Düzenimi bozmalı mıyım?

Yorumlarınız için teşekkür ederim kızlar hepiniz çok haklısınız benim düşünmediğim şeylerde yazılmış çok yol gösterici oldu 🥰🙏🏻 eşim çalışıp çalışmama kararını bana bıraktığını ama ailesiyle beraber yasamanın sorun olacağını bildiğini söyledi ve bu duruma karşıydı ama Yinede son kararı sen ver diye bana bıraktı bende Şuan için çalışmayı düşünmediğimi söyledim kendisi arayıp ailesine istemediğimi söyledi 😀
Çok iyi yapmışssın seni darlarsalar ben hamileyken çalışmak istemiyorum en az 2 yaşa kadarda kendim bakıcam iş ararsam size söylerim de geç. Nasıl hadsizler bu kadar anlamıyorum.

Merhabalar kızlar fikirlerinize ihtiyacım var. 2 yıllık evliyim 3 aylıkta hamileyim 😌🧿 evlilik sebebiyle farklı bir şehire taşındım öncesinde özel bir bankada çalışıyordum ve geçiş verilmeyince işten ayrılmak zorunda kaldım. Şu an eşimin bir akrabası aracılığıyla eşimin ailesi bana yine özel bir bankada uygun pozisyonda iş bulmuş. Ancak sorun şu ki banka şubesi eşimin ailesinin yaşadığı ilçede. Ben şehir merkezinde oturuyorum onlarda ilçeden köye gidip geliyorlar kendi kurulu düzenleride yok o ilçede tam olarak :KK43: ben gidersem ev vs tutulacak ancak eş ailesi ile beraber yaşamak zorunda kalacağım bi kaç sene merkeze geçiş hakkı verileceği de kesin değil. Sen çalışırsın biz bebeğe bakarız diyorlar. Ancak Şuan bulunduğum şehirde ev kendimize ait bi geçim sıkıntım yok şükür çalışmayı çok isterdim ama koşullar yüzünden düzenimi bırakıp gitmeye korkuyorum pişman olmak istemiyorum çünkü eş ailesi ile yaşamak benim için çok zor olacak :KK43: sizce iş fırsatını değerlendirmek mi yoksa düzenimi bozmayıp kendime doğum öncesi ekstra bi stres yaratmamak mı mantıklı ? (Eşimin ailesi çalışmamı çok istiyor bu teklifi reddedersem kırılacaklar)
ben olsam çalışmam, eşimin ailesiyle oturacaksam neden evlendim ki derim.

3 aylık hamile iken işe alınacağınızdan emin misiniz ? Bir kaç ay sonra doğum iznine ayrılacaksınız. Bu şartlarda kurumun işe alım yapması çok mantıksız.

Kendi evinizi bırakıp, ilçede eşinizin ailesiyle beraber yaşamanız da çok mantıksız olur. Belki bebeğinize kendiniz bakmak isteyeceksiniz; insanlar neden sizin yerinize plan yapıyorlar ?
Nasıl bir torpilse artık 3 aylık hamileyi işe alıyorlar
Normalde imkansız almazlar

anlamadığım bir şey var. şu an onlar ilçe ve köy arası gidip gelirken nerde kalıyorlar da siz çalışmaya başlayınca birlikte kalacaksınız?

şu süreçte geçtim hamileyken sizi işe alacak bir özel sektör işini aynı evde yaşamak için böyle oyunlara giren kayın aileye olan iletişimi bile en aza indirirdim. bu ne saçma şey siz işe başlasanız bile niye aynı evde yaşayasınız ya?
Eşimin anneannesinin evi var orada kalıyorlardı geldikçe normalde köyde yaşıyorlar. Arama mesafe koymayı bi türlü başaramadım maalesef

Bu sitede kadınların çalışmasını en çok isteyen üyelerden olabilirim ama benim için bile aşırı saçma bir teklif 😅 oturun bakın çocuğunuza, eş ailesine de bu kadar laf etme hakkı vermeyin. Çok isteyen girsin kendi çalışsın deli midir nedir onlar da. Çocuk 2 yaşına falan gelince kendi oturduğunuz yerde iş bakarsınız yine.

İnanın bilmiyorum sürekli çalışmamı istiyorlar bana iş bulma arayışındalar bulunduğum şehirdeki evimi bırakacak derecede hemde
Tabi ki onların tasarrufu olamaz.

Bu konuda net olursanız bundan sonra size çok karışıp karar alamazlar.

3 aylık hamilesiz düzenimi bozmak istemiyorum dersiniz çocuğunuz kreş çağına gelince bulunduğunuz yerde yine iş bulabilirsiniz.

Birlikte yaşamak zordur. Balla börek de olsanız zordur.

Kırmadan fikrinizi belirtin.

Onlara ne sizin calisip calismamanizdan? Ayrica hamilesiniz dogumdan sonra zaten izin vs cocuga kendiniz bakacaksiniz ise girmeye ne gerek var ayrica ayni ev pismanliktir. Kirilmalari umrunuzda olmasin cunku sizin calismaniza karisamazlar esinize zaten dogum olacak bebegime iki uc yasina kadar kendim bakmak istiyorum ayrica duzenimi bozmak istemiyorum sen uygun bir dille ailene soyle benim kararim bu ve kesin diyebilirsiniz

beraber yaşayacağız eğer taşınırsam. Taşınmazsam çalışmayıp bebeğime kendim bakacağım
Maddi sorununuz yokmus hamileliğinizin keyfini cıkarın .İnşallah benegınızde kres yaşına gelımce yıne önünüze fırsatlar cıkar
Hem onlara neymiş sizin hamile halinizle çalışmanız kolaymı
Hiç tavsiye etmem durduk yere huzurunuzu bozmayın
Evinizin hemileliğinizin keyfini cıkarın meslegınız varmış er gec çalışırsınız

Teşekkürler kızlar şu an için çalışmayı düşünmediğimi belirttim sen bilirsin dediler bu arada kimse beni zorla çalıştırmak istemiyor sanıyorum buna sebep olan benim iş hayatına olan özlemimi dile getirmemdi ki kendilerine görev edinip bana iş bulmaya çalışıyorlar 😀 eşim her konuda destekçimdir ve ailemle yaşayamayız diye zaten isteksizdi bu konuya 😊 çözmüş olduk yani 🥰

Merhabalar kızlar fikirlerinize ihtiyacım var. 2 yıllık evliyim 3 aylıkta hamileyim 😌🧿 evlilik sebebiyle farklı bir şehire taşındım öncesinde özel bir bankada çalışıyordum ve geçiş verilmeyince işten ayrılmak zorunda kaldım. Şu an eşimin bir akrabası aracılığıyla eşimin ailesi bana yine özel bir bankada uygun pozisyonda iş bulmuş. Ancak sorun şu ki banka şubesi eşimin ailesinin yaşadığı ilçede. Ben şehir merkezinde oturuyorum onlarda ilçeden köye gidip geliyorlar kendi kurulu düzenleride yok o ilçede tam olarak :KK43: ben gidersem ev vs tutulacak ancak eş ailesi ile beraber yaşamak zorunda kalacağım bi kaç sene merkeze geçiş hakkı verileceği de kesin değil. Sen çalışırsın biz bebeğe bakarız diyorlar. Ancak Şuan bulunduğum şehirde ev kendimize ait bi geçim sıkıntım yok şükür çalışmayı çok isterdim ama koşullar yüzünden düzenimi bırakıpin gitmeye korkuyorum pişman olmak istemiyorum çünkü eş ailesi ile yaşamak benim için çok zor olacak :KK43: sizce iş fırsatını değerlendirmek mi yoksa düzenimi bozmayıp kendime doğum öncesi ekstra bi stres yaratmamak mı mantıklı ? (Eşimin ailesi çalışmamı çok istiyor bu teklifi reddedersem kırılacaklar)
Eşinin ailesi neden çalışmanı çok istiyor? Ev kendinizin geçim derdinizde yokmus

X