Duygusal Yalnizlığı Nasıl Yeniyorsunuz ?

ben de aynı sorunları yaşıyorum. yaşlarımız aynı. evlilik muhabbetine girmem akrabalarımla, konuşmaları 1 dkda tutuyorum. moral bozucu hepsi. sizin işiniz varmış,en büyük zenginlik bu. şimdi olmasa bile belki 40 yaşında çıkacak karşınıza istediğiniz gibi biri. Doğru insanla evlenmenin şans olduğunu düşünüyorum:

Çok güzel bir polis arkadaşım vardı, çevresi de çoktu, erkek arkadaşından ayrılınca bir daha evlenmeyi düşünmedi, 40 yaşında evleniyor.
Bir başka arkadaşım çok büyük bir kurumda şef 37 yaşında evlendi.
Bir başka arkadaşım 40 yaşında hala evlenemedi. Çok sosyal bir kız, tanımadığı yoktur.

Yalnız kalmamak için evlenmektense ya da sevgili yapmaktansa bence yalnızlık daha güzel.
Evlenmekte geç kaldığını düşünen başka bir 30luk arkadaşım önceden kendisini aldatan eski erkek arkadaşıyla evlendi. Intstagrama bakarsan çok mutlu. Herkes yarış halinde.

Hayatınızda biri olsa bile, hatta evli olsanız bile duygusal boşluğa düşebilirsiniz. Hayatınıza aldığınız kimsenin sizi her yönünüzle yüzde yüz beğenip onurlandıracağını sanmayın. Beklentilerinizi büyük tutmayın. Yüksekten uçmanın çakılması berbat olur. Önce siz kendinizi sevin ve geliştirin. En önemli şey bu
Hicbir evliligin yada iliskinin dort dirtluk cok guzel ilerleyip mutluluk vermediginin farkindayim zaten bi iliskidende mukemmeliyetcilik beklentisi icinde degilim

Ama iste insan iyi gununu paylasacak kotu gununde sirtini yaslayip yaninda olacak birini ariyor.psikolojik destek alirken sorunlarimin kendimi sevmememden kaynaklandigini soyledi psikologum ama iste kovid sureci terapiyide durdurdu kendim icin birseyler yapamiyorum kendimle barisik degilim nasil kimsesiz sadece kendimle mutlu olabilirim bilmiyorum

Bana göre o sevgi acigini kapatacak insan yok.
Onun yeri cok baska bir yerde cunku
Ve o tren gitti.
Duygulariniz, mutluluga verdiğiniz tepkileriniz
Üzuntuleriniz. Hepsi cocuklugunuzdaki bosluga gore sekil alip sizinle birlikte büyüdü.

Tabii ki sevgili edinip hayatin tadini cikarabilirsiniz. sevebilir, sevilebilirsiniz ama o bosluk her zaman olacak sizinle. Onun yeri cok farkli bir yerde ve onu asmak icin cocukluga tekrar geri donmek ve aileden ilgi sevgi gormrk gerek.

Artik olan olmus bence bu saatten sonra hayatin tadini cikarin. Ne kadar elinizden geliyorsa cabalayin..

Her seyin yeri ayridir
Zaten herseyin basi orda bitiyor ailemin vermedigi sevgi bundan kaynakli kendimi sevemeyisim bir zincir seklinde tüm olumsuzluklari bir birine bagliyor

Bu sorunlati atlatmak icin elimden geleni yapiyorum ama donup dolasip heo ayni yere geliyorum

ben de aynı sorunları yaşıyorum. yaşlarımız aynı. evlilik muhabbetine girmem akrabalarımla, konuşmaları 1 dkda tutuyorum. moral bozucu hepsi. sizin işiniz varmış,en büyük zenginlik bu. şimdi olmasa bile belki 40 yaşında çıkacak karşınıza istediğiniz gibi biri. Doğru insanla evlenmenin şans olduğunu düşünüyorum:

Çok güzel bir polis arkadaşım vardı, çevresi de çoktu, erkek arkadaşından ayrılınca bir daha evlenmeyi düşünmedi, 40 yaşında evleniyor.
Bir başka arkadaşım çok büyük bir kurumda şef 37 yaşında evlendi.
Bir başka arkadaşım 40 yaşında hala evlenemedi. Çok sosyal bir kız, tanımadığı yoktur.

Yalnız kalmamak için evlenmektense ya da sevgili yapmaktansa bence yalnızlık daha güzel.
Evlenmekte geç kaldığını düşünen başka bir 30luk arkadaşım önceden kendisini aldatan eski erkek arkadaşıyla evlendi. Intstagrama bakarsan çok mutlu. Herkes yarış halinde.
Zaten bu konuyu acanlarla ben mevzuyu kisaca kestirip kapatmaya calisiyorum ama iste grkes bi yerde bi sekilde konuyu getiriyor kimisi neden dusunmuyorsun kimisi pisman olacaksin her ahizdan ayri bi ses aslinda zaten uzun zamandir kendimi saldim baya kilo aldim bakimsizlastim hani ben karsimda boyle birini gorursem demek yok bi talip diye dusunup sormam kirmam ama insanlar boyle düşünmüyor.

Hele heosi bir yana Rabbim yasatmasin ama en buyuk korkumdur ben ileri yasta bir evlilik yasamak istemezdim git gide korktugum seyi yasayacakmksim dusuncesi sariyor beni

Korona bitince sosyallesmeye bakin. Dans kursu,spor, yemek kursu artik hobiniz neyse.
Evcil hayvanlar da yalnizliginiza iyi gelebilir
Evcil hayvan sahibiyim zaten sansima oda pek insan canlisi cikmadi ama yinede cok seviyorum oda olmasa ne yaoardim hic bilmiyorum

Enstruman kursuna falan gitmeyi dusunuyorum coranadan sonra ama psikolojik olarak iyi gelir mi bilmiyorum

Bu yaşınıza kadar hiç sevgiliniz olmadığını yazmışsınız, önce bunun nedenini bulup çözün derim. Erkekler mi size yaklaşmadı yoksa siz mi gönül işlerine uzak durmak istediniz? Eminim ki çirkin değil hoş bir hanımsınızdır, zaten çirkin kadın yoktur bence.

İlerde olur düşüncesi de saçma geliyor. Bu sizin kişiliğinizle alakalı yani sosyal değilseniz görücüden başka bir şansınızda kalmıyor. Kendiliginden olan bir şey değil bu bence varsa da çok azı karşılaşıyor ediyor çabalamadan.
Kariyeriniz var iyi yönlerinden de bakın hayatınıza işsiz olduğum için sanırım dikkatimi orası çekti :)
Sosyalleşin tek sır bu. Arkadaşımın arkadaşı olayları. Okulda olmadıysa ya iş çevresi yada sosyalleştiğiniz ortamlardan bulabilirsiniz.

Bu arada zaten kilo problemim varken bu sıkintılardan dolayı kendimi yeme icmeye vurdum abur cubur olsa yiyen olmasa gozu aramayan biriyken simdi 7/24 kendimi yemege vurdum bakımli biri dehilken iyice saldim kendimi
Başkasından önce kendinizi sevin, zayıflayıp kendinize bakın. Sonra sizi sevenler olur zaten. Her kadın güzeldir yalanına inanmayın dış görünüş ve sağlıklı olmak da önemli

İlerde olur düşüncesi de saçma geliyor. Bu sizin kişiliğinizle alakalı yani sosyal değilseniz görücüden başka bir şansınızda kalmıyor. Kendiliginden olan bir şey değil bu bence varsa da çok azı karşılaşıyor ediyor çabalamadan.
Kariyeriniz var iyi yönlerinden de bakın hayatınıza işsiz olduğum için sanırım dikkatimi orası çekti :)
Sosyalleşin tek sır bu. Arkadaşımın arkadaşı olayları. Okulda olmadıysa ya iş çevresi yada sosyalleştiğiniz ortamlardan bulabilirsiniz.
Aslında geçen yıla kadar gayet sosyaldim arkadaslarimin arkadaslari ortam vs olarak ama o zamanlarda bile hicbirsey olmadi yani açıkcasi olmayinca olmuyor diye dusunuyorum artik sosyalliginde xok etkisi olmuyor sanirim olmayınca

Başkasından önce kendinizi sevin, zayıflayıp kendinize bakın. Sonra sizi sevenler olur zaten. Her kadın güzeldir yalanına inanmayın dış görünüş ve sağlıklı olmak da önemli
Inanın artık hic icimden gelmiyor hayatımin hicbir evresimde zayif biri olmadim ama eskiden hep hirslanip kilo verirdim kendi istegimle kendi cabamla 20-25 kilo versigim zamawr bile olmustu ama simdi diyetisyene hitsem bile o istek yok bende sanırım iyiden iyiye kabul ettim olmayacagini kendimi bu psikolojiye nasıl alistiririm diye cabaliyorum suan

Aslında geçen yıla kadar gayet sosyaldim arkadaslarimin arkadaslari ortam vs olarak ama o zamanlarda bile hicbirsey olmadi yani açıkcasi olmayinca olmuyor diye dusunuyorum artik sosyalliginde xok etkisi olmuyor sanirim olmayınca
Benim ablam da 27 yaşında hic sevgilisi olmadı konuştuğu bile ama sorsanız evlenmek vs ister der ama hiç bir icraat yapmaz. Davranışla da alakalı olabilir oturduğunuz bi ortamda örneğin hoşlandiysaniz ve put gibi durursaniz kimse anlamaz.

Benim ablam da 27 yaşında hic sevgilisi olmadı konuştuğu bile ama sorsanız evlenmek vs ister der ama hiç bir icraat yapmaz. Davranışla da alakalı olabilir oturduğunuz bi ortamda örneğin hoşlandiysaniz ve put gibi durursaniz kimse anlamaz.
Yani bilmem belki benimlede alakasi vardir hoslandigim kisi olursa diyalog kurabiliyorum güzel zaman gecirebiliyooruz ama bu genelde arkadasca oluyor

Soguk davranmiyirum ama ilgimi gostermek adınada adin atamiyorum

Ben bu işlerin kiloyla pek alakalı olduğunu sanmıyorum açıkçası. Üniversitede obez bir arkadaşım vardı, erkekler peşinden koşardı hatta 2 erkek onun uğruna dövüşmüştü. Yine eski işyerimde de obez bir kız vardı hiç boşta kalmıyordu kız, sevgilisiz olduğu bir zaman hiç yoktu.

Ben bu işlerin kiloyla pek alakalı olduğunu sanmıyorum açıkçası. Üniversitede obez bir arkadaşım vardı, erkekler peşinden koşardı hatta 2 erkek onun uğruna dövüşmüştü. Yine eski işyerimde de obez bir kız vardı hiç boşta kalmıyordu kız, sevgilisiz olduğu bir zaman hiç yoktu.
Acikcasi bu konuda illaki bi nebze olsun payi vardir kilolarimin diye dusunuyorum ama bundan 30 kilo zayif oldugum zamsnlarimida hatirliyorum

Tamam ilgili davranislarda bulunanlar oluyotdu kırk yılda bir ama hicbirinden ciddi bir adım görmedim yani kimsede konusup duygy dusuncesini belirtmedi

Acikcasi bu konuda illaki bi nebze olsun payi vardir kilolarimin diye dusunuyorum ama bundan 30 kilo zayif oldugum zamsnlarimida hatirliyorum

Tamam ilgili davranislarda bulunanlar oluyotdu kırk yılda bir ama hicbirinden ciddi bir adım görmedim yani kimsede konusup duygy dusuncesini belirtmedi

Anladım, o zaman şöyle bir durum olabilir mi ? Ortamlarda sessiz, silik, pasif görünen, "ensesine vur lokmasını al" türü ezik imaj sergileyen kızlar erkekler tarafından pek ilgi görmüyor ne kadar güzel de olsa. Yine üniversitede çok güzel bir kız vardı tanıdığım, mavi gözlü siyah saçlı. Fatma Girik'in gençliğine benziyordu tıpkı. Hiç sevgilisi olmadığını söyleyip ağladığında şok olduğumu hatırlarım hala. O kızın sorunu buydu aşırı özgüvensizdi, konuşurken utangaçlıktan sesi titrerdi, herkes ezmeye çalışır saygısızca davranırdı vs. Acaba bir özgüven sorunu olabilir mi? Eğer öyleyse bu sorunu çözüp özgüven kazanırsanız ve tuttuğunu koparan cesur kadın imajı edinirseniz herşey değişir ve karşı cinsten yoğun ilgi görürsünüz.

Anladım, o zaman şöyle bir durum olabilir mi ? Ortamlarda sessiz, silik, pasif görünen, "ensesine vur lokmasını al" türü imaj sergileyen, ezik imajı olan kızlar erkekler tarafından pek ilgi görmüyor ne kadar güzel de olsa. Yine üniversitede çok güzel bir kız vardı tanıdığım, mavi gözlü siyah saçlı. Fatma Girik'in gençliğine benziyordu tıpkı. Hiç sevgilisi olmadığını söyleyip ağlayınca şok olduğumu hatırlarım hala. O kızın sorunu buydu aşırı özgüvensizdi, konuşurken utangaçlıktan sesi titrerdi, herkes ezmeye çalışır saygısızca davranırdı vs. Acaba bir özgüven sorunu olabilir mi? Eğer öyleyse bu sorunu çözüp özgüven kazanırsanız ve tuttuğunu koparan cesur kadın imajı edinirseniz herşey değişir ve karşı cinsten yoğun ilgi görürsünüz.
Soyle soyleyeyim hani boyle cok aktif canli enerjik tipler olur ya seytan tuyu var diye tabir ettigimiz oyle biri degilim hic olamadim

Ama yani sessiz sakin silik bi tip oldugumuda dusunmuyorum

Hatta bir arkadasim sen herkesle iyi anlasiyorsun seviliyorsun senin gibi olmak isterim demisti guzellik konusuna gelince yani kilo faktorunu aradan cikarirsak orta derece bi guzslligim var ne cok guzelim ne cirkinim diyebilecehim nitelikte yani

Acikcasi sorunun benden kaynakli oldugunu dusunuyirum ama neden oldugu konusunda bir fikrim yok sanirım kısmetsizlik galiba sorunun adı bu

yenemiyorum maalesef
bir daha beni kimsenin sevmeyeceği düşüncesi beynimi kemirip duruyor
şuan bir ilişkimin olması için neler verirdim çevremde ilişkisi olan herkesi o kadar kıskanıyorum ki
Zamanı gelecek,kafanı dinlemen gerek. Bu dünyada herkese uygun kişiler var

X