Duygusal Yalnizlığı Nasıl Yeniyorsunuz ?

Hemen hemen benzer seyleri yasamisiz psikologa gittigimde konustugunuzda kendimi sevmedigimi bir cok sıkintımin altinda bunun oldugunu soyledi yani söyledigi seyin dogru oldugundan emin olsamda sasirmasamda o zamana kadar dusunmeyisim bunu biri tarafindan duymak dumura ugratti

Suan deniyorum kendim icin birseyler yapmaya calisiyirum kendim icin ihtiyac disinda igne alan biri bile degilim kendim icin birseyler alarak birseyler yapmaya cabalayarak adim atmaya calisiyirum elimden gwleni yapiyorum bu surecte onemli olan gelwcegim olsada gecmisime uzulmeden edemiyirum

Hele yirmili yaslarinda bakimli kizlari gorunce acaba o yaslarimda giyinen suslenen bi kiz olsaydim bende onlar gibi guzel gorunurmuydum diye dusunmeden edemiyirum

Sizin adiniza cok sevindim insallah bendede olumlu yonde degisiklikler olur
Keşke size film gibi hayatımı seyrettirebilsem . Küçükken peltektim onunla mi dalga geçilmedi . Annem dayanamayıp gitti babam bizi ona göstermedi arkadaşlarım benimle dalga geçtiler Sinan cetine çık da anneni ara belki o kapiiya gelir diye güldüler. Ben de bunları düşünebilirim su anda ki şu anda hayatımda o kadar kötü şey var ki annem hasta bebeğim hasta . Nelerle bogustum bir bilseniz hala bazen gözlerim dolar hickira hıçkıra aglarim .ama diyorum ki bu benim imtihanim Allah beni srviyo ki bu kadar siniyo beterin beteri var. Ben kendimi sevdiğimden beri dünyamı değiştirdim. Yaşadıklarımı kabul ettim onlar beni bu olgunluğa ulaştırdı . Şuanda da yaşıtlarımla kafamın uymamasini buna bağlıyorum
Geçmişinde yaşadığım hiçbir şeyi duzeltemem . Ama yaşamamış ve hataya dussbilcek insan gibi de hataya dusmem çünkü çok şey gördüm genç yasjmda. Önüme bakıyorum bundan sonra neyi değiştirebilirim nelere dokunabiliirm diye. .

33 yaşındayım, tek çocuğum, anne babamda 7 yıldır hayatta değiller. Bekarım. Hayatın benim için ne kadar zor olabileceğini sanırım tahmin etmişsindir. Evliliğe gelince insan korktuğunda, bayram günlerinde, desteğe ihtiyacı olduğunda illa ki yanında birini görmek ister. Ama bir de diğer boyutu var. Geçimsizlik, baskı ,şiddet vs vs

Sana tavsiyem kendine zaman ayır hobi edin. Bol bol tatile çık. Kendi başına tatile çıkmanın ne kadar harika birşey olduğunu farkettiğinde emin ol zaman çok iyi geçecek bir de yeteneğine göre hobi edinirsen zaman çok verimli geçiyor.

Tabi inşallah güzel bir evlilikte yaparsın ama yapana kadar kendini mutlu etmenin yollarını ara.. Sanal arkadaşlıktan ziyade ..

Bir tanıdık var sanalda konuşa konuşa artık normal geliyor ona herşey
Reel hayatta hiç tanismiyor erkeklerle hep sanal alemde
Evlilik gerçekten kader kısmet ben çok baskıcı bir çevre ve ailede büyüdüm mesleğimde yok
Sosyal biriyim ama çevrem cahildi açıkçası,talibim oldu fakat çoğu ile görüşler düşünceler farklıydı
Çok iyi anlaştığim biri oldu mahalleden birbirimizi hiç görmemisiz bir sürü ortak arkadaş var üstelik.
28 yaşındayım Ocak ayında nişanlandim
Kader kısmet konusunu çok kafama taktım
Evliliğin kader olduğuna inandim
Siz naparsaniz yapın olmayınca olmuyor.
Olunca da şaşırıyorsunuz bir anda oluveriyor herşey.
Umudunuzu yitirmeyin.
Elinizden geldiğince sanaldan uzak durun.
Sanalda kesinlikle ileriye donuk dusuncesiyle bi umut takilmiyorum tamamen can sıkintisi bumalmislik

Kader oldugunun farkindayim Allah affetsin bu yuzden zaman zaman umutsuzluga dusuyotum birsey olsaydi simdiye coktan olmustu diye dusunuyorum artik kaderimde olmadigi dusuncesi yada ne yapaesan yap biraeyin degismeyecsgi dusunceside yoruyir artik

Sırf bu cirkin muhabbetlerle bel alti cumlelerle karsilastigim icin sanaldan uzak durmak istiuirum ama sigara gibi bagimlilik yapti sanki

Keşke size film gibi hayatımı seyrettirebilsem . Küçükken peltektim onunla mi dalga geçilmedi . Annem dayanamayıp gitti babam bizi ona göstermedi arkadaşlarım benimle dalga geçtiler Sinan cetine çık da anneni ara belki o kapiiya gelir diye güldüler. Ben de bunları düşünebilirim su anda ki şu anda hayatımda o kadar kötü şey var ki annem hasta bebeğim hasta . Nelerle bogustum bir bilseniz hala bazen gözlerim dolar hickira hıçkıra aglarim .ama diyorum ki bu benim imtihanim Allah beni srviyo ki bu kadar siniyo beterin beteri var. Ben kendimi sevdiğimden beri dünyamı değiştirdim. Yaşadıklarımı kabul ettim onlar beni bu olgunluğa ulaştırdı . Şuanda da yaşıtlarımla kafamın uymamasini buna bağlıyorum
Geçmişinde yaşadığım hiçbir şeyi duzeltemem . Ama yaşamamış ve hataya dussbilcek insan gibi de hataya dusmem çünkü çok şey gördüm genç yasjmda. Önüme bakıyorum bundan sonra neyi değiştirebilirim nelere dokunabiliirm diye. .
Yasadiginiz seylere cok uzuldum Allah hayirli sifalar versin insallah bu zor zamanlarinizda gecmiste kotu hatiralarin arasinda kalir.Allah yardimcimiz olsun

33 yaşındayım, tek çocuğum, anne babamda 7 yıldır hayatta değiller. Bekarım. Hayatın benim için ne kadar zor olabileceğini sanırım tahmin etmişsindir. Evliliğe gelince insan korktuğunda, bayram günlerinde, desteğe ihtiyacı olduğunda illa ki yanında birini görmek ister. Ama bir de diğer boyutu var. Geçimsizlik, baskı ,şiddet vs vs

Sana tavsiyem kendine zaman ayır hobi edin. Bol bol tatile çık. Kendi başına tatile çıkmanın ne kadar harika birşey olduğunu farkettiğinde emin ol zaman çok iyi geçecek bir de yeteneğine göre hobi edinirsen zaman çok verimli geçiyor.

Tabi inşallah güzel bir evlilikte yaparsın ama yapana kadar kendini mutlu etmenin yollarını ara.. Sanal arkadaşlıktan ziyade ..
Cevremde dort dortluk gordugum evliliklerde bile yasanan cok buyuk sıkintılari duyuyorum sahit oluyorum yani evliligin yuzde yuz bir mutluluk huxur olmadiginin farkindayim ama sizinde dediginiz gibi iyi gunde kotu gunde insan yakininda sarılacagi sirtini dayayip kotu gunu gecirecegi iyi gunun mutlulugunu paylasacak insani ariyor arkadastan dosttan ziyade birsey.

Kendimle zaman gecirmeyi seven bi yapim var ama kalabalik bi evdeyiz kendine ait odan yok basini dinlemek icin zamsn gecirecegin kendine ait bir alanin yok bu bile yorgunluk verivi faktorler arasina giriyor.

Gecenlerde is yeriyle ilgili bi sorun oldu bir kac birsey daha vardi eklenince duygusal olarak cok doluydum eve geldin aglayacaksiniz ama kendinizle basbasa kalip aglayacaginiz duygularinizi yasayacaginiz bir alana bile sahip degilim .
Tayin gibi bi sansimda yok
Simdiye kadar kendi basima hic tatile cikmadim babamin bu konuda sıkintı cikaracagini bilmeme ragmen bu yil icin kendime tatil programi hazirladim ama kovid engeline takıldim

Sanal arkadasliga gelince sahiden mutlu degilim uzun donemli gorustugum kimse olmadi artik mide bulandirici duruma geldi fazlasiyla rahatsiz ediyir ama sigara gibi bagimlilik yapti.

Iyi dilekleriniz icib ayrica tesekkur ederim

O zaman önce o evde bir birey olduğunu hissettirmekle başla. Kendine mutlaka evinde bir alan yaratmaya çalış ve bir söz vardır Nikah ile ölüm saatini bekler. O saat gelinceye kadar kurslar etkinlikler vs günlük bile olsa dışarıya çık arkadaş edin.
Yalnız kalma. Ama sanal arkadaşlıklardan uzak dur

O zaman önce o evde bir birey olduğunu hissettirmekle başla. Kendine mutlaka evinde bir alan yaratmaya çalış ve bir söz vardır Nikah ile ölüm saatini bekler. O saat gelinceye kadar kurslar etkinlikler vs günlük bile olsa dışarıya çık arkadaş edin.
Yalnız kalma. Ama sanal arkadaşlıklardan uzak dur
Ev kucuk ne yazikki oyle bi imkanım yok
Yani eskiden sosyaldim arkadaslarla zaman gecirdim falan ama git gide yalnizlasmaya basladim zaten bu oendemi mevzusundan once aylarca haftasinlari disariya cikmadigin oluyordu.Zateb bu sanal sacmaliginada o arada kapıldim

yenemiyorum maalesef
bir daha beni kimsenin sevmeyeceği düşüncesi beynimi kemirip duruyor
şuan bir ilişkimin olması için neler verirdim çevremde ilişkisi olan herkesi o kadar kıskanıyorum ki

Sanalda kesinlikle ileriye donuk dusuncesiyle bi umut takilmiyorum tamamen can sıkintisi bumalmislik

Kader oldugunun farkindayim Allah affetsin bu yuzden zaman zaman umutsuzluga dusuyotum birsey olsaydi simdiye coktan olmustu diye dusunuyorum artik kaderimde olmadigi dusuncesi yada ne yapaesan yap biraeyin degismeyecsgi dusunceside yoruyir artik

Sırf bu cirkin muhabbetlerle bel alti cumlelerle karsilastigim icin sanaldan uzak durmak istiuirum ama sigara gibi bagimlilik yapti sanki
Aynen bağımlılık yaptığını arkadaşta görüyorum ama istersen kurtulursun o vakti film izlemekle kitap okumakla geçir
Oyun oynayın stratejik oyunlar iyi gelir.
Mutlaka nasibiniz var ama zamanı vardır 😊

Ailemle yaşadığım Zaman’lardan biliyorum. Eğer imkan varsa ayrı ev, o da olmazsa beraber daha büyükçe bir ev ve kesinlikle ayrı oda. Ayrı oda olmasına rağmen her an onlarla vakit geçiriyordum. Belki ileride pişman olmam doya doya vakit geçirdim derim ama beraber vakit geçirdiğim zamanlarda kendi özel zamanlarımdan aldım. Şuan için çok iyi oldu diyemem tam aksi birbirimize daha bağımlı olduk ve o zamanlarda daha güzel şeyler yapabilirdim kendim için. Görünüş çok önemli, bedeninize de ruhunuz kadar iyi bakmanız lazım . Bu ara bende yapamıyorum bunu ama yapmak gerek. Yalnızlık hissi ile sevdiğim dizileri izleyerek mücadele ediyorum 🤭

Ailemle yaşadığım Zaman’lardan biliyorum. Eğer imkan varsa ayrı ev, o da olmazsa beraber daha büyükçe bir ev ve kesinlikle ayrı oda. Ayrı oda olmasına rağmen her an onlarla vakit geçiriyordum. Belki ileride pişman olmam doya doya vakit geçirdim derim ama beraber vakit geçirdiğim zamanlarda kendi özel zamanlarımdan aldım. Şuan için çok iyi oldu diyemem tam aksi birbirimize daha bağımlı olduk ve o zamanlarda daha güzel şeyler yapabilirdim kendim için. Görünüş çok önemli, bedeninize de ruhunuz kadar iyi bakmanız lazım . Bu ara bende yapamıyorum bunu ama yapmak gerek. Yalnızlık hissi ile sevdiğim dizileri izleyerek mücadele ediyorum 🤭

Kendi hayatımı duzenimi kurmayi oyle cok istiyorum ki ama Allah korusun ya birgun ailemi kaybederek bu hayati yasarsam korkusu yasiyorum

Herseye ragmen ailemi cok seviyorum ama kendime ait bir alanim duzenim yasantim olmadan yasamskta bana iyi gelmiyor.

Zaten is hayati yeterince sorunlu sıkıntılı
Mesela silemle yasiyorum kakabaligiz diyede istedigim zamsn arkadaslarimi cagiramiyirum bile eee hic davet ermeden devamli gitmekte beni rahatsiz ediyor

Hayatınızda biri olsa bile, hatta evli olsanız bile duygusal boşluğa düşebilirsiniz. Hayatınıza aldığınız kimsenin sizi her yönünüzle yüzde yüz beğenip onurlandıracağını sanmayın. Beklentilerinizi büyük tutmayın. Yüksekten uçmanın çakılması berbat olur. Önce siz kendinizi sevin ve geliştirin. En önemli şey bu

Bana göre o sevgi acigini kapatacak insan yok.
Onun yeri cok baska bir yerde cunku
Ve o tren gitti.
Duygulariniz, mutluluga verdiğiniz tepkileriniz
Üzuntuleriniz. Hepsi cocuklugunuzdaki bosluga gore sekil alip sizinle birlikte büyüdü.

Tabii ki sevgili edinip hayatin tadini cikarabilirsiniz. sevebilir, sevilebilirsiniz ama o bosluk her zaman olacak sizinle. Onun yeri cok farkli bir yerde ve onu asmak icin cocukluga tekrar geri donmek ve aileden ilgi sevgi gormrk gerek.

Artik olan olmus bence bu saatten sonra hayatin tadini cikarin. Ne kadar elinizden geliyorsa cabalayin..

Her seyin yeri ayridir

X