Düzenimi bozmalı mıyım?

beyazprensess

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
2.332
2.276
Merhabalar kızlar fikirlerinize ihtiyacım var. 2 yıllık evliyim 3 aylıkta hamileyim 😌🧿 evlilik sebebiyle farklı bir şehire taşındım öncesinde özel bir bankada çalışıyordum ve geçiş verilmeyince işten ayrılmak zorunda kaldım. İş hayatını çok özlediğimi sık sık dile getirdiğim için sanıyorum eşimin bir akrabası aracılığıyla eşimin ailesi bana yine özel bir bankada uygun pozisyonda iş bulmuş. Ancak sorun şu ki banka şubesi eşimin ailesinin yaşadığı ilçede. Ben şehir merkezinde oturuyorum onlarda ilçeden köye gidip geliyorlar kendi kurulu düzenleride yok o ilçede tam olarak :KK43: ben gidersem ev vs tutulacak ancak eş ailesi ile beraber yaşamak zorunda kalacağım bi kaç sene merkeze geçiş hakkı verileceği de kesin değil. Sen çalışırsın biz bebeğe bakarız diyorlar. Ancak Şuan bulunduğum şehirde ev kendimize ait bi geçim sıkıntım yok şükür çalışmayı çok isterdim ama koşullar yüzünden düzenimi bırakıp gitmeye korkuyorum pişman olmak istemiyorum çünkü eş ailesi ile yaşamak benim için çok zor olacak :KK43: sizce iş fırsatını değerlendirmek mi yoksa düzenimi bozmayıp kendime doğum öncesi ekstra bi stres yaratmamak mı mantıklı ? (Eşimin ailesi çalışmamı çok istiyor bu teklifi reddedersem kırılacaklar)

Son düzenleme:
Merhabalar kızlar fikirlerinize ihtiyacım var. 2 yıllık evliyim 3 aylıkta hamileyim 😌🧿 evlilik sebebiyle farklı bir şehire taşındım öncesinde özel bir bankada çalışıyordum ve geçiş verilmeyince işten ayrılmak zorunda kaldım. Şu an eşimin bir akrabası aracılığıyla eşimin ailesi bana yine özel bir bankada uygun pozisyonda iş bulmuş. Ancak sorun şu ki banka şubesi eşimin ailesinin yaşadığı ilçede. Ben şehir merkezinde oturuyorum onlarda ilçeden köye gidip geliyorlar kendi kurulu düzenleride yok o ilçede tam olarak :KK43: ben gidersem ev vs tutulacak ancak eş ailesi ile beraber yaşamak zorunda kalacağım bi kaç sene merkeze geçiş hakkı verileceği de kesin değil. Sen çalışırsın biz bebeğe bakarız diyorlar. Ancak Şuan bulunduğum şehirde ev kendimize ait bi geçim sıkıntım yok şükür çalışmayı çok isterdim ama koşullar yüzünden düzenimi bırakıp gitmeye korkuyorum pişman olmak istemiyorum çünkü eş ailesi ile yaşamak benim için çok zor olacak :KK43: sizce iş fırsatını değerlendirmek mi yoksa düzenimi bozmayıp kendime doğum öncesi ekstra bi stres yaratmamak mı mantıklı ? (Eşimin ailesi çalışmamı çok istiyor bu teklifi reddedersem kırılacaklar)
Bir süre işsiz kalırdım ama gitmezdim illaki bir şey olur uzak olmanız çok daha mantıklı

Merhabalar kızlar fikirlerinize ihtiyacım var. 2 yıllık evliyim 3 aylıkta hamileyim 😌🧿 evlilik sebebiyle farklı bir şehire taşındım öncesinde özel bir bankada çalışıyordum ve geçiş verilmeyince işten ayrılmak zorunda kaldım. Şu an eşimin bir akrabası aracılığıyla eşimin ailesi bana yine özel bir bankada uygun pozisyonda iş bulmuş. Ancak sorun şu ki banka şubesi eşimin ailesinin yaşadığı ilçede. Ben şehir merkezinde oturuyorum onlarda ilçeden köye gidip geliyorlar kendi kurulu düzenleride yok o ilçede tam olarak :KK43: ben gidersem ev vs tutulacak ancak eş ailesi ile beraber yaşamak zorunda kalacağım bi kaç sene merkeze geçiş hakkı verileceği de kesin değil. Sen çalışırsın biz bebeğe bakarız diyorlar. Ancak Şuan bulunduğum şehirde ev kendimize ait bi geçim sıkıntım yok şükür çalışmayı çok isterdim ama koşullar yüzünden düzenimi bırakıp gitmeye korkuyorum pişman olmak istemiyorum çünkü eş ailesi ile yaşamak benim için çok zor olacak :KK43: sizce iş fırsatını değerlendirmek mi yoksa düzenimi bozmayıp kendime doğum öncesi ekstra bi stres yaratmamak mı mantıklı ? (Eşimin ailesi çalışmamı çok istiyor bu teklifi reddedersem kırılacaklar)

Evleriniz ayrı olup yakın mı olacak yoksa aynı evde mi oturacaksınız. Aynı ev ise hiç bu işe kalkışmayın, ayrı ama yakın evlerde bir şekilde idare edilebilir ama bir arada yaşamak çok zor. Çalışacaksınız, akşam yorgun döneceksiniz çocukta olunca başkalarıyla uğraşmak zor, düzen üstüne düzen zor. Birde tabi kendi eviniz varken kiracı olmak var o da ayrı bir sıkıntı. Taşınmazsanız bebek bakımı nasıl olacak bakıcı mı tutacaksınız doğum izninden sonra bu konuda önemli

3 aylık hamile iken işe alınacağınızdan emin misiniz ? Bir kaç ay sonra doğum iznine ayrılacaksınız. Bu şartlarda kurumun işe alım yapması çok mantıksız.

Kendi evinizi bırakıp, ilçede eşinizin ailesiyle beraber yaşamanız da çok mantıksız olur. Belki bebeğinize kendiniz bakmak isteyeceksiniz; insanlar neden sizin yerinize plan yapıyorlar ?

Si
Saçmalık. Sizin çalışıp çalışmamanız eş ailesini neden bu kadar ilgilendiriyor. Çocuk doğduktan sonra belki en az 2 yıl kendiniz bakmak isteyeceksiniz, çalışmayacaksınız onlarla yaşamaya devam mi edeceksiniz?

Evleriniz ayrı olup yakın mı olacak yoksa aynı evde mi oturacaksınız. Aynı ev ise hiç bu işe kalkışmayın, ayrı ama yakın evlerde bir şekilde idare edilebilir ama bir arada yaşamak çok zor. Çalışacaksınız, akşam yorgun döneceksiniz çocukta olunca başkalarıyla uğraşmak zor, düzen üstüne düzen zor. Birde tabi kendi eviniz varken kiracı olmak var o da ayrı bir sıkıntı. Taşınmazsanız bebek bakımı nasıl olacak bakıcı mı tutacaksınız doğum izninden sonra bu konuda önemli
beraber yaşayacağız eğer taşınırsam. Taşınmazsam çalışmayıp bebeğime kendim bakacağım

Niye çalışmanı çok istiyorlar. Karar senin çalışacak olanda sensin. İlerisini düşünerek karar verin derim bence
Eşinin ailesi niye calismani çok istiyorlar? Oğullarına maddi olarak çok yük olma diye falan mı? Çok saçma geldi açıkçası. Ben olsam merkezde iş bulmaya çalışırdım eş ailesiyle yaşamaktansa
Sizin çalışmanızdan onlara neymiş?
İnanın bilmiyorum sürekli çalışmamı istiyorlar bana iş bulma arayışındalar bulunduğum şehirdeki evimi bırakacak derecede hemde

İnanın bilmiyorum sürekli çalışmamı istiyorlar bana iş bulma arayışındalar bulunduğum şehirdeki evimi bırakacak derecede hemde
Tam olarak bilemeyiz tabi ki ama bana evin maddi kısmını sadece oğulları goguslemesin diye sizi de çalıştırmak istiyorlar gibi geldi.
Şuan maddi olarak sorununuz yoksa bebeğe de kendiniz bakın bence şansiniz varsa. İlla ki merkezde de iş bulursunuz ben olsam gitmezdim

Çalışmak istemek gibi istememeyi de bir kadın kendisi tercih etmeli bence yani onlar kırılacak diye kabul etmek zorunda değilsiniz. Ben böyle bi durumda olsam zaten çalışmak da istemezdim hem hamilesiniz hem eşinizden ayrı kalacaksınız, yeni ev yeni düzen ya da eşinizin ailesi ile yaşayacaksınız falan yorucu bi süreç olur

Yuh ne güzel kendilerince plan kuruyorlar öyle.

"Ben çocuğuma kendim bakacağım bir süre çalışmayı düşünmüyorum zaten çalışmaya başlasam da 5 ay sonra izne ayrılacağım. Hamilelik değişken bir süreç belki 1 ay sonra tamamen yatarak hamilelik tamamlamam gerekecek. Bunun için düzen bozmaya gerek yok. Çalışmayı düşündüğümde iş ararsam sizden yardım isterim. "diyeceksiniz.

Tam olarak bilemeyiz tabi ki ama bana evin maddi kısmını sadece oğulları goguslemesin diye sizi de çalıştırmak istiyorlar gibi geldi.
Şuan maddi olarak sorununuz yoksa bebeğe de kendiniz bakın bence şansiniz varsa. İlla ki merkezde de iş bulursunuz ben olsam gitmezdim
Maddi sorunum yok çok şükür evet çok haklısınız
Siz de kv ye iş bulun çay yapma olur bebek bakıcılığı, temizlik vs. Gıcık oluyorum her şeye burnunu sokan kv kpe
ah keşke yapabilsem 😀
Çalışmak istemek gibi istememeyi de bir kadın kendisi tercih etmeli bence yani onlar kırılacak diye kabul etmek zorunda değilsiniz. Ben böyle bi durumda olsam zaten çalışmak da istemezdim hem hamilesiniz hem eşinizden ayrı kalacaksınız, yeni ev yeni düzen ya da eşinizin ailesi ile yaşayacaksınız falan yorucu bi süreç olur
Kararsızdım ama haklısınız kabul etmeyeceğim

Bence burdan eş ailesi ile aynı şehirde yaşayanların yorumlarını konularını bir okuyun derim öyle karar verin derim

X