DÜŞMEYEN CRP DEĞERİ.

arkadaşlar sabah romatolojiye gittim doktor , anti nükleer antikorun zayıf pozitif olmasının bir önemi yok herkeste çıkabilir dedi. crp yüksek olduğu için ben tüm testlerine bakacağım dedi tüm vücut röntgen de çekildi. klinik bulgun olmadığı için romatizma pozitif olsa ilaç vermeyeceğim çünkü şikayetin yok dedi.

arkadaşlar romatizma testlerim çıkmış hepsi negatif çok şükür , crp demek ki romatizmaya bağlı yükselmiyormuş. ama daha devam ediyor doktor başka crp yi yükseltebilecek parametrelere de bakmış haftaya heps tamamlanacak sanırım

Şükür. Bağırsaklarınıza bakildimi?
kolonoskopi yapılmadı , şikayetimin olup olmadığı soruldu. kan tahlilinde bakılıyor mu bilmiyorum o kadar çok kan verdim ki neye baktılar artık bilmiyorum. sabah aklıma geçirgen bağırsak sendromu geldi baktım okudum ama kilo kaybı ve sürekli ishalden bahsediyor bende yok

kolonoskopi yapılmadı , şikayetimin olup olmadığı soruldu. kan tahlilinde bakılıyor mu bilmiyorum o kadar çok kan verdim ki neye baktılar artık bilmiyorum. sabah aklıma geçirgen bağırsak sendromu geldi baktım okudum ama kilo kaybı ve sürekli ishalden bahsediyor bende yok

Gaz veya ṣiṣkinlik hissi varmi?
Ishal ve kilo kaybi her kişide olmuyor.

evet oluyor bazen karnım 9 aylık hamile gibi oluyor bende gluten alerjim mi var diye düşünüyordum ama ona da yok dediler

Arkadaşimin oğlu yaşadi bu durumu malasef.
Alerji testleri negatif cikiyordu. Karin şişmesi/gaz sorunu yaşiyordu cocuk. Crp zaten yüksekti.
Sonunda çocuk proktoloğa giderek bağırsaklarında yaklaşik 20 cm boyutunda iltihaplanma olduğunu ögrendi.

Cok pis bir hastalik.
Tuvalete gidemediğim zamanlari bilirim. Resmen ayağa kalkmak mümkün olmadiği için altima yapmak zorunda kalmişliğim var.
Bende bir anda ortaya çikip hemen hemen her eklemimi etkiliyordu. Şuanda ilaclarin faydasiyla yeni doğmuş gibiyim ama icimdeki korkuyu hala atamadim.
Merhaba geçmiş olsun
Muayene süreciniz nasıl oldu ? Hangi bölümlere gitmek gerekiyor aynı sorunları yaşıyorum ama çözülemedi henüz sıkıntım dahileden sonuç alamadım , ortopediden sonuç alamadım teşhis koymak için siz hangi bölüme muayene olmuştunuz?

Merhaba geçmiş olsun
Muayene süreciniz nasıl oldu ? Hangi bölümlere gitmek gerekiyor aynı sorunları yaşıyorum ama çözülemedi henüz sıkıntım dahileden sonuç alamadım , ortopediden sonuç alamadım teşhis koymak için siz hangi bölüme muayene olmuştunuz?

Gecmiş olsun. Romotoloji bölümü teşhis koydu.

Merhabalar , şuan stresten bayılacağım umarım fikirlerinizle beni aydınlatırsınız. 2022 Haziran ayında rutin kontrol için kan tahlili verdim ve CRP değerim 21,3 çıktı. Bu değer enfeksiyonu gösterdiği için çok şaşırdım çünkü kendimi hasta hissetmiyordum. Ben iyi olunca doktorumda ilaç yazmadı . 6 ay sonra tekrar kontrol ettirdim yine hasta değilim bu sefer 19 çıktı. Daha sonra yine ölçtürdüm 21 çıktı bu sefer antibiyotik kullandım ama 16 ya kadar düşebildi. Bu arada bende herhangi bir hastalık belirtisi yok hissetmiyorum. 2 yıldır bu şekildeyim. Dün kadın doğuma gittim bakıldı bir enfeksiyon yok. Vücudumda apse yara vs yok. Aklımı kaçıracağım doktor bulamıyor covit olmuşsundur o yükseltiyor diyor ama ben 6 ayda 1 kovitmi oldum hep mi kan tahliline denk geldi? Anı veya benzer durum yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim nasıl bir yol izleyeceğim şaşırdım
Kilo fazlalığı var mı bide fibromiyaljide de cep yüksek çıkar fizik tedavi bölümüne gidip ayrıntılı muayene olabilirsiniz
Az su alımı
Kilo
İnsülin direnci
Fibromiyalji
Hareketsiz yaşam
Ve çocukken geçirilen hastalıklar da sebeb olabilir
Benim crp genelde 30 -34 arasi çıkar çünkü fibromiyaljim var

Benide yağmurlu hava erkiliyor. Sicak ve buz gibi havalar rahatlatiyor. En son Dubai tatilinde ağrisiz 2 hafta gecirme şansim olmuşdu. Cöl havasi ve 45 derece eklemlerim icin bayramdi.
Almanyadan kacip Dubai e taşinmayi bile düşünüyorum
Sorma kardeşim yağmur rüzgar beni mahvediyor sırtımda kireclemede var

X