Düzenimi bozmalı mıyım?

Ne ayıp işler ya!

Hadi onlar size karışıyorlar da siz ve eşiniz nasıl susuyorsunuz?

Hele ki ev,iş gibi önemli konularda nasıl yorum yapabilirler?
Ay bu yorum bile değil ki yaa. Kendilerine göre yaşam planı çiziyorlar. Gelin sanki bilgisayar oyununda oyun koluyla kumanda edilen karakter.

maddi sorun yoksa zaten hamilesin, çocuk doğunca da 2 sene falan kendin bakabilirsin
sonrasında eğer istersen iş hayatına geri dönebilirsin
çocuğun 0-2 yaş arasında direkt annesinden bakım görmesi daha iyi
sonrasına bakarsın
sizin özel hayatınız sizin yaşam düzeniniz , kime ne ?

beraber yaşayacağız eğer taşınırsam. Taşınmazsam çalışmayıp bebeğime kendim bakacağım

Kadın için çalışma hayatını her zaman önemli buluyorum ama bebeğinizde önemli. Şu durumda en azından 3 yaşına kadar sizin bakmanız hem onun açısından hem de sizin annelik keyfini yaşamanız açısından güzel olur. Tabi ki maddi şartlarınız buna izin veriyorsa. Sonra istediğiniz zaman yeniden çalışmaya başlarsınız. Hamile halinizle taşınmak, yeni iş, yeni hayat, üstelik aile ile yaşamak bu kadar aksiyona gerek yok bence, sağlıkla kucağınıza alın inşallah bebeğinizi

Merhabalar kızlar fikirlerinize ihtiyacım var. 2 yıllık evliyim 3 aylıkta hamileyim 😌🧿 evlilik sebebiyle farklı bir şehire taşındım öncesinde özel bir bankada çalışıyordum ve geçiş verilmeyince işten ayrılmak zorunda kaldım. Şu an eşimin bir akrabası aracılığıyla eşimin ailesi bana yine özel bir bankada uygun pozisyonda iş bulmuş. Ancak sorun şu ki banka şubesi eşimin ailesinin yaşadığı ilçede. Ben şehir merkezinde oturuyorum onlarda ilçeden köye gidip geliyorlar kendi kurulu düzenleride yok o ilçede tam olarak :KK43: ben gidersem ev vs tutulacak ancak eş ailesi ile beraber yaşamak zorunda kalacağım bi kaç sene merkeze geçiş hakkı verileceği de kesin değil. Sen çalışırsın biz bebeğe bakarız diyorlar. Ancak Şuan bulunduğum şehirde ev kendimize ait bi geçim sıkıntım yok şükür çalışmayı çok isterdim ama koşullar yüzünden düzenimi bırakıp gitmeye korkuyorum pişman olmak istemiyorum çünkü eş ailesi ile yaşamak benim için çok zor olacak :KK43: sizce iş fırsatını değerlendirmek mi yoksa düzenimi bozmayıp kendime doğum öncesi ekstra bi stres yaratmamak mı mantıklı ? (Eşimin ailesi çalışmamı çok istiyor bu teklifi reddedersem kırılacaklar)
Canım çalışmak zorunda değilsin. Eşin geçindirsin evi. Ailesi ne hakla karışır? Çocuğuna niye başkası bakacak ki?! kendin en güzel şekilde bakarsın. Çalıştığın da kiraya gidecek. Bu derdi çekmene değmez. Eş ailesine asla yakın olma. Home ofis iş bulursun evden de çalışırsın. Maaş biraz düşük olsa bile şuan kaldığın yerde kira ödemiyorsunuz. Yeterli olur.

Amac sizce de cok acik degil mi? Onlarin bence tek derdi ayni eve girebilmek. Bir kere girdiniz mi omru billah dusmezler yakanizdan. Bir de tasiyici anne olun istemisler acik acik. Sen dogur bize ver sonra git para da getir ne akilli insanlar var su hayatta. Ben sizin bu konuya az da olsa ihtimal vermenize cok sasirdim neyseki onu da calisma hayatina ozleminize veriyorum. Sakin ama sakin bu tuzaga dusmeyin. Cok acik degil mi size ilcedw duzen kurduracaklar hop hazira konacaklar. Pes artik.

İnanın bilmiyorum sürekli çalışmamı istiyorlar bana iş bulma arayışındalar bulunduğum şehirdeki evimi bırakacak derecede hemde
Valla böyle insanlardan nefret ederim. Kocamın parasını yiyeceğim ve çocuğuma da kendim bakacağım deyin. Bakalım ne diyecekler! Resmen eşinizin parasıyla geçinmeniz zorlarına gidiyor! Bir de böyle insanlara yakın oturmak mı? Amaan diyim Allah korusun!

sizin çalışmanızı oğullarıyla birlikte oturup torunlarına da kendileri bakmak istedikleri için istiyorlardır. çalışmadan asla yapamam diye düşünmüyorsunuz muhtemelen evlendiğinizden beri çalışmıyormuşsunuz zaten. bence bebeğinize kendiniz bakın. bebeğinize başkasının bakması demek bir çok problemi beraberinde getirecek, kaldı ki sadece bebeğinize bakmayacaklar aynı evde yaşayacaksınız bebek olmasa bile bu başlı başına bir problem zaten.

Beraber yaşama planları için size iş bulmaları gerekti tabi.

Eşiniz beyefendinin bu sahnede rolü nedir?

Niye çekiniyorsunuz açıkça şu an çalışmak istemediğinizi söyleyin. Hatta siz muhattap olmayın. Rolünü öğrenemedim ama eşiniz söylesin bir zahmet.

Dogum izniniz bitince 3 aylikken çalışmaya başlamanız gerecek. Benim gördüğüm bu durum anneler icin zorlayıcı oluyor. Maddi durumunuz yeterliyse bu halinizle duzen bozmayın bence.

Birde kayinvalidenizin zaten ilçede düzeni yokmuş, köyde bağı bahçesi varsa sizi yari yolda birakabilir. Bu ihtimali de unutmayın.

Yorumlarınız için teşekkür ederim kızlar hepiniz çok haklısınız benim düşünmediğim şeylerde yazılmış çok yol gösterici oldu 🥰🙏🏻 eşim çalışıp çalışmama kararını bana bıraktığını ama ailesiyle beraber yasamanın sorun olacağını bildiğini söyledi ve bu duruma karşıydı ama Yinede son kararı sen ver diye bana bıraktı bende Şuan için çalışmayı düşünmediğimi söyledim kendisi arayıp ailesine istemediğimi söyledi 😀

anlamadığım bir şey var. şu an onlar ilçe ve köy arası gidip gelirken nerde kalıyorlar da siz çalışmaya başlayınca birlikte kalacaksınız?

şu süreçte geçtim hamileyken sizi işe alacak bir özel sektör işini aynı evde yaşamak için böyle oyunlara giren kayın aileye olan iletişimi bile en aza indirirdim. bu ne saçma şey siz işe başlasanız bile niye aynı evde yaşayasınız ya?

Eşinizin maaşı geçiminize yeterse hamileliğinizin tadını çıkarın derim. Bir süre bebeğinize de kendiniz bakar bu süreçte de iş ararsınız. Bulunduğunuz yerde illaki iş vardır. Hayatınızı tepetaklak etmeyin. 🌼

X