağırsaklarınıza bakildimi?
kolonoskopi yapılmadı , şikayetimin olup olmadığı soruldu. kan tahlilinde bakılıyor mu bilmiyorum o kadar çok kan verdim ki neye baktılar artık bilmiyorum. sabah aklıma geçirgen bağırsak sendromu geldi baktım okudum ama kilo kaybı ve sürekli ishalden bahsediyor bende yok

kolonoskopi yapılmadı , şikayetimin olup olmadığı soruldu. kan tahlilinde bakılıyor mu bilmiyorum o kadar çok kan verdim ki neye baktılar artık bilmiyorum. sabah aklıma geçirgen bağırsak sendromu geldi baktım okudum ama kilo kaybı ve sürekli ishalden bahsediyor bende yok

Gaz veya ṣiṣkinlik hissi varmi?
Ishal ve kilo kaybi her kişide olmuyor.

evet oluyor bazen karnım 9 aylık hamile gibi oluyor bende gluten alerjim mi var diye düşünüyordum ama ona da yok dediler

Arkadaşimin oğlu yaşadi bu durumu malasef.
Alerji testleri negatif cikiyordu. Karin şişmesi/gaz sorunu yaşiyordu cocuk. Crp zaten yüksekti.
Sonunda çocuk proktoloğa giderek bağırsaklarında yaklaşik 20 cm boyutunda iltihaplanma olduğunu ögrendi.

X